Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208 vs מאזדה 2 vs טויוטה יאריס

Rollins123
שימו לב! השרשור הזה בן 554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בקרוב אני מעוניין לקנות רכב ראשון שכנראה יהיה מקטגורית סופר מיני, אוטומט ובתקציב של בערך 25-30.

נכון לעכשיו אני מתלבט בין שלושה רכבים:

הראשון-פיג'ו 208 מנוע 1.2 אוטומט (110 כ"ס) שנתונים 2013-2015

השני-מאזדה 2 Dynamic מנוע 1.5 אוטומט (103 כ"ס) שנתונים 2012-2014.

השלישי-טויוטה יאריס מנוע 1.3 אוטומט (99 כ"ס) שנתונים 2012-2013.

אשמח לחוות דעתכם לגבי הרכבים הנ"ל בהיבטים של אמינות, צריכת דלק, חוויית נסיעה, ובאופן כללי על איזה רכב הכי הייתם ממליצים מבין שלושתם.

תודה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים ה-208 עם מנוע הטורבו תהיה העדיפה, אם כי המאזדה 2 גם אמורה לספק ביצועים טובים. היאריס היא החלשה בחבורה.

מבחינת נוחות, לדעתי ה-208 יותר נוחה מהיאריס, על ה-2 לא נסעתי ולא נהגתי ככה שאני לא יודע להגיד.

מבחינת אמינות, כדאי לקרוא על השרשור עם הרצועה של ה-208. אולי לחפש רכב שעבר החלפת רצועה בזמן ולא סובל מבעיות.

על המנועים של היאריס ושל ה-2 אני לא מכיר משהו מיוחד.

חווית נסיעה מבחינת נוחות תהיה עדיפה ב-208 ומבחינת התנהגות ככל הנראה (שוב, לא נהגתי על ה-2, אבל מאזדה נחשבים יותר מהנים לנהיגה מבין היפניות השונות), ה-208 וה-2 יהיו עדיפות.

בצריכת דלק כנראה שהיאריס תהיה עדיפה, אם כי ה-208 גם אמורה להיות בסדר. כמובן תלוי באופי הנסיעות. יכול להיות שלא כדאי לתת לזה שיקול משמעותי מדי, בייחוד אם לא נוסעים הרבה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת.

לגבי הרצועת טיימינג, יודע כל כמה זמן נדרש להחליף אותה כדי להימנע ממצב של התפוררות? ומה העלויות?

בנוסף, אשמח לעוד חוות דעת, תודה לכולם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיג'ו היא הטוב בחבורה כמעט בכל אספקט: נוחות, זריזות, חסכון בדלק, מרווח, בידוד רעשים, תא מטען...

אבל שום דבר לא בחינם והעניין עם הרצועה הוא חתיכת חסרון בגלל הרצועה צריך להחליף שמן כל 7.5 אלף קילומטר ולהחליף רצועה כל 60 אלף קילומטר....
הבעיה היא שאם אתה רוכש רכב שעבר החלפת שמן כל 15 אלף קילומטר אתה לא יודע לאיזה מצב הרצועה הגיעה ואם נגרם נזק של הרעבת שמן למנוע... ויכול מאוד שאחרי הרכישה תתקל במצב שתצתרך לשפץ או להחליף מנוע וזה לא זול (בערך 10K לשיפוץ ו20K להחלפה)

לכן עם כל אהבתי לפיג'ו ולאיכויות של הרכב הזה (היה לי 208 בעבר וכיום אני נוסע על 308) לא הייתי ממליץ לאף אחד לרכוש את הרכב הזה, מי שרוצה לרכוש אותו צריך להבין בעצמו את המשמעות ולקבל את ההחלטה עצמאית אם הוא מוכן לסיפור הזה...

אב לאם לבסוף תחליט לבדוק את ה208 למרות הבעיה המאוד רצינית של הרצועה תשקול לבדוק את ה308, המחיר שלהן ביד 2 בערך זהה ובתור מישהוא שנסע על 208 והחליף ל308 אני יכול להגיד בוודאות שה308 פשוט רכב יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Gavrik כתב:

הפיג'ו היא הטוב בחבורה כמעט בכל אספקט: נוחות, זריזות, חסכון בדלק, מרווח, בידוד רעשים, תא מטען...

