Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למקצוען ברכבי פולקסוואגן

אלון ל
שימו לב! השרשור הזה בן 891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מטפל כבר מעל עשור אצל רון

הוא מתמחה בכל רכבי אאודי, סקודה, פיאט, פולסווגן ושווה כל שקל

לצערי מוכר את הרכב האחרון שלי מהסוג הנ"ל ואצטרך לחפש מוסך חדש שמתמחה ברכבים מסוג אחר שאני והבת זוג שלי מחזיקים

מצחיק שאנשים כותבים "יקר לי" על מוסך שמטפל להם ברכב ועוזר להם לשמור עליו

אני מחזיק מספר לא מבוטל של משאיות ורכבים מסחריים [רישיון ג]

אני רואה חברים שלי שמטפלים בכל מיני מוסכי קומבינה. טיפול שיכול להגמר ב 5000 שח הופך ל 15,000 כי כשמנסים לתקן בעיה אחת יוצרים בעיה אחרת

אז כשאני משלם 5000 הם משלמים 3200

אבל אחרי שבועיים חוזרים למוסך ושמים עוד 4000

עם כל הכבוד ובלי לזלזל

אתה מחזיק רכב פולסווגן,  לא בנטלי ולא S560

כמה כבר יעלה לך טיפול אצל רון ? 400? 600 ?

במקום 400 אצל רון תשלם 320 במוסך אחר? זה שווה לך את זה ?

תטפל אצלו ותישן בשקט שנה שלמה.

בהצלחה

לפני 10 שעות, Albetx כתב:

לצורך הדוגמא, מצרף קבלה ממוסך מורשה כלשהו שמישהו העלה לאחרונה,
מסנן שמן מנוע מקורי: 100ש"ח מול 40 ש"ח בלא מע ט חנויות חלפים (באמזון כ30 ש"ח).
מסנן אוויר: 194ש"ח (מקווה שמדובר במקורי), ניתן למצוא את אותו המסנן של MANN או MAHLE בחצי מחיר לפחות.
שמן מנוע 4 ליטר ב207ש"ח, בחנות החלפים תקבל לרוב שמן איכותי יותר במיכל 5 ליטר באיזור ה 130ש"ח.

image.png

איזה מצחיק אתה

אתה מוכן לנסוע לחנויות חלפים, לחפש חלקים, לחזור, לנסוע למוסך, לבזבז זמן ודלק

ובסוף אתה אפילו לא מבין שזה עלה לך אותו דבר

אני מייבא  חלקי חילוף  לציודים שאני והקולגות שלי משתמשים

אני מחזיק מלאי של כמה עשרות חלקים מכל דבר

אני עושה משא ומתן עם הספקים, מזמין, משחרר לבד את הציוד, מטפל בבעיות שיש בדרך

נניח וחלק עולה 50 שקל

אתה חושב שקולגה שיפנה אלי וירצה לקנות ממני ישלם 50 ? למה?

הזמן שאני מטפל בזה ומתעסק בזה לא שווה כסף ? שישלם 150 

או שיזמין לבד ויחכה חודש עד שיגיע

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • אהבתי 2
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 13 שעות, menir1 כתב:

יצא לך לחשוב על מה שכתבת לפני שלחצת על send?

במקרה כן.

יש לך דוגמאות למסעדנים שמכבדים את עצמם ומאפשרים לך להביא את הנתח? ואם הסטייק יצא "מסטיק" כי הנתח לא היה איכותי, או לא טופל כמו שצריך? בטח תכתוב עליו פוסט... 

אחרים הביאו את מקרה המסעדן, לא אני.

לפני 12 שעות, חולה רכב#1 כתב:

בעל מסעדה מעסיק שף, השף מעביר את צוות המטבח הכשרה ארוכה בכדי שכל ארוחה תצא כמה שיותר קרוב לאיך שבעל המסעדה והשף רוצים. 

עכשיו יבוא בן אדם כלשהו, ויגיד לנוטל הסיכון (בעל המסעדה): "אמנם בחרת להגיש את המנה ברוטבים ובתבלינים הבאים אך אני לא מעוניין בהם אלא רק איך שאני רוצה, לכן אני אגיד לשף ולצוות המטבח איך להכין את האוכל שלי".

בוא תסביר לי איפה ההיגיון בקו מחשבה שלך. 

