Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי מכם הוציא רישיון נשק?

Shaike.Zam

פוסטים מומלצים

לפני שעה, יובל .מ. כתב:

האירוע ברעננה מזכיר לנו שכל מדינת ישראל היא ישוב זכאי אחד גדול.

הייתה חסרה שם פקידת מודיעין מהקריה עם אקדח וניסיון של מחסנית וחצי במטווח. 

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, mikyl כתב:

הייתה חסרה שם פקידת מודיעין מהקריה עם אקדח וניסיון של מחסנית וחצי במטווח. 

היו ג'ובניקים עם נשק שעצרו מחבלים גם ב-7/10. זה עדיף על כלום.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, RK כתב:

היו ג'ובניקים עם נשק שעצרו מחבלים גם ב-7/10. זה עדיף על כלום.

והיו כאלה שהרגו ופצעו ישראלים. פעם במילואים הינו צריכים לאבטח שדה תעופה בסנטה קתרינה. בגלל מחסור באנשים שלחו לנו נהגים. אחרי 10 דקות במטווח אמרנו תודה, נסתדר לבד. בן אדם לחוץ עם נשק בלי ידע וניסיון, אבל עם מוטיבציה במקום מלא אזרחים ...

לפני 14 דקות, יובל .מ. כתב:

אתה שובניסט? למה אתה שונא נשים?

למה? פשוט חזרתי על הדוגמה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mikyl כתב:

למה? פשוט חזרתי על הדוגמה שלך.

כי אני הייתי מאוד שמח אם הייתה שם פקידה מהקריה שמחזיקה אקדח ברישיון, שעברה הכשרה מסודרת ויודעת לפגוע במחבל. כנראה שאתה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mikyl כתב:

היו כאלה שהרגו ופצעו ישראלים. פעם במילואים הינו צריכים לאבטח שדה תעופה בסנטה קתרינה. בגלל מחסור באנשים שלחו לנו נהגים. אחרי 10 דקות במטווח אמרנו תודה, נסתדר לבד. בן אדם לחוץ עם נשק בלי ידע וניסיון, אבל עם מוטיבציה במקום מלא אזרחים ...

פעם היה לי יותר שיער על הראש ופחות על שאר הגוף. 

אם הבעיה היא הכשרה, צריך לשנות את כללי ההכשרה, לא לצמצם לכולם.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, RK כתב:

אבל בשביל זה צריך אנשים רציניים שיבנו תוכנית מסודרת. יותר פשוט לצמצם לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יובל .מ. כתב:

כי אני הייתי מאוד שמח אם הייתה שם פקידה מהקריה שמחזיקה אקדח ברישיון, שעברה הכשרה מסודרת ויודעת לפגוע במחבל. כנראה שאתה לא.

גם אני הייתי שמח אם היה שם לוחם ימ"מ. ואם לסבתא היו גלגלים ... כן, הייתי מת מפחד להיות בתוך הקהל כאשר מישהו/י שקיבל/ה היום רישיון (בלי ניסיון קודם) אם אקדח שלוף מאחרי הגב שלי.

לפני 4 שעות, RK כתב:

קודם ניתן לכל אחד רישיון נהיגה ואחר כך נדאג ללמד אותו לנהוג. בעצם, אולי נדאג ואולי לא. האמת רוב הסיכויים שלא נדאג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, mikyl כתב:

קודם ניתן לכל אחד רישיון נהיגה ואחר כך נדאג ללמד אותו לנהוג. בעצם, אולי נדאג ואולי לא. האמת רוב הסיכויים שלא נדאג.

שזה בערך מה שקורה היום, לא? אתה לא באמת מאמין שכל מי שמוציא היום רישיון יודע לנהוג, נכון?

כי אם אתה חושב שכן אז כדאי שלא תעלה על הכביש כי יש מלא שלא יודעים לנהוג.

אוסיף ואומר שהמצב החמיר מאוד מאז שהבוחנים אינם שייכים למשרד התחבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, mikyl כתב:

אבל אתה טועה פה, אתה לא מקבל רישיון ואז לומד לירות.

