Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לעזרתכם איזה חלפים אני צריך לקנות לטיפול? מסחרי, דיזל, T5 2013

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 1041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

פרטים על הרכב:

TRANSPORTER T5, 2013, ידני, קוד מנוע: CAA

64,200 ק"מ

אני צריך לעשות טיפול לרכב ואשמח לעזרתכם -

איזה חלפים לקנות, ומה אני צריך לבצע?

שמן מנוע אני יודע מרכישות קודמות:

Castrol Edge 5W30 longlife 4L

* מישהו יודע אולי כמה ליטר אני צריך למלא אחרי שרוקנתי את כל השמן?

פילטר שמן - MANN HU 7008 z

פילטר מזגן -  MANN CUK 2842 

פילטר אוויר -   MANN C 32 191

איזה מי קירור אני צריך?

* כרגע יש מים וורודים במיכל.

האם הייתם רוכשים עוד משהו נוסף?

שמן גיר לדעתכם צריך להחליף אחרי 8 שנים? נוזל בלמים להחליף? 

מבצעים משהו נוסף ליישור קו?

תודה מראש לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות השמן לפי חיפוש חפיף ולא 100% בגוגל היא 7 וקצת ליטר אבל בוודאות מעל 5 ליטר (לפחות 2 גלונים של 4 ליטר ידרשו)

נוזל קרור כנראה שזה יתאים https://www.autostore.co.il/product/נוזל-קירור-אדום-valvoline-zerex-g-40/

הייתי מחליף שמן גיר אם לא נעשה אף פעם

נוזל בלמים לפי היצרן צריך פעם בשנתיים מעשית אם לא ניקזו לך ב3-4 שנים האחרונות גם אותו הייתי מחליף אם כן נוקז הייתי מדלג.

שים לב שהחלפה זה ניקוז מ4 גלגלים ולא סתם לשאוב מהמיכל מתחת למכסה מנוע.

עריכה אחרונה על ידי Shab00
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Shab00 כתב:

בפולקסווגן למיטב ידיעתי נדרש נוזל קירור G12 או G13. תבדוק טוב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, TDI כתב:

פולקסווגן למיטב ידיעתי נדרש נוזל קירור G12 או G13

חיפשתי בספר רכב כתוב שהרכב מגיע עם G13, אך בצד ניתן לראות שאפשר גם  G12 plus-plus אם אני מבין נכון את הכתוב.

Shab00 האם הנוזל של Valvoline Zerex G-40 מתאים או לחפש אחד אחר?

*בספר כתוב שיש למהול את הנוזל קירור עם מים מזוקקים - אני מעדיף לקנות נוזל מוכן, שרק אשפוך אותו אל המיכל.

תודה לכם

T5 KIR.jpg

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.justmotor.co.il/product/נוזל-קירור-כחול-febi-15l-1

זה הנוזל קירור שמצאתי שמתאים לשימוש ללא מהילה במים (לא תרכיז) -

איך היצרן, או לחפש יצרן אחר?

*איך לדעת כמה בקבוקים לרכוש?

בשמן מנוע Shab00 עזר לי, והבנתי שאני צריך 7 ליטר (2 בקבוקים של 4ל').

בנוזל קירור כמה ליטרים אני צריך?

** והאם אני צריך לקנות גם נוזל מנקה רדיאטור לפני שאני ממלא נוזל קירור חדש?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, super-man כתב:

חיפשתי בספר רכב כתוב שהרכב מגיע עם G13, אך בצד ניתן לראות שאפשר גם  G12 plus-plus אם אני מבין נכון את הכתוב.

Shab00 האם הנוזל של Valvoline Zerex G-40 מתאים או לחפש אחד אחר?

*בספר כתוב שיש למהול את הנוזל קירור עם מים מזוקקים - אני מעדיף לקנות נוזל מוכן, שרק אשפוך אותו אל המיכל.

תודה לכם

T5 KIR.jpg

G40 זה השם של הG12++ אצל ZEREX.

די מבלבל אני יודע.

אם תוכל תביא G13 יותר מעודכן אבל הבדל פיצי.

עריכה אחרונה על ידי Shab00
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלבל, אבל עכשיו אנחנו יודעים - תודה רבה.

אם אתה או מישהו יודע לגבי השמן גיר בדגם שלי (אם צריך לספק איזה מידע - רק תכתבו לי).

זה מסוג הדברים שלא כתובים בספר רכב (לא מצאתי).

להחליף שמן גיר אחרי 8 שנים ו64,000 ק"מ או זה פתח לצרות? אם מומלץ להחליף, איזה שמן גיר לקנות וכמה בליטרים?

אולי לבצע עוד משהו שאני מפספס בסוג של "יישור קו" לרכב בן 8, דיזל, עם הק"מ שרשמתי?