כמובן טרטור בעל העסק לא מקובל, אבל ההיגיון הוא שהלקוח מזמין עבודה לפי רצונו ובעל העסק מבצע אותה כמו בכל עסק אחר. בעל העסק אמור להתיישר לפי רצונות הלקוח והזמנת העבודה שלו. לא להיפך.

כדי שמישהו יטפל באוטו שלך ולא ידפוק אותו הוא צריך שיהיו לו את הידע, ההכשרה והכלים המתאימים אחרת הוא ייצור בעיה מכלום. 

בשביל שמישהו ימכור לך חלב, הוא צריך שיהיה בעל עסק וגם שיהיה לו מקרר.

סבבה. הלקוח משלם למוסכניק על זה.

12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין את הדיון

טיפול ממוצע אצל רון עולה 400-500 בוא נגזים 650

כמה כבר יעלה במוסך מתחרה? 100 שקל פחות?

בשביל סכום כזה אתה מוכן לקחת סיכון ? על הרכב שלך ?

פשוט הזוי

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש  לחסוך ויש לחסוך

זה רכב, לא חולצה שאתה מתקן אצל תופרת ומקסימום יכו ללהסתדר עם תיקון לא משהו

אנשים לא מבינים שרכב שמסתבכים איתו במוסך יכול לגרור אלפי שקלים אם לא עשרות אלפי

קניתי לאחרונה רכב מאוד יקר שכנראה הטיפולים שלו לא זולים בכלל, ברור לי שכל כניסה למוסך תעלה 4 ספרות

אני לא חושב לרגע ללכת לתקן באיזה כפר או במוסך חאפר

כי במקום לשלם 5000 אצטרך לשלם 20,000 בסוף

אז קשה להבין מי שמחזיק פולסווגן  שכנראה הטיפולים שלה עולים כמו שכתבתי למעלה שבוחר לחסוך 100 שקל וללכת לתקן אצל חאפר

הלוואי שיכלתי לטפל אצל רון ברכב החדש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אדבר על אנשים בכללי ולא על פות"ש השרשור

הקטע הכי מצחיק/עצוב הוא שאנשים יחסכו 500 ש"ח (ואני מגזים) וילכו למוסך בינוני מאשר מעולה. 

אבל אין להם בעיה לצאת למועדון ולשים 1,000 ש"ח כל סופ"ש, או המבורגר ב 100 ש"ח פעם בשבוע, או לקנות בגדים ממותגים בשביל ה "שואו". 

אבל כאשר מגיע הזמן לטפל ברכב במקום איכותי ומקצועי יגידו אין מצב שאני שם סכום כזה על האוטו, מכיוון שלטענתם האוטו אמור לשרת אותם ולא הם את האוטו.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה 500 הייתי מבין לגמרי. יש אנשים שבשבילם 500 זה המון

אבל אם טיפול אצל רון עולה 400-700

לא יכול להיות שאצל המתחרה הוא עולה 100-200, הרי אין שם רווח

בעלויות האלה ההפרשים זניחים. הפרש של 100 או אם נגזים 200 שקל

בסופו של דבר גם המוסך הזול לא עושה את זה בהתנדבות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון הוא מקצוען. לי יש וואגית עתיקה, בת 21, לא שווה יותר מארבע ספרות, מיקומן ושיעורן על פי מצב הרוח. ועדיין בשני אלו לא חוסך : צמיגים ומוסכניק. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 16.9.2021 בשעה 12:13, menir1 כתב:

על פני כמה שנים, זה אולי יצטבר לאלפים, אבל לא ברורה לי הטענה שלך. מוסך כמו רון, מוכר שרות וידע. אתה לא חייב לטפל אצלו וגם הוא לא חייב לך דבר. 

הוא משקיע הון על ציוד, כלים, תשתיות, עובדים ולימוד כדי להיות מעודכן בחידושי היצרן. על זה הוא גובה כסף כדי להרוויח - אם לא ירוויח, אין זכות קיום לעסק. הוא גם נותן לך אחריות על הטיפול שלו, אם אתה מביא חלפים שלך, הוא לא יכול לקחת אחריות על מה שלא עבר דרכו, לכן הוא לא מוכן לטפל במודל כזה.

