Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מגבר דיגיטלי למרצדס E350 2008 תואם HARMAN/KARDON 9071 LKQ

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה אדי, שלחתי לFEDEX העתק רכישה מעלי וצילום מסך (של הטלפון) של הרכישה בוויזה (כמעט 1600 ש"ח😁), הוספתי בקשה שידווחו למכס כי המכשיר אינו מתחבר לרשתות ואינו אלחוטי (ד"א, איפה ההודעה שהעלתי עם המכתב מ FEDEX? לא מוצא אותה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז FEDEX שיחררו את המוצר בלי להעביר לבדיקת משרד התקשורת, חוייבתי במע"מ של 299 ש"ח ומכס (כולל העמלות של FEDEX) של 270 ש"ח. מה שמרגיז הוא שאר החיוביים שמושחלים פנימה (אגרת בטחון/מחשב, אחסנה וכו') שמוסיפים עוד 80 ש"ח לכל הסיפור הזה. מקווה לקבל אותו היום/מחר. בכל מקרה, מחיר היחידה יצא כ 2423 ש"ח כולל הכל. אמנם יותר יקר ממה שציפיתי אך עדיין יותר זול מרכישת יחידה דומה בארץ.

סתם חשבתי על רעיון, בכל מקרה (והיפוטטית בלבד!) יהיה ניתן בעתיד להזמין יחידת ראש מהדגם המתקדם ולשלם/להצהיר על יחידה מהדגם היותר פשוט (שנראית אותו דבר) הזולה בשליש...

אני מקווה לקפוץ ליוסי אלפיין בתחילת השבוע כדי לקבל הצעת מחיר על עבודה ורכישת שני הרמקולים הנוספים. אחרי שאקבל ממנו אישור כי הביצוע אפשרי (במחיר מתקבל על הדעת) אזמין אזמין את המגבר. מקווה שעוד שבועיים תהיה לי מערכת עובדת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, Haim_gds כתב:

סתם חשבתי על רעיון, בכל מקרה (והיפוטטית בלבד!) יהיה ניתן בעתיד להזמין יחידת ראש מהדגם המתקדם ולשלם/להצהיר על יחידה מהדגם היותר פשוט (שנראית אותו דבר) הזולה בשליש...

בתאריך 5.6.2021 בשעה 20:25, lanosforce כתב:

אנשים וחברים יקרים,

אמנם לא באמת נאמרו כאן גסויות ולא נעשה כאן שימוש בשפה שלילית אבל התקשורת במגמה שלילית.

בבקשה, לשמור על תקשורת חיובית ותורמת.

כמו שאין מקום בפורום להפרת זכויות יוצרים (משרשור אחר), ככה אין מקום בפורום ל"הצעות יעול" שמפרות במתכוון את החוק
תקשורת חיובית תורמת היא לא לתת במה לדברים שכאלו.

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים תתחדש! 

שמח לשמוע שזה נגמר בלי כאבי ראש מיותרים - בכל מקרה יש כאן במקביל שרשור בדיוק על הנושא של בקשת בדיקת מכשיר בעל תקשורת אלחוטי - יש שם קישור לאתר עם הוראות מדוייקות כיצד לבקש את הבדיקה (שהעלות שלה חינם מתברר לייבוא פרטי חד פעמי). 

תעדכן בתמונות עסיסיות מהסדנא של יוסי! 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

בכל מקרה, אני עדיין זקוק לעצה בנוגע לרמקולים. קצת חבל לי ללכת ליוסי כאשר אני לא יודע מה תהיה הטופולוגיה של המערכת. הקדמי פחות מטריד אותי, אחרי הכל ניתן לרכוש אותו כחדש ממספר מקומות אך הרמקול האחורי הוא הבעייתי.

-באיזו תצורה עדיף לבחור, סגור/פתוח?

