Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת תואר - הנדסת תוכנה או חשמל?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ליביור אני חושב שזה נאמר כאנקדוטה ל-למה עדיף לעשות מדעי המחשב ולא לבזבז עוד שנה על תואר בהנדסה (גם אשתי טוענת שבדיעבד לא הייתה מבזבזת את השנה הנוספת הזו והייתה מעדיפה לעשות מדעי המחשב...)

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי את הסמסטר הראשון לפחות אני חייב לעשות בעזריאלי, הם לא מוכנים לתת החזר כספי אז כדאי לפחות לראות איך זה, אני שוקל אולי לעשות סמסטר אחד ולעבור לפתוחה, או אפילו להמשיך את התואר בעזריאלי וזהו, מאמין שאצליח להגשים את עצמי אחרי התואר.

עוד פרט קטן, אני יודע שכולם ממליצים לחסוך את השנה הנוספת וללכת על מדמ"ח, אך מהצצה בסילבוס של הנדסת תוכנה יש שם המון קורסים שנורא מעניינים אותי, כמו קורסי הפיזיקה השונים שמוצעים שם, אז אולי שווה למען ההעשרה העצמית.

אבל שוב, עדיין לא סגור על המסלול.

עריכה אחרונה על ידי Skity

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Skity כתב:

אך מהצצה בסילבוס של הנדסת תוכנה יש שם המון קורסים שנורא מעניינים אותי, כמו קורסי הפיזיקה השונים שמוצעים שם, אז אולי שווה למען ההעשרה העצמית.

אספר לך סוד - אם ממש רוצים יש את כול הקורסים האלה אונליין.

אולי באנגלית, אבל תאמין לי שפיזיקה בעברית היא גם פיזיקה באנגלית.

מה שקובע זה רק הרצון שלך.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, David32 כתב:

כן אבל בכל מקרה הסמסטר הקרוב כבר אבוד, אז מה אחסוך בעצם עם מדמ"ח בהנחה שאתחיל רק סמסטר הבא? חצי שנה?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שגם אם לא תעשה אותם בתואר מדמח, תוכל להשלים מתוך עיניין. יש דרכים.

יותר מזה, אם נגיד תחליט שמעניין אותך לעשות קורס אותות, למרות שלא למדת חשמל, אז גם אותו תוכל לעשות בזמנך הפנוי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Skity כתב:

עוד פרט קטן, אני יודע שכולם ממליצים לחסוך את השנה הנוספת וללכת על מדמ"ח, אך מהצצה בסילבוס של הנדסת תוכנה יש שם המון קורסים שנורא מעניינים אותי, כמו קורסי הפיזיקה השונים שמוצעים שם, אז אולי שווה למען ההעשרה העצמית.

אם מעניין אותך פיזיקה, אז לדעתי עשית נכון שבחרת הנדסת חשמל - יהיה לך שם הרבה מזה

לפני 7 שעות, David32 כתב:

הוא יכול לעשות גם תואר שלם אונליין, אבל אני מתאר לעצמי שאם לפות"ש הייתה את הסבלנות והמשמעת העצמית לשבת וללמוד את כל זה לבד, הוא לא היה שואל פה, היה פשוט עושה.

רוב האנשים חייבים מסגרת בשביל ללמוד/לעבוד, וזה בסדר.

אבל חשוב להגיד לי משהו לפות"ש - גם כשלומדים במסגרת התואר, אל תצפה שיאכילו אותך מידע עם כפית, תתכונן ללמוד עצמאית המון.

יהיה הרבה מצבים בהרצאות, שהמרצה מגיע, מקריא חומר מהמצגת, עונה לשאלות בכלום זמן שנשאר לו, והתשובות שלו בד"כ מבלבלות אותך עוד יותר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעה אישית- רוב הלמידה לא נעשית במהלך ההרצאה. ההרצאה היא לרוב "הצגת הנושא" והכוונה של פחות או יותר "תיגשו לפה ולכאן/תחפשו את המושג הזה והזה כדי להבין מה הסיפור"

הלמידה בפועל נעשית אח"כ, ששוברים את הראש איך מה שהציגו לך בא לידי ביטוי, ובשאלות ששואלים בשעות קבלה וכדומה.

מי שלא מסוגל ללמוד עצמאית בצורה משמעותית לא יכול לסיים תואר מדעי/מבוסס מתמטיקה.

בנוגע לאפשרויות קבלה למוסד אחר אגב, הייתי ממליץ להירשם למועד הבגרות הקרוב. עולה כלום כסף, לא מחייב בשום צורה, ואחרי מכינה אקדמאית הבגרויות של משרד החינוך ב 5 יח"ל מתמטיקה/פיזיקה הן peanuts. אולי שווה לעשות גם פסיכומטרי- המכינה מקנה בסיס חזק, שזה בתכלס מה שחשוב כדי לקבל שם ציון גבוה. לא הלך? חפיף, יש לך את המסלול הנוכחי. הנקודה היא שזה רק יכול לפתוח עוד דלתות ובפרק זמן קצר מאוד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסיכומטרי מחייב הכנה. היא יכולה להיות עצמאית, אבל שיטת הבחינה מחייבת תרגול על מנת להכיר את פורמט השאלות וללמוד להתנהל מבחינת הזמנים. וב"תרגול" אני מדבר על פתרון עשרות שאלונים ואלפי שאלות. לתרגול הזה יש שכר - אחד הבנים שלי הגדיל כך את ציון הפסיכומטרי בלא פחות מ-150 נקודות, אחר הסתפק ב-90.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך שניגשתי לפסיכומטרי בלי ללמוד ולו דקה בודדת, הלכתי לבחינה בלי סטופר (יש שעון בכל כיתה. סתם מכניס ללחץ מיותר) והכל הלך נפלא. יצוין שאני לא שום סוג של עילוי.