ד"א, יש אמנם פער גדול במחיר בין עלות חלק באייביי לעומת הארץ, אך רוב המוסכים לא מייבאים את החלקים בעצמם. למה? כי זה לא פשוט ויקר - יש רגולציה, מכס, מכון התקנים. הם לא בנויים להתעסק עם זה. 

גם מסעדן שמכבד את עצמו לא יהיה מוכן להכין לך סטייק מבשר שאתה מביא מהבית - איכות הבשר, החיתוך, היישון וכד' קריטיים לאיכות המנה. 

אתה גם לא חייב ללכת לעו"ד, ספרי משפטים זמינים לרכישה ואתה יכול ללמוד ולייצג את עצמך לבד, או לערוך חוזה בעצמך. אתה גם יכול לטפל בעצמך אם חלילה תחלה.

אני לא מבין את הציפייה הזאת ממכונאים להיות "זונות" - למה? כי הם לא אקדמאים? כי יש להם גריז על הידיים?

כמו בכל תחום יש בעלי מקצוע מעולים ויש כאלו בתת רמה. המעולים נותנים ערך מוסף בדמות מומחיות ששווה הרבה כסף כאשר יש תקלה. אתה לא חייב לטפל אצלם, אבל הם בטח לא חייבים לך דבר. 

יקירי, אמרת נכון. אף אחד לא חייב לי כלום, ואני לא חייב לאף מוסכניק כלום. בנוגע לכל יתר הדברים, ובמיוחד הדימויים על סטייקים, לא מסכים איתך בכלל, אבל שיהיה לך לבריאות, תרתי משמע :-)

בתאריך 17.9.2021 בשעה 18:50, Transporter כתב:

אני באמת לא מבין את הדיון

טיפול ממוצע אצל רון עולה 400-500 בוא נגזים 650

כמה כבר יעלה במוסך מתחרה? 100 שקל פחות?

בשביל סכום כזה אתה מוכן לקחת סיכון ? על הרכב שלך ?

פשוט הזוי

אתם סתם נופלים על רון. יכול להיות שהוא באמת אחלה מוסכנים שבעולם, אבל הדיון הוא על העובדה שמוסכניקים, באופן כללי, טוחנים אותנו על חלקי חילוף. אני חא צדבר על עבודה. מוסך מומלה רשאי לגבות מעלה הממוצע, בוודאי. אבל למה לכסח על החלפים? 

בתאריך 17.9.2021 בשעה 19:20, חולה רכב#1 כתב:

אני אדבר על אנשים בכללי ולא על פות"ש השרשור

הקטע הכי מצחיק/עצוב הוא שאנשים יחסכו 500 ש"ח (ואני מגזים) וילכו למוסך בינוני מאשר מעולה. 

אבל אין להם בעיה לצאת למועדון ולשים 1,000 ש"ח כל סופ"ש, או המבורגר ב 100 ש"ח פעם בשבוע, או לקנות בגדים ממותגים בשביל ה "שואו". 

אבל כאשר מגיע הזמן לטפל ברכב במקום איכותי ומקצועי יגידו אין מצב שאני שם סכום כזה על האוטו, מכיוון שלטענתם האוטו אמור לשרת אותם ולא הם את האוטו.  

אמנם סייגת את הדברים מפותח השרשור, אבל בכל זאת אענה. הרבה אנשים, ואני ביניהם, לא רק שלא מבקשים לחסוך, אלא שקונים אך ורק את הטוב ביותר. אצלי למשל, לא תימצא גומיה שהיא לא made in germany באוטו (וגם בבית אבל זו כבר שיחה אחרת :-)). עכשיו תראה, לבקש שלא יזי!&)ו אותך במוסך על החלפים (ורק על חלפים), לא צריך להתפס כקמצן או כמי שמבקש לחסוך את הגרוש. ממש לא. בעיני, ובתור מי שקונה חלפים מקוריים בלבד או ומודע למחירים, מחירי החלפים במוסכים הם שוד לאור יום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, אלון ל כתב:

הדיון הוא על העובדה שמוסכניקים, באופן כללי, טוחנים אותנו על חלקי חילוף

זה נכון בחלק מהמקרים בעיקר ברשת היבואן וזה לא בגלל המוסך אלא בגלל היבואן שגוזר את הקופון. מוסכניקים הגונים לא מתעשרים ממחירי החלפים. 

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...