Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת תואר - הנדסת תוכנה או חשמל?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 15.10.2020 בשעה 15:25, flytomars כתב:

מסכים, מחזק, ומוסיף שאם אתה מחפש משרת ראש צוות וריפיקציה אז צור קשר 😉

(חברה קטנה מאוד, לא סטארטאפ, ותיקה מאוד בתחום הצ'יפ דיזיין בארץ, יציבה מאוד)

תודה על ההצעה :)

כרגע מבסוט איפה שאני.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.10.2020 בשעה 11:06, Potato כתב:

ואם אתה רוצה לצאת מהנדס מכונות תיצמד למוסכניק?

ואם אתה רוצה לעשות תואר במדעי המחשב תלמד לתקן מחשב?

מאיפה הערימת שטויות הזו?

באקדמיה לא לומדים שום דבר שמועיל לבוגר התואר למצוא עבודה בתחום, איך שלא תראה את זה , בתחום החשמל יש המון עבודה מעשית, החל מתכנון והרכבת ללוחות, הכרת רכיבים בלוח , סוגי חיבורים, בדיקות הארקה שונות , שימוש בצב"דים רלוונטים כמו מד התנגדות בידוד (או בשמו הנפוץ "מגר" שזה דרך אגב שם של חברה), בדיקות של LT, לולאת תקלה, בדיקות תרמוגרפיה, אישורים שונים ותקנים בתחום החשמל,  שרטוט תקני בחשמל, עבודה בתוכנות שרטוט כמו אוטוקד, ללמוד איך לתכנן ולהוציא פרוייקט לביצוע ,  ואת כללללל זה אתה פשוט לא לומד לא מתנסה ולא מכיר בכלל בשום שלב בתואר, 

אם תעשה חשבון פשוט עם כמה נקודות זכות אתה יוצא (161 אם אני לא טועה) , וכמה נקודות זכות יש לך בתחום זרם חזק , שלאחר חישוב גס אתה מקבל באיזור ה 30 נ"ז, ( ולא ,אינפי ופיסיקה 2 וכל שאר החירטוטים המתמטים והפיזיקליים לא נחשבים)  אתה תראה שאתה לא לומד שום דבר שתורם לך בפועל , 

מהנדס חשמל שלא יודע אפילו צבעים של מוליכי חשמל, לא חיווט בחיים שלו חיבור למנוע או משהו בחשמל, וכבר מקבל בסיום התואר רישיון לעסוק בביצוע ותכנון של חשמל בזרם עד 250 אמפר תלת פאזי, זה פשוט חוסר אחריות

נ.ב

הדוגמאות שהבאת הן ממש לא קשורות , ובנוסף  תלמד   להתבטא, גם אם מישהו אומר אחרת ממך .

🙂

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ESTK כתב:

באקדמיה לא לומדים שום דבר שמועיל לבוגר התואר למצוא עבודה בתחום, איך שלא תראה את זה , בתחום החשמל יש המון עבודה מעשית, החל מתכנון והרכבת ללוחות, הכרת רכיבים בלוח , סוגי חיבורים, בדיקות הארקה שונות , שימוש בצב"דים רלוונטים כמו מד התנגדות בידוד (או בשמו הנפוץ "מגר" שזה דרך אגב שם של חברה), בדיקות של LT, לולאת תקלה, בדיקות תרמוגרפיה, אישורים שונים ותקנים בתחום החשמל,  שרטוט תקני בחשמל, עבודה בתוכנות שרטוט כמו אוטוקד, ללמוד איך לתכנן ולהוציא פרוייקט לביצוע ,  ואת כללללל זה אתה פשוט לא לומד לא מתנסה ולא מכיר בכלל בשום שלב בתואר, 

אם תעשה חשבון פשוט עם כמה נקודות זכות אתה יוצא (161 אם אני לא טועה) , וכמה נקודות זכות יש לך בתחום זרם חזק , שלאחר חישוב גס אתה מקבל באיזור ה 30 נ"ז, ( ולא ,אינפי ופיסיקה 2 וכל שאר החירטוטים המתמטים והפיזיקליים לא נחשבים)  אתה תראה שאתה לא לומד שום דבר שתורם לך בפועל , 

מהנדס חשמל שלא יודע אפילו צבעים של מוליכי חשמל, לא חיווט בחיים שלו חיבור למנוע או משהו בחשמל, וכבר מקבל בסיום התואר רישיון לעסוק בביצוע ותכנון של חשמל בזרם עד 250 אמפר תלת פאזי, זה פשוט חוסר אחריות

נ.ב

הדוגמאות שהבאת הן ממש לא קשורות , ובנוסף  תלמד   להתבטא, גם אם מישהו אומר אחרת ממך .

