Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מגבר דיגיטלי למרצדס E350 2008 תואם HARMAN/KARDON 9071 LKQ

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בודק שוב אבל בכל היחידות אנדרואיד החדשות שמתאימות לי לרכב אני לא מוצא את החיבור האופטי שהיה קיים. מה שכן, ישנו מתאם בין היציאות האנאלוגיות למגבר הדיגיטלי המקורי (HARMAN/KARDON 9071 LKQ), מה שלא נראה לי כדאי.

האם יש ממיר USB ל SPDIF סטנדרטי?

האם אפשר לינק ל PICO DSP בבקשה? במחיר של 3 אלפיות מערכת שכוללת את היחידה הדיגיטלית והמגבר זה נראה כמו פיתרון לא רע בכלל. פשוט אני רוצה לקנות את זה כמתנת יום הולדת לעצמי והזמן הולך ומתקצר😀

תודה דני, אשמח ללינק כי חיפוש בגוגל מפזר לכל מני מקומות.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

Just now, Haim_gds כתב:

אני בודק שוב אבל בכל היחידות אנדרואיד החדשות שמתאימות לי לרכב אני לא מוצא את החיבור האופטי שהיה קיים. מה שכן, ישנו מתאם בין היציאות האנאלוגיות למגבר הדיגיטלי המקורי (HARMAN/KARDON 9071 LKQ), מה שלא נראה לי כדאי.

האם יש ממיר USB ל SPDIF סטנדרטי?

למה אתה הורג את עצמך בחיפושים, יש לחברת SYNCOPE סינקופה מכשיר אדרואיד עם יציאה אופטית וגם HI - LEVEL. תפנה עליהם תקבל גם שירות טוב ואיכותי, כולל תואם מקור ! סגור פינה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז השאלות ממשיכות להצטבר...

אני חושב כרגע על האפשרויות הבאות:

הגברה/פיצול:

1. Audison Bit One משומש + מגבר/ים ל 6-8 ערוצים בהספק של כ 40 וואט לערוץ. היתרונות שאני רואה הוא שהישום של זה כנראה פשוט וזמינות החלקים מהירה (אמנם עדיין יש צורך בהשגת המגברים אך על פניו שה נראה החלק הפחות בעייתי). החסרונות הם נפח ומיקום של החומרות וצורך בתוספת מתאם USB ל SPDIF ג'נרי. עלות צפוייה 5.5 אש"ח.
  2. Helix dsp.2 משומש + מתאם USB ל SPDIF של Helix + מגבר/ים ל 6-8 ערוצים בהספק של כ 40 וואט לערוץ. היתרונות הם כי זו חבילה מלאה ומתאם USB ל SPDIF אינו ג'נרי. החסרונות הם כי המחיר כבר עובר במקצת את הרף העליון.

מקור אות:

1. פנל למולטימדיה Mercedes W211 של סינקופה. נראה מעניין אבל... חסר במלאי. הוא אמור להריץ אנדרואיד 10 אבל ב"דף" באתר (בחייאת, איך הם חושבים למכור עם זה?) לא מצוינים כמעם פרטים למעט תמונה עם מעט מאוד פירוט. Dani Cohen אתה בטוח כי ישנה שם יציאת SPDIF? המחיר המבוקש הוא 1800 ש"ח
  2. יחידת אנדרואיד סינית אחרת (במקום הזבל הנוכחי שיש לי שהוא יחידת אנדרואיד סינית), למשל https://www.aliexpress.com/item/4000094033343.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.27ec58d8jH3s3Z&algo_pvid=85185d0b-90ec-41da-9b72-5aaba7953c95&algo_expid=85185d0b-90ec-41da-9b72-5aaba7953c95-10&btsid=0bb0623b16142397299211947e35eb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ שמשום מה נראית דומה מאוד לפנל למולטימדיה של סינקופה במחיר של כ 1000 ₪. מצויין במפרט כי If your car has original Navi with Amplifier or Fiber-Optic, it need to buy this extensional Power fiber אבל ללא פירוט נוסף. מחיר הכבל הוא 160 ₪.

אני חושב כי מצאתי מתאם USB ל SPDIF מדגם Douk Audio USB Converter XMOS XU208 במחיר של כ 200 ₪ https://www.amazon.com/Douk-Audio-Converter-Interface-PCM192Khz/dp/B085XPRSGM/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=usb+to+spdif&qid=1614236137&sr=8-3, מה שיוצא דופן בו הוא שההמרה שם היא ישירה ללא מעבר דיגיטלי->אנאלוגי כפי שנראה שיש בממירים דומים. מישהו התנסה אתו או עם משהו דומה?

