Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הלגו המתעדכן באופן משביע רצון ומכיל אנשים טובים וכנראה לא מספיק ציטוטים (עד ש-M3 יגיע גם לכאן)

Fazer

פוסטים מומלצים

עדכון נוסף, והפעם בווידאו!

האמת, לא תכננתי להציג את זה לקהל הרחב, צילמתי באופן חובבני עבור הבן שלי שאוהב סרטונים כאלה. אבל אם כבר בוצע, אז למה שלא תהנו גם אתם?

כצלם חובב, זה עושה לי חשק לקנות מצלמת פולרואיד אמיתית, עד שאתה נזכר בכל הטררם של המחסניות והעלויות הנלוות למה שבעצם בא בחינם עם כל טלפון סלולרי ממוצע היום. אבל כן, מי שכמוני התחיל בתקופת המדיה הפיזית, לא ישכח את התחושה בידיים של סרט אמיתי, חי ו"נושם" (בדומה לתקליטים מול ספוטיפאי ודומיו).

מידע על סט הלגו עצמו פה.

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, yohai71 כתב:

האמת

הלגו נראה מגניב מאוד!

אבל גולת הכותרת היא התחתית לכוסות שמה בצד שמאל :LOL:

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

וולוו V70 בגודל מלא מלגו, אפילו זזה בכוחות עצמה.

מעניין איך זה לנסוע בזה. במיוחד המושב. בלינק יש תמונות עדכניות יותר של הפרויקט 

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לאנשים עם קוצים בישבן.

האמת - מדהים, מה גם שמתגלגל על גלגלים מקוריים של וולבו 

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עוד עדכון, ועוד מצלמה - לא באמת חשבתם שאני אפקיר אותה ואסתפק במצלמת הפולורואיד מלמעלה?

אז האמת שלא אני קניתי אותה, סבא של הילדים קנה להם סטים מושקעים (בניגוד לדעתי, כי זה מוגזם), וכדי להשתיק אותי, פינק בסט הזה שלא יקר בכלל ונחמד לבנייה, במיוחד אם אתה רואה בעצמך צלם חובב (או איפשהו על הסקלה):

image.thumb.jpeg.56d4d8c469609fb5d8376dbde862fb43.jpeg

בניגוד למצלמת הפולורואיד הנ"ל, הכפתורים והמתגים שעל גוף המצלמה הזו נמצאים שם בשביל לדמות את המקור ולא באמת עושים משהו. אבל החיקוי של מצלמה אמיתית די מושלם, בטח בשביל דגם לגו בקנה מידה 1:1, ונחמד שהם צרפו רצועה.

אבל בכל זאת צריך איזשהו פיצ'ר פעיל והריהו:

image.thumb.jpeg.47efb51acb2f8d18362bc2b6c689a458.jpeg

המצלמה מגיעה עם שני סרטי "slides" שאפשר לטעון אותם לתוך הגוף שלה, וכראוי, הפריימים אכן שקופים:

image.thumb.jpeg.34ee11bfee6e8ce29e53bd9f9944342c.jpeg

image.thumb.jpeg.e60dac9ef5c9aabbff866974345d6441.jpeg

לסיכום - נחמד מאד, אבל את זה כבר הבנתם.

👍

עריכה אחרונה על ידי yohai71
  • אהבתי 8
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.12.2022 בשעה 17:21, yohai71 כתב:

לאשה יש היום יום הולדת, ועלה לי רעיון שאוכל לשתף בו את הבכור. היות והיא אוהבת פרחים, ובהזדמנות אחרת הראיתי לה את הסדרה ה"בוטנית" של לגו שמיועדת למבוגרים (והיא אהבה), רשמתי לי לחפש עבורה את ציפור גן עדן שהכי מוצלח מכל הסדרה. כבר לפני חודשיים לקחתי את הבן לסיבוב חנויות ומצאנו את הסט, שכבר הולך ונהיה נדיר כי כנראה בדרך לפרישה. היות והאשה לא ממש מתעניינת בבנייה, החלטתי שהיא תקבל את הסט מורכב, ושאני והבכור נרכיב ביחד. בסוף בגלל חוסר בזמן משותף לא הצלחתי לשתף אותו בבנייה, אבל חייב לציין שזה היה ממש מהנה לבנות משהו לא רכבות/רכבים/מיניפיגס'. במיוחד מעניין איך הנדסו את המודל, דווקא באיזור האגרטל.

מנצל"ש - האם ידוע למי מפוקדי השרשור אם ישנו פורום, אתר, או marketplace לרכישת לגואים דומים (למבוגרים, לא בהכרח 'של בנים') מיד שניה? ההגיון שלי אומר שבטח יש מלא אנשים שרוצים להיפטר מדברים כאלה אחרי שסיימו לשחק איתם ולפנות מקום בבית, אבל ברוב הלוחות והאפליקציות שאני בודק יש רק דגמים חדשים/מזוייפים/נפלו ממשאית. גם טווח המחירים לא שונה בהרבה ממוצר חדש, ע"פ רוב מאה דולר ומעלה לסט.