🙂

פות"ש לא מעוניין ללמוד מערכות הספק משום שאין במכללה שבה הוא מעוניין ללמוד את ההתמחות הזו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, vadim6385 כתב:

לא לגמרי מסכים עם הגישה הזאת. רוב הקורסים אולי באמת חרטא בפיתה, אבל בעולם שבו "כולם חייבים תואר", אם בוגרים בלי ניסיון נלחמים בשיניים על משרות ג׳וניור, לכיוון של אחד שאין לו לא זה ולא זה, אף אחד לא יירק בכלל.

את המשרת פיתוח שיש לי עכשיו השגתי בגלל שאני לומד לתואר, וזאת הסיבה שלפני שנה עברתי מתעשיה וניהול להנדסת מחשבים.

אתה יכול שלא להסכים אבל אנחנו כבר ממש לא בעולם שבו "כולם חייבים תואר". 
היום בעיקר מה שחשוב הוא הניסיון. נקודה זו מתחברת לי ישירות עם הטענה שכמובן שבוגרים בלי ניסיון נלחמים בשיניים על משרות ג'וניור - ברור, הם בלי ניסיון. הדבר היחידי שיש להם זו בועת האקדמיה. ובואו נודה באמת, יש קשר קטן ואף שואף ל-0 בין האקדמיה לבין מה שקורה ב"עולם האמיתי".
לכן, לבוגר 8200, חיל תקשוב או כל יחידה טכנולוגית אחרת תהיה העדפה משמעותית על פני בוגר מדמח ללא ניסיון.

כשאתה לומד 4 שנים (בממוצע, כולל קורסים חוזרים, קצת מריחה של הקורסים, אולי אפילו מסלול ערב) ובסוף כמות הניסיון שצברת היא אפסית, אזי אני בהחלט טוען שכולם הלימודים האלו הם חרטא בפיתה. אני כבר לא מדבר על רמה נמוכה של מרצים שיש בחלק מהקורסים, אבל זה סיפור לפעם אחרת.

לפני 22 שעות, dorsht כתב:

ואם הלימודים האלו זה "שטויות בפיתה", איך תסבירו את זה שראיתי בלימודים (מדמ"ח) לא מעט יוצאי 8200 וממר"ם?

אני גם השגתי את משרת הפיתוח שלי בעזרת התואר וחייב להגיד שחלק מהידע שצברתי בקורסים מסוימים כן עוזר לי בעבודה, ברמה שאני היחיד שמכיר את הדברים האלו בצוות שלי וכנראה גם מול אנשים שאני עובד מולם.

ההסבר פשוט - יוצא יחידה טכנולוגית מקבל בין 30 ל-40 נק"ז פטורים על קורסים תכנותיים, תלוי מוסד לימודים.
כלומר יוצא שהם מקבלים שנת לימודים במתנה. 
אז בעוד 10-15 שנה כשימאס להם לתכנת, לא תהיה להם תקרת זכוכית והם יוכלו להציג את הנייר הכ"כ לא מעניין עבורם. 

לפני 22 שעות, Pika007 כתב:

אני לא יודע איך זה בתכנות ומחשבים, אבל בכל הנוגע לשאר ההנדסות- הלימודים רחוקים מלהיות "שטויות בפיתה". גם מבחינת מה שמפיקים משם וגם מבחינת מעסיקים כמובן.

אף אחד לא היה פוזל לכיוון שלי במשרה שאני כרגע נמצא בה אם הייתי בלי התואר, וכנראה שלא הייתי מצליח להישאר שם בלי הידע והכישורים שפיתחתי במהלך התואר.

