Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עתיד ירידת הערך ברכבים ידניים

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, EliC25 כתב:

שאנחנו מקבלים ערך מוסף בחווית נהיגה, יותר כח מהרכב (גיר פלנטרי עם מנוע ליטר, זה עגלהבלי סוסים), צריכת דלק טובה יותר, וגם לא צריך לדאוג מתקלות בגיר אוטומטי.

א) גם לגיר ידני יש תקלות.

ב) לא, יונדאי i10 ידנית זאת מכונת תקיפת מסלולים מטורפת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנאה מנהיגה זה לא רק נהיגה במסלול, ומצחיק שאני צריך להסביר את זה בפורום רכב, אבל נו, זה אתה.

לגבי תקלות בגיר ידני - יש לי כרגע 3 רכבים ידניים, ובעבר החזקתי עוד 3, אחד מהם בן 50, שום תקלה בגיר.

לעומת זאת, רק מהמעגל הקרוב אליי (חברים קרובים ומשפחה) כבר יצא לי לראות לפחות 5 החלפות של גירים אוטומטיים בשל תקלות, ואני אפילו לא מדבר על CVT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקינות גיר ידני זה לא בעיקר תלוי נהג?

ידוע שנהג לא מיומן יכול לגמור את הקלאץ אחרי 30K, אבל האם הוא גם יכול להרוס את הגיר עד לרמה של החלפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל צריך להיות מוכשר, בניגוד לאוטומט שפשוט מספיק שלא תחליף שמן 8 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של הפיאסטה 14 שלי הוא בערך 18 אלף שקל,שזה מגוחך.
I20 אוטומטית משנת 09 עולה במחירון 2000 שקל יותר בערך,גם בהשוואה לרכבים ידניים אחרים המחירון של הפיאסטה נמוך,אפילו לוי יצחק לא יודע איך הוא מחשב מחירונים.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ArikC כתב:

יכול להעיד מעסקה שנסגרה לא מזמן שהן נמכרות 'קצת' מעל 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, ArikC כתב:

I20 אוטומטית משנת 09 עולה במחירון 2000 שקל יותר בערך,גם בהשוואה לרכבים ידניים אחרים המחירון של הפיאסטה נמוך,אפילו לוי יצחק לא יודע איך הוא מחשב מחירונים.

הפיאסטה הידנית ספגה ירידת ערך משמעותית בגלל הפיאסטה הרובוטית של אותה תקופה לדעתי. כל הסחירות של הפורדים הרובוטיים התדרדר והוריד את המחירים בכללי למותג ביד 2.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד ידני זה מאוד לא ספציפי.

מיני ידנית משעממת, אינה כמו ספורטיבית ידנית מהנה לנהיגה. שוק שונה, קהל שונה. את הראשונה מחפשים אנשים שרוצים לחסוך ומצפים לרכוש אותה במחיר זול ממקבילה אוטומטית. את השנייה יחפשו אנשים שיושעים בדיוק מה הם רוצים וזה בעיקר מטעמי הנאה מנהיגה. שני קונים שונים שישלמו מחירים שונים ביחס למחירון. מי ימכור יותר בקלות? לא יודע.

לדעתי הידניות ה"פשוטות" הולכות לדעוך מעט מהעולם.

ספורטיביות יישארו כמו גדולות.

לפני 12 שעות, EliC25 כתב:

יכול להעיד מעסקה שנסגרה לא מזמן שהן נמכרות 'קצת' מעל 

זה לא אומר כלום.

