Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למקצוען ברכבי פולקסוואגן

אלון ל
שימו לב! השרשור הזה בן 870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 30.7.2021 בשעה 11:13, colauti 9 כתב:

זה בערך כמו שאתה רוצה לבוא למסעדת יוקרה ולהביא איתך את הכריכים (המילה העברית לסנדויצ'ים)..

יש פה שרשור ארוך רק מהשבוע הזה, שפתח משתמש, שהביא את השמן מנוע שלו ל 4 מוסכים שונים שסירבו להחליף לו שמן.

אז נכון מצד אחד שיש חוק מצד אחד ומצד שני, גם אם תמצא מוס, שיקבל אותך "רק" לעבודה כי הוא מקיים את החוק,

הוא  פשוט יתן לך הצעת מחיר גבוהה לעבודה בהשוואה ללקוחות המוסך -כזו שלא תשתלם לך ותבהיר לך שהוא לא יהיה מוכן לוותר על הרווח שלו.

חביבי, אל תהיה פראייר, תצביע ברגליים! 

עשו עלינו קופה יפה מאוד המוסכים, הגיע הזמן לשנות כיוון. 

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 13 דקות, אלון ל כתב:

חביבי, אל תהיה פראייר, תצביע ברגליים! 

עשו עלינו קופה יפה מאוד המוסכים, הגיע הזמן לשנות כיוון. 

אני לא בעל מוסך אבל,לפי הכיוון הזה גם תאכל כל הזמן בבית ואף פעם לא במסעדה (לא חייבת להיות הכי יוקרתית).

בארה"ב ב 5$ אתה שבע (אלא אם יש לך קיבולת קיבה יוצאת דופן) ובארץ שלנו אתה משלם פי 2.5 על ארוחה זהה לפחות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, colauti 9 כתב:

אני לא בעל מוסך אבל,לפי הכיוון הזה גם תאכל כל הזמן בבית ואף פעם לא במסעדה (לא חייבת להיות הכי יוקרתית).

בארה"ב ב 5$ אתה שבע (אלא אם יש לך קיבולת קיבה יוצאת דופן) ובארץ שלנו אתה משלם פי 2.5 על ארוחה זהה לפחות.

צטערת, אבל ממש לא מסכים עם הדוגמה. 

אבל אם כיף לך לשלם למוסך פי 2.5 על חלפים, לבריאות.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, אלון ל כתב:

צטערת, אבל ממש לא מסכים עם הדוגמה. 

אבל אם כיף לך לשלם למוסך פי 2.5 על חלפים, לבריאות.. 

תראה,אם יש לך ידיים טובות -אתה איש מקצוע+כלים שיודע לבצע עבודה לבד ויש לך גישה למוכר חלפים איכותיים במחיר משתלם אז אתה מסודר אחרת,בכל מקרה אחר תשלם יותר.

מניסיון רע- בלא מעט פעמים עדיפה מקצועיותו של מורשה יבואן על מוסך כללי כי יש להם ניסיון וכבר מכירים את המחלות/תקלות/שגעונות של הדגמים שלהם בע"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, dani666 כתב:

או מוסך שמתמחה ביצרן הספציפי, גם אם אינו מורשה יבואן.

הוא אמר,שמוסך רון יקר לו-לא ברור לי מה מחפש הבחור.

ההבדל בין מוסך רון לבין מוסך כללי במחיר העבודה לא יהיה ממש גדול - אולי 50 לש"ע.

כמה שעות יש לו לטיפול ? לא יותר מידי -אם אתה מנסה לחסוך גם בזה והולך למישהו פחות מקצוען,הנזק העתידי עלול להיות כפול ומכופל כתוצאה מעבודה רשלנית/לא מקצועית.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אף אחד לא פראייר. ברור לכולם שהמוסך עושה רווח על החלפים, זה חלק מהמודל העסקי שלו. אני מטפל שנים אצל רון - לא הייתי אומר שהוא יקר אבל כמובן שזה שונה אצל כל אחד. לי יש ידיים טובות ואני יכול לטפל ברכב בעצמי - אבל אני מעדיף להגיע אל רון בבוקר לפני שאני יוצא לעבודה, לשוחח איתו על קפה ובזמן שאנחנו מדברים הרכב כבר על הליפט ואני יוצא משם תוך 20 דקות ישר חזרה לעבודה. מנגד, אם הייתי עושה זאת בעצמי, בלי ליפט ועל בוקים בחניון הבית שלי, זה היה לוקח לי משמעותית הרבה יותר זמן והחסכון לא היה כל כך משמעותי (עבורי). ה-100 או 150 ש"ח האלה ילכו באהבה אל רון, שלא פעם ולא פעמיים הציל (ויציל) אותי בתקלות מורכבות יותר לא אדע לפתור בעצמי. בסופו של דבר, אתה גם משלם על הניסיון של בן אדם.

