Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 21 דקות, DareDevil כתב:

שאני חושב על לעבור מישראל למדינה אחרת.

התחיל רחש בחש סביב השולחן, התחילו לזרוק הערות כי המדינה אליה אני שואף לעבור בכלל במצב נוראי ולא שווה לעבור אליה, עוד שנייה קורסת המדינה ונשברת לחלקים.

יוקר המחייה שם גבוה והמצב הביטחוני לא משהו במקומות מסוימיים.

טוב, תראה, לא היית צריך להגיד שאתה רוצה לעבור לאוקראינה.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1
  • מצחיק 2

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד קדנציה של ביבי והשותפים הטבעיים שלו, ויהיה יותר בטוח לעבור לאוקראינה.

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, DareDevil כתב:

שמעתי את זה אצל יוטיובר כלשהוא בנוגע לנושא הגירה וויזות כאלה ואחרות.

אל תספרו לאף אחד, בייחוד שזה בשלבים הראשוניים של השגת הויזה.

מתוך המחשבה שיהיה למי שרוצה לעשות רע לכם על הנשמה, יהיה לו מספיק זמן לגרום לכם לפקפק בכם ובהחלטה שלכם.

את הדבר הזה הבנתי בסופ"ש, זרקתי הערה בין לבין השיחות על פוליטיקה והמצב בארץ, שאני חושב על לעבור מישראל למדינה אחרת.

התחיל רחש בחש סביב השולחן, התחילו לזרוק הערות כי המדינה אליה אני שואף לעבור בכלל במצב נוראי ולא שווה לעבור אליה, עוד שנייה קורסת המדינה ונשברת לחלקים.

יוקר המחייה שם גבוה והמצב הביטחוני לא משהו במקומות מסוימיים.

ואני פה להזכיר לכם שאף אחד לא צריך לדעת ואם רוצים לשתף אנשים וחייבים "להוציא" את זה מהמערכת, יש פה בפורום את השרשור הזה וגם אפשר להשתמש במשתמש האנונימי.

זה החלטה שאתה מפקפק בה, כל יום לפני שאתה יוצא אליה ובכמה חודשים הראשונים שאתה נמצא בה - אבל אני לא חושב שלא משנה כמה ניסו להוריד, אני ידעתי מה אני רוצה ומה המטרה שלי.

בסופו של יום? אנשים לא יכולים ולא יוכלו להבין את הנקודות מוצא השונות לצאת לרילוקיישן, הפעולה היא לא טבעית ולא קלה(לצאת מהסביבה הביתית והטבעית שלך לסביבה זרה) - והתהליך מציק ומורכב, כל אחד לוקח את התהליך אחרת בסוף.

עריכה אחרונה על ידי noknok
  • אהבתי 3

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, noknok כתב:

זה החלטה שאתה מפקפק בה, כל יום לפני שאתה יוצא אליה ובכמה חודשים הראשונים שאתה נמצא בה - אבל אני לא חושב שלא משנה כמה ניסו להוריד, אני ידעתי מה אני רוצה ומה המטרה שלי.

זו החלטה שאני רוצה כבר תקופה ארוכה מאוד ונראה לי שהשינוי שחוויתי לאחרונה (אין קשר לבחירות) הביא אותי באל כורחי לסטייט אוף מיינד של ללכת על זה, אחרת לא הייתי בכלל חושב שיש לי כזו אופציה.

הכל טרי עדיין וצריך להמתין לתוצאות. נראה לי שנהיה יותר חכמים כשנגיע לגשר..

בהחלט ההחלטה הזו גרמה לי לנהל שיח ביני לבין עצמי, לנסות למזער נזקים כמה שאפשר. לצערי לא שמתי לב כל כך ושיתפתי יותר מדי אנשים. פה זה די אנונימי אז מרגיש לי סבבה אבל פייסבוק ומשפחה זה יותר מדי.

לטעמי, לקח מאוד חשוב שחבל שאנשים אחרים יפלו עליו

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש כרטיס טיסה חזרה לישראל - קצת בירוקרטיה אבל תמיד אפשר לחזור, לדעתי כדאי לנסות(תלוי עם כמה משקל אתה טס גם).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפוטרת ישראלית מפייסבוק מדברת: "לא הצלחתי לדבר עם בן אדם"
סתיו סלומון עשתה רילוקיישן לארה"ב עם בעל ושתי ילדות, רק כדי לגלות שהיא נכללת בין 11 אלף המפוטרים של מטא: ''בתהליך הערכה דיברו איתי בכלל על קידום"

