Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון נשק למי שלא היה לוחם?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, RBRB כתב:

. הראיון הוא בעיקר אימות לוודא שאתה זה אתה.

סיבה טובה לראיון פרונטלי, לדעתי רצוי עם אימות תז ביומטרית (כמו בביקורת גבוחות אירופית: צילום וטביעת אצבע). אבל איני מכיר את המהלים ואני לא רוצה נשר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

סיבה טובה לראיון פרונטלי, לדעתי רצוי עם אימות תז ביומטרית (כמו בביקורת גבוחות אירופית: צילום וטביעת אצבע). אבל איני מכיר את המהלים ואני לא רוצה נשר.

יש תעודות זהות ביומטריות היום, הטביעות במערכת.

אתה מקבל את כל האישורים והולך למטווח, המטווח מוודא שאתה זה אתה ולא מישהו מתחזה.

ושוב, בפעם האלה - האנשים הרעים, אלה שמתחזים, לא קונים נשק במטווח תקני, יש להם נשק שחור. צאו כבר מהסרט.

הדיון היחידי שיכול להיות לגיטימי הוא על רמת ההכשרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאנחנו חיים ביקומים שונים.

ה"אנשים הרעים" לא שייכים לדיון זה. אף אחד לא ילך לרצוח עם נשק מורשה (כלומר יש, אבל זה סופר נדיר). אבל גם "אנשים טובים" גורמים נזק. זה יכול להיות כל אחד מאתנו ששוגה בנהיגה, זה גם אותו אוחז בנשק שאינו מוכשר לירי התנאי ארוע טרור (או פלילי).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יובל .מ. כתב:

אפילו אם הוצאת אישור על ישוב זכאי וחידשת למשך 10 שנים, אתה יכול לעזוב את הישוב ולהישאר עם הנשק על קריטריון של זמן נשיאה.

זה מזמן כבר לא ככה, רק המבוגרים שבינינו. היום אתה חותם מראש על ויתור אם וכאשר יסתיים התבחין.

לפני 56 דקות, RBRB כתב:

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

כנראה שאנחנו חיים ביקומים שונים.

ה"אנשים הרעים" לא שייכים לדיון זה. אף אחד לא ילך לרצוח עם נשק מורשה (כלומר יש, אבל זה סופר נדיר). אבל גם "אנשים טובים" גורמים נזק. זה יכול להיות כל אחד מאתנו ששוגה בנהיגה, זה גם אותו אוחז בנשק שאינו מוכשר לירי התנאי ארוע טרור (או פלילי).

מה שאומר שוב - דיון על רמת ההכשרה. זהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר בכדי לבדוק שאתה דובר עברית סבירה (תנאי סף ברשיון).

כמובן גם סוג של בדיקה שאתה נורמלי, למרות שהמראיינים לא פסיכולוגים

לפני 51 דקות, sperial כתב:

הראיון הוא בעיקר אימות לוודא שאתה זה אתה

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, tinoki כתב:

זה מזמן כבר לא ככה, רק המבוגרים שבינינו. היום אתה חותם מראש על ויתור אם וכאשר יסתיים התבחין.

הוראות בדבר דרישות סף לרישוי כלי ירייה ותבחינים למתן רישיון פרטי (chamber.org.il)

"8 תחילה והוראות מעבר א. הוראות אלה יחולו ביום .21.9.2119 ב. מי שביום 31.12.2115 החזיק ברישיון כדין אקדח, רובה אויר או אקדח אויר, במשך 11 שנים או יותר ברצף; או רובה ציד )כדוריות(, רובה זעיר או רובה צבאי, במשך 14 שנים או יותר ברצף – יהיה רשאי ראש האגף להאריך לאותו אדם את תוקף הרישיון לתקופת רישיון נוספת בכל פעם, אף אם אינו עומד בתבחין.

