Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לעצה- מעוניין לקנות מכונת תפירה קטנה, פשוטה וביתית. מה אני צריך לחפש בכלל?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות. 

לעיתים עולה לי הצורך לתפור משהו, בין אם כתיקון ובין אם כחלק מפרוייקט שאני בונה\עושה\מכין.

מכונה טובה עולה הון תועפות, ולמיטב הבנתי מגיעה עם שלל פונקציות שאין לי שום צורך בהן. 

אני צריך מכונה פשוטה וזולה, שתעשה תפירה בקו ישר ואחיד- זה הכל.

מה אני צריך לחפש?

למה לשים לב?

האם יש איזו פונקצייה שהיא MUST HAVE?

מה יהיה NICE TO HAVE?

במלא הכנות, אין לי את העצבים לשבת ולתרגל תפירה ידנית עד שאשתפר...

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תשמע, אני מניח שלא מעניין אותך שתהיה אלקטרונית (אולי עדיף שלא) וכל מיני דברים כמו תפירת לולאות וזיגזגים.
פתחתי יד 2 ואני רואה דברים שנראים טוב, מפירמות מובילות, משומשים ב 300-500 שקל, למשל זה https://www.yad2.co.il/s/c/10r0ah9e

אמא שלי תפרה לנו חצי מכל הבגדים בילדותי על המכונה הסובייטית הכי פשוטה שיש בלי שום פונקציה, מקסימום תפר זיגזג. 

אני לא מספיק יודע מה "נייס טו האב", אבל עם הזמן תדע אילו פונקציות חסרות לך, אם בכלל, וסיכנת רק 300 שקל.

• מעניין 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חומרים בכוונתך לתפור? יש הבדל בין מכפלת של מכנסיים לבין עור של כדורגל. זה מכתיב את סוג המכונה.

תפירה ביתית היא אומנות (בשורוק) הולכת ונעלמת. וכך גם מכונות התפירה הביתיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפירה היא אמנות שפורחת ביוטיוב,

יש היום מדריכים מושלמים ומצולמים ומדוגמים לכל טכניקה שאפשר להעלות על הדעת. ממתחילים עד לרמות הכי גבוהות.

לא מתה ולא נעלמה.

מצטרף להמלצה של עליבאבא, קנה משומשת כלשהי, ותפוס איזו סבתא/דודה שתעזור לך עם ההיכרות הראשונית.

אבל כהרגלי, אוסיף כוכבית - גם עם מכונת תפירה טובה אין מנוס לפעמים מתפירה ידנית. יש מדריכים *גם לזה* - לכל טכניקה אפשרית. לפעמים זה יותר זריז ומהיר פשוט לשלוף חוט ומחט במקום להציב את המכונה, להזין את החוט, ולהתמודד עם בד עבה מדי/מתכווץ/לא נעים לעבודה וכיו"ב. שקול בכובד ראש לפני שאתה מכניס עוד מכשיר לבית. אני לפעמים מבצע תיקונים תוך כדי נסיעה ברכבת לעבודה :)

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, elibaba כתב:

תשמע, אני מניח שלא מעניין אותך שתהיה אלקטרונית (אולי עדיף שלא) וכל מיני דברים כמו תפירת לולאות וזיגזגים.
פתחתי יד 2 ואני רואה דברים שנראים טוב, מפירמות מובילות, משומשים ב 300-500 שקל, למשל זה https://www.yad2.co.il/s/c/10r0ah9e

אמא שלי תפרה לנו חצי מכל הבגדים בילדותי על המכונה הסובייטית הכי פשוטה שיש בלי שום פונקציה, מקסימום תפר זיגזג. 

אני לא מספיק יודע מה "נייס טו האב", אבל עם הזמן תדע אילו פונקציות חסרות לך, אם בכלל, וסיכנת רק 300 שקל.

יש סיכוי שהיא גם תדרוש תיקונים שיעלו +- אותו דבר, ונראה לי שיש גם תחזוקה שותפת שצריך לעשות (שימון וכאלה).

לאמא שלי יש מכונה דומה, שהבאנו מאוקראינה ב1996, היא מתעסקת בזה מדי פעם.

אין הרבה בעלי מקצוע שמתעסקים במכונות תפירה, אני מכיר אחד כזה בחדרה http://www.tfira.co.il/

לגבי שימוש במכונה - זה גם משהו שצריך ללמוד, וכמו שרשמו מעליי, לפעמים עדיף לשלוף חוט ומחט מאשר עכשיו לפתוח את כל המערכת (כמו עם מעבד מזון בערך).

תפירה עם מכונה זה עולם שלם. יכול להיות תחביב מעניין אם יש לך זמן ורצון ללמוד.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

איזה חומרים בכוונתך לתפור? יש הבדל בין מכפלת של מכנסיים לבין עור של כדורגל. זה מכתיב את סוג המכונה.