https://www.geektime.co.il/israeli-meta-employee-in-the-us-pot-firing/

סלומון הגיעה לארה"ב עם המשפחה עם ויזת עבודה מסוג L1. משמעות הויזה היא שאם היא לא מוצאת משרה חדשה תוך חודשיים-שלושה היא ומשפחתה יצטרכו לעזוב את ארצות הברית לאלתר. "הוויזה פוקעת עוד חודשיים. אין לי אופציה להעביר אותה לאף אחד, והזמן לא מספיק לויזה חדשה, כך שלמעשה אין ממש אופציה אחרת", אומרת לנו סלומון – שתאלץ כנראה לחזור ארצה בחופזה. בין היתר היא תצטרך לבטל את כל ההתחייבויות שלה בארה"ב, כולל דירה ומסגרות שונות לילדים, ולהיפטר מציוד ורהיטים שרכשה. במקביל, היא תצטרך, תוך זמן קצר, לדאוג גם למגורים בישראל, זאת לאחר שהדירה שלה בישראל הושכר בעקבות הרילוקיישן; רכב להתנייד איתו כי הקודם נמכר; מסגרות לילדים; ריהוט ורכוש שמכרו כשעברו דירה – וכמובן משרה חדשה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בעיה כל חוקי העבודה בארה"ב. לא רק בנושא של פיטורים - אימייל ואתה בחוץ - אלא גם חוקים אחרים כמו ימי מחלה, משכב הריון וכ"ו. שמעתי מקולגות שאם מישהו חולה - אז עובדים אחרים יכולים לתרום לו ימי חופשה משלהם בשביל החופשת מחלה. זה הזוי לחלוטין...

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, garicho כתב:

אכן בעיה כל חוקי העבודה בארה"ב

אין בערך שום קשר בין מה שנכתב ומה שקרה לבחורה.

עניין הויזה קשור לחוקי הגירה - והם על בסיס עבודה במקרה הזה. (ההקשר של הויזה). שאכן קלה מבחינת מעבר אבל בעייתית ההקשר של הישארות. כשהחוזה תלויה במקום העבודה זה בעייתי.

בנוסף לפייסבוק יש בעיה מול הdol (משרד העבודה) גם ההקשר של הגירה עכב התנהגויות עבר בהקשר של גרין קארדים.

בנוסף הם יקבלו 4 חודשים עד שינותקו היחסי מעביד לפי מה שפורסם בכל מני פורומים.

לגבי at will employment שזה מה שאתה מדבר עליו - זה חוק דו כיווני ויש לו הרבה אותיות קטנות. במקרה הזה הוא לא רלוונטי כי פיטורים גדולים מחויבים דיווח שונה (תקרא על waren act).

לגבי ימי חופשה , מחלה וכו - ארה״ב מחולקת להרבה סטייטים ולכל אחד חוקי עבודה שונים.

ושוב אני בטוח שאיפשהו קיים סיפור כמו שסיפרת - אבל בא, בטק זה לא רלוונטי.

(ועם כל זאת - ליבי עם הבחורה. היא עברה בויזה מאוד מוגבלת מבחינת מעבר עבודה - שגם אני הייתי עליה ולכן חובה לעבוד על גרין קארד מהשניה הראשונה כדי למנוע מצבים כאלו.)

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, zaf כתב:

סלומון הגיעה לארה"ב עם המשפחה עם ויזת עבודה מסוג L1. משמעות הויזה היא שאם היא לא מוצאת משרה חדשה תוך חודשיים-שלושה היא ומשפחתה יצטרכו לעזוב את ארצות הברית לאלתר.

זה נורא. 

ויזת L1 זו חרב פיפיות: מצד אחד ויזה מאוד חזקה שמאפשרת מעבר ישיר. לגרין כארד - מצד שני משודכת למעסיק אחד ספציפי בלבד ואינה ניתנת להעברה. 

לכן מה שרשום בצהוב לא מדויק, היא לא צריכה "רק" למצוא עבודה, אלא עבודה + ויזה, בפרק זמן בלתי אפשרי. קיצר, הסיכוי להגיע לפתרון הוא מאוד קטן, היא כמעט בוודאות תיאלץ לצאת מאדמת ארה"ב ולמצוא פתרון מבחוץ, או לעזוב לצמיתות. 

ממש, ממש עצוב. 

נהגתי לומר, חצי בצחוק חצי ברצינות, שכל עוד אני על L1 אמזון יכולים לומר לי ללכת לנקות את השירותים והשאלה היחידה שלי תהיה "איפה כלי הניקוי"... 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, oryo כתב:

נהגתי לומר, חצי בצחוק חצי ברצינות, שכל עוד אני על L1 אמזון יכולים לומר לי ללכת לנקות את השירותים והשאלה היחידה שלי תהיה "איפה כלי הניקוי"

או שהבוס החדש שלך יזמן אותך ל''קוד ריוויו'' בלילה ואתה תגיע כמו טהטהלה. או שהוא יבקש ממך לחתום על זה שאתה מוכן להיות עובד ''הארדקור'' ולעבוד אקסטרא שעות...