יש לכם מושג איפה משיגים דברים כאלה במחיר סביר, נגיד 30-50 דולר פלוס משלוח בגבולות אירופה? מה אני מפספס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגו זה כמו טנדר. עד שהשגת את הכסף וסוף סוף קנית... לא מוכרים.

כשהילדים שלי מבקרים אצל הסבתא הם משחקים בלגו בן 45 שנה. הכול עובד. לא מוכרים.

חוץ מזה המושג "משחק" שונה מאוד. בלגו ה"משחק" הוא להרכיב איך שבא לך מכל מיני קומבינציות של מרק גדול של לגו. ברגע שנכנסת ערכה חדשה לתוך ה"מרק" אין שום בנאדם שפוי שיסנן מחדש את החלקים המתאימים שהגיעו מהערכה ויחזיר לקופסה המקורית.

נראה לי שפשוט לא הבנת את הקונספט.

הלגו היחיד שקיים ביד שנייה זה כל מיני אנשים שקונים קופסאות של "מהדורות אספנות" במחירים מופקעים במטרה להפקיע אותן עוד יותר. ההפך מזול, בקיצור.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהלגו שלי מלפני 60+ שנים עדיין שמיש, נדמה לי שהלבנים איבדו את הגמישות שלהן וקשה להרכיב ולפרק. אבל הלגו והדופלו בני ה-30+ של הבנים שלי בהחלט מחכים לדור הבא. בעיה דומה עם המיכאנו, כנראה שהברגים סובלים מקצת קורוזיה וקשה להשתמש בהם. אבל זה לא מתאים לפני גיל 6-8.

אגב, הבדל עקרוני בין הדורות - הלגו שלי הגיע בעיקר כערכות לבניה חופשית, עם לבנים באורכים שונים, ״יסודות״, לבנים לגג, חלונות, דלתות וכו׳ אם כי פה ושם גם משהו ייעודי, למשל יש לי לבנה עם הכיתוב ״סוכנות פולקסוואגן״ שנרכשה יחד עם קופסה שיש לה שימוש כדלת של מוסך. אבל בסיבוב הכיתוב כלפי פנים היא נראית כלבנה 1x8 רגילה. בובות לא היו באותם ימים, המכוניות נשברו למרות שמירה קפדנית וגם לוח הקרטון ששימש כ״רחובות״ נעלם באיזה מעבר דירה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Derish כתב:

מנצל"ש - האם ידוע למי מפוקדי השרשור אם ישנו פורום, אתר, או marketplace לרכישת לגואים דומים (למבוגרים, לא בהכרח 'של בנים') מיד שניה? ההגיון שלי אומר שבטח יש מלא אנשים שרוצים להיפטר מדברים כאלה אחרי שסיימו לשחק איתם ולפנות מקום בבית, אבל ברוב הלוחות והאפליקציות שאני בודק יש רק דגמים חדשים/מזוייפים/נפלו ממשאית. גם טווח המחירים לא שונה בהרבה ממוצר חדש, ע"פ רוב מאה דולר ומעלה לסט.

יש לכם מושג איפה משיגים דברים כאלה במחיר סביר, נגיד 30-50 דולר פלוס משלוח בגבולות אירופה? מה אני מפספס?

אם מדובר בלגו מקורי, הדבר היחיד שיכול להתאים לך הוא בריקלינק, המרקטפלייס הרשמי של חובבי הלגו, שם אפשר לרכוש ממוכרים שונים לגו, החל מסטים שלמים ועד לרמה של אבנים בודדות או אפילו סטים "מפורקים", שזה דבר שאי אפשר להשיג בחנויות סטנדרטיות (אני כותב "מרקטפלייס רשמי" כי עד לא מזמן הוא היה עצמאי, ולא מזמן חברת לגו השתלטה עליו והיום הוא בבעלותה. נחסוך כרגע את הדיון המתבקש על מונופוליזם וכוחות שוק, רק אציין שנכון להיום, עושה רושם שהאתר ממשיך להתנהל כבעבר).

מה שכן - זול זה לא. אנשים יודעים מה יש להם ביד, ובדומה לרכבים מסויימים, אף אחד לא יתנדב למכור לגו שהערך שלו בשוק הוא X, במחיר X-. הזול היחיד שאני מכיר קיים בזיופים הסיניים, שהם לא רעים אם אתה מוכן;

1. לשכוח מאריזה\קופסה ייצוגית- הכל מגיע בשקיות.

2. חלק מהחלקים לא יגיעו במשלוח.אתה יכול להשלים מחלקי ספייר שיש לך- אם יש לך. לריב עם מוכר סיני שישלח עוד קוביה ספציפית... נו.

3. אין על בקרת האיכות והתאמת החלקים של לגו מקורי. מנסיוני בכמה סטים, הסינים רחוקים משם; או שחלקים לא מתחברים כמו שצריך ו"נושרים" אחד מהשני, או ההפך- צריך אצבעות של מיסטר T בשביל לחבר חלקים.