-מה ההספק שכדאי להביא בחשבון? בגדול, אני לא מפוצץ את האוזנים (למעט עם קלאסיקות כגון האוסף של AC-DC🙂) אבל הייתי שמח אם הייתה קצת רזרבה.

-עכבה? (מה שיהיה תלוי מגבר מן הסתם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי ברמקול - הרמקול המקורי הותאם עי היצרן לתצורת עבודה מסויימת. 

אם אתה רוצה לשמר את זה אתה צריך או לקנות מקורי או לקנות רמקול שנועד לעבוד בתנאים דומים. 

ושוב ההספק שתספק תלוי ברמקול שתבחר... בערון 50 וואט למידריינג'ים וטוויטרים זה יותר ממספיק. 

75 צפונה למידבאסים יהיה מבורך 

לסאב תשתדל לתת 200 לפחות - למשל סאב עם סליל יחיד ב4 אוהם עם נצילות 86 דיבי - 200 וואט יספיקו בכדי שתהנה ממנו - תיקח בחשבון שלא כל מגבר בגישור יהיה עם ספק כוח מספיק חזק לשלוט בסאב וופר - עדיף מונובלוק או מגבר 4 ערוצים איכותי 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, lanosforce כתב:

אם אתה רוצה לשמר את זה אתה צריך או לקנות מקורי או לקנות רמקול שנועד לעבוד בתנאים דומים. 

שני דפים אחורה🙂

לא ניתן לרכוש מקורי חדש אלא רק משומש בכ 100$, הבנתי כי חלק מהרמקולים המקוריים אינם מזדקנים טוב וחרוט הממברנה מתחיל להתפורר כך שלא נראה לי שארכוש אחד. אני לא בטוח כי ניתן ליישם ישירות רמקול שנועד לעבוד בתנאים דומים כי הרמקול המקורי הורכב ממעטפת פלסטיק רחבה (העלתי תמונה) ומכיל שלושה רמקולים.

כנראה שהרמקול שיבחר יהיה בסוף free air subwoofer

-אם אתקין את free air subwoofer מלמטה אצטרך בשבילו מעטפת כלשהי?

-מה המונובלוק המומלץ? (היה נדמה לי שרשמת כבר בשירשור אבל אני לא מוצא אותו)

-אני אולי קטנוני אבל כיצד ניתן לקבל 200 וואט ב4 אוהם? ההספק המקסימלי הניתן הוא מתח הסוללה בריבוע חלקי העכבה (144/4) שמאפשר כ 35 וואט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגירה... שינויי מתחי עבודה בתוך המגבר וגם תיקח בחשבון שברכב כמו שלך לא מפתיע אם יש מצבר נפרד לטובת מערכות בידור וזה יהיה מצבר פריקה עמוקה. 

בכל מקרה זה כל מקרה לגופו - הרמקול שתבחר או שיהיה מותאם לרכב - או שהרכב יותאם לרמקול וכאן אני כבר מציע לך בחום! לגשת ליוסי ל-פ-נ-י שאתה שם את הרכב להתקנה ולתת ליוסי לבחון את הרכב - לקחת מידות, תהיה הרבה יותר משכיל. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא יכול לחכות. האיכות צליל תמיד הייתה גרועה אצלי מהרגע שהתקנתי את האוויאן, כמו הרדיו טרנזיסטור הישנים מלפני 20 שנה, אבל עכשיו... בשבוע האחרון הזבלה המותקן לי ברכב מעוות את הצליל עד כדי כך שלא ניתן לשמוע אפילו חדשות. זה קורה בערב כשאני חוזר הבייתה והרכב חם. אני מתפתה להרכיב את המערכת ברגע שאקבל אותה (ישנו מתאם סטנדרטי לרמקולים) כדי שלפחות אוכל לשמוע משהו!

בכל אופן זה התכנון, אני אמור לקבל את היחידה היום ואחר מכן אנסה לקבוע פגישה איתו ביום ראשון הקרוב. ברגע שהוא יאשר לי את הישימות של ה"פיקו" בהתקנה המתוכננת אזמין אותו (לפני כחודש+ הוא היה במלאי, מקווה שנשאר...)

