Jump to content

GT-40

 • הודעות

  99
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי GT-40

 1. הבחור שבסוף קנה את הנבלה הגיע באוטובוסים מירושלים עד הקריות ואחרי זה עוד חצי שעה ברגל. אמר שיגיע ב10 וחצי, בסוף הגיע ב3. למרות שכתבתי הכול במודעה, וגם הסברתי לו בטלפון - הוא הגיע עם 600 ש"ח מזומן פחות ממחיר הרכב ("וואלה זה כל מה שיש לי"), הופתע שהרכב ידני, יד רביעית, שיש תקלות (אותן תקלות שציינתי ללא הפסקה). לטענתו הוא לא יודע לקרוא. אני באמת לא מבין איזה רכב אנשים מצפים לקבל תמורת 2500 ש"ח... ועוד כאלה שמנסים להוריד במחיר במצבים כאלה. רוצים משהו טוב יותר? חפשו בכמה אלפים יותר. הייתי קצת חולה ולא הרגשתי טוב, אז זרמתי איתו (אפילו נתתי לו כבל AUX מתנה) שפשוט יקח לי את היונדאי הזאת מהעיניים.
 2. עדכון מחיר אחרון: 2,500 ש"ח מיקום: קריית ביאליק
 3. אנשים שמתקשרים סתם ניחא, אבל בנאדם שנרדם ולא מגיע לפגישה הראשונה, קיבל הורדת מחיר שלא דמיינתי שאעשה בפגישה השנייה ואז לא מגיע לדואר להעברת בעלות באמצע היום וגם מסנן - את זה עוד לא ראיתי...
 4. היי, יש לי בעיה בגיר, בעיקר בהילוכים 3 ו5, והמצמד נמצא בסוף חייו. האם שווה לפתוח את הגיר ולשפץ או כבר להחליפו קומפלט? כמה בערך אמורה לעלות החלפה של שניהם יחד? כמה אמורה לעלות רק הבדיקה? יש המלצות למוסכים באזור חיפה-קריות? תודה!
 5. עוד שאלה. למה בדיוק טופס זיכרון דברים כזה חשוב? אם קניתי רכב ואז אני מגלה תקלות נוספות, זאת בעיה שלי שלא בדקתי מספיק, לא? יש מצב שבתור קונה אוכל לתבוע את המוכר? המוכר הוא לא יצרן או חנות שמתחייבים לספק מוצר מושלם ללקוח. ומחובת הלקוח להחליט בתבונה.
 6. גם אני בדיוק מנסה עכשיו למכור יונדאי אקסנט בגרושים ואנשים אשכרה מנסים להוריד את המחיר בחצי במשפט הראשון שלהם. אתה מנסה כמו בנאדם טוב לפרט הכול במודעה (הכול!) ואז הם שואלים ״מה הבעיות? עד מתי הטסט? מה הקילומטראז׳?״ והכי הורג אותי: ״מאיפה אתה בארץ? קריות, איפה זה?״ הכול מפורט, מול העיניים. רק להתקשר ולבוא. אבל כנראה שככה זה. זאת המכירה הראשונה שלי. תמיד יש פעם ראשונה. אני רק אנצל את השרשור ואשאל שאלה קטנה: אחרי שקבעתם עם קונה פוטנציאלי בטלפון, מה עושים עם שאר האנשים שמתקשרים? מסננים אותם? עונים שכבר קבעתם עם מישהו ושתחזרו אליו אם זה לא יילך? קובעים איתו כרגיל?
 7. רכב ידני זריז ומעט מהנה לנהיגה (שוקל 100 קילו פחות מi10). מושלם בתוך העיר ולשיוט רגוע מחוץ לעיר. חלונות חשמל, ABS, חיישן רוורס, טסט עד סוף נובמבר. הרכב שירת אותי ואת אחי 6 שנים, ואותי ואת אשתי כבר כמה חודשים. הרעיון המקורי היה להמשיך לטפל באוטו כמה שיסחוב, אבל קיבלנו במתנה רכב חדש וכרגע לא שווה לנו כזוג צעיר להחזיק 2 רכבים. היסטוריית טיפולים: לפני שנה: מסנן דלק ומסנן אוויר. לפני שנתיים: הוחלפו הממיר הקטליטי וארבעת הצמיגים. לפני 3 שנים: הוחלפו האלטנטור, רצועת התזמון, ורצועות המנוע, הציריות הקדמיות, המשאבות והנעליים לבלמים האחוריים (כולל נוזל בלמים חדש) + חריטה. מה שיכולתי (בדיקת קומפרסיה, החלפות שמן, מצתים ומסנני דלק ואוויר) עשיתי לבד וזה כיף גדול לעבוד על הרכב הזה. בעיות (!!!): - הבלמים עובדים מצוין אבל חורקים בזמן בלימה ארוכה (זה ככה מאז קניית הרכב, לא הצלחתי לפתור את זה. לפי פורומים בחו"ל זו בעיה מוכרת בדגם הזה, לא יודע עד כמה זה נכון). -יש כמה שריטות והצבע מעט דהוי בחלק מהמקומות. -שתי הדלתות האחוריות לא נפתחות מבחוץ (ידיות חדשות שלא הספקתי להתקין יימסרו לקונה). -דלת הנוסע הקדמית לא תמיד נפתחת מבחוץ. -לפעמים יש חריקה במעבר להילוך השלישי. -המגבים הקדמיים נהיו איטיים יותר. -נסיעה בהילוך החמישי מלווה ברעשי חיכוך. -לפעמים תיבת ההילוכים עוברת לניוטרל כשהיא משולבת בהילוך השלישי. -מדחס המזגן הפסיק לפעול. -האעזקה מזמן לא עובדת. ***שלוש הבעיות האחרונות התחילו בחצי השנה האחרונה ולא היה לי את הזמן לבדוק ולטפל בהן. מתאים בעיקר למי שרוצה רכב זול לעבוד עליו. רכב די פשוט וזול לתחזוקה. לא מתאים (במצב הנוכחי) לנסיעות בערים לא מישוריות, כמו חיפה. מחיר: 3,500 ש"ח (גמיש) מיקום: אשקלון טלפון: בהודעה פרטית
 8. GT-40

