Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים ראשוניים למגדל/ת החתולים המתחיל/ה.

חולגי

פוסטים מומלצים

לפני 17 שעות, natco כתב:

בואו תסבירו לי עכשיו את ההתנהגות החתולית המטומטמת של ללכת לך בזיגזגים בין הרגליים, עד שאתה נכשל ונופל.

הוא פשוט התייחס אליך כמו לחתול. זאת הבעיה שלך שאתה מין מוזר של חתול מקולקל עם שתי רגליים...

ברצינות: חתולים חברותיים נוטים להתחכך בחתולים אחרים, תוך כדי הליכה. חלק מהתקשורת. זה עובד בסדר בארבע רגליים, קצת פחות עם שתיים. :)

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Be roo כתב:

אז חתול כן מותר להשחית?

גם לחתול סירוס/עקור גורמים נזקים. אבל יש לו פיזיולוגיה שונה ובלי זה אי אפשר להחזיק חתולים בבית. מכיר כי יש לי חתולים בבית כבר הרבה שנים.

לפני 30 דקות, Be roo כתב:

והעובדה היא שלא שולטים.

ישנם גם אנשים שנוסעים ב140/160/180/200. אז נפסיק לייבא את הרכבים שמסוגלים להגיע למהירויות האלה או נגביל אותם (היה קיים פעם עם אופנועים 50 ס"מ). בדיוק כמו החוק הפופוליסטי של גזעים מסוכנים. פוגעים באנשים נורמטיביים ואחראיים בגלל כמה עבריינים. למרות שיודעים שזה לא יעזור כי אין אכיפה, אבל ח"כ שלא מייצר חוקים הוא לא קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק לא ברור? כלבה מתייחמת פעמיים בשנה, חתולה יכולה גם כל חודש. אצל כלבים שינויי התנהגות יחסית מינוריים,  אצל חתולים קיצוניים. לבן אדם עם טיפת אחריות שבכל מקרה נדרשת כדי להחזיק חיית מחמד אין שום בעיה להחזיק בבית כלב/כלבה לא מסורסים/מעקרות. עם חתולים זה שונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח. זה הקריטריון מהרגע שבן אדם קדמון זרק את העצם ונתן מקום לכלב ליד המדורה עד היום כאשר כלבים נהרגים במלחמה כדי לחסך בחיי הלוחמים. זה הקריטריון עם כל החיות המבויתות. אבל מצד שני לא צריך לעשות מה שלא הכרחי ולגרום לנזק מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה משתמש במונח שיפוטי כמו ״השחתה״ אבל אין לך בעיה ליישם אותו בעצמך לנוחותך, זו צביעות.

מי אמר שהנוחות שלך היא הסטנדרט?

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, mikyl כתב:

בטוח. זה הקריטריון מהרגע שבן אדם קדמון זרק את העצם ונתן מקום לכלב ליד המדורה עד היום כאשר כלבים נהרגים במלחמה כדי לחסך בחיי הלוחמים. זה הקריטריון עם כל החיות המבויתות. אבל מצד שני לא צריך לעשות מה שלא הכרחי ולגרום לנזק מיותר.

זה הקריטריון שלך.

כשאני בוחר לצרף בעל חיים הביתה טובתו חשובה לפעמים יותר מהנוחות שלי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Be roo כתב:

כשאתה משתמש במונח שיפוטי כמו ״השחתה״ אבל אין לך בעיה ליישם אותו בעצמך לנוחותך, זו צביעות.

זה לא "מונח שיפוטי". זאת עובדה. זה מה שקורה כאשר כורתים עבר בריא בלי שום צורך רפואי. להבדיל ממך אין לי בעיה לקראו את הדברים בשמם. צביעות והתחסדות (פלוס בהרבה מקרים גם בורות) זה כאשר אנשים כמוך מנהלים מסע צלב תחת סיסמת דאגה לבריאותם של בעלי חיים. להזכירך מי כאן תומך בסירוס/עיקור? זה לא אני. 

לפני 3 שעות, Be roo כתב:

מי אמר שהנוחות שלך היא הסטנדרט?

