Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפולי רכב בכפרים ערביים, האם יש למישהו ניסיון?

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

האם יש למישהו ניסיון בביצוע טיפולים בכפרים ערביים? בכמה זה יוצא זול יותר ממוסכים רגילים?

עד כה טיפלתי ברכב במוסך מורשה של ניסאן וזה מאד יקר. 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דבר ראשון, באופן חוקי אסור להכניס רכבים לטיפול בכפרים ערביים ( כמובן שאני מתכוון על שטחי הרשות ולא כפרים ערביים ישראליים).

דבר שני, אל תשווה טיפול מורשה לכפר, ולא צריך לרדת עד כדי כך, פשוט תלך למוסכים מורשי משרד התחבורה...

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, המהיר הזהיר כתב:

דבר ראשון, באופן חוקי אסור להכניס רכבים לטיפול בכפרים ערביים

גם בכפרים שנמצאים בשטח C, סמוך לישובים ישראליים? כי זה משהו מאוד מאוד נפוץ, כל המוסכים שם מלאים במכוניות עם לוחיות צהובות. 

אני חושב (אם כי לא בטוח) שהאיסור תקף רק למקומות שנמצאים בשטח A. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״טיפלתי במוסך מורשה וזה יקר אז אני רוצה לטפל בכפרים״. 

למה נשמע לך הגיוני המשפט הזה?

למה לא לנסות מוסכים אמינים (לפי המלצות הפורום) שגם לא יקרים?

לי אישית אין הכרות כזו עם רכבי ניסאן, כן מכיר את ההמלצות של רכבים אחרים (גבע, רון, אורן). 

אבל עם חיפוש קצת יותר רציני תמצא את מה שתרצה וגם תהיה יותר בטוח.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פסק דין שמצאתי בעניין בן אדם שהכניס את הרכב לטיפול בשטחים ונתפס..

מה שכן, לא יודע אם זה שטחי a,b או c

https://www.psakdin.co.il/Court/גזר-דין-ב

תיק-ת"פ-11125-03-10#.Yz_QzKRBw0F

ושרשור בנושא הזה

https://carsforum.co.il/topic/660319-חוק-נגד-תיקון-רכב-בשטחים-מידע-ודיון/

עריכה אחרונה על ידי המהיר הזהיר

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה מקומות בכבישים שמובילים לשטחי A מוצבים שלטים גדולים עליהם כתוב "אסור להעביר רכב לתיקון בשטח הרשות הפלסטינית". 

אבל בכפרים בשטחי C אין כאלה שלטים, כאמור במוסכים שנמצאים בסמוך לצירי תנועה של ישראלים רוב המכוניות הן עם לוחיות צהובות. זאת אומרת שאם יש כזה חוק, אלפי אנשים עוברים עליו כל יום. לדעתי ולפי המצב בשטח החוק תקף לגבי שטחי A ו B בלבד. 

עריכה: בפסק דין שצורף למעלה, כתוב "נאשם בגין תיקון רכב בשטח האחריות האזרחית של הרשות הפלסטינית".

אחריות אזרחית של הרשות הפלסטינית היא בשטחי  A ו B. בשטח C אחריות אזרחית של ישראל. זאת אומרת כנראה שמותר לתקן שם מכוניות. מכאן שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפרים ערביים יש גם בתוך שטח ישראל גופה - בגליל, בשרון, בדרום. כמובן שכפופים לחוקי המדינה ואין מניעה עקרונית לטפל בהם, כמו גם לעשות קניות בסופר בסמוך.

מן הסתם, כמו לגבי כל מוסך אחר, כדאי לקבל המלצות למוסך ספציפי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שאתה לא מתכוון לכפרים בשטחי יהודה ושומרון, יש מוסכים סבירים ומורשי משרד התחבורה בתחומי הקו הירוק שהבם המחירים זולים ביחס למורשים אחרים. באשור השרון ישנם גם מתמחים שונים בקלאנסווה למשל. ( רכבי VAG) וגם בכפר קאסם (שאל את @lanosforce) שמטפלים ברכבי ליסינג למשל. בעבר היו מגיעות מוביליות של אחת מחברות הליסינג הגדולות בימי שישי בבוקר וחוזרות לקחת מכוניות בימי ראשון, על מנת לנצל את סוף השבוע לצורך טיפולים. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביא איתך את החלפים. עבודה יקחו לך גרושים בכפרים. יש ביניהם טובים ויש הרבה חאפרים. עדיף ללכת למישהו שמומלץ ומכירים.

בברטעה כל הרחוב הראשי מוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מחר יגידו לי שהטיפול חינם אין כסף בשטחי A או B ויוסיפו לכך אישור שהוא גם חוקי
אני מוותר על התענוג. החיים חשובים יותר מכל דבר, בטח יותר מלחסוך 500 שקל או 2000 או 4000

לא היו כבר מקרים? אנשים לא לומדים לקח? אחר כך צה"ל צריך לשלוח חיילים לחלץ את החסכנים למיניהם ובדרך לסכן חיי חיילים שלנו.

מה גם שאני "ממש" יכול לסמוך על הפרצוף שלהם שם שיסגרו את הברגים טוב טוב, כמו שצריך. שיחליפו בלמים כמו שצריך... 

ממש חיים בסרט

חסרים מוסכים אמינים שהם לא מוסך יבואן?

עריכה אחרונה על ידי boli19
  • אהבתי 3
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא ביקש הערכת סיכון..

מה שכן, בזמנים הקשים יותר שלי בעיקר לקראת סוף הלימודים, כן - הייתי מטפל בטירה במשך תקופה מסויימת.

להגיד את האמת, לא כל כך התלהבתי מאיכות העבודה, המחיר מפתה(גם לעומת מוסכים רגילים) אבל לעיתים לא שווה את הטרטור.

טיפול רגיל עם חלפים/מתכלים שהבאת בעצמך אולי שווה לעשות, אבל טיפולים ובעיקר תיקונים מסובכים עם צורך בידע ספציפי לדגם - הרכב הולך להיתקע שם והם יעשו עליו ניסוי וטעייה עד שיתקנו ואז המחיר קופץ ואתה תקוע בלי רכב.

זה מהניסיון שלי מ2-3 מוסכים "מומלצים" ויחסית מסודרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול במורשה ניסן זה שחיטה 3 אלף ולא עשיתה כלום, במוסך רגיל שהוא לא מורשה יעלה לך חצי ב קל. בכפרים או אצל הערבים זה חותך לך חצי ממוסך רגיל. לפי דעתי לא שווה את הסיכון אלה אם אתה עומד ליידו ורואה בדיוק מה הוא עושה אחרת צפה פגיעה. 

לפי דעתי תוסיף את הנסיעה והזמן עדיף כבר לעשות במוסך רגיל פה לשלם מזומן ולסמן וי ולעבור הלאה.

עלה והצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון - לא הייתי נכנס למקום שאני לא מכיר בתקופה הזאת (תקופה ארוכה שלא תיגמר בקרוב), ה300 שקל שתחסוך לא שווים את הסיכון, לא אישית יש בעיה לעשות עסקים עם אנשים שלא מסוגלים להבטיח את הבטחון האישי שלי כשאני עושה איתם עסקים.
דבר נוסף - אם המוסך לא מורשה משרד התחבורה, אתה בגדול עובר על החוק - תעשה עם המידע הזה מה שאתה רוצה.
דבר אחרון - חסר מוסכים טובים שלא יגנבו אותך כמו קרסו? תכתוב מאיפה אתה ותקבל המלצות.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...