Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עתיד ירידת הערך ברכבים ידניים

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשוק מוצף רכבים נישתיים תמיד יהיו מאוד מבוקשים. בסופו של דבר צריך רק אדם אחד שמבין עניין בשביל למכור ואנשים האלה יושבים על הלוחות מהבוקר עד הערב בשביל למצוא את האקזמפלר המושלם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, daniel.asu כתב:

שאלת תם: איזה סיכון מוגבר יש מבחינת היבואן במכירה של רכב ידני לעומת רכב אוטומט (עד כדי יותר מהכפלה של הריבית)?

אני משאר. שהיבואן לוקח בחשבון. שאחרי שלוש שנים.

הרכב יעמוד בתרייד אין יותר זמן. זואת השארה שלי.

גם אי אפשר לדעת מה יהיה עוד שלוש שנים.

ב2011 מחיר הדלק היה 8 שקלים היה ביקוש לידני.

הדלק ירד וגם הביקוש.

גם נעלמו כל הקטנות ב60000 שקל לרכב ידני חדש.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, vadim6385 כתב:

הם מבוקשים כי לא נמכרו הרבה כאלה חדשים. אנשים לא בדיוק עמדו בתור בשביל קורולה או סיויק ידניות.

בדיוק משמעות השרשור

לפני 18 דקות, yor2 כתב:

ב2011 מחיר הדלק היה 8 שקלים היה ביקוש לידני.

הדלק בדרך לשם בחזרה כך נראה

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני זה כבר דבר שבתהליך למות לגמרי, אפשר להגיד שכבר דיי חלף מן העולם. נוחות נסיעה של אוטומט עולה בכמה על ידני, בלי צורך להעביר הילוך כל הזמן.. ולא חידשתי פה כלום לאף אחד. :) 

לקנות ידני חדש היום, אומר שאתה יודע מראש שהערך שלו אחרי כמה שנים לא יהיה גבוה כמו אוטומט. הוא יהיה הרבה פחות. לאנשים אין כוח להתעסק עם ידני, וגם לי לא. פשוט סרבול. ואני אומר את זה בתור אחד שעבר טסט ראשון על ידני בזמנו. 

עריכה אחרונה על ידי DesertFox
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, DesertFox כתב:

לקנות ידני חדש היום, אומר שאתה יודע מראש שהערך שלו אחרי כמה שנים לא יהיה גבוה כמו אוטומט.

תוכל לתת דוגמא?

אגב, ואו, סחטיין, שאפו. טסט ראשון על ידני בהחלט אומר שאתה נוהג טוב בידני.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, EliC25 כתב:

תוכל לתת דוגמא?

סתם דוגמא, תחפש ברכבים בYAD2 ניסאן ג'וק שנת 2014 באוטומט לעומת ידני (עכשיו סתם רפרפתי במקרה, לא באמת חושב לקנות אותו חח), נמכר ב15K+ פחות מאשר אוטומט. אבל זה ברור והגיוני הרי הערך של הידני בדר"כ עולה פחות מאוטומט כשהוא חדש. עכשיו קח בחשבון גם שרוב האנשים לא רוצים להתעסק עם ידני בכלל, והנה לך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוותי תפוחים לתפוחים (VISIA לVISIA)

ואני לא רואה הבדל משמעותי, נראה שיש טווח, אגב זה שמישהו מבקש מחיר מסויים לא אומר שהוא מקבל אותו.

לפי התאריכים על המודעות גם, הידניות נמצאות בלוח שבועיים-שבוע, והאוטומטיות גם חודשיים+  

image.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, EliC25 כתב:

השוותי תפוחים לתפוחים (VISIA לVISIA)

ואני לא רואה הבדל משמעותי, נראה שיש טווח, אגב זה שמישהו מבקש מחיר מסויים לא אומר שהוא מקבל אותו.

לפי התאריכים על המודעות גם, הידניות נמצאות בלוח שבועיים-שבוע, והאוטומטיות גם חודשיים+  

image.png

לקחת נתונים מאוד ספציפיים, חיפשתי הרגע ורוב המכוניות בהבדל של 10K יותר מידני לאוטומט מרכב יד שניה (אולי הגזמתי עם ה15K). בכל מקרה,  רק מכונית אחת יד 5 ברשימה שלך (מי שיקנה יד 5 מרחם עליו מראש), ורק מכונית אחת יד 2 מהאוטומטיות היא 29K באופן מוזר. כל השאר הבדל 10K+- , רובן הכולל של האוטומטיות מהשנתון הזה הוא 40K+. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והעיקר פה הוא שאני מאמין שיותר קשה למכור ידנית מאשר אוטומטיות, מודה שלא ניסיתי למכור ידנית כי גם אף פעם לא היתה לי. אבל ההגיון הכללי שלי אומר שקשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, DesertFox כתב:

לקחת נתונים מאוד ספציפיים, חיפשתי הרגע ורוב המכוניות בהבדל של 10K יותר מידני לאוטומט מרכב יד שניה (אולי הגזמתי עם ה15K). בכל מקרה,  רק מכונית אחת יד 5 ברשימה שלך (מי שיקנה יד 5 מרחם עליו מראש), ורק מכונית אחת יד 2 מהאוטומטיות היא 29K באופן מוזר. כל השאר הבדל 10K+- , רובן הכולל של האוטומטיות מהשנתון הזה הוא 40K+. 

לא לקחתי שום דבר ספציפי אלא השוויתי תפוחים לתפוחים.

