Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הלגו המתעדכן באופן משביע רצון ומכיל אנשים טובים וכנראה לא מספיק ציטוטים (עד ש-M3 יגיע גם לכאן)

Fazer

פוסטים מומלצים

אני מזדהה עם הרבה ממה שכתוב כאן. אפשר לומר שמגיל 4 עד 10 לגו היה העיסוק העיקרי בחיי. היו לי המון ערכות לגו והכי אהבתי את הטכני. בגיל הזה עוד גרתי בחו"ל כך שהלגו היה זמין לי.

בהחלט חייב את האהבה שלי לצילינדרים, דרייבשאפטים ודיפנציאלים ללגו. בהמשך עברתי לFischer Technik שאיפשר בניית מנגנונים מכאניים וחשמליים מורבים יותר.

אבל - אני הייתי שופך את כל הערכות שלי ביחד ובונה מהם דברים בלי הוראות. בעיקר הייתי בונה דגמים דומים לערכות שלא היו לי כשאני ממציא לבד איך להרכיב.

היום, 40 שנה מאוחר יותר, אני קונה לילדים שלי ערכות מודרניות (כל פעם שאני נוסע) ואני מאוכזב במידה מסויימת. הילדים נהנים מאוד להרכיב לפי ההוראות את הדגמים המורכבים, אבל אני מרגיש שמשהו הלך לאיבוד. קשה מאוד לבנות מהערכות המודרניות דברים מתכנון עצמי לפי הדימיון שלך. גם בלתי אפשרי לבנות אותם בלי ההוראות, אני זוכר שהקטע שלי בתור ילד היה לנסות לבנות ערכה חדשה בלי לפתוח את ההוראות.

קוריוז - כשהייתי קטן, חללית הלגו חלל הכי שווה הייתה ה928. לא קיבלתי אותה כי היא הייתה יקרה מידי. אני קיבלתי את ה918 הקטנה.

אבל הצלחתי בעזרת חלקים שהיו לי לבנות חיקוי מושלם של ה928.

השנה, לרגל 40 שנה לדגם, לגו הוציאו גירסה חדשה שהיא הומאז' ל928. אבל בגודל פי 1.5 מהמקורית. כמובן שקניתי אותה לבן שלי בן ה9.

על האריזה כתוב: 1254 חלקים, מגיל 18 ומעלה. wtf?

הבן שלי בדיוק מסיים, 4 ימי הרכבה:

LEGO-Icons-10496-Galaxy-Explorer-TBB-Review-VKX2Y-1-640x427.jpg

lego-918-1_xlarge.jpg

928-1_large-3.jpg

אני עברתי לשחק בפירוק והרכבה של מכוניות בגודל 1:1..

PXL_20221123_165146096.jpg

PXL_20221123_165400432.jpg

• אהבתי 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגו זה אדיר, וזה שהם גילו שמבוגרים נהנים מזה, זה גם אדיר.

זה הזמן גם לעדכן שיש הנחות נחמדות כרגע באתר של לגו ישראל

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, amosbmw כתב:

היום, 40 שנה מאוחר יותר, אני קונה לילדים שלי ערכות מודרניות (כל פעם שאני נוסע) ואני מאוכזב במידה מסויימת. הילדים נהנים מאוד להרכיב לפי ההוראות את הדגמים המורכבים, אבל אני מרגיש שמשהו הלך לאיבוד. קשה מאוד לבנות מהערכות המודרניות דברים מתכנון עצמי לפי הדימיון שלך. גם בלתי אפשרי לבנות אותם בלי ההוראות, אני זוכר שהקטע שלי בתור ילד היה לנסות לבנות ערכה חדשה בלי לפתוח את ההוראות.

כמות החלקים היחסית ייחודיים שנם לא אבני בניה בסיסיות עלה בטירוף.

ה״רזולוציה״ והדיוק עלו לאין ארוך אבל זה בא על חשבון מה שאתה מציין.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, amosbmw כתב:

קוריוז - כשהייתי קטן, חללית הלגו חלל הכי שווה הייתה ה928. לא קיבלתי אותה כי היא הייתה יקרה מידי. אני קיבלתי את ה918 הקטנה.

...

lego-918-1_xlarge.jpg

כמובן שגם לי קנו את LL918. אפילו השתמרה הלבנה עם ההטבעה, מספיק בשביל שאוכל להשתמש בה שוב:

image.thumb.jpeg.8c24759a0b68466d1f218ffed36b1d8f.jpeg

ומי זוכר את הלוגואים המקוריים? אפילו מצאתי שתי לבנים. והן בטוח יותר זקנות ממני:

image.jpeg.673085891fe3758be06bc95382067f2a.jpeg

לפני 12 שעות, Liviur כתב:

כמות החלקים היחסית ייחודיים שנם לא אבני בניה בסיסיות עלה בטירוף.