אופס, שכחתי.

ישנה כמובן גם האופצייה ל ל PICO DSP. היתרונות הם המחיר והעובדה כי מדובר ביחידה משולבת. אדי, אם אפשר דגם מדויק/לינק רכישה אשמח מאוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להפנות אותך למשווקים של היבואנים באזור מרכז - 

לאודיסון תפנה לART-SOUND בראשון - היבאון אודיו סיסטמס (דרור). 

למוסקוני (פיקו) תפנה לרמי קראדי בהוד השרון. (ליבואן קוראים ערן). 

להליקס תפנה לספונסר הפורום ESIMPEX או חבר הפורום SEMIKIMO. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אדי, יום ראשון בבוקר....

אני לא יודע אם זה אני או העיצוב החדש של הפורום אבל איך מחפשים חבר פורום? בחלון החיפוש המנוע לא מצא את ESIMPEX או את SEMIKIMO

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.2.2021 בשעה 21:44, Haim_gds כתב:

האם אפשר לינק ל PICO DSP בבקשה?

https://mosconi-system.it/products/pico/

לפני שעה, Haim_gds כתב:

ESIMPEX או את SEMIKIMO

@esimpex 

היוזר השני לדעתי נסגר לטובת הנ"ל.

המוצרים (הליקס, מאטצ') דרך כאן: https://www.audiotec-fischer.de/en

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם ערן (יבואן מוסקוני פיקו) ושאלתי בנוגע ל GLADEN PICO 8 DSP. בגדול כנראה שהמגבר הזה יוכל לתת פיתרון מקיף,  הוא קטן ( קצת יותר גדול מדיסק קשיח) ועם הספק שיתאים לי (60 וואט ל 8 ערוצים). הוא אינו זול (2800 ש"ח...) אך המחיר עדיין מתחת לרף העליון. נראה כי אולי יהיה ניתן למקם אותו באיזור לוח השעונים ולחסוך חיווט (יקר) מחדש לכבלי הרמקולים. במחשבה שנייה זה אולי זניח כי הייתי מעוניין לחבר את רמקולי הדלתות בנפרד (אחד לערוץ) כדי כדי לשפר את פרופיל ההאזנה אך אני עדיין לא סגור על זה. כרגע אני לא משתמש ברמקולים האחורייים (מתחת החלון האחורי) ואני מאמין שארצה להוסיף אותם בעתיד, האם להוסיף להם מגבר פשוט נפרד שיוזן מיציאת הסאב? 

לבדוק:

-תוכנת שליטה, האם מורצת מהאנדרואיד?

-תוכנת שליטה, כיצד מתחברת החוצה? (כבל, BT?) 

קיבלתי מעט אינפורמצייה בנוגע ליחידת ראש ונראה כי זו עלולה להיות הבעייה העיקרית. ההמלצה היא ליחדה של של Joying הנחשבת ליצרן איכותי של מערכות מבוססות אנדרואיד, היחידות של מצויידות ביציאת SPDIF אופטית אך אין לו דגם המותאם ל W211. האופצייה היא כנראה לרכוש יחידת Single Din ומתאם, זה מתחיל כבר להיות קצת כאב ראש עקב כל התיאומים המכאניים הטולרנסים הסיניים במידות שזה קצת מרתיע (בזבזתי אחה"צ שלם להרכיב את היחידת ראש הנוכחית והיא הייתה תואמת לרדיו המקורי...)

לבדוק:

-מהו פורמט האודיאו אותה מוציאה היחידה?

-האם ישנן/ניתן להחליף אפליקצייות רדיו ואודיאו?

-תמיכה בכפתורי ההגה, הבנתי כי קופסאת התיאום (שיש לי כבר ביחידה הנוכחית) מטפלת בזה, האם נתמכת תוכנתית ע"י Joying? האם תאפשר פתיחה של מגירת הדיסקים? (מהרגע שחוברה קופסאת התיאום לא ניתן לפתוח אותה...)

-מכניקה...

משהו שאני מפספס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע היחידה של Joying מהווה צואר בקבוק.