אבל שום דבר לא בחינם והעניין עם הרצועה הוא חתיכת חסרון בגלל הרצועה צריך להחליף שמן כל 7.5 אלף קילומטר ולהחליף רצועה כל 60 אלף קילומטר....
הבעיה היא שאם אתה רוכש רכב שעבר החלפת שמן כל 15 אלף קילומטר אתה לא יודע לאיזה מצב הרצועה הגיעה ואם נגרם נזק של הרעבת שמן למנוע... ויכול מאוד שאחרי הרכישה תתקל במצב שתצתרך לשפץ או להחליף מנוע וזה לא זול (בערך 10K לשיפוץ ו20K להחלפה)

לכן עם כל אהבתי לפיג'ו ולאיכויות של הרכב הזה (היה לי 208 בעבר וכיום אני נוסע על 308) לא הייתי ממליץ לאף אחד לרכוש את הרכב הזה, מי שרוצה לרכוש אותו צריך להבין בעצמו את המשמעות ולקבל את ההחלטה עצמאית אם הוא מוכן לסיפור הזה...

אב לאם לבסוף תחליט לבדוק את ה208 למרות הבעיה המאוד רצינית של הרצועה תשקול לבדוק את ה308, המחיר שלהן ביד 2 בערך זהה ובתור מישהוא שנסע על 208 והחליף ל308 אני יכול להגיד בוודאות שה308 פשוט רכב יותר טוב.

ב-308 גם יש את הבעיה עם הרצועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gavrik כתב:

התשובה הכי טובה שאתה יכול לקבל פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, stx כתב:

כמה אתה נוסע בשנה?

האמת קצת קשה לי לענות כי זה רכב ראשון ועוד לא מדדתי קילומטרים של מרחק נסיעה, אבל מאמין שדי ממוצע.

יותר עבודה בית ועוד יציאה שתיים בשבוע. מרחק עבודה מהבית 16 ק"מ אז הלוך חזור זה 32 ק"מ, 5 פעמים בשבוע+נגיד עוד לא יודע...50 ק"מ נגיד בשבוע מלבד נסיעות עבודה.

נוסע בעיקר בדרך בין עירונית. לדעתי אם אני צריך לזרוק פה איזו תשובה אז הייתי אומר 10,000-15,000 ק"מ בשנה, שזה אולי אפילו קצת פחות מהממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שמנוע ה1.2 הגיע רק לקראת סוף 2015.

יש סיכון בקניית מנוע מהשנתונים הראשונים, כי אתה לא יודע אם נגרם נזק עקב התפוררות הרצועה ואולי יש צריכת שמן.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מאזדה 2 ויאריס יהיו אמינות יותר בפער משמעותי מה208,

לרכב ראשון אם אתה לא מעוניין להקשיב לרכב כל בוקר, תוותר על ה208.

המאזדה תרגיש יותר ײרכבײ מהיאריס למרות שיש חובבי מאזדות ויש חובבי טויוטה.

תעשה נסיעה קצרה על שתיהן ותחליט מה מתאים לך יותר. 

בהצלחה! 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצות מעלי.

עם הפג׳ו אתה מקבל ׳יותר רכב׳ בפחות כסף אבל עם סיכון שבכל רגע נתון, הרכב יבקש לסגור את ההפרש. אני נוסע עם המנוע הזה ולוקח בחשבון שבכל יום יכול להיות שאצטרך להשבית את הרכב ולשפץ את המנוע.

נשמע שהנסועה שלך לא משמעותית בשביל שצריכת דלק תהיה שיקול, כנ״ל הנוחות כי הנסיעות קצרות.

לדעתי, בשבילך היפניות הן אופציה עדיפה.

עריכה אחרונה על ידי stx
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשקול גם את ה208 עם מנוע 1.6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, yulianx כתב:

אפשר לשקול גם את ה208 עם מנוע 1.6.

עקרונית הוא הרבה יותר זול ממה שראיתי וזה מה שמחשיד.

אמרו לי פעם שהגיר שלו בעייתי. גם פחות טוב וגם פחות אמין, מכיר משהו כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גיר בעל 4 הילוכים לעומת 6,

מבחינת בעיות ממה שאני מכיר בשנים האחרונות שלו הוא בסדר מבחינת אמינות.

חבר עם 208 עם 130 או 140 אלף ק"מ ללא בעיות בגיר.

עוד מכר עם 301 עם 250 אלף ק"מ ללא בעיות.

פיגו 206 עם 200 אלף ק"מ, היה תיקון גיר לפני לא מעט שנים, מאז אין בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...