ג. מי שהחל מיום כניסת הוראות אלה לתוקף החזיק ברישיון כדין בכלי ירייה מסוג אקדח במשך עשר שנים ומעלה ברצף בתבחינים הבאים: מגורים בישוב זכאי, עיסוק ביישוב זכאי, מורה דרך, חקלאי מוכר, הובלת חומרי נפץ, קצין ביטחון בגוף מוכר, כבאי, עובדים ומתנדבים בגופי הצלה ומדריך ירי – יהיה רשאי ראש האגף להאריך לאותו אדם את תוקף הרישיון לתקופת רישיון נוספת בכל פעם, אף אם אינו עומד בתבחין."

לפי מה שאני מבין מסעיף ג' אם יש רישיון מעל עשור אפשר להאריך בלי עמידה בתבחין.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, יובל .מ. כתב:

ה

"8 תחילה והוראות מעבר א. הוראות אלה יחולו ביום .21.9.2119 ב. מי שביום 31.12.2115  .

זה בשביל הנינים שלי?

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, tinoki כתב:

לא נכון. 

יש תבחינים ספציפיים שלאחר 10 שנים אתה מקבל רשיון "מתוקף הוראת מעבר". 

ישוב זכאי זה אחד מהם. 

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מכיר, זה מי שהיה לו 10 שנים לפני 2008 או משהו כזה. 

לפי זה יש לי רישיון.

דווקא בתקופה ההיא מי שעבר מיישוב זכאי ליישוב לא זכאי היה מפסיד את הרישיון.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, GREEN. כתב:

צריכים לזכור שנשק אישי לאזרח רגיל לא בדיוק מיועד להילחם במחבלים ברחובות,  כמובן שאם נופלים לאירוע זה יכול לעזור, אבל יש לו גם מטרה של הגנה עצמית.

אבל משום מה כולם ובן גביר הראשון מדברים דווקא על מחבלים. אף אחד לא מבטיח שתהיה באמצה שום כלום, כך למשל אירועה של היום. 

לפני שעתיים, GREEN. כתב:

לא תמיד נעים לנהוג בכבישי יהודה ושומרון כשאתה הרכב עם הלוחית רישוי הצהובה היחיד בסביבה. 

או ליפול באמצע שום מקום במחסום של צמיגים בוערים עם הספסוף שמאיים בלינץ ללא יכולת לברוח.

דווקא תבחין מקום מגורים אני מבין, אבל גם שם לא הייתי נותן נשק לכל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, יובל .מ. כתב:

אגב - בחיסול המחבלים היום בפיגוע בירושלים היו 2 חיילים ואזרח. לכל מי שעדיין מפחד לחלק נשקים לאזרחים טובים

היה עדיף שהאזרח הזה לא היה שם. למיטב הבנתי הוא נפצע קשה מהירי של החיילים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האזרח הרג את המחבלים ואז נורה על ידי חייל מילואים.

זו הבעיה עם ה"ניטרול". מי שהצדיק את אליאור עזריה תרם לפציעה של הבחור. הוא נורה למרוח שהרים ידיים וצעק בעברית.

https://x.com/Yossi_eli/status/1730279080510083293?s=20

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הבעיה הכי גדולה עם אנשים שלא מיומנים לעבוד בסביבה אזרחית, לא משנה איזה רובאי יש להם בצה"ל ובאיזו סיירת הם שירתו. מעניין האם אבא של אחד מהמילואימניקים שמיהר להתראיין לעתונים עדיין גאה שבן שלו רצח אזרח. 

עריכה אחרונה על ידי Boltik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובר בצומת הזו מידי יום.

בדיוק חשבתי מה הייתי עושה אם הייתי מזהה פיגוע:

יוצא מהרכב, נצמד לקיר / עמוד כלשהו,  ומתחיל קודם כל בספירת מלאי מי כאן לידי נושא נשק. רק אחרי קשר עין איתם או אם אין נושא נשק במקום הייתי מנסה לנטרל את המחבל. להתקרב בכדי לירות זו כמעט התאבדות.

• אהבתי 1

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...