אתה מקבל אישור מותנה, אחר כך עובר הכשרה ואז מקבל רישיון. כמו שאתה עובר תיאוריה, מתחיל שיעורי נהיגה ואז מסיים בטסט.

הבעיה היא עם ההכשרה, לא עצם החלוקה. איזה מייאש אתה תשמע. כמו להתווכח עם ביביסט.

לפני 5 שעות, mikyl כתב:

גם אני הייתי שמח אם היה שם לוחם ימ"מ. ואם לסבתא היו גלגלים ... כן, הייתי מת מפחד להיות בתוך הקהל כאשר מישהו/י שקיבל/ה היום רישיון (בלי ניסיון קודם) אם אקדח שלוף מאחרי הגב שלי.

אז פעם הבאה כשיהיה פיגוע לידך תבקש ממי שחמוש שיחכה עד שתקבל דקירה ואז שיתפעל את האירוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, asix כתב:

שזה בערך מה שקורה היום, לא? אתה לא באמת מאמין שכל מי שמוציא היום רישיון יודע לנהוג, נכון?

כי אם אתה חושב שכן אז כדאי שלא תעלה על הכביש כי יש מלא שלא יודעים לנהוג.

אוסיף ואומר שהמצב החמיר מאוד מאז שהבוחנים אינם שייכים למשרד התחבורה.

אם נשאר בנושא הרכב לפי כל התיאורים אפשר להשוואת "הכשרה" שמחייבים אותך לשיעור נהיגה אחד, שבו מלמדים אותך לנסוע 100 מטר ישר. זה גם מה שאתה צריך לעשות במבחן. חוץ מזה כבר כתבתי שרכב היום זה צורך בסיסי ואנחנו משלמים בתאונות כל 3 שנים במצטבר ב-7/10.  

ועוד. רוב נהגים חדשים אחרי הטסט מתחילים לנהוג וצוברים ניסיון. זה לא קורה אחרי הוצאת רישיון נשק.

לפני 48 דקות, יובל .מ. כתב:

אבל אתה טועה פה, אתה לא מקבל רישיון ואז לומד לירות.

אתה מקבל אישור מותנה, אחר כך עובר הכשרה ואז מקבל רישיון. כמו שאתה עובר תיאוריה, מתחיל שיעורי נהיגה ואז מסיים בטסט.

אני מכיר את התהליך. על "לומד לירות", "עובר הכשרה" ו"טסט" כתבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכשרה ראויה עולה כסף. והרבה. צריך מתקנים   נשק, תחמושת, מדריכים, בוחנים. המדינה לא תרצה לשלם. זה יהיה חסם רציני גם למבקשי הנש - בעיני חיובי.

אגב, לגבי הכשרה לנהיגה, היא לא מסתכמת באותן 28 שעות מינימום ושני מבחנים (תיאוריה ומעשי) - יש גם תקופת ליווי, גם אם יש בה לא מעט בעייתיות.

לאחרונה ראיתי שבחלק ממדינות ארה"ב העלו את המינימום ל-50 שעות נהיגה מודרכת, מהן 10 בלילה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, mikyl כתב:

זה לא קורה אחרי הוצאת רישיון נשק

וזה בדיוק מה שמנסים לומר - תשנה את ההכשרה  ותחייב כל מי שמוציא רישיון לעשות מטווח ורענון כל 3 חודשים כקריטריון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, mikyl כתב:

אני מכיר את התהליך. על "לומד לירות", "עובר הכשרה" ו"טסט" כתבתי.

אז הבעיה שלך היא עם ההכשרה, לא מי שמחזיק את הנשק. אבל אתה שוב חוזר ל"אל תחלקו נשקים" כמו פופוליסט, כי זה הכי קל לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לפני 10 דקות, ואני חוזר: ההכשרה והרענון התקופתי  יהיו כלי טוב לסינון. המדריכים "יחודו" את המתאמנים, והם יצטרכו לעבור תהליך לא טריוויאלי שיגרום לחלקם לוותר על הנשק וחלקם יימצאו לא מתאימים.

כמובן שכל הליכי ההכשרה והבחינה יצטרכו להיות מוסדרים היטב.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...