תסתכל בתגובה לציטוט הראשון שלי - אתה הגעת חסר ניסיון לעבודה הנוכחית שלך. 
לבוגר יחידה טכנולוגית יש כבר ניסיון של מס' שנים, כנראה עם עומס עבודה גבוה יותר ועם פרוייקטים מסובכים ורגישים.
התואר הוא הכרטיס כניסה הראשוני שלך מכיוון שאתה מגיע חסר ניסיון. אחרי 5 שנים אתה מבין שהתואר זה שטויות בפיתה, למדת בעיקר דברים לא שימושיים ו/או רלוונטיים.

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ESTK כתב:

באקדמיה לא לומדים שום דבר שמועיל לבוגר התואר למצוא עבודה בתחום, איך שלא תראה את זה ,

מנסה להסביר לך פעם שניה שזה לא נכון...

הוא דיבר על עבודה בהייטק,וניסה לבצע קישור לרשיון חשמל שהוסבר לו שלא קיים.

בהייטק מדובר במשרות וריפיקציה,בורד דיזיין וכו'(לא כל כך מכיר).

אתה לא לומד שום דבר שקשור לחשמל של חוטים,זה לא ההתמחות שלך ולא מעניין אותך.

לפני שעה, ESTK כתב:

בתחום החשמל יש המון עבודה מעשית, החל מתכנון והרכבת ללוחות, הכרת רכיבים בלוח , סוגי חיבורים, בדיקות הארקה שונות , שימוש בצב"דים רלוונטים כמו מד התנגדות בידוד (או בשמו הנפוץ "מגר" שזה דרך אגב שם של חברה), בדיקות של LT, לולאת תקלה, בדיקות תרמוגרפיה, אישורים שונים ותקנים בתחום החשמל,  שרטוט תקני בחשמל, עבודה בתוכנות שרטוט כמו אוטוקד, ללמוד איך לתכנן ולהוציא פרוייקט לביצוע ,  ואת כללללל זה אתה פשוט לא לומד לא מתנסה ולא מכיר בכלל בשום שלב בתואר, 

זה כמו לטעון שמהנדס מכונות צריך לדעת תקנים של שמנים ואיך עובד מנוע רק כי רשום לו בתעודה מכונות,

אתה עושה התמחות בבקרה ומכטרוניקה וכל הקשר שלך לעולם הברגים והברזלים מסתכם בקורס וחצי.

כל מה שאתה מתאר לא רלוונטי ל"עבודה בהייטק" ואין שום סיבה לדעת אותו.

יש לך בתואר התמחויות,זה שרשום חשמל לא אומר שתדע לחבר חוטים ואם רשום לך מכונות יש סיכוי שעשית רק קורס אחד שעוסק בתכן מכונות.

לפני 1 דקה, Skity כתב:

@BioS בוא נשאל את זה ככה, מה לדעתך מסלול כניסה טוב לעולם ההייטק?

האקר יו או ז'ון בראייס.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה השתנה בעשור שעבר מאז שסיימתי את התואר, אבל פעם בוגרי בסמח היו מקבלים פטור מקורסי מבוא וקורסים מאוד בסיסיים (למשל ״תכנות מונחה עצמים״), וגם זה רק במכללות עם מסלולים ייעודים או מכוונים למי שסיים קורס תכנות בצהל.

אולי גם זה השתנה, אבל בזמנו בקורס תכנות (וגם לא בהשתלמויות שעושים במשך ה5 וחצי שנים בצבא אחר כך) לא היו צוללים לעומק בחלק מהנושאים התאורטיים שלומדים בתואר. 

יש כל מיני סיבות לעשות תואר גם בתור בוגר קורס תכנות. יש כאלו שממשיכים לתארים מתקדמים, יש כאלו שרוצים ללכת למחקר. יש גם לא מעט ממרמניקים שאני מכיר שלמדו בכלל דברים אחרים (מנהל עסקים זה כנראה התואר הפיקטיבי האהוב על כולם). הצבא גם מאפשר לך לצאת לחצי יום לימודים בשבוע על חשבון ימי החופש שלך, מה שגם דוחף אותך ללכת ולעשות תואר בזמן השירות.