ממה שאני זוכר שבדקתי את ה PIN ברכב ישנה הכנה למצבר נוסף, מה שיותר חשוב הוא שבזמן רכישת הרכב  הוזמן האלטרנטור המשודרג (לא שאני מבין למה🙄) כך שאני לא אמור להתקל בבעיות של הספק.

מצאתי את המגבר מונו שהמלצת (TORO TECH MR2) והוא אינו זמין באמזון. מצאתי באי-ביי (https://www.ebay.com/itm/333854508487?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20200818143230%26meid%3De486da5bb6784d878cf12dd3cfd191ff%26pid%3D101224%26rk%3D3%26rkt%3D5%26sd%3D333856527830%26itm%3D333854508487%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2047675%26algv%3DDefaultOrganic&_trksid=p2047675.c101224.m-1) במחיר של כ 450 ש"ח (לפני מס). הוא מוציא 230w לרמקול של 4 אוהם. זו המערכת המומלצת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר שנזכרתי ששכחתי☺️

הפיקו אמור להיות ממוקם בצד הפנימי של הכנף האחורית השמאלית ומן הסתם גם המונו-בלוק. האם הם יוציאו סיגנל טוב גם בטמפרטורות שיש לנו בקיץ? 

לא ראיתי שם מאווררים ואני מניח כי אם בכנף יש כ 50 מעלות והאיבוד הספק על המגבר הוא כ 50 וואט (נצילות של 90%) יתפתח שם לא מעט חום שעלול לגרום לעיוות הסיגנל יציאה.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
לא מצליח לערוך הודעה קודמת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות וגם יש לי פיקו 8 12 וגם יש לי טורו טק MR2 

אני יכול להגיד שהפיקו - נמצא בסובארו באמצע תא המטען על גב המושב האחורי - לא חוויתי איתו שום בעיות שקשורות להתחממות. 

הMR2 כרגע מגביר ומזיז בגבורה! ב2 אוהם - סאב וופר שהוא מסדרות הדגל של מוראל - אוליטמו SC בקוטר 12 אינטש והוא עושה את זה מאוד יפה - לדעתי המגברון הזה יספק אותך בכל 100 האחוזים - אתה חושש שזה מעט? אתה יכול ללכת על האח הגדול יותר שלו הMR3 (אותו גודל פיסי ממה שזכור לי) 

הTORO מותקן אצלי בDS מתחת למושב הנוסע הוא לא מתחמם בכלל! אבל מן הסתם גם תא הנוסעים מקורר היטב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את היחידה בחמישי והתרשמות קצרה...

היחידה קלה וקטנה, הטכנולוגיה התקדמה המון בחמש שנים האחרונות. הזבל הנוכחי שמותקן לי ברכב תופס את כל עומק המגרעת ושוקל יותר מ 5 קילו, ה Ownice הרבה יותר דק ושוקל פחות משני ק"ג. כמובן, כבר לא מותקן נגן CD כי פשוט אין בו צורך בזמן בו כרטיסי SD זולים וזמינים אך עדיין ההפרש ניכר.

המאוורר המובנה מהווה תוספת נחמדה, במיוחד עכשיו שה AVIAN זבל המותקן אצלי מתחיל לג'עג'ע כשהטמפרטורה עולה, קצת חבל שפתחי כניסת האוויר נטולי רשת למניעת כניסת אבק.

