Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת תואר - הנדסת תוכנה או חשמל?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה בגדול המסלול שאני תיכננתי לעצמי כבר בגיל 13 בערך.

international man of mystery nerd GIF

לפני 1 דקה, BioS כתב:

אגיד בעדינות - אני לא חושב שיש מקום בגיל 35 לעשות שינוי מסלול ורק להתחיל. 

בן כמה אתה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

international man of mystery nerd GIF

זה חדש לך?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, BioS כתב:

אז מה לעשות? להתאבד?

ז"א בהייטק יש מקום רק למי שגדל עם מקלדת ביד, וידע מגיל 0 מה הוא רוצה בחיים?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, BioS כתב:

וזה משנה כי?
תגיע לנקודה

כי נחרצות.

אבל אתה לא צריך לענות, עמוס זוכר הכול, זה לקח 2 שניות לגלות בן כמה אתה ומה המסלול שלך.

אני כן חושב שיש זמן לעשות שינוי מסלול בכול גיל. גם 50. צריך לעשות אדפטציה למציאות.

בכול מקרה, אתה לא הולך להיות DBA לנצח.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שקראת את ההודעות שלי ואני אגלה לך סוד, לפני שנים רבות אפילו פרסמתי פה את קורות החיים שלי כשחיפשתי את העבודה הראשונה אחרי השחרור.

עכשיו כדי להקל עד הסוף, אני בן 29.

למען הסר ספק, חשבתי שתגיע לנקודה כלשהי. אני די נחרץ בדעותיי אם כי אני אוהב מאוד לשמוע דעות אחרות.
מסלול החיים שלי הוא בכלל לא DBA אלא אבטחת מידע בתחום המחקר. 

דעתי האישית:
צריך להיות אובייקטיבי וגם אם החלטת לעשות שינוי בגיל 35 וללמוד מדעי המחשב, אזי עד שתסיים את התואר תהיה 39.
אתה כבר כנראה בעל משפחה, עם התחייבויות. 
כעת אתה מתמודד למשרה ראשונה, ללא ניסיון, אל מול "ילדים" בני 26 שסיימו ללמוד. רובם רווקים, ללא התחייבויות ורעבים להצליח.
בנוסף לכל זה, כנראה שגם המשכורת עבור העבודה הראשונה תהיה נמוכה מהמשכורת של הקריירה שהייתה לך לפני (לא בטוח, אולם אפשר להניח).

עכשיו אחרי שתיארתי את הסיטואציה, ולדעתי יש בה הרבה קושי - אני אשמח לשמוע דעה אחרת.

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, David32 כתב:

בכול מקרה, אתה לא הולך להיות DBA לנצח.

תלוי, זה בראשי תיבות או לא?

כי רוב הסיכויים שמי שהוא דבע, יישאר דבע 🤣

להבהרה - חס וחלילה לא מדובר על מערכת הקלט / פלט הבסיסית שלנו (BIOS)

• מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפשו הודעה קודמת שלי על אנשים שהלכו ללמוד רפואה בגיל. זה משרה ראשונה בגיל 42-43 עם שעות עבודה מטורפות, בכיר צעיר בגיל 47. אז בהשוואה אצלכם זה פגים.

וברצינות - זה לא עניין של "למי יוחר גדול". אנשים עושים שינויים בחיים, כולל שינוי קריירה לא פשוט, גם במחצית השניה של העשור הרביעי לחייהם. יש גם רופאים שעוזבים את הרפואה בגיל 40 ייותר למסלולים אחרים. למשל, משפטים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, BioS כתב:

זה לא כמו להיות מתכנת ובגיל 35 לעשות הסבת מקצוע לנהג בולדוזר - אתה לא יכול פשוט לעשות רישיון ולהתחיל לעבוד.

אז ייקח לך 3-4-5 שנים,מה הבעיה עם זה?

לא הכל קל ולא הכל קורה ברגע.

גם בשבילי לעשות תואר זו הסבת מקצוע,יכלתי להשאר בקבע בצבא ולא ללכת ללמוד בתקווה שייצא מזה משהו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לעשות השוואה, אז מתכנת מסיים את תהליך ההכשרה שלו בסוף משרת הג'וניור.

תהליך משרת הג'וניור דיי דומה למתמחה ברפואה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה עוזר לכתוב בפורום שבו גיל הכניסה העקרוני הוא 18 על כמה זה שווה וטוב לשרת ביחידת תוכנה וכמה צריך להתכונן לזה מגיל 15?

גם אם כולם היו פה בני 15 - קורס תכנות לא פתוח לכולם, אלא אם עושים י״ג, או שהצבא התייאש ופתחו את זה גם לבעלי פרופיל רפואי גבוה. לא כולם יכולים להתקבל. לא בטוח אפילו שבסמח מתייחסים לכל בית ספר בארץ. קורסים שונים ב8200 זה עוד יותר מועדון סגור.

העולם לא נסגר בפני אף אחד רק כי הוא לא התקבל לבסמח בגיל 18. מי שמאוד נחוש יכול להתחיל לעשות תואר ראשון בגיל 22, ולהתחיל לעבוד כג׳וניור בגיל 24-5. כן לא יהיה רשום אצלו ברזומה ״יוצא יחידה טכנולוגית״. מסתדרים גם בלי זה. ובעלם של אינפלציה של תארים ומיליון חברות קטנות בהן כולם צומחים עם החברה - אפשר להגיע די מהר לניהול זוטר מי שזה מעניין אותו.

ואני בהחלט חושב שיוצאי יחידות טכנולוגיות - גם עתודאים וגם ממרמניקים - הם הליבה של רוב החברות שאני מכיר ואולי התעשייה בכלל. אבל הם לא כל התעשייה. ולא צריך לייאש אף אחד שעובר מסלול אחר בדרך. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם לעשות השוואה, אז מתכנת מסיים את תהליך ההכשרה שלו בסוף משרת הג'וניור.

תהליך משרת הג'וניור דיי דומה למתמחה ברפואה.

אלא שלוח הזמנים קצר בחצי. 3 שניםצלתואר (לעןמת 7, כולל הסטאז'), ולפי מה שלמדתי כאן עוד 3 שנים כג'וניור (ברפואה מרבית ההתמחויות 4-7 שנים, אבל גם בסופן יש עוד כמה שנים של מעמד זוטר, בכיר ממש זה לפחות עוד 3 שנים, שלא לדבר על התמחויות על שמצריכות 2-3 שנים בחו"ל).

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השוויתי את האורך אלא את השלבים בלבד אם זה לא היה ברור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדברים על שינוי קריירה בגיל 35, ואפילו קצת קודם למשך התהליך משמעות גדולה. המתכנת יגיע לתפקיד שני או שלישי בגיל בו הרופא רק מתחיל התמחות. 

מה שאני בא לומר הוא שהחלפת כיוון בגיל 35 אינה דבר בלתי הגיוני, אלא שהיא מתרחשת במציאות אפילו במסלולים הרבה יותר ארוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר יותר מאדם אחד שעשה שינויי קריירה בגילאים מבוגרים יחסית לעולם התכנות (והרבה יותר אם מסתכלים בכלל על ההיי טק).

האם זה אופטימלי? לא, אבל מים מתחת לגשר וכו'.

אם המקצוע מושך אותו (ולא בגלל התנאים), ניתן לשנות כיוון גם לתכנות בגיל מבוגר, רק שיש לזה עלות, גם כתבתי את המסלול האופטימלי לשינוי כזה.

אני אגב לא חושב שזה בלתי הגיוני.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...