לדעתי האישית תואר הוא לא חובה למי שצבר ניסיון ממשי כלשהו, אבל הוא בטח לא מזיק ולא מיותר. יש פה שרשור מקביל בו ליביו מסביר על מבחנים על מבני נתונים בחברות הגדולות. אפשר לשבת וללמוד דייקסטרה לבד. מהניסיון שלי, מתכנתים חסרי תואר נעצרים בדיוק שם. פגשתי עד היום אולי אחד כזה שהכיר מבני נתונים או אלגוריתמים שלומדים בתואר ראשון (מעבר לחיפוש בינארי). לפעמים זה חשוב. לפעמים לא. כמו כל דבר אחר בסט הכלים שצוברים במהלך השנים, זה יכול להפוך אותך לאיש מקצוע יותר טוב. בשביל ״סתם״ עבודה בתחום שגם ככה חסרים בו אלפי עובדים, כנראה שזה לא הכרחי. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, BioS כתב:

ההסבר פשוט - יוצא יחידה טכנולוגית מקבל בין 30 ל-40 נק"ז פטורים על קורסים תכנותיים, תלוי מוסד לימודים.

זה נכון ליוצאי 8200, לא נכון ליוצאי ממר"ם. (שוב לפחות בבן גוריון)

יכול להגיד לך שחבר מהלימודים שהיה יוצא 8200 קיבל פטור בסך הכול מ-3 קורסים בבן גוריון: מבוא למדעי המחשב, תכנות מערכות ומערכות הפעלה. קורסים שלרוב האנשים העלו את הממוצע והם שווים 15 נק"ז ביחד.

עריכה אחרונה על ידי dorsht
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Skity כתב:

@BioS בוא נשאל את זה ככה, מה לדעתך מסלול כניסה טוב לעולם ההייטק?

ללמוד מגיל 15, להגיע ליחידות טכנולוגיות ולצבור ניסיון.

מסלול מעולה לטעמי.

לפני 46 דקות, Potato כתב:

מנסה להסביר לך פעם שניה שזה לא נכון...

הוא דיבר על עבודה בהייטק,וניסה לבצע קישור לרשיון חשמל שהוסבר לו שלא קיים.

בהייטק מדובר במשרות וריפיקציה,בורד דיזיין וכו'(לא כל כך מכיר).

אתה לא לומד שום דבר שקשור לחשמל של חוטים,זה לא ההתמחות שלך ולא מעניין אותך.

זה כמו לטעון שמהנדס מכונות צריך לדעת תקנים של שמנים ואיך עובד מנוע רק כי רשום לו בתעודה מכונות,

אתה עושה התמחות בבקרה ומכטרוניקה וכל הקשר שלך לעולם הברגים והברזלים מסתכם בקורס וחצי.

כל מה שאתה מתאר לא רלוונטי ל"עבודה בהייטק" ואין שום סיבה לדעת אותו.

יש לך בתואר התמחויות,זה שרשום חשמל לא אומר שתדע לחבר חוטים ואם רשום לך מכונות יש סיכוי שעשית רק קורס אחד שעוסק בתכן מכונות.

האקר יו או ז'ון בראייס.

אוי לא, רק לא האקר יו או ג'ון ברייס. 
בוגרי הקורסים האלו חושבים שהם למדו להצניח את הירח ובפועל הם יודעים ממש מעט.
Bootcamps טובים ומשמעותיים, שנמשכים חודשים ארוכים ואף שנה - מסלול טוב בהרבה.
רק צריך כוח רצון והרבה טוסיק להכריח את עצמך לשבת כל יום במשך שעות רבות.

לפני 35 דקות, dorsht כתב:

זה נכון ליוצאי 8200, לא נכון ליוצאי ממר"ם. (שוב לפחות בבן גוריון)

יכול להגיד לך שחבר מהלימודים שהיה יוצא 8200 קיבל פטור בסך הכול מ-3 קורסים בבן גוריון: מבוא למדעי המחשב, תכנות מערכות ומערכות הפעלה. קורסים שלרוב האנשים העלו את הממוצע והם שווים 15 נק"ז ביחד.

לא יודע לגבי בן גוריון, אבל אתן לך דוגמא של שלושה מוסדות שאני מכיר:
1. בין תחומי - 40 נק"ז פטור

2. המכללה למנהל - 30 ומשהו נק"ז פטור
3. האקדמית תל אביב יפו - 30 ומשהו נק"ז פטור

נכון ליוצאי ממר"ם (בעיקר קורס תכנות אם כי לא רק), קורסים לא מעטים בחיל המודיעין (קרי יוצאי 8200 ויחידות טכנולוגיות נוספות).