לא עבים במיוחד, לעור אני משתמש בתפירה ידנית בלבד ;-)

הרבה יותר קל לשמור על יישור כשמשתמשים בכלי ייעודי ליצירת חורים לתפירה שם. 

גם זה משהו חדש אצלי יחסית, נכנסתי לתוך זה לפני כשנתיים. קניתי ציוד, בניתי עזרים, והתחלתי לעשות שטויות. 

שימושים אפשריים למכונת תפירה עבורי יהיו לעבות איזור מסויים במכנסיים, תיקונים ומכפלות, תפירת קצה של בד שלא ייפרם, דברים בסגנון הזה.

לגבי "אומנות", לא יודע. זו לא המטרה שלי. אני צריך כלי יעיל לשימוש ייעודי ושייתן תוצאה טובה יותר ממה שאני מסוגל להוציא ללא הכלי. לא מעוניין לפתח את זה יותר מזה, זה לא הלב של מה שאני אוהב לעשות. רק כלי עזר.

לפני 3 דקות, hans כתב:

מצטרף להמלצה של עליבאבא, קנה משומשת כלשהי, ותפוס איזו סבתא/דודה שתעזור לך עם ההיכרות הראשונית.

יש לי אנטי מטורף לגבי משומש- יש רק 2 דברים שאני מוכן לרכוש משומשים: רכב ובית.

אולי, אולי, אולי! גם מקצוע ידני איכותי. אולי. עדיין חושב על זה. 

איך אתה תמיד אומר לי, אנלסיס פרלסיס.

לפני 3 דקות, hans כתב:

אבל כהרגלי, אוסיף כוכבית - גם עם מכונת תפירה טובה אין מנוס לפעמים מתפירה ידנית. יש מדריכים *גם לזה* - לכל טכניקה אפשרית. לפעמים זה יותר זריז ומהיר פשוט לשלוף חוט ומחט במקום להציב את המכונה, להזין את החוט, ולהתמודד עם בד עבה מדי/מתכווץ/לא נעים לעבודה וכיו"ב. 

ידוע. תודה. 

ניסיתי את כוחי בלמידת תפירה ידנית באמצעות מדריכים שונים ביומדרוב. חל שיפור קל, אבל אני רחוק מאיפה שאני רוצה להיות ואני לא מעוניין להשקיע את השעות הנדרשות כדי להשתפר מספיק.

כמו שאמרתי, תפירה היא עבורי יוטיליטי ולא מטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, ברווז כתב:

איפה שאני רוצה להיות ואני לא מעוניין להשקיע את השעות הנדרשות כדי להשתפר מספיק.

על המשפט הזה אתה צריך קבל כרטיס אדום עם הרחקה מהליגה.

נדמה לך שעם מכונה לא תצטרך להשקיע שעות כדי ללמוד לתפעל אותה?!?

תשקיע ותזכה ב-skill. תפירה ידנית או לא, לא משנה. לא תשקיע לא תקבל כלום.

רוצה קיצורי דרך - תשלם למישהו אחר.

עניינית בנוגע למכונות:

- מכונה בסיסית מספקת 95 אחוז מהדרישות, אין שום משמעות לפיצ'רים.

- מי שרציני בתחום קונה מיד מכונה נוספת לאוברלוק. עם מכונה רגילה אפשר לקמבן מסביב בצורה סבירה לגמרי.

- מכונה חדשה מדגם בסיס כלשהו של החברות הנורמליות מחוץ לתקציב שלך בכל מקרה.

- מכונות תפירה הן מכשיר אמין יחסית, אני עדיין משתמש ב-pfaff בת 65, רק משמן ומנקה וזהו.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 48 דקות, ברווז כתב:

יש לי אנטי מטורף לגבי משומש- יש רק 2 דברים שאני מוכן לרכוש משומשים: רכב ובית.

עוד טעות.

כמו לא מעט מוצרים, מכונה ישנה מתוצר טוב עדיפה על חדשה מתוצר עלום.

יש לי כמה בחברה, בנות 40-60. גם אם תביא לי חדשה פלוס כסף, תקבל המלצה לצאת מהמקום. 

לפני 30 דקות, hans כתב:

בול.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוברלוק

(סתם. הייתי חייב לדחוף לדיון את מה שאמא שלי אומרת כבר איזה 50 שנה. "אין לי אוברלוק. אבל אני אנסה לתקן לך את המכנס הזה")

• מצחיק 6
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, hans כתב:

ללמוד לתפעל? לא.

ללמוד לעבוד איתה נקי? כן. אבל עדיין פחות ממה שאתה חושב, ומשמעותית מאד פחות מללמוד לעשות ידנית "אחיד, ישר ונקי".

לגבי תפירה ידנית מעריך שיש לי צורך בכמה עשרות טובות של שעות אימונים.

לגבי מכונה, מעריך שיש לי צורך בשליש מזה.