ועוד במקרה הזה, ההפרש בין הידני לאוטומט כחדש היה 12500 שח.

אז בוא נסתכל על מחיר ממוצע למודעה של רכבים שנת 2014 ידניים - 32750.

לאוטומט - 37857

כמובן אם מסתכלים בצורה גסה כזו על הנתונים, הידני הפסיד 7500 שקל פחות לאורך חייו.

כמובן שאת מחירי הסגירה אנחנו לא יודעים, וגם את הרכב יד חמישית לא הכנסתי למשוואה.

רוצה ננסה עוד דוגמא? אני אקח יונדאי I10 משנתון 2015, תפוח לתפוח - ידני מול אוטומט 1.0 בגרסת INSIGHT הפשוטה.

כחדשות - הפרש של 10 אלף ש"ח.

צמצמתי את החיפוש עד 120 אלף ק"מ כדי שחלילה לא יהיו בהשוואה רכבים עם ק"מ גבוה, כי פראייר מי שקונה אותם.

כיום המחיר הממוצע שמפורסם ביד 2 עבור דגם ידני כזה הוא 28290, לאוטומט - 34340

שוב, הידני הפסיד 4000 שקל פחות לאורך חייו.

אני יכול להמשיך עם עוד דוגמאות, אבל רק רציתי לוודא שאני לא טועה בטענה שלי.

לפני 15 דקות, DesertFox כתב:

והעיקר פה הוא שאני מאמין שיותר קשה למכור ידנית מאשר אוטומטיות, מודה שלא ניסיתי למכור ידנית כי גם אף פעם לא היתה לי. אבל ההגיון הכללי שלי אומר שקשה יותר.

אז אתה טועה, כל שבועיים מישהו בפורום מעלה את העניין מחדש כי הוא בחיים לא קנה או מכר רכב ידני, רק לפי ספקולציות, ואז יבואו כל אלו שכן מכרו רכבים ידניים ויגידו לך שזו שטות גמורה. רכב ידני נמכר תוך ימים בודדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, EliC25 כתב:

לא לקחתי שום דבר ספציפי אלא השוויתי תפוחים לתפוחים.

ועוד במקרה הזה, ההפרש בין הידני לאוטומט כחדש היה 12500 שח.

אז בוא נסתכל על מחיר ממוצע למודעה של רכבים שנת 2014 ידניים - 32750.

לאוטומט - 37857

כמובן אם מסתכלים בצורה גסה כזו על הנתונים, הידני הפסיד 7500 שקל פחות לאורך חייו.

כמובן שאת מחירי הסגירה אנחנו לא יודעים, וגם את הרכב יד חמישית לא הכנסתי למשוואה.

רוצה ננסה עוד דוגמא? אני אקח יונדאי I10 משנתון 2015, תפוח לתפוח - ידני מול אוטומט 1.0 בגרסת INSIGHT הפשוטה.

כחדשות - הפרש של 10 אלף ש"ח.

צמצמתי את החיפוש עד 120 אלף ק"מ כדי שחלילה לא יהיו בהשוואה רכבים עם ק"מ גבוה, כי פראייר מי שקונה אותם.

כיום המחיר הממוצע שמפורסם ביד 2 עבור דגם ידני כזה הוא 28290, לאוטומט - 34340

שוב, הידני הפסיד 4000 שקל פחות לאורך חייו.

אני יכול להמשיך עם עוד דוגמאות, אבל רק רציתי לוודא שאני לא טועה בטענה שלי.

•  

אז אתה טועה, כל שבועיים מישהו בפורום מעלה את העניין מחדש כי הוא בחיים לא קנה או מכר רכב ידני, רק לפי ספקולציות, ואז יבואו כל אלו שכן מכרו רכבים ידניים ויגידו לך שזו שטות גמורה. רכב ידני נמכר תוך ימים בודדים.

טוב אז בדגם אחר כמו יונדאי ההפרש בין ידני לאוטומט הוא כנראה קטן מאוד, לא בדקתי מסתמך עליך. ובכל זאת מה הגיוני במה שאתה אומר? הרי להיפך, אם ההפרש כל-כך זניח, יחסית (6000 שקל), למה שאנשים יקחו את הכאב ראש הזה על עצמם ויקנו ידני? לא מצליח להבין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאנחנו מקבלים ערך מוסף בחווית נהיגה, יותר כח מהרכב (גיר פלנטרי עם מנוע ליטר, זה עגלהבלי סוסים), צריכת דלק טובה יותר, וגם לא צריך לדאוג מתקלות בגיר אוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הימור שמי שמחפש ידני לרוב לא יכול להרשות עצמו אוטומט או מוכן להתפשר על ידני כדי לעלות בשנתון.

לא יודע איזה ערך מוסף יש בI10 ידנית ובמדינתו הפקוקה.

כן יכול להבין מי שמחפש רכב ספורטיבי עם תיבה ידנית כדי להרגיש יותר מחובר.

מדי פעם שאני מבקר בפורום יעוץ רכישה, רוב הבקשות לידני מגיעות מאנשים עם תקציב סביב ה-20K.

ובתקציב כזה קשה למצוא אוטומט עם נתונים טובים, אז מתפשרים על ידני.

ביום שמחירי האוטומט ימשיכו לצנוח והידני ישמרו על ערכם, אנשים פשוט יקנו אוטומט.

אם הייתה דרישה אמיתית וביקוש לידני, היו נמכרים רכבים ידניים גם כחדשים, אבל אין. רכישה של ידני ביד2 זה בעיקר בגלל העדר תקציב גדול ופשרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...