Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת תואר - הנדסת תוכנה או חשמל?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Just now, sperial כתב:

השלה היא מה סיבת הפסיכומטרי והבגרות הלא מספקים. יתכן שהם צריכים לכוון אותך למסלול שונה לחלוטין.

עשית מבדקי התאמה?

בתיכון לא השקעתי, ופסיכומטרי מעולם לא עשיתי.

מבדקי התאמה לא עשיתי.

קיבלתי עכשיו  גם הודעה פרטית ממשתמש שלא יכול להגיב בגלל שאין לו מספיק הודעות ומסתבר שהוא לומד שם ולא מרוצה כל כך.

לא מנחם במיוחד, מבאס לשמוע דברים כאלה ימים בודדים לפני הלימודים, אני שוקל בכובד ראש אם לבטל ולחשב מסלול מחדש בתחום מדעי המחשב וכך גם אולי לחסוך שנה.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש קיצורי דרך, אני מקוה שאתה לא טועה בכך. הקיצור שאתה עושה עכשיו עלול להיות יקר בעתיד, והסבירו לך למה. כיון שאני לא מכיר את התחומים אני לא רוצה להתיחס לנושא מציאת עבודה, אבל השאלה הראשונה שעליך לשאול את עצמך היא מה אתה באמת רוצה לעשות במשך 40 השנים הבאות ומה נקודות הכוח שלך, אלה שיאפשרו לך להתעלות על אחרים בתחרות על המשרה, ובדרך להנות מעמלך.

רמזת משהו על עבודה כחשמלאי - האם יש לך נטיה דווקא לעבודות מעשיות? 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אתה מחפש קיצורי דרך, אני מקוה שאתה לא טועה בכך. הקיצור שאתה עושה עכשיו עלול להיות יקר בעתיד, והסבירו לך למה. כיון שאני לא מכיר את התחומים אני לא רוצה להתיחס לנושא מציאת עבודה, אבל השאלה הראשונה שעליך לשאול את עצמך היא מה אתה באמת רוצה לעשות במשך 40 השנים הבאות ומה נקודות הכוח שלך, אלה שיאפשרו לך להתעלות על אחרים ובדרך להנות מעמלך.

אם אני משלים פסיכומטרי ובגרויות אני אסיים תואר רק בגיל 32 בערך, וזה מאוחר מאוד לדעתי.

לאחר הקריאה כאן אני שוקל אם לבטל ובאמת לעשות תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, אני באמת מבולבל מאוד עכשיו.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מנסה להכנס לנעליך - כיוון שאף אחד לא מכיר אותך.

יש כאן שאלה שאיני יודע לענות עליה - האם השקעה של שנה במכינה + פסיכומטרי עכשיו לא תשתלם לך בטווח הארוך. אבל לפני שאתה מתחיל בהשקעה כזו או בכל מסלול אחר - חשוב היטב איך אתה רואה את עתידך בעוד 20 שנה. האם אתה רואה עצמך כותב קוד, יושב מול לוח השרטוט (גם אם הוא אלקטרוני) או מנהל משמרת בתחנת כוח. או, אולי, מלמד ספרות ותנ"ך. 

שיהיה ברור - לימודים זה טוב, ולא משנה אם מדובר בלימודים אקדמיים או אחרים. אבל חשוב שיתאימו לשאיפות וליכולות שלך.

והערה קטנה: כאשר אתה מגיב להודעה שמעליך אין צורך לצטט, זה סתם מכביד על הקריאה. אפילו כמה הודעות מעל אפשר להסתפק בתיוג הכותב.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שתשלים בגרויות ופסיכומטרי ותלמד במקום טוב ותתחיל לעבוד בשנה השלישית.

או שתלך עכשו למכללה,בשוק הנוכחי הסיכויים שתמצא עבודה כסטודנט במהלך התואר נמוכה ואחרי התואר גם השוק קשה.

מבחינת כסף אתה תפסיד יותר מתואר במכללה.

אם כל מה שמעניין אותך זה התלוש בשורה התחתונה אתה צריך ללכת לאוניברסיטה,גם אם זה אומר לתת עכשו שנה למידה 

לפני 34 דקות, sperial כתב:

יש כאן שאלה שאיני יודע לענות עליה - האם השקעה של שנה במכינה + פסיכומטרי עכשיו לא תשתלם לך בטווח הארוך. אבל לפני שאתה מתחיל בהשקעה כזו או בכל מסלול אחר - חשוב היטב איך אתה רואה את עתידך בעוד 20 שנה. האם אתה רואה עצמך כותב קוד, יושב מול לוח השרטוט (גם אם הוא אלקטרוני) או מנהל משמרת בתחנת כוח. או, אולי, מלמד ספרות ותנ"ך. 

תשתלם לו תוך שנתיים.

אפילו לא צריך להסתכל רחוק מידי.