מבחינת היחידה עצמה ניתן לרכוש במארז סטנדרטי של Double-DIN עם מסכים בגדלים הנעים מ 6.95 עד 13.3 אינץ', או Single-DIN עם מסכים בגדלים הנעים מ 6.2 עד 11.6 אינץ', למרבה ההפתעה אין הפרשי מחיר גדולים בין Single-DIN ל Double-DIN ומחירם נע בין 350 ל400$ (בהתאם למעבד/זיכרון/מסך). 

אני לא זקוק למגבר האודיאו כך שאוכל להסתפק ב Single-DIN אם אצליח למצוא לו מתאם. ניסיתי לפנות לתמיכה שלהם וניהנו דיאלוג סיני סטאנדרטי (אני שואל שאלה מדוייקת ומספק את כל האינפורמצייה הדרושה והם מתעלמים ומבקשים צילום של המערכת הנוכחית...) שבסופו של דבר הם כתבו Sorry, we do not have the special head unit for your car. you can install the universal head unit with extra dash kit....

כמובן, הם לא אומרים איזה universal head unit ומהו ה dash kit הנדרש.

שוב, אחרי הסיפור/סיוט שהיה לי עם התקנת ה AVIAN הדפוק שאני סובל ממנו עד היום הייתי מעדיף לשלם עוד קצת ולתת לבעל מקצוע למצוא את המתאם הנדרש (ה Audio20 ל Double-DIN סטנדרטי) מאשר להתברבר עם הסינים. יש מישהו מומלץ? 

אחרי שאראה שאני סגור על יחידה של Joying אבדוק מולם ביחידה הספציפית מהו פורמט האודיאו אותה מוציאה היחידה וכיצד ניתן להתממשק לכפתורי ההגה. קראתי קצת ובחור שביצע החלפה מה Audio20 למחשב רכב/יחידת בידור (https://www.artifex-babel.de/en/car-pc/car-pc_en.html) כתב שפרוטוקול התקשורת של בקרת הרדיו אינו CAN סטאנדרטי אלא משהו שנקרא MOST שלהבנתי רק מרצדס השתמשה בו בזמנו ולכן לא ניתן לשלוט במגירת הדיסקים לאחר פירוק היחידה המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MOST הוא ממשק תקשורת מבוסס אופטי.

כאופציה ניתן להשתמש ב-https://www.audison.eu/products/bit-dmi/

ולחבר לו מוצרי אודיוסון בעלי כניסה אופטית,עם שמירה על אופציות התפעול המקוריות {או רובם לפחות}.

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.2.2021 בשעה 13:38, Haim_gds כתב:

לבדוק:

-תוכנת שליטה, האם מורצת מהאנדרואיד?

-תוכנת שליטה, כיצד מתחברת החוצה? (כבל, BT?) 

התכנה רצה על גבי PC ומתחברים עם כבל USB - אתה צריך בעל מקצוע שיודע לכוון - גם לערן יש אנשים זמינים וגם אוכל להמליץ על תותח בתחום בשם רודי. 

לגבי האחוריים יש לי הרגשה שה60 וואט של הפיקו יספקו את הסחורה משום מה אם הם רמקולים מקוריים - במקרה שתזדקק למגברון 2 ערוצים תוסיף בהמשך ותנוות ל2 מתוך 4 יציאות הRCA. 

הייתי מוסיף לפיקו גם מקלט BT לאופטי בשם AMAS96 ופשוט משאיר ברכב את הרדיו הקיים - הפיקו יודע לנווט סאונד משניהם - בו זמנית. 

זה נוח, זה פשוט והמאמץ הכלכלי באזור שכוונת אליו מלחתכילה. 

וגולת הכותרת בעיני היא שתוכל להעביר את הפתרון הזה אתך לכל הרכבים הבאים שלך מבלי שתזדקק לשנות את המערכות המקוריות שלהם. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הפרופילים נקבעים פעם אחת או שמשתנים דינמית לפי בחירה?

בנוגע לרמקולים האחוריים, זה גם מה שחשבתי. בכל מקרה זה לא אמור לשנות הרבה כי החלק המורכב הוא החיווט, אם הוא כבר יורכב כראוי אז תוספת מגבר קטן נוסף לא תהיה בעייתית.

לפני 3 שעות, lanosforce כתב:

הייתי מוסיף לפיקו גם מקלט BT לאופטי בשם AMAS96 ופשוט משאיר ברכב את הרדיו הקיים - הפיקו יודע לנווט סאונד משניהם - בו זמנית. 

