Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחת ולתמיד לקראת החורף, מגבים סיניים או מגבי מותג כמו BOSH?

admtaynov13?
שימו לב! השרשור הזה בן 1161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 17 שעות, pasat04 כתב:

את האורך אין בעיה לזהות, אבל איך יודעים את גובה ורוחב הגומי?

לגבי הרוחב, אתה צריך למדוד את רוחב בסיס הגומי 

כמו בתמונה, בד"כ זה במ"מ 10mm, 8mm 8.5mm,6mm

הגובה הלהב בד"כ 10mm

2020-10-25_12-42-20.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ב-3 השנים האחרונות החלפתי שני סטים של מגבים זולים מעליאקספרס. שניהם היו בסדר גמור, ללא מריחות וללא שריטות. לא זוכר את המחירים המדוייקים, משהו כמו 7 דולר לסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן בארץ 99% שמש.
בחורף גם ללא גשם, חייבים מגבים להורדת טל מעל השמשה הקדמית לפני נסיעה. (כל החורף זה ככה)
כבר הגענו ל - 5 חודשים לפחות. תוסיפו את המנהג הפסול של ניקוי משמשות לאבק/חול עם המגבים
כי הרכב לא עובר שטיפה. כבר הגענו ל - 70% שימוש במגבים בשנה. 
אז בוא אני אגלה לך שאיפה שאני גר גם אם אשטוף את הרכב כל שבוע, והייתה תקופה ארוכה שעשיתי את זה, עדיין אצטרך לנקות את השמשה מאבק בערך 9 חודשים בשנה, כל יום.

בשלושת החודשים הנותרים המגבים מנקים בעיקר בוץ וטינופת שעפים לשמשה מגלגלים של רכבים אחרים או גשמי בוץ כי מה לעשות שכל האזור מלא אבק 99% מהשנה
Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mm1987

שים לב שאתה כותב בדיוק את מה שכתבתי בתגובה שאין כאן גשמים ב - 99%? (שכחתי סימן שאלה)

כמובן ההנחה של מי שכתב את זה שגויה ביסודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמה קטנה מהיום. הרכב נשטף בסופ"ש והיה מבריק. היום כבר יש על החלון שכבה עבה של אבק + טיפות של "גשם בוץ" מהבוקר.

במצב כזה, אין מצב שאני מפעיל את המגבים.
כפי שנאמר, מתכון בדוק ליצירת שריטות על החלון וקיצור חיי המגבים.
אם אני ממהר ואין זמן לניקוי יסודי של החלון, אני שוטף את החלון בעזרת מים בלבד כדי להסיר את החול ומשלים ישר אח"כ בעזרת המגבים והסבון מהמתזים של הרכב, תוך כדי יציאה מהחניה.

b18e3a16da42a1738b1cc6f091756be7.jpg4262c776bb4022fd92629bb987d0f5ff.jpga47b9301916a1d158740efb733b1167f.jpg

• אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yogev20 אולי לא הסברתי את עצמי, הטיעון שלי היה בנוגע ל"מנהג הפסול" של ניקוי האבק מהשמשה עם המגבים ולא עם כמות השימוש במגבים בשנה.

הכוונה שלי הייתה שאין שום סיכוי שבמשך 9 חודשים בשנה אני אצה מהבית עם 3 בקבוקי מים כדי להוריד אבק מהשמשה לפני הנסיעה.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר שיקול שלך, רק אחר כך על תתפלא שכל השמשה הקדמית שלך שרוטה , ותפתח שרשור איך להסיר את זה.

אצלי לא קיימת הבעיה כי מראש אני מונע אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, yogev20 כתב:

רק אחר כך על תתפלא שכל השמשה הקדמית שלך שרוטה , ותפתח שרשור איך להסיר את זה.

מעולם, באף רכב שהיה לי, לא הורדתי אבק מהשמשה אלא ע"י שימוש במגבים (ובשטיפה), והיו לי פעמים שבקושי ראיתי דרך השמשה מרוב שהיא הייתה מכוסה באבק וחול וג'יפה. 

ובמקביל, מעולם לא היו לי שריטות על השמשה.  

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה עשויים מגבים שמצליחים לשרוט שמשה, אדמנטיום?

הרי השמשה משמעותית יותר קשה מהמגבים, אז ההיגיון אומר שהחול "ייטמע" בתוך המגב ולא בתוך השמשה. כדי שהשמשה תישרט המגבים צריכים להיות ממש ממש קשים ויבשים.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שילוב של מגבים, גרגרי חול בפנים, ופעולה על יבש עד שמגיע המים. (מגבים עוברים על יבש בסיבוב הראשון)

דוגמה אחת מתוך רבות רק כאן בפורום. מעבר לעוד אין ספור פעמים שראיתי בחיי. (גם את הרכב  שלי קניתי לדאבוני עם ממש מעט שריטות משימוש במגבים בתור מנקה חלונות קבוע/מרכזי)

אני האמת מעט מופתע שזה בכלל עומד לדיון/ערעור בפורום לחובבי רכבים. (מכיר את התופעה די הרבה שנים, עוד לפני שהגעתי לכאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה מכאנית - חומר יכול לשרוט חומר אחר רק אם הוא חזק ממנו או זהה לו. 

אם נצא מנקודת ההנחה לעיל, אז במקרה בו על השמשה קיים "אבק" שמקורו בחול\חול ים (לטעמי 99% מה"אבק" שלנו) ייווצרו שריטות שכן גרגרי החול זהים בחוזקם לזכוכית.

להוסיף לכך את המגבים אשר עוזרים לחול להיגרר בלחץ על השמשה והתוצאה תהיה שריטות.

עריכה אחרונה על ידי omricn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ להמשיך לקרוא בנושא פה:
http://lpautoglassorlando.com/blog/uncategorized/preventing-auto-glass-replacement-by-cleaning-dirt/

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...