Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עתיד ירידת הערך ברכבים ידניים

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה מאיתנו לא קונים רכבים חדשים, ולצערי מי שקובע הוא השוק, והשוק (כלומר מי שקונה רכב חדש) לא רוצה ידני.

@daniel.asu אני לא חושב שמי שקונה ידני קונה רק כי הוא יותר זול במחיר הקניה אלא גם עדיף בצריכת הדלק ואמינות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, EliC25 כתב:

הרבה מאיתנו לא קונים רכבים חדשים

אז הנה למה אין רכבים ידניים בשוק. תבואו בטענות לעצמכם. את היצרנים והיבואנים לא מעניין מה חושבים רוכשי יד שניה, הם לא מרוויחים עליהם.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי?

פחות מאובזרות.

פקקים.

מנועים חלשים לעומת האוטומטים.

אבל בעיקר פחות נוחות מאשר גיר אוטומטי.

אני אוהב גיר ידני וקניתי קקטוס כזאת, אבל כשתריך לנסוע לחיפה למשל, מעדיף לקחת את הספייס סטאר בגלל הפקקים.

אם היה צורך ברכב אחד בלבד, הייתי רוכש אוטומטי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון עכשו,כשהרכבים האלה מרגישים כפשרה טובה בין שנתון למחיר.

עוד שנתיים שלוש המחירים יצנחו,זה גרוטאות זולות לא פרארי אספנות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, EliC25 כתב:

הנבואה ניתנה לשוטים.

אבל, אנחנו רואים שמגמת הירידה התלולה ברכישת רכבים 'עממיים' עם תיבת הילוכים ידנית, ממשיכה ומעט מאוד רוכשים רכב ידני חדש, מהרבה סיבות:

א. אמונה שיהיה קשה למכור אחר כך

ב. אבזור נחות לעומת הגרסה האוטומטית

ג. נוחות באופן כללי

ועוד...

בשוק היד שנייה, יש ביקוש ער וגבוה מאוד לרכבים ידניים, בעיקר בגזרת הקטנות, ויעיד על כך כל מי שניסה למכור רכב ידני בשנים האחרונות.

בעקבות מחירי סגירה של רכבי יד שניה שאני שומע לאחרונה, בגזרת ה20K שקל, אני רואה שהמחירים כמעט ולא ירדו בשנתיים האחרונות אצל רכבים מסוימים, בזמן שבדגמים האוטומטיים תמיד המחירים צונחים.

כמובן שמשחק פה עניין היצע וביקוש פשוט, אבל השאלה הנשאלת היא גדולה מכך.

במצב בו אנחנו לקראת עידן בו הביקוש לרכב ידני בשוק היד שנייה ישראל כפי שהוא היום, אך במקביל ההיצע ימשיך לרדת, מה יקרה לירידת הערך?

אפשר להזכר במה שקרה למחירי הג'ימני בהפסקת המכירה שלו למספר שנים, עד צאת הדגם החדש ב2016, הם נשארו קשיחים גם לדגמים יחסית ישנים.

אפשר לראות את זה קורה עם רכבי נישה או רכבי שטח מיושנים, שלא מאבדים כמעט מערכם.

האם זה יקרה גם כאן? מה דעתכם?

כתוספת אינפורמציה, אני מצרף רשימה של רכבים ידניים שנמכרים כיום לפי אתר היבואן (11 רכבים)

הסתר תוכן

מיני\סופר מיני - 

1. I10

2. קליאו

3. פאביה

4. פולו

5. איגניס

6. סוויפט

7. מיקרה

8. ג'ימני (למרות שג'יפ...)

משפחתיות:

9. סיוויק

10. קשקאי

11. דאסטר

*לא מתייחס לרכבים מסחריים\7 מקומות

מניסיוני, אני חושב שאתה טועה.