תלמד היסטוריה ביות של בעלי חיים.

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

זה הקריטריון שלך.

לא, זאת האמת. אבל לא כולם מוכנים להודות. אתה מכיר הרבה אנשים (חוץ ממגדלים) שמחזיקים חתולות לא מעוכרות בבית?

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

כשאני בוחר לצרף בעל חיים הביתה טובתו חשובה לפעמים יותר מהנוחות שלי.

ובשביל טובתו אתה רץ לחתוך לו ביצים ושחלות? גם לי חשובה טובתו ותאמין לי לא פעם יוצא לי לוותר על הנחות. לכן לא סירסתי אף אחד מהכלבים שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, mikyl כתב:

ובשביל טובתו אתה רץ לחתוך לו ביצים ושחלות? גם לי חשובה טובתו ותאמין לי לא פעם יוצא לי לוותר על הנחות. לכן לא סירסתי אף אחד מהכלבים שלי

הכלב האחרון שגידלתי היה לפני 20 שנה כי עם לוח הזמנים שלנו אני לא חכול לתת לו חיים טובים. 

אף פעם לא סירסתי/עיקרתי בעל חיים. שבעת החתולים אצלי בעבודה לא מעוקרים/מסורסים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, mikyl כתב:

זה לא "מונח שיפוטי". זאת עובדה

לפני 14 שעות, mikyl כתב:

לא, זאת האמת

עם מי שחושב שהאמת נמצאת רק אצלו, ואפילו לא מסוגל להבחין לשונית בין תיאורי ועובדתי, באמת שאין טעם להתווכח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.1.2024 בשעה 10:13, mikyl כתב:

גם לחתול סירוס/עקור גורמים נזקים. אבל יש לו פיזיולוגיה שונה ובלי זה אי אפשר להחזיק חתולים בבית. מכיר כי יש לי חתולים בבית כבר הרבה שנים.

ברור שאפשר.

קשה, אבל אפשר.

הרי אנשים מגדלים ומרביעים חתולים, נכון?!

הם הרי לא מגדלים אותם בכלוב...

כלבים זכרים לא גדלתי, אבל ניסיתי לגדל כלבה בלי לעקר (גזעית). אחרי שני ייחומים היה ברור שהם מהווים פגיעה קשה באיכות החיים, גם שלה. מדובר היה בשבועות שאי אפשר בהם לשחרר את הכלבה לשחק עם כלבים אחרים. הטיולים חייבו רצועה, גם בשעת הקטנות של הלילה, והכלבה הייתה סמרטוטית לאורך כל התקופה.

הכי גרוע קרה כשזכר שברח ונמשך ללובי של הבניין תקף כלב קטן של השכנה, והוא התעוור בשתי העיניים כתוצאה מתקיפה של הזכר שהופיע.

אם לא מתכוונים להרביע, עיקור זו איכות חיים, לבעלים ולכלבה.

• אהבתי 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

תקף כלב קטן של השכנה, והוא התעוור בשתי העיניים כתוצאה מתקיפה של הזכר שהופיע.

ולפי הדוגמה הזו גם לכלבים של אחרים...

ואפשר להוסיף לזה את הכלב השכונתי שעזרתי להחזיר הביתה 4 פעמים אחרי שכל פעם הצליח למצוא פרצה ולברוח לחפש את הכלבה המיוחמת באיזור.

באחת הפעמים גם נפגע מרכב, במזל זה היה באופן קל.

הבעלים שמאוד אוהב אותו (אדם מסורתי שבאחת הפעמים חילל שבת כדי למצוא את הכלב), הבין שאין לו ברירה ולמרות הקושי הנפשי והדתי, מדובר על פיקוח נפש. סיפרתי לו שיש אפשרות לבצע סירוס באישור רב, ומאז לא קראו לי לסרוק את הכלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Be roo כתב:

עם מי שחושב שהאמת נמצאת רק אצלו, ואפילו לא מסוגל להבחין לשונית בין תיאורי ועובדתי, באמת שאין טעם להתווכח.