  רכבים עם פנסים מוזרים?

  לפעמים זה קורה בכבישים משובשים או בגלל במפרים. וככל שהפנס עוצמתי יותר זה יותר מורגש.
 9. אצלי בi10 יש רעש (צליל?) דומה כשמורידים את הרגל מהדוושה, נניח לקראת כניסה לכיכר. אני תמיד חושב שיש מאחוריי אופנוע.
 10. תודה רבה! ומה לגבי בעיות ידועות בדגם הזה? מה נוטה להתקלקל?
 11. שלום, אני עומד בקרוב לקבל יונדאי i10 בציר 2009 עם מנוע 1.2. עשיתי חיפוש, קראתי בספר רכב ועדיין לא הצלחתי להבין האם לדגם הנ"ל יש שרשרת או רצועה. בנוסף, תוכלו לומר לי מה בעיקר המחלות של הרכב, למה לשים לב ואולי גם ממה להימנע? מודה מראש!
 12. אני חושב שקהל המעריצים של הסופרה היו עומדים בתור אם הייתה אוציה ידנית כבר מההתחלה
 13. אתה יכול גם לדאוג להוציא מהרכב (בעיקר מהבגאז') דברים לא נחוצים שמוסיפים משקל מיותר.
 14. לא מצטברים במיכל הדלק לכלכוך וג'יפה אם מרבים לתדלק על מיכל ריק?
 15. GT-40

  איפה כל הנשים?