שיהיה ברור - לימודים זה טוב, ולא משנה אם מדובר בלימודים אקדמיים או אחרים. אבל חשוב שיתאימו לשאיפות וליכולות שלך.

הוא בן 30 עוד מעט,השאיפה היא להתקדם בדרגות השכר.

צריך להבדיל בין לימודים לשם רכישת מקצוע ללימודים לשם הלמידה.

והערה קטנה: כאשר אתה מגיב להודעה שמעליך אין צורך לצטט, 

@sperial ככה?

לפני 43 דקות, Skity כתב:

אם אני משלים פסיכומטרי ובגרויות אני אסיים תואר רק בגיל 32 בערך, וזה מאוחר מאוד לדעתי.

ביחס למה?

אתה תעבוד עד גיל 70...

לפני 43 דקות, Skity כתב:

לאחר הקריאה כאן אני שוקל אם לבטל ובאמת לעשות תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, אני באמת מבולבל מאוד עכשיו.

לא.

כי בפתוחה אתה לא תסיים, בטח שלא תואר במדמח בלי בסיס כלשהו.

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato "שאיפות" הזכרתי? השכר הוא אחד מהמרכיבים, אבל לא היחיד.

לפני כמה שנים היה כאן מישהו שהתייעץ לגבי לימודי הנדסה. השאיפה שלו היתה שכר 7000 ש"ח בחודש. 

לגבי הגיל - אני לא יודע מה מצבו הכלכלי והאישי של פות"ש. אבל אני יכול לספר לך על אנשים שפגשתי, אשר החלו לימודי רפואה בגיל 30-35. רפואה, כן? מי שמתחיל לימודי  המקצוע הזה בגיל 35, ועובר אותם חלק לפי הספר, מתחיל את הסטאז' (שכר רעב ושתי תורנויות 26 שעות בשבוע) בגיל 41, ואז מסלול התמחות של 4-10 שנים. אז 32 זה ממש לא אסון, כמובן אם יש לו איזה ריפוד. השנה או אפילו שנתיים הנוספות של מכינה ופסיכומטרי לא צריכים להיות מה שישבור אותו, כמובן בתנאי שהוא מסוגל לעמוד בדרישות הלימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצית לדבר על שכר? בוא נדבר על שכר.

ממקור ראשון,אם אתה סטודנט באוניברסיטה רוב הסיכויים שאחרי שנתיים בתואר תתחיל לעבוד,בשנה השלישית ב40% משרה מה שיכניס לך בסביבות ה5500 נטו בחודש.

בחופשות הקיץ אף אחד לא יגביל אותך ותגיע באוגוסט-ספטמבר-אוקטובר גם ל14-15 בחודש.

בשנה הרביעית תעבוד 60% משרה והנטו יעלה לאיזור ה7-7.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Skity כתב:

פסיכומטרי, בגרות, וכמובן רמת החומר.

פסיכומטרי ובגרויות במוד של אטרף אתה מסיים תוך שנה - שנה וחצי. זה לא צריך להיות שיקול בשבילך.

השאלה היא האם אתה באמת מסוגל להוציא את הציונים הנחוצים.

אני לא מבין את ״רמת החומר״. בכל תואר הנדסי או מדעי מחשב (ועשיתי שנה ומשהו של הנדסה בתל אביב וסיימתי מדעי מחשב בבינתחומי) השבועיים הראשונים זה לישר קו עם 5 יחידות בכל התחומים ומשם מתחילים ללחוץ על הגז - וחזק ומהר. אם אתה לא חד על החומר מראש - אתה תאבד את הצפון תוך שבוע.

להגיד ״טוב אז אני אלמד בפתוחה״ זה מתכון בטוח ללא לסיים את הסמסטר הראשון עם עוברים. כי שם - גם עם הנחיה מוגברת - אתה לבד ואתה צריך להיות אפילו יותר on top of it.

השאלה היא כזו - אם אתה מקבל עכשיו מבחן 5 יחידות במתמטיקה , פיסיקה ומחשבים - אתה מסוגל לפתור אותם ? (גם אם לא ב100 - נגיד בעובר ולהבין את כל השאלות)

אם התשובה היא לא - במקומך לא הייתי מתחיל כרגע שום לימודים בלי תכנון למכינה או השלמת בגרויות כלשהיא

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מתווכח איתך על שכר. כאמור, אני ממש לא מצוי במה שמקובל במקצועות האלה. רק ציינתי שהשכר הצפוי אינו המרכיב היחיד בבחירת קריירה, בלי או עם לימודים, אלא רק קריטריון אחד (שאין להפריז בחשיבותו) מני רבים. 

לגבי עבודה בזמן הלימודים מדובר בעניין מאד אישי, לא כל אחד מסוגל להקדיש את הזמן מבלי לפגוע משמעותית בלימודים. חבל שלא שמרתי את המחברות שלי, לפי צורת הכתיבה יכולת לראות באיזה שיעורים השתתפתי אחרי לילה לבן של עבודה - ובממוצע עשיתי שניים כאלה בשבוע. 