1. בשיא משבר הקורונה פרסמתי למכירה רכב גדול ידני עם 5 מושבים בלבד וצבע אדום. התכוננתי לחניה של חודשיים בלוחות, בעיקר כי דרשתי 10% מעל המחירון ברוב חוצפתי. הרכב נמכר תוך שבוע כאשר 3 אנשים התחרו בניהם מי יירכוש עם הצעות שהכלו ועלו עד שהתקרבו מאוד למחיר שדרשתי.

2. לאחרונה הגיע משלוח של כמה עשרות רכבי יונדאי I10 ידניות (כחצי שנה אחרי שהרכב הושק). כל המשלוח נמכר לפני שהאונייה עגנה וזה מבלי שהרוכשים אפילו ישבו ברכב.

יש בחוץ לא מעט אנשים שעדיין מחפשים את הדגמים הידניים כי הם עוזרים לטפס בשנתון בהשוואה לדגם האוטומטי. זה שמוכרים פחות רכבים מצמצם את האופציות בשוק היד 2 ולכן מקל על המוכרים. היצע וביקוש.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיד 2 מוצף, עדיף שיהיה לך יתרון על פני האחרים.

פחות טלפונים, אך יהיה לקוח רציני אחד בעזרת השם

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש ביקוש ליד2 כי הוא מהווה פשרה טובה ומאפשר לקנות רכב משנתון גבוה יותר באותו סכום לעומת אוטומט.

אבל ברגע שהמחיר יעלה בגלל חוסר היצע, אנשים פשוט יקנו אוטומט באותו סכום.

אלא אם מדובר ברכב כדוגמת הוט האצ'  ידניות שהולכות ונעלמות, לא רואה תרחיש שמישהו ישלם יותר על ידני עממי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, EliC25 כתב:

אני לא חושב שמי שקונה ידני קונה רק כי הוא יותר זול במחיר הקניה אלא גם עדיף בצריכת הדלק ואמינות..

תלוי איזה רכב.

אצל יפניות/קוריאניות הגירסה האוטומטית לרוב לא פחות אמינה מידנית, לפעמים יותר, כי אצלם הדגש הוא על גיר אוטומטי, כי זה מה שנמכר לרוב באסיה ואמריקה (השווקים הכי חשובים מבחינתם).

צריכת דלק - אם זה אוטומטי פלנטרי אז מה שאתה אומר נכון, אם כי בהפרש זניח, במיוחד בדגמים חדישים יותר. אם זה רציף או רובוטי - פחות, לפעמים יש את המצב ההפוך - הגירסה האוטומטית תהיה יותר חסכונית מידנית.

חוץ ממחיר הקניה כחדש - בדגמים הפשוטים אין ממש הבדל בין ידני או אוטומט.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדגמים הפשוטים הכוונה לרכבי מיני/סופר מיני אז יש הבדל במנועים ואבזור.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי לדגמים עם מנוע ורמת איבזור זהים.

אני יודע שבארץ זה בדרך כלל או ידני בסיסי או אוטומטי מאובזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, redroze כתב:

1. בשיא משבר הקורונה פרסמתי למכירה רכב גדול ידני עם 5 מושבים בלבד וצבע אדום. התכוננתי לחניה של חודשיים בלוחות, בעיקר כי דרשתי 10% מעל המחירון ברוב חוצפתי. הרכב נמכר תוך שבוע כאשר 3 אנשים התחרו בניהם מי יירכוש עם הצעות שהכלו ועלו עד שהתקרבו מאוד למחיר שדרשתי.

2. לאחרונה הגיע משלוח של כמה עשרות רכבי יונדאי I10 ידניות (כחצי שנה אחרי שהרכב הושק). כל המשלוח נמכר לפני שהאונייה עגנה וזה מבלי שהרוכשים אפילו ישבו ברכב.

יש בחוץ לא מעט אנשים שעדיין מחפשים את הדגמים הידניים כי הם עוזרים לטפס בשנתון בהשוואה לדגם האוטומטי. זה שמוכרים פחות רכבים מצמצם את האופציות בשוק היד 2 ולכן מקל על המוכרים. היצע וביקוש.

דווקא ההודעה שלך מצדיקה את החשיבה שלי.