• רעיון טוב! 1

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, BioS כתב:

ללמוד מגיל 15, להגיע ליחידות טכנולוגיות ולצבור ניסיון.

מסלול מעולה לטעמי.

בהנחה ואתה מדבר עם מישהו ממוצע שהרגע סיים טיול אחרי צבא ולא שירת ביחידה טכנולוגית כלשהי.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת מה מסלול טוב לטעמי - פירטתי.

מישהו ממוצע שהרגע סיים טיול אחרי צבא ולא שירת ביחידה טכנולוגית יסיים את התואר שלו בממוצע בגיל 28, כאשר:
26 זה האופטימום אם אתה חי על חשבון ההורים ומקסימום עובד בעבודה מזדמנת.
28 זה הגיל שיותר מתקרבים אליו בסיום התואר הואיל ומרבית האנשים צריכים לעבוד ולחסוך קצת כסף הן לתואר והן למחיה. אז הלימודים יתחילו בגיל 24-25.

קרי, בגיל 28 אתה מתחיל במשרה הראשונה שלך, ללא ניסיון, כאשר לבוגר יחידה טכנולוגית יהיה כבר כ-10 שנות ניסיון.

אני מקווה שאתה מבין לאיפה אני חותר - תואר זה מסלול אפשרי על מנת להיכנס לעולם ההייטק, אבל הוא רחוק מהמסלול האופטימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה המסלול האופטימלי למי שלא בן 15?

למשל בגיל 30-35 בן אדם החליט לשנות מסלול בחיים, מנהג בולדוזר למתכנת, מה הדרך האופטימלית?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Skity כתב:

בהנחה ואתה מדבר עם מישהו ממוצע שהרגע סיים טיול אחרי צבא ולא שירת ביחידה טכנולוגית כלשהי.

תיכנס בחזרה למקום שיצאת ממנו ותתחיל מהתחלה...או תלך ללמוד

Just now, vadim6385 כתב:

למשל בגיל 30-35 בן אדם החליט לשנות מסלול בחיים, מנהג בולדוזר למתכנת, מה הדרך האופטימלית?

מה הדרך?

תעבור באקדמיה....איזו סיבה יש לי בתור מעסיק לתת לנהג משאית ב15 שנים האחרונות לבוא לתכנת אצלי?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, BioS כתב:

שאלת מה מסלול טוב לטעמי - פירטתי.

מישהו ממוצע שהרגע סיים טיול אחרי צבא ולא שירת ביחידה טכנולוגית יסיים את התואר שלו בממוצע בגיל 28, כאשר:
26 זה האופטימום אם אתה חי על חשבון ההורים ומקסימום עובד בעבודה מזדמנת.
28 זה הגיל שיותר מתקרבים אליו בסיום התואר הואיל ומרבית האנשים צריכים לעבוד ולחסוך קצת כסף הן לתואר והן למחיה. אז הלימודים יתחילו בגיל 24-25.

קרי, בגיל 28 אתה מתחיל במשרה הראשונה שלך, ללא ניסיון, כאשר לבוגר יחידה טכנולוגית יהיה כבר כ-10 שנות ניסיון.

אני מקווה שאתה מבין לאיפה אני חותר - תואר זה מסלול אפשרי על מנת להיכנס לעולם ההייטק, אבל הוא רחוק מהמסלול האופטימלי.

זה בגדול המסלול שאני תיכננתי לעצמי כבר בגיל 13 בערך.

בפועל יצא לי קצת עיקוף כעתודאי (הנדסאי תוכנה) וקצת קיצור עם שירות קבע קצרצר מאוד (4 חודשים).

לפני 2 דקות, vadim6385 כתב:

ככה"נ תואר ראשון במדמ"ח + Bootcamp כמו אינפיניטי לבס או משהו בסגנון.

זה סדר גודל של מינימום 4 שנים למשרה ראשונה ו-7 שנים מההתחלה עד שהוא יכול לחפש משרה שהיא לא ג'וניור.

זו ה-דרך האופטימלית ביותר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

אגיד בעדינות - אני לא חושב שיש מקום בגיל 35 לעשות שינוי מסלול ורק להתחיל. 

זה לא כמו להיות מתכנת ובגיל 35 לעשות הסבת מקצוע לנהג בולדוזר - אתה לא יכול פשוט לעשות רישיון ולהתחיל לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...