Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נתקעתי בלי סבון, אפשר לשטוף את הרכב עם מים ומגבות מיקרופייבר לייבוש?

שימו לב! השרשור הזה בן 660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע לגבי הסטנדרטים פה בפורום דייטלינג, אבל בחיים לא שמתי סבון בשטיפה של האוטו, תמיד רק מים, זה עובד...

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בחיים לא השתמשת בסבון לרכב אני מרחם גם על הרכב וגם על מי שיקנה אותו, לשטוף רק עם מים לא נותן כלום, יש שמפואים לרכב שיוצרן במיוחד לניקוי רכבים, רק אמרתי שאם זה חד פעמי אפשר להשתמש בשמפו רגיל שיש בבית כי לא יגרם נזק לרכב בשטיפה אחד, נזק לרכב נגרם משטיפה ממושכת 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה שוטף בלי סבון, לא יוצא כל הלכלוך, ואתה מנגב ומורח אותו על הצבע. זה יכול לעשות שריטות. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה לא פיינשמייקר אה-לה-באגט, חד פעמי אין בעיה להשתמש בסבון עדין (סבון לתינוקות) או סבון ידיים.

גם שימוש במינון נמוך בסבון כלים, חד פעמי, לא יהרוג את האוטו אבל כן עלול לפגוע בשכבת ווקס או הגנה כלשהי, אם קיימת.

(גילוי נאות: משתמש באופן קבוע בסבון תינוקות או "אל סבון" ברכב עם ווקס/הגנה הידרופובית). עובד מצויין ושכבת ההגנה נשמרת.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד לחץ המים הוא בין 1000 ל2000 PSI לא יהיה שום נזק לצבע.

מי ששורט את הצבע זה הבנאדם עצמו שמקבל החלטות שגויות כמו ניגוב עם ג'ילדה או סיבון הרכב עם מטאטא של הבית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2022 בשעה 07:49, liorwohl כתב:

אני לא יודע לגבי הסטנדרטים פה בפורום דייטלינג, אבל בחיים לא שמתי סבון בשטיפה של האוטו, תמיד רק מים, זה עובד...

במצב הצבע בפונטו, מיים זה  כבר פינוק 😉 , אמנם בתמונות הרכב נראה נקי, אבל אני מניח שאחרי הניקיון האינטנסיבי שעשית ומצב הצבע בכללי, סבון לא יוסיף או ישנה הרבה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2022 בשעה 17:05, איציק נ. כתב:

(גילוי נאות: משתמש באופן קבוע בסבון תינוקות או "אל סבון" ברכב עם ווקס/הגנה הידרופובית). עובד מצויין ושכבת ההגנה נשמרת.

השאלה היא למה לעשות את זה מלכתחילה ולא להשתמש בשמפו איכותי (שגם כך עולה יחסית מעט) וייעודי לרכב? וככל שמדובר בווקס, בספק רב שהוא נשמר אחרי שטיפה או בכלל יותר מחודש.

פות״ש, לא חסרים מקומות שאפשר לקנות בהם שמפו לרכב, בזול, ולחסוך את החשש המיותר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2022 בשעה 10:05, Krip כתב:

אם בחיים לא השתמשת בסבון לרכב אני מרחם גם על הרכב וגם על מי שיקנה אותו, לשטוף רק עם מים לא נותן כלום, יש שמפואים לרכב שיוצרן במיוחד לניקוי רכבים, רק אמרתי שאם זה חד פעמי אפשר להשתמש בשמפו רגיל שיש בבית כי לא יגרם נזק לרכב בשטיפה אחד, נזק לרכב נגרם משטיפה ממושכת 

הרכב הזה פחות משבועיים על הכביש עשה פחות מ 100 קמ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובות כאן זה משהו, אתם משקיעים סכום לא מבוטל של כסף על צמיגים, חלקי חילוף איכותיים, אבל בטיפוח הרכב, באמת להשתמש בסבון תינוקות או חלילה לשטוף רק עם מים?!

באמת?!

יש שמפויים ייעודים גם של חברת SONAX שהם נגישים לכל כיס, היקר שביניהם עולה כ-40 ש"ח לליטר שמפו שגם אם תשטפו את הרכב כל יום - עדיין הוא יחזיק לכם שלושה-ארבעה חודשים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, carsgo כתב:

התגובות כאן זה משהו, אתם משקיעים סכום לא מבוטל של כסף על צמיגים, חלקי חילוף איכותיים, אבל בטיפוח הרכב, באמת להשתמש בסבון תינוקות או חלילה לשטוף רק עם מים?!

באמת?!

יש שמפויים ייעודים גם של חברת SONAX שהם נגישים לכל כיס, היקר שביניהם עולה כ-40 ש"ח לליטר שמפו שגם אם תשטפו את הרכב כל יום - עדיין הוא יחזיק לכם שלושה-ארבעה חודשים.

כל שישי אני רואה מישהו מתחת לבית שלי שוטף את הקורולה הייבריד 21 שלו עם סבון ידיים ומטאטא של הבית.
בשישי האחרון חבר שלו צעק לו מהדירה מה אתה מעדיף את הסבון של הוואי או את השמפו של הד אנד שולדרס ואני יושב בבית ומשהו בתוכי מת.

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זו קורולה, הצבע לא יפגע 😉

הנה הפריוס של השכן שלי, מטופחת במיטב הכימיקלים הביתיים 😉

זה הגג :

IMG_1208.jpg

וזה חלון קורה C (כמו בימי ה BX שך שנות ה 90) 

IMG_1207.jpg

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • מבאס 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו,

זה פורום דיטיילינג, אז להשתמש בשמפו פינוק וסבון גוף וכאלה לא ממליצים כאן בעקרון, אבל כל ה"כבדים" שהיו כאן בעבר נראה לי פרשו אז אין מי שיצעק עליכם ויקלל :P (סתם).

בכל מקרה תמיד, אבל תמיד מומלץ להשתמש רק בחומרים יעודיים, לא לשכוח שהלכה של הרכב היא רכה מאוד בטח אחרי שמש חזקה וחום, נשרטת בקלות, ולטפל בה דרושים חומרים איכותיים.

סבונים ביתיים או לבית מתאימים לגוף ולבית ופחות לרכב.

מי שרוצה כדאי מאוד לקנות סבון כמו שאמרו כאן SONAX וכדומה זול מאוד או להזמין מאמזון (גלון ב 30-40 דולר גרושים).

וזה הכל.

כפפה טובה, 2 דליים טובים, סבון איכותי ואיזה תוסף ווקס / אוטם לקינוח ישאירו את הרכב נקי וזוהר אחרי שטיפה.

הבעיה העיקרית כאשר שוטפים לא נכון זו בעיית ה סווירלים.

image.jpeg.60efa2d790607641425f830bcb9aad6c.jpeg

אי אפשר להמנע ממנה לחלוטין אבל כן אפשר לעכב.

שטיפה במכונה תיצור סווירלים שכאלו תוך שטיפה אחת בודדה.

שטיפה עם מים על רכב עם אבק וחול גם כן.

• רעיון טוב! 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...