ה״רזולוציה״ והדיוק עלו לאין ארוך אבל זה בא על חשבון מה שאתה מציין.

זה נכון, אבל כנראה שהם היו צריכים לעשות את זה כדי להתקדם. כשחזרתי ללגו, בסביבות 2015, נדהמתי לגלות עד כמה ה-Scale ברמת מיניפיגס' התקדמה- ובעיקר כמויות הגוונים, שבזמני פשוט לא הייתה. כל סוגי הירוק, כל סוגי הכחול וכד'. למשל, מערבל בטון כזה, שאפילו הקבינה שלו נפתחת וחושפת את המנוע. והוא גם מתאים יותר לגודל מיניפיג. 

AFOLים כמוני סבורים ש-שיא היצירתיות היה איפשהו בין 2006 ל-2014, אז לגו בעצם הוציאו כל מה שאפשר לחשוב עליו ואפשר לבנות ממנו עיר לגו. הצרה היא, שבסופו של דבר זה אמור להיות משחק עבור ילדים, כך שבשנים שלאחר מכן התחילה אינפלציה בכמויות של סטים כבאים\שוטרים וגנבים, כמו גם ערמות של נושאים שלא קשורים, כמו חוקרי הר געש, חוקרי ארקטיק, מצילי חיות בסוואנה ועוד. זה וורסטילי ומעניין, אין ספק, אבל זה לא "סיטי". בנוסף, התחילו להגדיל את הרכבים לרמות שטנדר יותר גדול ממשאית ואפילו מרכבת. שוב- נחמד עבור הקהל שלשמו נוצר, אבל לא מספיק מעניין עבור מגודל כמוני...

לפני 13 שעות, Sparrow420 כתב:

צריך פשוט לקנות ארגז לבנים (לא סט) שיהיה לך להשלים יצירה חופשית עם סטים.

יש להם כאלה, או שתקנה על המשקל בחנויות (מוכרים כוסות שאתה ממלא). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זמן עדכונים- הגיעו העצים\שיחים:

image.thumb.jpeg.da1ff2ec080aee9d0434815cb05714e3.jpeg

image.thumb.jpeg.bfd01e872b6f41047732a76bcbea19f0.jpeg

מדהים כמה שזה מוסיף לנראות הכללית, כמו גם להסוואת החיבורים בין המשטחים וייצוב המסילה, כמו כאן למשל, משני צידי מעבר המסילה:

20221130_152555.thumb.jpg.179a8858f89f91c1e0e6dbcaf65855ed.jpg

מה שמצא חן בעיני במיוחד הם השיחים ה"יבשים", שמשתלבים מצוין עם ה"חול":

image.thumb.jpeg.bb0e89c1aacdc3416a64f3fc17f88d3f.jpeg

image.thumb.jpeg.ed149e5a19cb33cc8392c6a84ef5c9f0.jpeg

עוד מבט על שיח, ושימו לב- גם גדרות הגיעו. גדר בצבע חול תוחמת (ומייצבת) את המסילה בקדמת השולחן (עם קצת שאריות מצבע חום):

image.thumb.jpeg.13dca8e299a82a289626a69fb3872027.jpeg

את הגדר החומה (החלודה...) ייעדתי לצד השני, לתחום את חצר המטענים:

image.thumb.jpeg.1bbc6caf2c1e5d8efdb94e7c0b88df22.jpeg

ובצד השני, ממשיכה מעבר לבוטקה+מחסום ומקיפה את כל חניון העגלות עד לקיר ההאנגר:

image.thumb.jpeg.c67ac4a3f500469cd5d347479218d05e.jpeg

ועכשיו מתחילה "עבודת" הכניסה לפרטים, כאלה שנותנים תחושה של סצנת עבודה- כמובן, זה נתון לשינוי ומשחק של הילדים, אבל בגדול- סטייל דיורמה גדולה. למשל, כאן עובד חברת הדלק Octan מציב חבית דלק כשכבאים משגיחים עליו (ברקע גדרות לבנות שהן לגו אמיתי ולא חיקוי סיני. עוד אמצא מה לעשות בהן):

image.thumb.jpeg.03c07f50f5039e613b8537f9d7a223fa.jpeg

לא הרחק משם, שני עובדי מסילה מרסקים חלקי בטון (גנבתי את ה-Minifigs ממפרקי הבניינים- ממילא יש שם יותר מדי):

image.thumb.jpeg.c76541eb0611bbbb43593f9e129ce803.jpeg

עוד שני עובדים בדרכם לניקוי (?). שימו לב לייצוב בסיס מנוף המטענים ע"י גדרות נמוכות ומעין רמזור שהוספתי בהמשך הדרך:

image.thumb.jpeg.fcdcfbee447c4fe1d7ffb7f88a22cd38.jpeg

בתוך חצר המטענים, החלו לפרוק את המובילית + תיקון גלגל (נגיד) של אחת המכוניות:

image.thumb.jpeg.24aecd37dc373581082c49400ca274d1.jpeg

ואסיים בתמונה של אזור פירוק המבנים הישנים, שנדמה שהם בדיוק באמצע העבודה. מה שיפה בה הוא שהבן עיצב את הסצנה, בכלל בלי שהנחיתי אותו- הרי אני לא מתכוון שגם הילדים יהנדסו דיורמות כמוני, והנה הבן עושה את זה בעצמו (הוא טרח להגיד לי):

image.thumb.jpeg.d4f279235817a57dea68aba7d6f23dbb.jpeg

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, yohai71 כתב:

image.thumb.jpeg.bfd01e872b6f41047732a76bcbea19f0.jpeg

התמונה הזו מושכת ומעניינת מאוד..

לגבי הגדרות הלבנות אפשר להשים אותן דווקא בצומת המסילה שיש בתמונה למעלה. כמו שיש במציאות.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון לא רע בכלל, למרות שזה אמור להיות מעבר מסילות הכי פשוט בעולם, אפילו בלי מחסום - בדרך אל אזה"ת נידח... 

כמובן שזה מה שרציתי בזמני. 😁

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לשתף,
חזרתי הבוקר משבוע בלונדון,
נכנסתי לחנות הלגו הענקית שם,
המקום פשוט מדהים.
שמחתי שלא באתי עם מזוודה ספייר לטיול הזה, 
עם הסטים שהיו שם וזה שאין להם החזר מס (מאז הברקסיט) זה היה עולה לי הון תועפות.

אין לי מספיק מקום בבית למה שהולך שם, 

מה שבטוח, אני חושב ברצינות על הדלוריאן. הדגם הזה פשוט מטורף.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון קל;

לאשה יש היום יום הולדת, ועלה לי רעיון שאוכל לשתף בו את הבכור. היות והיא אוהבת פרחים, ובהזדמנות אחרת הראיתי לה את הסדרה ה"בוטנית" של לגו שמיועדת למבוגרים (והיא אהבה), רשמתי לי לחפש עבורה את ציפור גן עדן שהכי מוצלח מכל הסדרה. כבר לפני חודשיים לקחתי את הבן לסיבוב חנויות ומצאנו את הסט, שכבר הולך ונהיה נדיר כי כנראה בדרך לפרישה. היות והאשה לא ממש מתעניינת בבנייה, החלטתי שהיא תקבל את הסט מורכב, ושאני והבכור נרכיב ביחד. בסוף בגלל חוסר בזמן משותף לא הצלחתי לשתף אותו בבנייה, אבל חייב לציין שזה היה ממש מהנה לבנות משהו לא רכבות/רכבים/מיניפיגס'. במיוחד מעניין איך הנדסו את המודל, דווקא באיזור האגרטל. 

20221209_102644.thumb.jpg.4cfa456212a285d524ccba3d0343d665.jpg

זה נראה פשוט נפלא, וגם האשה אהבה- מאד. בקיצור, אני ממליץ. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

ואו שירשור מכה בלב

כשהייתי קטן אמא קנתה לי כמה סטים קטנים ומשם התיעלתי והתחלתי לחפש חלקים חלק מצאתי חלק חברים נתנו וחלק אודה ואבוש גנבתי עד שבעל החנות לקח ממני וחבר טלפון של ההורים.לא אשכח את מצעד הבושה עם ההורים בדרך לחנות להחזיר את הגנבות

מאחר ולא היה כיוון לסטים מוכנים התייעלתי ליבנות דגמים מחלקים שאצלי הייתי אומר 3 עבה ו2 חברים חיפשו והגישו לי את החלק היינו משחקים בתוצאה עד שנימאס הורסים ובונים חדש 

הייתי בתערוכה בארץ שעף לי המוח(אני ישאל בקבוצת הואצפ המישפחתית איפה היא הייתה) היו שם מנופים ודברים גדולים שלא חלמתי שקיים 

ליבנות דברים יפים היה מבחינתי אויר פסגות שגם כיום אני אומר שאני לא מיתפשר על חיים בלי אויר פסגות דהיינו בלי לגעת בדברים ברמה גבוהה ביותר 

תאני יחפש באלבום דברים שבניתי וצילמו ואני יעלה לפה.      תודה על הנוסטלגיה

כיום החלקים עברו לאחיינים אבל הם בלי כישרון בנייה. הם בונים שיקוצים וקוראים להם מכונית בית….

בזמני היה מאוד נחשב ספינת פירטים וספינה אנגלית-לי לא היה אותם כי עלו הרבה

עריכה אחרונה על ידי דובצע
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...