אני לא בדיוק מבין כיצד תתבצע השליטה באיזה כניסה הפיקו ישתמש. הרדיו זבל שלי חייב החלפה בכל מקרה, מעבר בין אפליקציות לוקח לי יותר מעשר שניות והשימוש בו הוא ליותר מהאזנה בסטרימינג או מכרטיס זיכרון הוא כמעט בלתי אפשרי....

לפני 3 שעות, lanosforce כתב:

שתוכל להעביר את הפתרון הזה אתך לכל הרכבים הבאים שלך מבלי שתזדקק לשנות את המערכות המקוריות שלהם. 

זה מעליב🙂 המרצדס בת פחות משלוש-עשרה. לא נראה לי שאחליף אותה ב 10 שנים הקרובות....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אולי קצת טיפשית, האם ברכב שלי בו יחידת האודיאו המקורית מגיעה עם מארז שהוא בגודל של Double-DIN אז הוא חייב להיות תואם Double-DIN (מבחינת מסילות/מיקום חורי ברגים) או או שיצרני הרכב מתיחסים ל Double-DIN כאל הגדרת מידות בלבד?

האם ישנם תת-פורמטים ל DIN?

לפני 16 שעות, Haim_gds כתב:

זה מעליב🙂 המרצדס בת פחות משלוש-עשרה. לא נראה לי שאחליף אותה ב 10 שנים הקרובות....

זה היה בצחוק, אני מקווה שלא העלבתי🙂. בכל מקרה העלות הצפוייה של המערכת תהיה קרוב ל 10% משווי הרכב כך שההעברה בין רכבים (אם מתיישהו) מהווה פרמטר נוסף. מצד שני, כנרקה שרק רכב פרמיום יוכל לההנות מהיכולות של הפיקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי - אז אתה מחליף גם סורס וגם הגברה. 

ברגע שיש לך מקום לדאבל דין - כנראה שיש לך מקום גם לסינגל דין הרי זה חצי מהגודל - רק שלא לכל רכב אתה תצליח למצוא יחידה אינטגרלית שתתאם מדאבל לסינגל - הסבירות שתמצא כזו לרכב פרימיום כמו שלך נמוכה עוד יותר לדעתי. 

הקטע הוא שהיום אתה יכול לקנות גם יחידות כמו JOYING עם מסכים נשלפים בגודל 7 עד 10 אינטש - לדעתי זה יהיה ממש מכוער במרצדס ועדיף או תואם מקור או דאבל דין עם יחידה אינטגרלית (פלסטיקה מתאמת) 

הAMAS שדיברתי עליו קולט BT ומוציא אופטי - אז הוא יכנס לכניסה האופטית של הפרוססור בין אם זה פיקו או כל דבר אחר - אבל אם אתה מתכוון גם להביא JOYING או תואם מקור אחר עם יציאה אופטית אז הAMAS מיותר. 

דבר גם עם ספונסר הפורום ESIMPEX (אם תצטרך פרטי התקשרות במידה ואין מענה מספיק מהיר פנה אליי בפרטי בבקשה) - הוא משווק גם את סינקופה ויתכן ותהיה לו יחידה תואמת מקור עבורך או דאבל דין עם אופטי - הבן אדם שעומד מאחורי הספוסנר הזה מאוד חזק בתחום! יש לו גם אפשרות להציע לך פתרונות מבית הליקס. 

מרצדס מייצרים מכוניות שהן CAR FOR LIFE אם היא עוד לא הגיעה לגיל מצוות בכלל אין על מה לדבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי, למעלה רשם שאין מלאי ליחידה התואמת של סינקופה.

מתאמי פלסטיק לדש קיימים, לדאבל או סינגל דין, למשל: https://connects2.com/products/facia-kits/vehicle/Mercedes/E-Class

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה טום, ראיתי גם בעלי במחירים של כ 50 ש"ח. מן הסתם אזמין שתיים על כל מקרה.

שוב השאלה בנוגע ל Double-DIN, האם הפתחים ברכב הם סטנדרטיים?

האם ניתן למקם סינגל דין בחלל שבמקור היה בו דאבל דין?

ד"א, היחידה התואמת של סינקופה שנמכרה שם נראית מאוד דומה למוצרים הסיניים ג'נריים.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...