בזמן כתיבת הפוסט הזה נכנס הפוסט של ליביו, וצריך להדגיש את מה שכתב, וגם אני כתבתי (אם כי בהקשר שונה) קודם: מדובר כאן בהשקעה ארוכת טווח מאד. אז השקעה של עוד 1-2 שנים כדי להכנס ללימודים באוניברסיטה מהשורה הראשונה היא השקעה כדאית, בתנאי אחד, אבל עיקרי: שיש לפות"ש פוטנציאל להשלים את הפערים וללמוד כראוי. איפה @יבגניפ עם הדיונים שלנו לפני שנה - שנתיים על נטיות אישיות מבחינת יכולת הלימודים. אדם יכול להיות מהנדס למטה מהממוצע אבל רופא מעולה, או רופא חלש אבל עורך דין מצויין, או כל מקצוע אחר. לבחור מסלול רק כיוון שהשכר בו נחשב טוב? זו טעות, כי אם הוא לא יהיה טוב מבחינה מקצועית הוא יסבול בעבודה או יחפש מסלול חדש בגיל 40, ויתכן מאד שגם המשרה שימצא לא תהיה משתלמת כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחום שלך אולי לילות לבנים היו משהו נדרש.

לא זוכר שלמדתי אחרי 7-8 בערב למעט פעמים שאחד השותפים לפרויקט גרר אותי עד לרגע האחרון.

הנקודה שלי עם השכר הייתה שאם הוא חושב על להרוויח כמה שיותר כסף ועל עקומת השתכרות,מדחיה של שנה ותואר במקום מוכר הוא גם יעלה יותר מהר וגם בגיל 33 יהיה עם יותר "מזומן" צבור.

השוק על הפנים למשרות ללא נסיון,ולהכנס בלי נסיון סטודנט הרבה יותר קשה והשכר גם יהיה יותר נמוך.

אני יכול להגיד על עצמי,בשם הניסיון והשורה בקורות חיים לקחתי על עצמי משרת מתרגל במוסד הלימודים בידיעה שזה הולך להאריך לי את התואר בסמסטר.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התחלתי ללמוד בגיל 35.

אבל אני זה לא כל כך אינדיקציה, כי התחלתי ללמוד כשכבר הייתה לי עבודה ביד.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

לא זוכר שלמדתי אחרי 7-8 בערב למעט פעמים שאחד השותפים לפרויקט גרר אותי עד לרגע האחרון.

זה תלוי ביכולת הלמידה שלך וביכולת ניהול זמן שלך.

• מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על לילות של עבודה.

מבחינת הלימודים אני לא זוכר שלמדתי בשעות מוזרות, כיוון שאני מודע למגבלות כושר הריכוז שי. אפילו לקראת המבחנים הגדולים ביותר בקריירה, כאלה שלקראתם צריך לקחת 6-8 שבועות חופש ולהתרכז בלימודים, לא ישבתי יותר מ-8-9 שעות ביום ברוטו, שזה בסביבות 7 שעות נטו, כי מעבר לכך הלימודים כבר לא היו יעילים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת רקע לאור ההודעות שנכתבו כאן - אכן הלכתי על מסלול המכינה הקדם אקדמית, סיימתי עכשיו את המכינה במכללת עזריאלי ולמען האמת, היא הייתה קשה מאוד, להרבה מהסטודנטים, לא רק לי, הם פשוט דחסו כמויות חומר אדירות בתוך 4 וחצי חודשים ובנוסף גם הוסיפו קורס פיזיקה במקביל, אבל לבסוף עברתי את זה, וזה בעצם היווה תחליף לפסיכומטרי ובגרויות.

השיקולים העיקריים היו מרחק מהבית, ושכר לימוד, מכיוון שאני עדיין מוגדר חייל משוחרר אז שנת הלימודים הראשונה ממומנת ע"י משרד הביטחון, אבל המרחק שיחק תפקיד יותר קריטי כי אני לא צריך להשכיר דירה משל עצמי, וגם לא לעבוד במקביל.

לגבי האוניברסיטה העברית - אני מודע לרמה שם, ואני פשוט לא חושב שאני בנוי לעמוד בקצב של אוניברסיטה ברמה הזאת, אני טיפוס שאוהב להבין לעומק את מה שהוא לומד, לא אוהב רק לזכור נוסחאות ולדעת איפה להשתמש בהן, לכן אני לא חושב שאעמוד בקצב תוך הבנה מלאה.

האוניברסיטה הפתוחה כרגע נראית לי האופציה הכי טובה, המכינה של עזריאלי נתנה לי בסיס מתמטי דיי טוב, לא יודע לכמת את זה ביחידות, וכנראה שאצטרך לחכות סמסטר כי ההרשמה כנראה סגורה אז יהיה לי זמן באמת להשלים כמו שצריך.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...