עוד חבר שהצלחתי לשכנע לנסות את הפטנט ניגש בצורה דומה אחרי שסיים מכינה אקדמית. גם שם הלך טוב.

אלו אנקדוטות בלבד ואני כמובן לא מכיר מספיק אנשים שדוגלים באותה שיטה, אבל אני חד משמעית לא מסכים עם הקביעה שחייב לפתור עשרות שאלונים ואלפי שאלות טרם הגישה לבחינה. לדעתי שיפור יכולת הבסיס הרבה יותר חשוב ויכול לחסוך זמן יקר בחלק המתמטי שרוב האנשים נתקעים בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו כאן מישהו שבין השאר מומחה בהכנה לפסיכומטרי. אולי הוא יחווה דעתו. 

אני עשיתי בשעתו מבחן פסיכומטרי בלי הכנה, אבל זה היה לפני שהפסיכומטרי היה אוניברסלי, אלא נדרש לפקולטות מסויימות בלבד. כמובן שלא היתה כל תעשיית ההכנה, והעובדה היא שהתקבלתי לאן שהתקבלתי, כלומר כנראה השגתי הישגים מספיק טובים במבחן הזה.

אבל היום המצב שונה. הפסיכומטרי הוא תנאי כמעט בל יעבור לקבלה ללימודים אקדמיים. כיוון שכך מרבית הנבחנים משקיעים מאמץ עצום בהכנה, וכיוון שציון הפסיכומטריאינו אבסולוטי אלא  מנורמל לציונים של שאר הנבחנים באותו מועד אתה צריך להיות מוכן להתמודד מול אותם נבחנים שהתכוננו היטב למבחן.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי ליישר קו, את הפסיכומטרי עשיתי ב 2013, הרבה אחרי שכל הסיפור הזה הפך לתעשיה, קורסים בכל פינה ומה שלא יהיה, ובהתאם לזה נוקדתי. אני לא נותן פה כמובן דעה שאין לה רלוונטיות להיום.

לדעתי הרבה מה "טריקים" (ובעיקר הסטופר הארור שמלווה את כולם!) מהווים יריה ברגל, לא עזר של ממש.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי. אלא שכנראה שאינך "מקרה" מייצג. פות"ש מספר על כל מיני חולשות, כך שנראה לי שללא הכנה הסיכוי שלו לקבל ציון מספק בפסיכומטרי אינו גבוה. 

כאשר אני מדבר על הכנה אני לא בהכרח מדבר על קורס של 6000 ש"ח, אלא על הרבה תרגול מהחומר שבמרשתת ואולי מספרי הכנה שחברים עומדים להשליך לאשפה. נדמה לי שיש גם אפשרות לרכוש ספרי הכנה בלי הקורס שאליו הם מיועדים, אבל אני לא בטוח בכך. מה שכן - השקעה של הרבה הרבה הרבה שעות מול ההספרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

אם מעניין אותך פיזיקה, אז לדעתי עשית נכון שבחרת הנדסת חשמל - יהיה לך שם הרבה מזה

למען האמת, נורא רציתי את התואר כי חשבתי שהוא מספק אוטומטית רישיון לעסוק בחשמל, אבל מהשרשור הזה למדתי שזה לא המצב, לכן עברתי לתוכנה, אני מעדיף להיות עם תואר מהנדס תוכנה (שגם כולל פיזיקה), וללמוד אלקטרוניקה לבד.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה אתה הולך ללמוד?

כי בינתיים אתה מערבב מושגים ומנסה לתפוס הכל בלי שיש בכך צורך.

מדבר על הייטק,ועל רשיון חשמלאי.

תואר בתוכנה וללמוד לבד אלקטרוניקה.

נשאר לך רק לעשות תעודת הוראה...

מהנדס תוכנה זה בזבוז זמן של עוד שנה.

אין שום צידוק כלכלי או קרייריסטי להיטחן עוד שנה באקדמיה בשביל כמה קורסים שלא ייתנו לך כלום.

אם אתה אחרי מכינה,לשנה ד של הנדסה אתה כבר תגיע מותש לגמרי.

עדיף לעשות תואר מדמח תלת שנתי ב4 שנים ולא לנסות לדחוס הנדסת תוכנה ל4 שנים.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato

נכון, אבל מה עדיף? הסמסטר הקרוב כבר אבוד, עזריאלי כבר לקחו את הכסף ולא משחררים אותו, אם אני מחכה סמסטר אז אני חוסך סה"כ חצי שנה, או שאני מתחיל כבר במתכונת הקיימת ולומד עוד חצי שנה וכבר עושה הנדסת תוכנה, או אפילו מנצל את הסמסטר הקרוב במכללה ואולי מקבל פטור מהקורסים בפתוחה, בתקווה שזה תופס.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...