עכשיו: אולי במפתיע, דווקא אני שמרכיב רק לגו מקורי לא פוסל את הסיניים על הסף. אם כל המטרה זה להציג ליופי סט פרחים בסגנון הזה, שתמיד יעמוד על שולחן ולא יפורק לעולם, מצידי אפשר להשתמש בדבק בשביל לחזק נקודות חלשות (ובגלל שזה סיני לא כואב לך הלב לעשות את זה- אני עצמי חתכתי משטחי בסיס סיניים לעיר לגו שלי כדי שיתאימו לגודל של השולחן).

אי אפשר להתעלם מההפרשים במחירים בין מקורי לחיקוי; אבל לגו מקורי בזול? אין, זה מוצר יקר מיסודו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, hans כתב:

נראה לי שפשוט לא הבנת את הקונספט.

לפני שלושים שנה הייתי פעיל מאד בתחום ואופן השימוש היה בדיוק כפי שאתם מתארים פה, אבל הרומן שלי עם לגו נגמר בשלב מסויים והמשכתי הלאה. היום אני שואל על משהו אחר, כמו שכתב יוחאי - לגו דקורטיבי של מבוגרים, שכל מיני Gen Z קונים כדי להציג על שידת האיקאה בדירה השכורה שלהם במקום פרחים או בעלי חיים אמיתיים, ובונים בתור ריפוי בעיסוק ע"מ להתמודד עם החרדה והדיפרסיה שכידוע כולם בדור הזה סובלים מהן.

ההגיון אומר שצריך להיות לזה secondary market, וטווח של 45-75% מהמחיר המקורי במצב כזה הוא מה שהייתי מצפה למצוא שם. לא 'זול' אבל גם לא המחירים של לגו חדש שמהווים חסם כניסה לאנשים רבים (גם אם לאנשי הייטק בני ארבעים פלוס כמונו זה נראה סביר).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

אני לא בטוח שהלגו שלי מלפני 60+ שנים עדיין שמיש, נדמה לי שהלבנים איבדו את הגמישות שלהן וקשה להרכיב ולפרק.

לא יודע לגבי 60. לגבי 45 - בוודאות ובאחריות עדיין גמיש (אם לא ננטש במחסן/מרפסת, כן?!)

תואמים סיניים, לעומת זאת, הופכים להיות פריכים תוך כמה שנים בודדות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Derish כתב:

ההגיון אומר שצריך להיות לזה secondary market, וטווח של 45-75% מהמחיר המקורי במצב כזה הוא מה שהייתי מצפה למצוא שם. לא 'זול' אבל גם לא המחירים של לגו חדש שמהווים חסם כניסה לאנשים רבים (גם אם לאנשי הייטק בני ארבעים פלוס כמונו זה נראה סביר).

זהו, שבדיוק לפרצה הזו נכנסו הסינים; גם אם לא מדובר באיכות הלגו המקורית, אתה עדיין מקבל מוצר חדש במחיר זול יחסית לכמות החלקים, ומקבל גם את "חדוות הבניה" (אם כי לא מושלמת) של המקור. בשביל רוב האנשים, זה מספיק לגמרי (יותר מזה: "דפקתי את המערכת וקניתי 'לגו' בחצי מחיר" בכלל עושה נעים בגב...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, yohai71 כתב:

אם מדובר בלגו מקורי, הדבר היחיד שיכול להתאים לך הוא בריקלינק, המרקטפלייס הרשמי של חובבי הלגו.

תודה, זה מה שחיפשתי. ואני רואה שאמנם המחירים לסטים שם גבוהים למדי אבסולוטית, אבל בחלק מהמקרים עדיין אפשר לחסוך לא מעט מול מחירו של מוצר חדש. מצד שני, כדאי לבדוק כל מוצר לגופו ולא להניח שמשומש יהיה זול יותר, משום שלפעמים חדש עולה קרוב או אותו דבר. 

מצאתי גם את האתר הזה: https://www.brickeconomy.com/, שמתיימר לנטר את מצב השוק ללגו ומחירי הסטים השונים שמוכרים ביקשו באיביי, אמאזון, בריקלינק וכו'. לא מקיף במיוחד אבל גם נחמד שיהיה.

אישית, אני לא מתעקש על המותג המקורי. שאלתי משום שאני רוצה להתחיל להכניס את האחייניות שלי לתחום ואת זה כדאי לעשות בעלות מינימלית עקב הנטייה של ילדים בגיל הזה לאבד עניין. אהבתי את הסטים של CaDA, ועם עליאקספרס קשה לברור את המוץ מהתבן אך אמשיך לנסות. בכל אופן, תודה על ההמלצות עד כה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בשביל להכניס את הילדים לזה אפשר לקנות את הערכות הזולות, באזור ה50-100 שקל ואם יש ביקוש להתקדם לערכות יותר גדולות ויקרות.

צריך לציין גם שהגיל שחברת לגו ממליצה עליו, בדרך כלל מתאים לילדים הרבה יותר קטנים ממה שכתוב על האריזה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערה לגבי התאמת גיל נפוצה מאוד בעולם הצעצועים. גם מוצצים לגל 3+ 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...