אולי אני מפספס משהו או לא ייחסתי חשיבות. כמו למשל פתאום נזכרתי: 

אם אני כבר מחליף שמן מנוע - לחפש גם בורג ריקון חדש ודיסקית חדשה. מישהו יודע אם זה ברגים כללים לכל הרכבים, או אני צריך מק"ט ספציפי?

תודה מראש חברים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום צרות בהחלפת שמן גיר, ובגיר ידני זו פעולה די פשוטה (סך הכל שני ברגים, אני לא מכיר ספציפית את הטרנספורטר - אבל טרם נתקלתי במשהו אחר). צריך לבדוק אם נדרש שמן מיוחד, למיטב זכרוני בVW יש איזה קטע עם שמני גיר (הקטע הוא שמה שצריך נדיר ויקר).
לגבי קיבולות של כל הנוזלים - אמור להיות דף כזה בספר הרכב עם כל המידע.
לגבי בורג ריקון - אם הבורג מגיע עם שייבה עליו, מחליפים את שניהם, אם יש שייבה נפרדת מחליפים רק אותה.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך בורג חדש אבל דיסקית כן, לא מכיר את האטימה בוואגיות אבל קנה דיסקית פלסטיק או נחושת לפי הצורך או שיש לך בגלל בורג שמשלב גומי כמו אצלי בפיאסטה.

לגבי שמן גיר הייתי מחליף זה גם די זול כי אתה לא צריך יותר מ2-3 ליטר (כי יש לך ידני). אתה התקן והצמיגות תוכל למצוא בספר הרכב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואג בנזין זה בד"כ בורג עם שייבה שאי אפשר להחליף, אם זה ככה גם בדיזל אז צריך את כל הבורג. בכל אופן בד"כ מדובר על שייבות נחושת או אלומיניום, על פלסטיק לא שמעתי עדיין.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, shellcase כתב:

אין שום צרות בהחלפת שמן גיר, ובגיר ידני זו פעולה די פשוטה טוב לדעת (סך הכל שני ברגים, אני לא מכיר ספציפית את הטרנספורטר - אבל טרם נתקלתי במשהו אחר). צריך לבדוק אם נדרש שמן מיוחד, למיטב זכרוני בVW יש איזה קטע עם שמני גיר (הקטע הוא שמה שצריך נדיר ויקר). 
לגבי קיבולות של כל הנוזלים - אמור להיות דף כזה בספר הרכב עם כל המידע. אני גם חשבתי שיהיה מידע בספר רכב - אין. 

הדבר היחידי שיש  - זה שמן מנוע. אולי הם לא רוצים שאנשים יבצעו לבד. החלפת שמן גיר.

אנסה לראות אם יש משהו ברשת עם שילוב קוד המנוע שלי. אני זוכר שיש חבר'ה שיש להם גישה עם מספר VIN אפשר לדעת במדויק.

אז אם במקרה מישהו פה יקרא את ההודעה - זה יהיה אפילו יותר טוב חברים. אשמח להיעזר בכם.
לגבי בורג ריקון - אם הבורג מגיע עם שייבה עליו, מחליפים את שניהם, אם יש שייבה נפרדת מחליפים רק אותה.

ניסיתי לחפש באתר לדוגמה של "אבי חלפים" את המילה בורג, לא מצאתי תוצאות. אני מקווה שיבינו בחנות מה אני רוצה.

אם בכל זאת  זה מק"ט ספציפי (הבורג ו/או השייבה) אשמח לדעת חברים. אני חושב שטוב יהיה להחליף את הבורג והשייבה.

הגבתי בציטוט, תודה

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתם פה כמה דברים שהם בגדר nice to have אבל את אחד הדברים הכי חשובים שכחתם, מסנן סולר. ובהחלט הגיע הזמן להחליף אותו (אני מכיר קצת את ההסטוריה של הרכב המדובר).

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריכוז מ-ETKA

Service Parts.pdf

Brake Disc.pdf

Bulbs.pdf

Brake Pads.pdf

Clutch.pdf

engine.pdf

עוד קצת מידע :cool:

T5_1.thumb.png.940cb12cc3b42d1aa3b0a1b4f3d6a937.pngT5_2.thumb.png.57f4145ac966c5fc0693478644067fd8.pngT5_3.thumb.png.ef3f64440142600b066367a051810c1a.pngT5_4.thumb.png.6ec2f1aeed9ca96161c61a76cb19f324.pngT5_5.thumb.png.8226a00b474700158fd25205dce6253e.pngT5_6.thumb.png.89847bdc60908a1c8adb6373786cffb8.png

ואני חושב זה מספיק בינתיים,בהצלחה !

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...