  את אשתי בעיקר הכרתי בגלל החיבה שלנו למכוניות, ובפרט לניסאן סקיליין. ועוד לפני זה היא הוציאה רישיון על ידני בהזדמנות הראשונה שהייתה לה. היא כן אוהבת לראות איתי סרטונים על רכבים, מנועים, פורמולה 1 וכו'... אבל היא לא טיפוס של פורום. בנות הן עם עסוק.
 16. בנתיים הרכב כן בשימוש עד שנקבל את הi10. אחרי זה איישם את הרעיון שלך, נשמע טוב תודה רבה על העזרה!
 17. אבל זה בתנאי שיש לך חנייה פרטית זמינה, לא?
 18. השאלה מי יהיה מוכן לקנות אותה, השוק היום מוצף ברכבים עד 10-5 אלף ש"ח עם פחות בעיות משיש לאקסנט שלי. אבל אולי אתה צודק, יהיה חכם לפרסם אותה למכירה לבנתיים ולשלב בין האופציה הראשונה לשלישית. כמה בדרך כלל מרוויחים מגריטה או מכירה לפירוק?
 19. ברשותי יונדאי אקסנט 2004 ידנית, רכב נפלא ופשוט שרק לאחרונה התחיל לעשות בעיות (רעש בהעברה להילוך השלישי, רעש חיכוך בנסיעה עם הילוך חמישי משולב, הדלתות האחוריות לא נפתחות מבחוץ ומדחס המזגן לא תמיד רוצה לעבוד). ממש לפני כמה חודשים התחתנתי ועברנו לקריות ובואו נגיד שהעליות והירידות כאן בצפון לא ממש מיטיבות עם האקסנט הקשישה שלי, בלשון המעטה. התכנון שלי ושל אשתי היה לנסות ולסחוט ממנה מה שאפשר ולתחזק אותה במחירים סבירים עד שהיא תרים ידיים, ואז לרכוש רכב ידני קטן (אך ורק ידני!) או אופנוע. החלומות על ידני נמוגו זמנית אחרי שההורים שלי קנו לנו בהפתעה יונדאי i10 אוט' משנת 2009 עם 47 אלף ק"מ. עכשיו עומדות בפנינו כמה אופציות: אופציה א' - לנסות למכור את האקסנט הקשישה. המחירון שלה מתחת ל8 אלף, אבל אני לא חושב שמישהו יסכים לקחת אותה ביותר מ-2000. אני אישית לא הייתי קונה אותה. אופציה ב' - למכור אותה לפירוק או גריטה. אין לי מושג איך בדיוק עושים את זה וכמה בכלל אקבל. אופציה ג' - להחזיק אותה יחד עם הi10 עד שתמות או עד סוף הטסט שלה (נובמבר 2021) ואז לפירוק. אני ממש לא יודע מה הכי כדאי לנו לעשות. מצד אחד אני ממש רוצה להמשיך להחזיק בה כי אני לא יכול לתאר לכם כמה אני סובל מנהיגה בגיר אוטומטי, זה אפילו מדכא. ואופציה ג' קצת תנחם אותי עד שנחליף את הi10 ברכב ידני. אבל מצד שני אולי זאת לא ההחלטה הכי חכמה מבחינה כלכלית. מה אתם ממליצים לעשות? תודה!
 20. תודה על התשובה! אבל בעיה בכמות השמן לא אמורה להשפיע על כל ההילוכים? ממש מוזר לי שזה רק בהילוך החמישי.
 21. היי, בזמן האחרון אני שומע רעש ממש מוזר וצורם (כמו חריקה או מגע בין מתכות) כשאני נוהג בהילוך החמישי. אבל זה לא הדבר היחיד שמוזר. שמתי לב שאם אני מאיץ טיפה ולוחץ על דוושת הדלק בהילוך המדובר ואז מוריד מעט את מהלך הדוושה הרעש נעלם. כל ההילוכים עובדים פיקס, עד שאני מעביר להילוך האחרון ואני מפסיק לשמוע את המנוע ואת המוזיקה. מישהו יודע במה מדובר? איך יכול להיות שזה מתרחש רק בהילוך החמישי ורק בעוצמות שונות של לחיצה על דוושת הדלק? שמעתי וקראתי על כל מיני בעיות גיר, אבל האקסנט הזאת תמיד מפתיעה אותי מחדש. תודה!
 22. עוצר ומחכה. הבעיה היא שאר הנהגים שנמצאים מאחוריך שמאיצים בך כבר להתחיל לנסוע ויהי מה. אם אתם שואלים אותי, בדיוק בשביל מצבים כאלה הייתי רוצה רכב שמאיץ ל100 ב3 שניות. או כדי להספיק לרמזור הירוק הקצר שליד הסופר פארם מתחת לכלבו שלום
 23. GT-40

  האם כדאי לחדש ביטוח חובה?

  תודה. ולגבי הראל סוויץ׳, צריך ללכת עד אליהם או למוסך של איתוראן כדי להתקין את הרכיב על המצבר או שהם שולחים מישהו? למישהו יש ניסיון עם הביטוח הזה? הרשת מלאה בפרסומות על הביטוח אבל לא בביקורת של אנשים.
 24. GT-40

  האם כדאי לחדש ביטוח חובה?

  אני יודע. תודה על התשובות המפורטות. אולי לא שאלתי נכון, מעכשיו אני רק אתניע אותו לכמה דקות פעם בשבוע. השאלה שלי הייתה האם לחדש את הביטוח גם אם לא אסע ברכב כלל. איך בדיוק אני אפגע במישהו או אנזק אם הרכב עומד במקום?
×
×
 • תוכן חדש...