בקיצור - תטפל לבד אם זה כל כך יקר עבורך. יש קבוצה בפייסבוק שנקראית "תשאלו כנופצון", ששם ישמח מאוד לסייע לך ולבוא לטפל איתך ביחד ברכב, בהנחה שתקנה את החלפים רק. על הדרך תלמד, תהנה ותכיר אנשים חדשים. לבוא וללכלך על מוסכים שהם גנבים ולקרוא לאנשים פה פראיירים זה מגוחך. לא לכולם יש זמן לטפל לבד ולא לכולם יש את הסבלנות לעשות חקר שוק איפה כדאי לקנות את החלפים הכי זולים ואיזה מוסך מדרכה הכי משתלם ויסכים לטפל עם חלפים משלך. רוב האנשים כאן עובדים, נשואים, עם ילדים, אז הם מעדיפים לשים את הרכב אצל מישהו כמו רון ולחזור לקחת אותו.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 3

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 1.9.2021 בשעה 08:12, Fraysa כתב:

אף אחד לא פראייר. ברור לכולם שהמוסך עושה רווח על החלפים, זה חלק מהמודל העסקי שלו. אני מטפל שנים אצל רון - לא הייתי אומר שהוא יקר אבל כמובן שזה שונה אצל כל אחד. לי יש ידיים טובות ואני יכול לטפל ברכב בעצמי - אבל אני מעדיף להגיע אל רון בבוקר לפני שאני יוצא לעבודה, לשוחח איתו על קפה ובזמן שאנחנו מדברים הרכב כבר על הליפט ואני יוצא משם תוך 20 דקות ישר חזרה לעבודה. מנגד, אם הייתי עושה זאת בעצמי, בלי ליפט ועל בוקים בחניון הבית שלי, זה היה לוקח לי משמעותית הרבה יותר זמן והחסכון לא היה כל כך משמעותי (עבורי). ה-100 או 150 ש"ח האלה ילכו באהבה אל רון, שלא פעם ולא פעמיים הציל (ויציל) אותי בתקלות מורכבות יותר לא אדע לפתור בעצמי. בסופו של דבר, אתה גם משלם על הניסיון של בן אדם.

בקיצור - תטפל לבד אם זה כל כך יקר עבורך. יש קבוצה בפייסבוק שנקראית "תשאלו כנופצון", ששם ישמח מאוד לסייע לך ולבוא לטפל איתך ביחד ברכב, בהנחה שתקנה את החלפים רק. על הדרך תלמד, תהנה ותכיר אנשים חדשים. לבוא וללכלך על מוסכים שהם גנבים ולקרוא לאנשים פה פראיירים זה מגוחך. לא לכולם יש זמן לטפל לבד ולא לכולם יש את הסבלנות לעשות חקר שוק איפה כדאי לקנות את החלפים הכי זולים ואיזה מוסך מדרכה הכי משתלם ויסכים לטפל עם חלפים משלך. רוב האנשים כאן עובדים, נשואים, עם ילדים, אז הם מעדיפים לשים את הרכב אצל מישהו כמו רון ולחזור לקחת אותו.

ההבדלים בין לטפל לבד/לקנות חלפים לבין לטפל אצל רון או כל מוסך אחר מסתכמים באלפים, לא ב 100-150.

גם חוצפה בעיני שמוסכניק מסרב לטפל בחלפים שאני קונה, ואני קונה ממי שרון קונה ממנו, אז התירוץ של חלפים ממקור לא ידוע לא תופס פה (ושמתי בתד שבכלל לא חוקי לסרב). 

גמר חתימה טובה חביבי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא עוצר אותך מלקנות מה שאתה רוצה ולעשות מה שאתה רוצה לרכבך. מוזמן להצטרף לקבוצת ״תשאלו כנופצון״ בפייסבוק, אנשים יקבלו אותך שם בשמחה ויעזרו לך לעשות את הטיפול הראשון שלך לבד. 

וההבדל? שיהיה גם עשרות אלפים. אין לי לא את הכלים ולא את הזמן לטפל ברכב לבד, ועל זה אני משלם ואני בסדר גמור עם זה, כי ככה זה עובד. למי שכואב לשלם למישהו שיעשה את העבודה במקומו, שיעשה לבד. זה בדיוק כמו לקנות חזה עוף שלם ולפרוס בעצמך או לקנות אותו פרוס בסופר. מה שעושים עבורך עולה כסף. להתלונן על הכסף שהם לוקחים זה מגוחך.

אגב, אני מכיר את המחירים. בטיפולים שגרתיים, ההבדל הוא לא כל כך עצום כמו שאתה מתאר. הוא לא מספיק גדול כדי לגרום ל-98% מהאנשים לבזבז את זמנם וללכלך את הידיים, ואני אומר לך את זה בתור בן אדם שעושה כמעט הכל בחיים שלו D.I.Y (מוזמן גם להסתכל בשרשורים שפרסמתי כאן בפורום).

עריכה אחרונה על ידי Fraysa
  • אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת לאחוזי רווח האלו ? 

נניח מסנן מקורי עולה ללקוח 100 .

מוסך מקבל הנחה 30 אחוז נניח - ומשלם עליו 70 . 