לפני 36 דקות, hans כתב:

לא רוצה "קיצורי דרך", אבל כן מחפש "עלות-תועלת" (כאשר גם הזמן הוא עלות).

לפני 36 דקות, hans כתב:

עניינית בנוגע למכונות:

- מכונה בסיסית מספקת 95 אחוז מהדרישות, אין שום משמעות לפיצ'רים.

- מי שרציני בתחום קונה מיד מכונה נוספת לאוברלוק. עם מכונה רגילה אפשר לקמבן מסביב בצורה סבירה לגמרי.

WTF זה אוברלוק?...

לפני 5 דקות, itaysamurai כתב:

כמו לא מעט מוצרים, מכונה ישנה מתוצר טוב עדיפה על חדשה מתוצר עלום.

יש לי כמה בחברה, בנות 40-60. גם אם תביא לי חדשה פלוס כסף, תקבל המלצה לצאת מהמקום. 

יש הבדל קטן בינינו- אתה יודע מה אתה מחפש ועל מה להסתכל, אני לא. אתה יודע מה הצרכים שלך, אני לא. אתה יודע כמה ואיך מכונה אמורה לעבוד, אני לא...אתה כנראה צריך אחת ברמה גבוהה, אני רק צריך כלי עזר להובי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 9 דקות, ברווז כתב:

יש הבדל קטן בינינו- אתה יודע מה אתה מחפש ועל מה להסתכל, אני לא. אתה יודע מה הצרכים שלך, אני לא. אתה יודע כמה ואיך מכונה אמורה לעבוד, אני לא...אתה כנראה צריך אחת ברמה גבוהה, אני רק צריך כלי עזר להובי.

זה נכון שהכיוון שלי הוא מקצועי ושלך תחביבי. 

אבל המענה שלי היה כללי, כי מכונה פשוטה וזולה יכולה לפגוע לך בתוצאה ולתסכל אותך עם איכות כללית לא גבוהה.

בכסף זהה, הייתי הולך על ישנה קלאסית. הן בוליט פרוף.

• רעיון טוב! 2

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מעריך. שניים שהגיבו לך עם *ניסיון*.

אני עדיין תופר קצת עקום ומאוד לאט גם אחרי שנים. עם מכונה טובה.

אין דבר כזה ללחוץ על הדוושה ויוצא ישר,

יש לך את ההכנה מראש, את המשיכה (עם הידיים) של הבד,

את האיזון בין איטי מדי למהר מדי (כמו נגרות),

את הצורך לדמיין קו ישר ולצלול פנימה עם ביטחון (כמו נגרות), וכיו"ב.

את הזמן אתה תיאלץ להשקיע, שתרצה או לא.

אוברלוק זה התפר שאתה רואה במכנסיים, למשל, או בעצם בכל בגד תעשייתי - מכונה שגם מבצעת תפר וגם חותכת את הבד בו"ז בצורה שמונעת פרימה.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avargel כתב:

אוברלוק

(סתם. הייתי חייב לדחוף לדיון את מה שאמא שלי אומרת כבר איזה 50 שנה. "אין לי אוברלוק. אבל אני אנסה לתקן לך את המכנס הזה")

אחת לאחת אמא שלי! 🤣🤣🤣

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי הלכה צעד אחד קדימה, ובאמת קנתה כזה

לפני שעתיים, ברווז כתב:

WTF זה אוברלוק?...

מכונה שעושה כזה
OVERLOCK STITCH | No Serger Needed - You Make It Simple

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

מכונה טובה עולה הון תועפות, ולמיטב הבנתי מגיעה עם שלל פונקציות שאין לי שום צורך בהן. 

אני צריך מכונה פשוטה וזולה, שתעשה תפירה בקו ישר ואחיד- זה הכל.

למה שלא תזמין משהו פשוט וזול מעליאקספרס?

מקסימום זה יעלה אבק ואתה הפסדת כמה עשרות שקלים.

תראה שזה לא מספיק לך - תחפש משהו יותר רציני.

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20220623021624&SearchText=sewing+machine&spm=a2g0o.home.1000002.0

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אובלור זו תפירה ש"סוגרת" את קצה הבד, שלא ייפרם.

@ברווזהשימוש במכונת תפירה טינו שונה מכל כלי עבודה בו אתה משתמש בסדנא שלך - צריך ללמוד להשתמש נכון.

מכונות תפירה הן כלים די אמינים, אם כי כנראה שבשנים האחרונות חלק מהבפנוכו עשוי פלסקיק שעלול להשבר. מכל מקום, עמו כל מכשיר מיכאני, הן צריכות טיפול שוטף.

דרך אגב, אמא שלי, שעד לאחרונה מכונות תפירה ואברלוק עמדו אצלה בסטנדביי כמו המיקסר במטבח, משתמשת במכונות של Bernina. גם תפירה וגם אוברלוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...