אגב ביררתי, עלו 50 איי10 ידניות, זו כמות ממש נמוכה.

יש שוק ער לרכבי יד 2 ידניים, כפי שציינתי.

לעומת אוטומט, שאני יכול להעיד שאני רואה את אותם רכבים אוטומטיים "מבוקשים" יחסית שוכבים עדיין בלוח 3 שבועות מהפעם האחרונה שחיפשתי, כי השוק מוצף בכל כך הרבה.

אז עלו הרבה איי10 ידניות, נו ו? ההיצע עדיין נמוך, יש כולה 11 דגמים חדשים ידניים. כשאחד מהם זה גימני ופחות רלונטי לשוק הרגיל.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל במימון שהיבואן נותן ל i10. הוא לוקח ריבית של 3.6% לידנית. לאומת 1.45% לאוטומטית.

רק  דגם אחד אוטומטי לוקחים 3.6%.  זה אומר שהריבית הגבוה. מגלמת סיכון.

לפי דעתי הידניות נמכרות יותר להשכרה וליסינג.

ראיתי שבחברת בר הפצה הרכבים ידניים. זה היה שהחזיקו אלטו. ואחשב עברו לרכב אחר. חושב ספארק. 

מצרף טבלה מאתר היבואן.

מימון איי 10 2021.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 27 דקות, yor2 כתב:

למשל במימון שהיבואן נותן ל i10. הוא לוקח ריבית של 3.6% לידנית. לאומת 1.45% לאוטומטית.

רק  דגם אחד אוטומטי לוקחים 3.6%.  זה אומר שהריבית הגבוה. מגלמת סיכון.

שאלת תם: איזה סיכון מוגבר יש מבחינת היבואן במכירה של רכב ידני לעומת רכב אוטומט (עד כדי יותר מהכפלה של הריבית)? אני לא רואה איך המצב הכלכלי של רוכשי ידני כל כך שונה מרוכשי האוטומט. בנוסף, קל למצוא את הנקודה שבה רכב ידני עם מימון יוצא יותר יקר מהאוטומט המקביל, בשקלול הריבית הגבוהה.

אני אעלה פה השערה לא מאוד יצירתית (וגם על גבול הקונספירציה), שגם כך יבואני הרכב עדיין טורחים למכור רכבים ידניים בעיקר כדי לפרסם "החל מ-[מחיר נמוך]". אם הייתי צריך לנחש (ואשמח אם מישהו יחלוק מידע בנוסף לאיי10 שעלתה פה), כמות הרכבים הידניים שנמכרים עבור דגם ורמת אבזור מסוימים, נמוכה מאוד יחסית למקבילה האוטומטית. המטרה היא יותר למשוך את הקונים לאולם התצוגה ומשם אנשי המכירות כבר ימשיכו.

לפני 5 שעות, redroze כתב:

זה מקרה אנקדוטלי. באותה המידה, אוכל לציין שאת הרכב שלי קניתי ב10 מתחת למחירון אחרי שהוא עמד כמעט חצי שנה אצל טרייד מוביל בלי שאף אחד באמת יתעניין בו. השאלה מה קורה ברמה גלובאלית יותר.

לגבי העליה בהיצע לעומת הביקוש, כפי שציינתי, אני מאמין שזה זמני לשנים הבודדות הקרובות. לאחר מכן נראה היפוך כי באמת לא יהיה טעם. מה גם שהרכבים החשמליים וההיברידיים ידחקו עוד יותר את הידניים הצידה (ביחד עם האוטומט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם האמירה פה ומוסיף שכל מי שמכר רכב ידני יודע כמה הוא מבוקש.

המצב רק ילך ויחמיר, אני מחפש כבר הרבה זמן סיוויק ידנית לאבא שלי וכולם דורשים מעל המחירון וגם מקבלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מבוקשים כי לא נמכרו הרבה כאלה חדשים. אנשים לא בדיוק עמדו בתור בשביל קורולה או סיויק ידניות.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...