ומוכר לך ב 120 . 

נניח . 

אני רק רואה 20 אחוז מבחינתך , ההנחה של המוסך לא רלוונטית כלפיך . 

מה אני מפספס ? 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוקנא הזאת, אסור למוסך למכור את המסנן ב 120 ש"ח כי מחירו לצרכן הוא 100 ש"ח.

המוסך קיבל 30 ש"ח הנחה וקנה אותו ב 70 ש"ח ורשאי למוכרו עד למחיר הנקוב של 100 ש"ח

כך שהרויח 30 ש"ח.

כמובן שרשאי המוסך למכור בפחות ממחיר המחירון את החלק.

זאת צורת היות חלפי רכב ומוצרי תעבורה בפיקוח.

בברכה  -  רפי לין

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, רפי לין כתב:

בדוקנא הזאת, אסור למוסך למכור את המסנן ב 120 ש"ח כי מחירו לצרכן הוא 100 ש"ח.

המוסך קיבל 30 ש"ח הנחה וקנה אותו ב 70 ש"ח ורשאי למוכרו עד למחיר הנקוב של 100 ש"ח

כך שהרויח 30 ש"ח.

כמובן שרשאי המוסך למכור בפחות ממחיר המחירון את החלק.

זאת צורת היות חלפי רכב ומוצרי תעבורה בפיקוח.

בברכה  -  רפי לין

מוסך יכול למכור באיזה מחיר שנראה לו, כי מחיר הברוטו לא בפיקוח .

אבל בכל מקרה פה לא הסוגיה . 

קח שמן Zic שנמכר למוסכים בפחות מ40 שקלים ונמכר ללקוח ב 220 שקל . 

זוהי חזירות לשמה . 

אם כבר בנושא החלפים ..

עיקר הבעיה היא בשמנים . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קונה כמעט את כל החלפים מאמאזון ואיביי ועושה לבד דברים קטנים ויחסית פשוטים, אבל ברגע שמתחיל משהו "רציני" (למשל גומיות שסתומים) אני נותן למוסכניק שיתעסק.

אגב המחיר של סט 16 גומיות שסתומים של Elring למנוע THP עולה 100 שקל כולל משלוח באיביי. במוסך רצו 960 שקל (60 לכל גומיה).

ולגבי חיישן חמצן תחתון, חיישן Magnetti Marelli עלה 100 שקל באיביי, או 1400 שקל במוסך.

יחי ההבדל הקטן.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, אלון ל כתב:

ההבדלים בין לטפל לבד/לקנות חלפים לבין לטפל אצל רון או כל מוסך אחר מסתכמים באלפים, לא ב 100-150.

גם חוצפה בעיני שמוסכניק מסרב לטפל בחלפים שאני קונה, ואני קונה ממי שרון קונה ממנו, אז התירוץ של חלפים ממקור לא ידוע לא תופס פה (ושמתי בתד שבכלל לא חוקי לסרב). 

גמר חתימה טובה חביבי. 

על פני כמה שנים, זה אולי יצטבר לאלפים, אבל לא ברורה לי הטענה שלך. מוסך כמו רון, מוכר שרות וידע. אתה לא חייב לטפל אצלו וגם הוא לא חייב לך דבר. 

הוא משקיע הון על ציוד, כלים, תשתיות, עובדים ולימוד כדי להיות מעודכן בחידושי היצרן. על זה הוא גובה כסף כדי להרוויח - אם לא ירוויח, אין זכות קיום לעסק. הוא גם נותן לך אחריות על הטיפול שלו, אם אתה מביא חלפים שלך, הוא לא יכול לקחת אחריות על מה שלא עבר דרכו, לכן הוא לא מוכן לטפל במודל כזה.

ד"א, יש אמנם פער גדול במחיר בין עלות חלק באייביי לעומת הארץ, אך רוב המוסכים לא מייבאים את החלקים בעצמם. למה? כי זה לא פשוט ויקר - יש רגולציה, מכס, מכון התקנים. הם לא בנויים להתעסק עם זה. 

גם מסעדן שמכבד את עצמו לא יהיה מוכן להכין לך סטייק מבשר שאתה מביא מהבית - איכות הבשר, החיתוך, היישון וכד' קריטיים לאיכות המנה. 

אתה גם לא חייב ללכת לעו"ד, ספרי משפטים זמינים לרכישה ואתה יכול ללמוד ולייצג את עצמך לבד, או לערוך חוזה בעצמך. אתה גם יכול לטפל בעצמך אם חלילה תחלה.

אני לא מבין את הציפייה הזאת ממכונאים להיות "זונות" - למה? כי הם לא אקדמאים? כי יש להם גריז על הידיים?

כמו בכל תחום יש בעלי מקצוע מעולים ויש כאלו בתת רמה. המעולים נותנים ערך מוסף בדמות מומחיות ששווה הרבה כסף כאשר יש תקלה. אתה לא חייב לטפל אצלם, אבל הם בטח לא חייבים לך דבר. 

• אהבתי 4

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 870 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...