אני חיפשתי לא מזמן ידנית וראיתי כמה פיאסטות בלוחות שמבקשות בין מחירון לבין כמעט 5 אלף מעל, כתלות בפרט. הלכתי על היקרה, כי אין לי בעיה עקרונית לשלם מעל מחירון והנחתי שהרכב שמור (והוא באמת היה שמור, אבל לא משהו יוצא דופן: טופל בזמן במוסכי יבואן, קצת תוספות, ק"מ נמוך וללא תאונות). אני חייב לציין שאחריי היא נשארה בלוח עוד הרבה זמן, כולל ירידות מחיר. הייתה בלוח גם יומיים לפני שמצאתי את מה שקניתי והיא הייתה כבר במחיר מחירון +500 שח. אז יש ויש, לפעמים צריך קצת מזל בחיים וליפול על הקונה שיהיה מוכן לשלם את המחיר הרצוי. אני הייתי מוכן להיות כזה "פראייר" למשל, אבל בסוף לא רכשתי אותה מסיבות אחרות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי על עממיות, כמובן, לא הכנסתי פה מיאטה או ברז וכו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.5.2021 בשעה 18:20, yulianx כתב:

אני אוהב גיר ידני וקניתי קקטוס כזאת, אבל כשתריך לנסוע לחיפה למשל, מעדיף לקחת את הספייס סטאר בגלל הפקקים.

אם היה צורך ברכב אחד בלבד, הייתי רוכש אוטומטי.

למה רק בחיפה? מה שמפריע לך זה פקקים בעלייה ולא סתם פקקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.5.2021 בשעה 17:57, vadim6385 כתב:

או כי חובבי גיר ידני מדברים על כמה שהם אוהבים גיר ידני, במקום לקנות מכוניות חדשות עם גיר ידני

אני בטוח שאם אנשים היו עומדים בשביל לקנות דגם X ידני, היו מייצרים ומייבאים את זה בכמויות.

לא כי היצרן המרושע לא רוצה שתבחוש בהילוכים לבד. היצרן רוצה לעשות כסף, והוא מייצר את מה שקונים.

אני חושב שקהל המעריצים של הסופרה היו עומדים בתור אם הייתה אוציה ידנית כבר מההתחלה

drive like a LADY, shift like a BOSS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ניקו פ. כתב:

ספורטיביות יישארו כמו גדולות.

הגדרה רחבה ובגלל שהיא מאוד כוללנית לדעתי המסקנה אינה נכונה.

הידני נעלם מהוט- האצ'.

ידני ישאר כשמורת טבע במכוניות ספורט מאוד ממוקדות ונדירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2021 בשעה 22:17, shachar187 כתב:

יש לי הימור שמי שמחפש ידני לרוב לא יכול להרשות עצמו אוטומט או מוכן להתפשר על ידני כדי לעלות בשנתון.

לא בדיוק. אני מעריך שכמו שכתבת, בגיזרת מחירים של 20 אלף זה אולי נכון. 

בגיזרת מחירים גבוהה יותר של 40 אלף ומעלה זו בחירה מודעת בידני, זה המקרה שלי כשבחרתי בפולו ידני מדור קודם.

המחירים של דגמים מבוקשים ידניים בני 3-6 שנים די קשיחים (מחירון) בשל היצע נמוך. נכון שהם זולים יותר מאוטומטים אבל אתה גם מקבל פחות: פחות מנוע, ואבזור דל עד מעליב.

EliC25, אכן נקודה מעניינת, כנראה שרכבים עממיים ידניים ילכו ויהפכו לפחות מבוקשים ואולי בשנים הקרובות יעברו אט-אט מהעולם, למעט הוט-האטצ׳ים למיניהם.  

גירים אוטומטים כפולי מצמדים, רציפים וגם פלנטריים כיום חכמים וחסכוניים.

בתוספת הבליץ של ההיברידיות ולאחרונה גם החשמליות אני צופה דעיכה לידניות העממיות. קצת חבל.

עד אז אמשיך להנות מגיר ידני : )

• אהבתי 1

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.5.2021 בשעה 17:23, מיץ פטל כתב:

ידני ישאר כשמורת טבע במכוניות ספורט מאוד ממוקדות ונדירות.

זה גם הגיוני מאוד. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...