אופס. יצא לי מירמורון.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, David32 כתב:

כמו טהטהלה

Captain America Whatever GIF - Captain America Whatever It Takes - Discover  & Share GIFs

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שאני זוכר, חברים שעבדו עם ויזה דומה היו צריכים רק לחפש "ספונסר" אחר במעבר. 
אמנם דברים משתנים אבל אותם חברים עברו בין מעסיקים שונים לפני שהתקבל הגרין קארד. 

מקווה בשביל אותה הגברת שימצא מעסיק חדש. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, zaf כתב:

אמנם דברים משתנים אבל אותם חברים עברו בין מעסיקים שונים לפני שהתקבל הגרין קארד. 

מקווה בשביל אותה הגברת שימצא מעסיק חדש. 

לא עובד ככה. 

ספונסר חדש זה רק אם אתה בשלב מסוים בתהליך הגרין כארד, אם היא שלושה חודשים בארה"ב היא בוודאות לא שם. 

לא ניתן להעביר L לספונסר אחר, אתה אולי מתייחס לויזת H. 

קיצר, לא עובד ככה, וחשוב להכיר רילוקיישן לעומק בשביל להמנע מסיטואציות כאלו. היא ספציפית במצב שלא היה אפשר להמנע ממנו (למיטב היכרותי), אבל אחרים היו יכולים להמנע אם היו מקפידים לתזמן הכל נכון ולהגיע לead (אישור עבודה) בזריזות. 

• אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Liviur כתב:

עניין הויזה קשור לחוקי הגירה - והם על בסיס עבודה במקרה הזה. (ההקשר של הויזה). שאכן קלה מבחינת מעבר אבל בעייתית ההקשר של הישארות. כשהחוזה תלויה במקום העבודה זה בעייתי.

בשוודיה לא חודשו אשרות עבודה של עובדים שהמעסיק שלהם לא דייק בסוג הביטוחים הדרוש לפי חוק, העובד לא פוטר והמעסיק איחר להתחיל ביטוח חייים למשל. זה הסיכון בלהגיע על אשרת עבודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, oryo כתב:

לכן מה שרשום בצהוב לא מדויק, היא לא צריכה "רק" למצוא עבודה, אלא עבודה + ויזה, בפרק זמן בלתי אפשרי.

אור - משאר שההנחיה היתה כמו למפוטרי אמזון - למצא משרה פתוחה פנימית שלא בhiring freeze.

למצא משרה אחרת וויזה אחרת זה על גבול הבלתי אפשרי (כנראה הדבר היחיד שאפשר אם הטיימליין מאפשר - זה למצא איזה ויזת לימודים)

לפני כשעה, zaf כתב:

אתה מבלבל בין L1 שזו ויזה של משהו שעבד מעל שנה מחוץ לארה״ב בסניף של החברה והחברה העבירה אותו לארה״ב (ויזה חזקה , פשוטה להוצאה, ללא מכסות וללא מגבלות זמנים מסוימים בשנה) לבין H1B שזו הויזה שמעביד מוציא לעובד - אבל יש לו פורטאביליות (כלומר הוא יכול לעבור מעסיקים תוך 60 יום מסוף ההעסקה) - אבל הרבה יותר מוגבלת בהוצאה שלה (והבן / בת זוג לא יכולים לעבוד על הדרך).

אם לא הבנתם עד פה - ארה״ב היא לא מדינה שמעודדת הגירה.

וכמו שידידי אמר - צריך לתכנן (ולא מזיק קצת מזל וטיימינג) להגיע כמה שיותר מהר לשלב מתקדם בגרין קארד - ואז כבר חופשיים.

לפני כשעה, David32 כתב:

או שהבוס החדש שלך יזמן אותך ל''קוד ריוויו'' בלילה ואתה תגיע כמו טהטהלה. או שהוא יבקש ממך לחתום על זה שאתה מוכן להיות עובד ''הארדקור'' ולעבוד אקסטרא שעות...

במקרה הזה זה אפילו יותר קשוח אם העובדים הם יוצאי סין או הודו - איפה שההמתנה למכסות גרין קארד נמדדת בשנים (או עשרות שנים) במקום חודשים.

זה קצת מעבר לזה במקרה של פייסבוק אגב.

למי שלא מכיר את הסיפור:

https://www.jdsupra.com/legalnews/perm-lessons-from-facebook-settlements-8827331/

אבל בקצרה פייסבוק סוג של מסוכסכת (או היתה לפחות) תקופה ארוכה בהקשר של גרין קארדים בכלליות עם הממשל - וזה השפיע ישירות על עובדים על היכולת להוציא גרין קארדים.

• מעניין 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...