אין טעם להתווכח עם מי שאין לו ידע בסיסי בנושא ומילה "כלבנות" בשבילו זה כמו "לוגריתם"  בשביל תלמיד כיתה "א".

לפני 11 שעות, falou כתב:

ברור שאפשר.

קשה, אבל אפשר.

ברור שאפשר הכל. הכרתי בן אדם שהשתמש במשאית בתור רכב משפחתי.

לפני 11 שעות, falou כתב:

הרי אנשים מגדלים ומרביעים חתולים, נכון?!

הם הרי לא מגדלים אותם בכלוב...

תתפלא, ישנם גם כאלה. אבל מעבר לזה ישנו שוני בתדירות הייחומים כאשר כן מרביעים את החתולה. בלי הרבעה חתולה יכולה להתייחם פעם או אפילו פעמיים בחודש. אם עשית לפחות המלטה  אחד חתולה תתייחם בערך פעם ב3 חודשים. במקרה של הרבעות חוזרות זה עובר לפעמיים בשנה. פלוס עוד דבר אחד. במקרה של מגדלים מדובר בפרנסתם או לפחות חלק ממנה. כמו אותו נהג משאית. ואני לא מצפה מבן אדם להשתמש במשאית בתור רכב משפחתי אם זה לא לצורך פרנסתו. 

לפני 11 שעות, falou כתב:

כלבים זכרים לא גדלתי, אבל ניסיתי לגדל כלבה בלי לעקר (גזעית). אחרי שני ייחומים היה ברור שהם מהווים פגיעה קשה באיכות החיים, גם שלה. מדובר היה בשבועות שאי אפשר בהם לשחרר את הכלבה לשחק עם כלבים אחרים. הטיולים חייבו רצועה, גם בשעת הקטנות של הלילה, והכלבה הייתה סמרטוטית לאורך כל התקופה.

אני גידלתי גם זכרים וגם נקבות. אם ללכת עם כלב ברצועה מהווה פגיעה קשה באיכות החיים שלך, אז אולי כדאי לחשוב אם בכלל מתאים לך להחזיק בכלב. לפי החוק אתה חייב תמיד להחזיק את הכלב ברצועה במקומות ציבוריים. לגבי פגיעה באיכות החיים של הכלבה, כלב בוגר לא חייב לשחק עם כלבים אחרים. זה חלק מהפולקלור העממי בדיוק כמו "כלב נובח אינו נושך", "כלבים גיבורים", "אין כלבים רעים, יש רק בעלים רעים" וכו'. לא מעט כלבים גם לא מסוגלים לשחק עם כלבים אחרים. אז 3 שבועות פעמיים בשנה עם רצועה זה 0 לאומת נזק שעלול להגרם כאשר אתה חורת חלק ממערכת אנדוקרינית של הגוף בלי צורך רפואי.  ומכיוון שניסיון שלי מבוסס על מאות אם לא יותר כלבים אני גם יכול להגיד שברוב המוחלט של המקרים שינויי התנהגות בזמן הייחום הם מינוריים אם בכלל.

לפני 11 שעות, falou כתב:

הכי גרוע קרה כשזכר שברח ונמשך ללובי של הבניין תקף כלב קטן של השכנה, והוא התעוור בשתי העיניים כתוצאה מתקיפה של הזכר שהופיע.

כלבים בורחים מהרבה סיבות. וישנם גם 1001 סיבות לתקיפות/קרבות בין הכלבים. נקבה מיוחמת זאת הסיבה הפחות שכיחה. אז מצפונך יכול להיות שקט. כלב ברך ותקף לא בגלל הנקבה אלא בגלל הבעלים לא אחראים.

לפני 11 שעות, falou כתב:

זאת איכות חיים של בעלים עצלנים, בטח לא של כלבה.

לפני 9 שעות, Be roo כתב:

ואפשר להוסיף לזה את הכלב השכונתי שעזרתי להחזיר הביתה 4 פעמים אחרי שכל פעם הצליח למצוא פרצה ולברוח לחפש את הכלבה המיוחמת באיזור.

באחת הפעמים גם נפגע מרכב, במזל זה היה באופן קל.

