Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצוקת חניה, האם גם אצלכם בשכונה יש?

Golf_91
שימו לב! השרשור הזה בן 1315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשכונה שאני גר (קרית מלאכי) שכונה ישנה מאוד והמצוקת חניה היא משוועת. העירייה נתנה פטור מקנסות למי שחונה באדום לבן בלילה. 

אחרי השעה 5-6 אחרה"צ אבוד לך למצוא חניה. לפני שנתיים העירייה צבעה את כל השכונה בכחול לבן ומי שלא תושב השכונה צריך להפעיל פנגו כדי למנוע את המצוקת חניה.

לא עזר.

הבעיה העיקרית היא שיש אנשים שפשוט לא מזיזים את הרכב - הם עובדים בעיר ויוצאים עם אופניים. אתה יכול ראות רכב תקוע שבועיים בחניה - בעל הרכב עושה סיבוב קצר וחוזר לחניה וגם חונה על 2 חניות!! - אלו אותם אנשים שהבית שלהם הוא מול החנייה והם לא מזיזים את הרכב וכשהם יוצאים מניחים פחים ירוקים או ערס עם גופיה ומכנס קצר שעומד בחניה שאם תנסה להחנות תקבל ברכות.

פעם החנתי בחניה כזאת בתמימות-  למחרת חור בצמיג וכל שאר הגלגלים בלי אוויר.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דווקא היום בונים בניינים יותר צפופים על חשבון חניות. (כמה שיותר דירות על חשבון חניות)

מבחינתי זהו כלל ראשון לפני מעבר לדירה אחרת. מעדיף מקום פחות נחשב עם חניות חופשיות לכמה רכבים.

כמובן שהכי אידאלי עבורי,  זו חנייה מקורה בתוך החצר/בית עם גגון. או גראז' שזה בכלל חלום כמו שהיה לחברים בפלורידה.

בטוקיו אתה לא יכול לקנות רכב גם אם אתה עשיר כקורח, אם אתה לא לא קונה חנייה בטאבו מהרשות במקום, ומוכיח שיש לך אישור חנייה, שעולה אגב כמו רכב, ומותנית במקום פנוי. (אין? לא תוכל לרכוש רכב) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לשמחתי ( או שלא) מתגורר מחוץ לאיזור המרכז ויש לי חניה רשומה בטאבו. 

ומעבר לזה, ברחוב לא חסרה חניה במרחק של 3 דקות הליכה. 

מבחינתי חניה צמודה או היצע גדול של חניה זה Must  אחרת אני אשמח לוותר על הרכב.

התגוררתי מספר ימים אצל קרובת משפחה בת"א (אין לי תו),  וזה פשוט היה סיוט למצוא חניה פנויה (אפורה) עד שלבסוף החלטתי להשאיר את הרכב במקום אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאצלי בבניין עשו תמא (ראשל"צ) והרסו לנו את החניה, נאלצנו לחפש חניה ברחוב (2 רכבים) וזו הייתה מלאכה לא פשוטה. על שישי בערב אין מה לדבר בכלל. אנשים כבר החנו על המדרכה והעירייה הייתה מבליגה כל עוד זו לא סכנת חיים, כי המדרכות די גדולות פה.

אחרי שנגמר התמא העניין של החניות קצת נרגע בשכונה. מה שכן, אם בכלל אין חניה באזור, תמיד יש את האפשרות לחנות בחניון של הסופר ליד הבית (פעם זה היה סגור כשהסופר היה סגור, אבל החליטו להפסיק לסגור אותו בגלל מצוקת החניה).

מנגד, כשאני נוסע לבת הזוג שלי (בחולון), כמו שנאמר פה בחלק מהתגובות, זה לשחק רולטה אם אמצא חניה בכלל או לא. לפני כמה שבועות בכלל היה השיא, כשאני קולט שבמשך 40 דקות אני מחפש חניה. אני אפילו לא מדבר על חניה ליד הבית, אלא במרחק של 1-2 ק"מ מהבית שלה. 