אנטנת ה 4G מאפשרת ליחידה להתנהג כטלפון ומונעת את הקרינה בתוך הרכב, לא הבנתי מדוע היא מופיעה עם מדבקה. אני שוקל רכישת סים כפול (20 ש"ח/חודש) או קוו נוסף (30 ש"ח/חודש) כדי שהקישוריות תהיה נפרדת (חשבתי אולי לאפשר פעולה רציפה של היחידה כדי שיהיה ניתן לתקשר עם הרכב מרחוק גם שהוא כבוי)

דבר ראשון בדקתי אם ישנה ה CANBox והיא הייתה בחבילה, אלא מה, אף אחד מהכבלים לא כולל קונקטור בשבילה... שלחתי שאלה לסיני והוא ביקש את תמונות הכבלים. ממה שבדקתי הכבלים שקיבלתי זהים למה שמופיע בדף שלהם ולא נראה שחסר משהו. במחשבה שנייה, בכבלים המופיעים בדף שלהם לא מופיע כבל תיאום אלא רק ה CANBox. ההחלטה לבחור ב Ownice ולא ב Joying החזק יותר נבחרה עקב היכולת המוצהרת של Ownice להתממשק לW211  שלי כך שכרגע אני מרגיש ממש רע עם זה.

הכבל שנראה כמתאם לאנטנת הרדיו שאינו מופיע בדף המוצר מגיע עם חיבור נוסף, מישהו מכיר מה זה? אאל"ט, כניסת הרדיו של ה Audio20 לא הייתה סטנדרטית וזה כנראה המתאם בין כבל האנטנה ברכב לחיבור האנטנה ביחידה, מה זה החוט הנפרד, הזנת "פאנטום" למגבר אנטנה?.

קיבלתי כבונוס "תאורת אוירה", מה אני יכול לעשות עם זה? 🙂

מה נראה לי חסר:

סלוט אחד או שניים לכרטיסי SD, אמנם ישנן שלוש יציאות USB אך עדיין במקרים מסוימים (הפעלת המצלמות כמצלמות דרך) רצוי/נוח להשתמש בכרטיס SD פנימי.

לפחות שקע אחד של USB3, מכיוון שהיחידה עומדת לנהל את כל שאר ההתקני בידור/תקשורת ברכב דרך HUB אז לפחות שתהיה שם תקשורת נורמאלית.

כרגע אני לא מוצא טעם להתקדם עם היחידה לפני שאוודא שהיא אכן יכולה לתקשר למחשב הרכב, אקפוץ ליוסי רק אחרי זה.

IMG_20210611_173719_Mic.JPG

IMG_20210611_173839_Moc.JPG

IMG_20210611_173917_USB_Charger.JPG

IMG_20210611_173958_USB.JPG

IMG_20210611_174009_SIM.JPG

IMG_20210611_174039_MainPlug.JPG

IMG_20210611_174125_OpticCable.JPG

IMG_20210611_173458_Radio.JPG

IMG_20210611_173600_Light.JPG

IMG_20210611_173627_GPS.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.png.14d9afc0705b7329c3927304489a4607.png

הסיני החזיר תשובה, יש לחבר את המתאם CAN לקונקטור הלבן, אבדוק היום כשאחזור. בכל מקרה הצפי לקפוץ ליוסי השבוע. ד"א, האם ה TORO TECH MR2 נמכר בארץ? אני לא רוצה לחכות עוד שבועיים-שלושה למשלוח מחו"ל.

משהו שאני לא מבין בנוגע להספקים הנדרשים ע"י הסאב, למה הם כל כך גבוהים בהשוואה לרמקולים האחרים? הספק של יותר מ 200 וואט בחלל סגור של רכב נשמע לי הרבה יותר מדי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורו טק נמכרים באיביי. 

סאב וופר דורש הרבה יותר הספק כי הוא פועל בתדרים נמוכים והוא נדרש לייצר לחץ אוויר הרבה יותר גדול משאר האלמנטים ברכב - זה אומר שהמגבר צריך להשקיע פי כמה וכמה יותר אנרגיה בכדי להזיז אותו מספיק מהר ומספיק חזק בכדי שהוא יעמוד בקצב של שאר הרמקולים. אם תמצא סאב שהוא נציל מאוד - 200 וואט יספקו את הסחורה היטב. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 998 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...