הבעלים שמאוד אוהב אותו (אדם מסורתי שבאחת הפעמים חילל שבת כדי למצוא את הכלב), הבין שאין לו ברירה ולמרות הקושי הנפשי והדתי, מדובר על פיקוח נפש. סיפרתי לו שיש אפשרות לבצע סירוס באישור רב, ומאז לא קראו לי לסרוק את הכלב.

אם הוא היה באמת אוהב אותו היה מסדר גידור כמו שצריך. אבל זה עולה כסף, יותר זול לסרס. 

עריכה אחרונה על ידי mikyl
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, mikyl כתב:

אז 3 שבועות פעמיים בשנה 

4 שבועות פעמיים בשנה (אם אתה לא רוצה שיידבקו אליך זכרים לא מסורסים בלי סוף), שזה חודשיים מכלל השנה. פרק זמן ארוך.

לפני 7 שעות, mikyl כתב:

. כלב ברך ותקף לא בגלל הנקבה אלא בגלל הבעלים לא אחראים.

ברור. ותאונות קורות ולא נגרמות, לכן לא צריך לא מערכות בטיחות לרכב ולא תשתית סלחנית. הרי כל זמן שיש לנו את מי להאשים אז אפשר לפתור את הבעיה.

העובדה היא שזכרים לא מסורסים בורחים לאנשים כל הזמן, ואין לך שום שליטה על זה. זה מטרד וסכנה, ואין לך שום דרך למנוע את זה.

הנה סיכום הפנינים מההודעה האחרונה:

1. הרבעת חתולים היא הגיונית כמו לנהוג במשאית לשימושים משפחתיים. חתולים, אם כך, צריך להכחיד, כי הרבעתם מטומטמת כמו נהיגה במשאית בעיר.

הרבעת חתולים היא רק עניין של כסף, ורק אז זה שווה את הטירחה, כי הם לא באמת אוהבים את החתולים שלהם.

2. לא צריך לשחרר כלבים. כלבים תמיד צריכים להיות על רצועה.

או שגידל רק כלבי צעצוע או שגידל כלבים מסכנים. כמי שגידל כלבי רוח ורועים אני יכול להגיד לכם שרק מישהו שלא מבין בגידול כלבים יכול לכתוב משפט כזה.

זה כמובן תלוי איזה כלב אתה מגדל ואיך החיים שלך מתנהלים. אם אתה מגדל שיצו במגדל בת״א, שעושה צרכים בארגז חול בבית, זה באמת אולי לא מעניין לשחרר אותו.

הוא גם מעולם לא שמע על גינות כלבים.

3. כלבים, לשיטתו, לא צריכים כלבים אחרים. זה, דרך אגב, למה לא לוקחים נהג משאית לנהיגת מירוץ ולא מקבלים ייעוץ לגבי גידול כלב בבית ממי שאילף כלבים למשימות ספיציפיות. כלבים  מ א ו ד אוהבים לשחק עם כלבים אחרים. כל מי שגידל כלבים יודע שיש להם כלבים שהם אוהבים יותר ופחות  זו דרך מעולה בשבילם לפרוק אנרגיה. כמובן שזה גם מעגל חברתי נחמד לבעלים.

וברור שאם אתה מגדל יותר מכלב אחד, לא לשחרר אותם לשחק זה פשוט עצוב.

4. נקבה מיוחמת תהיה סיבה מאוד נפוצה לקרבות כלבים, פשוט כרגע רובם מעוקרים ומסורסים.

בקיצור, מי שחשוב שכותב ההודעות למעלה חי במציאות של גידול כלב ביתי, מוזמן לקחת ממנו עצות...

האיש לא חי בקרב עמו, לא בעיר ובוודאי לא בכפר. 

שיגדל את הכלב שלו בלי להריץ אותו חופשי ובלי להפגיש אותו עם כלבים אחרים ושייהנו שניהם מהחיים.

צריך גם לסמוך על זה שבסביבתו מגדלים כלבים רק בעלים אחראיים שהכלבים שלהם אף פעם לא משוחררים בלי השגחה (בכוונה או לא). 

• אהבתי 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...