בעיית חוסר החניה, באזור שלה בכל אופן, נוצרה משום שבנו כ-10-12 מגדלים של 22 קומות כל אחד. עד כמה שאני יודע, כל דירה קיבלה 2 חניות תת קרקעיות בטאבו. גם למשפחה שלה יש 2 חניות כאלה, וכל פעם כשיש לי חניה אחת שלהם פנויה, אני רואה כמה החניון ריק ובעצם כל מי שיצא מהבית זה מי שיש לו חניה פרטית, הרי השכונה מפוצצת ברכבים 😒

• מבאס 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, shellcase כתב:

אני לא מבין מה התלונה - זה המחיר של לגור במרכז הצפוף.
רוצים את הנוחות של חניה חופשית, בלי פקקים, אפשרות לשלוח את הילדים לשחק לבד בחוץ ובלי הומלסים ברחוב - תתרחקו מהמרכז, הוא לא בשבילכם.

מדוייק.

רוצים לגור במרכז וגם חניה? תרכשו קטנוע זול.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Blap כתב:

אין על אשדוד. איפה שלא תחפש, תמצא חניה.

לפני חמש שנים גרתי עם האקסית בי"א ובשישי בערב הייתי מחנה במרחק מה מהבית (מה שיכול להחשב תענוג בתל אביב אבל בשביל הפריפריה זה לא בא בחשבון).

כיום גר בהוד השרון, לא הייתה מצוקת חניה ברחוב עד שבאתי עם 3 רכבים 😇

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, netanel1014 כתב:

הבעיה העיקרית היא שיש אנשים שפשוט לא מזיזים את הרכב - הם עובדים בעיר ויוצאים עם אופניים. אתה יכול ראות רכב תקוע שבועיים בחניה - בעל הרכב עושה סיבוב קצר וחוזר לחניה וגם חונה על 2 חניות!!

אני עובד קילומטר וחצי מהבית ונוסע באופניים. הרכב משמש אותי אחת לשבוע - שבועיים. זה אומר שאני צריך להחנות במגרש ציבורי ולא ליד הבית? למה?

אגב, לא מחנה על 2 חניות.. להפך, מחנה את 2 הרכבים שלי צמוד אחד לשני כדי לתפוס כמה שפחות מקום ומלכתחילה מחנה בחניה הראשונה ברחוב כדי להצמד לתחילתה ולא להוביל ל'טעות נגררת' של חצאי חניות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, SchnitzelLova כתב:

או תעשו הרבה כסף ותקבלו גם דירה במרכז וגם חנייה פרטית.  

גם זה לא מספיק, צריך 2.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור - נראה שאנחנו שכנים.
ונראה שיש פה עוד כמה חברים מהשכונה.
הקניון שאתה מדבר עליו זה קניון ביאליק?

אני גר כאן מאז 2011 וגם אז כבר הייתה מצוקת חניה.
בהתחלה הייתי עם רכב חברה,  וויתרתי על הרכב. חלק מהיופי באיזור הזה שאתה קרוב להכל, כמה דקות על אופניים אתה ברמת החייל או בבורסה, קצת יותר ואתה במרכז ת"א.
בין שני צירי תנועה מרכזיים - זבוטינסקי ואבא הילל, על שניהם יש המון קווי אוטובוס.
לים נוסע עם הבת שלי על אופניים (רגילים, לא חשמליים) דרך הפארק, לפעמים גם אשתי מצטרפת על אופניים שלה. מגיעים לחופים יפים ודי ריקים כי.... אין לשם גישה עם רכב.

בנוסף לקושי למצוא חנייה ליד הבית גם קשה מאוד להחזיק פה "רכב שווה" כי בגלל צפיפות החניה -כל הזמן מנשקים ומשפשפים לך את הרכב.
כרגע יש לנו רכב אחד במשפחה, סופר מיני, שיהיה אפשר להכנס לחניות צפופות, שבעיקר אשתי נוסעת בו. היו לי מחשבות על קניית רכב מעניין אבל זה רק אם אני שוכר חניה פרטית. בינתיים דחיתי את זה, משקיע בדברים אחרים.

אם אתה לא יכול לוותר על רכב, יש כמה אופציות -
-לשכור חניה פרטית. יש לא מעט חניות כאלה שמשכירים בבניינים עם חניה פרטית.
-קניון ביאליק כמו שכתבת,
-באיזור של הכניסה לפארק ברחוב רוקח, יש המון חניה בערב \ לילה, אפילו באפור. כמה דקות הליכה, אבל בלי הצורך לעשות סיבובים ולחפש....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, EliC25 כתב:

אני עובד קילומטר וחצי מהבית ונוסע באופניים. הרכב משמש אותי אחת לשבוע - שבועיים. זה אומר שאני צריך להחנות במגרש ציבורי ולא ליד הבית? למה?

אגב, לא מחנה על 2 חניות.. להפך, מחנה את 2 הרכבים שלי צמוד אחד לשני כדי לתפוס כמה שפחות מקום ומלכתחילה מחנה בחניה הראשונה ברחוב כדי להצמד לתחילתה ולא להוביל ל'טעות נגררת' של חצאי חניות.

אם היו יותר כמוך במדינה מצבנו היה טוב בהרבה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, rolling_stony כתב:

פותח השרשור - נראה שאנחנו שכנים.
ונראה שיש פה עוד כמה חברים מהשכונה.
הקניון שאתה מדבר עליו זה קניון ביאליק?

אכן קניון ביאליק. אני גר בשכונת הגפן, גם אתה?

אני גר כאן מאז 2011 וגם אז כבר הייתה מצוקת חניה.
בהתחלה הייתי עם רכב חברה,  וויתרתי על הרכב. חלק מהיופי באיזור הזה שאתה קרוב להכל, כמה דקות על אופניים אתה ברמת החייל או בבורסה, קצת יותר ואתה במרכז ת"א.
בין שני צירי תנועה מרכזיים - זבוטינסקי ואבא הילל, על שניהם יש המון קווי אוטובוס.
לים נוסע עם הבת שלי על אופניים (רגילים, לא חשמליים) דרך הפארק, לפעמים גם אשתי מצטרפת על אופניים שלה. מגיעים לחופים יפים ודי ריקים כי.... אין לשם גישה עם רכב.

בהחלט המיקום כאן מצויין ונוח, קרוב לתל אביב ולפארק. גם אני אוהב לרכב על אופניים ואני מחכה ליום שבו יסלל שביל אופניים ברחוב אבא הלל (מדברים על זה כבר שנים).

בנוסף לקושי למצוא חנייה ליד הבית גם קשה מאוד להחזיק פה "רכב שווה" כי בגלל צפיפות החניה -כל הזמן מנשקים ומשפשפים לך את הרכב.
כרגע יש לנו רכב אחד במשפחה, סופר מיני, שיהיה אפשר להכנס לחניות צפופות, שבעיקר אשתי נוסעת בו. היו לי מחשבות על קניית רכב מעניין אבל זה רק אם אני שוכר חניה פרטית. בינתיים דחיתי את זה, משקיע בדברים אחרים.

אם אתה לא יכול לוותר על רכב, יש כמה אופציות -
-לשכור חניה פרטית. יש לא מעט חניות כאלה שמשכירים בבניינים עם חניה פרטית.
-קניון ביאליק כמו שכתבת,
-באיזור של הכניסה לפארק ברחוב רוקח, יש המון חניה בערב \ לילה, אפילו באפור. כמה דקות הליכה, אבל בלי הצורך לעשות סיבובים ולחפש....

אכן באזור זה של רוקח יש שפע של חנייה, כנראה כי זה אזור מרובה בתים צמודי קרקע.
כמו שציינתי בפוסט אני שוכר חנייה פרטית כבר כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, rolling_stony כתב:

כמה דקות הליכה, אבל בלי הצורך לעשות סיבובים ולחפש....

זה תמיד המוטו שלי במרכז, יש חניה? חונים בה ולא מתחילים להתברבר גם אם זה אומר ללכת קצת. זה תמיד עדיף על להסתובב שוב מי יודע כמה זמן ולהתבאס שלא חנית כבר כשהיתה לך אפשרות.

אני גם לא מרשה לעצמי להתבאס (יותר מדי) כשבדרך ליעד אני רואה חנייה קרובה יותר שיכלתי לקחת, סטטיסטית אני יודע שהדרך שלי מובילה לפחות עוגמת נפש לטווח רחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...