Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ולדעתי זו תהיה התנהלות נכונה כדי להימנע ממצב איטליה או ספרד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vladclar כתב:

korola,

מבחינתך קצב של כ 100 אלף מתים בשנה מקובל?

עכשיו יש 10 כל יום ו 450 נדבקים חדשים.

נראה לך שיאפשרו הדבקה של 10 אלפים חדשים ביום?

לדעתי, בשום שלב לא יאפשרו הדבקה של יותר מ 2000 ביום.

לפני 45 דקות, vladclar כתב:

בדיוק - ברגע שיראו שלפי קצב גידול ההדבקה/ חולים קשים, צפויים בעוד שבועיים רק להתקרב לתפוסה מלאה של מכונות ההנשמה, ילחצו על הבלמים.

מזל שאני לא צריך להחליט,

ללחוץ מוקדם מידי על הבלמים יעצבן את המשק,  עוד פעם סגרו אותנו ויש רק 140 מונשמים? 

לפספס ולבלום מאוחר מידי, ולהגיע למעל 2000 מונשמים , גם צרה צרורה. 

תהליך הזוי  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב הסבר על עניין מכונות ההנשמה -

בהרבה מקומות (וגם כאן) עושים חישובים של האם מערכת הבריאות ערוכה ל-X/Y/Z מונשמים והאם יש מספיק מכונות הנשמה, וכפועל יוצא מתכננים את אסטרטגיית היציאה ("כל עוד מספר המונשמים החזוי הוא מתחת לרף שנקבע המצב טוב"). אבל יש דבר אחד שלא ברור לי - מהסטטיסטיקה שאני ראיתי, מעל ממחצית (אפילו 2/3?) מאלו שמגיעים למצב שהם צריכים מכונת הנשמה במקרה הרע לא שורדים ובמקרה הטוב יוצאים בחיים אבל עם נזקים משמעותיים לריאות ולחלקים נוספים בגוף שגוררים תקופת החלמה ארוכה מאוד.

בהתחשב בנ"ל, מה ההגיון ב"לווסת" את מספר החולים לפי כמות מכונות ההנשמה? הרי מי שמגיע למצב שהוא צריך להיות מחובר למכונה רוב הסיכויים שדינו כבר נגזר. מצד שני, אם רוצים מראש למנוע הדבקה של כאלו, צריך לנקוט בצעדים יותר קיצוניים מאשר וויסות החולים ע"פ מספר מכונות ההנשמה. מה אני מפספס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריסה כלכלית .

כדי למנוע הידבקות וחולים קשים צריך להמשיך להחזיק את כולם בבית עד לחיסון.

עם מכונות הנשמה, אתה מציל 50% מהמחוברים, אולי בעזרת תרופה כלשהי שתתגלה כיעילה אפילו יותר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, vladclar כתב:

קריסה כלכלית .

כדי למנוע הידבקות וחולים קשים צריך להמשיך להחזיק את כולם בבית עד לחיסון.

עם מכונות הנשמה, אתה מציל 50% מהמחוברים, אולי בעזרת תרופה כלשהי שתתגלה כיעילה אפילו יותר.

לפי הדיווחים מארה"ב 80% ממי שהגיע למצב שצריך מכונת הנשמה, מת, ואצלהם לא היה מחסור, הם מתחילים לשחרר עכשיו מכונות למדינות אחרות.

https://www.businessinsider.com/coronavirus-ventilators-some-doctors-try-reduce-use-new-york-death-rate-2020-4

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Blaz00r כתב:

חייב הסבר על עניין מכונות ההנשמה -

בהרבה מקומות (וגם כאן) עושים חישובים של האם מערכת הבריאות ערוכה ל-X/Y/Z מונשמים והאם יש מספיק מכונות הנשמה, וכפועל יוצא מתכננים את אסטרטגיית היציאה ("כל עוד מספר המונשמים החזוי הוא מתחת לרף שנקבע המצב טוב"). אבל יש דבר אחד שלא ברור לי - מהסטטיסטיקה שאני ראיתי, מעל ממחצית (אפילו 2/3?) מאלו שמגיעים למצב שהם צריכים מכונת הנשמה במקרה הרע לא שורדים ובמקרה הטוב יוצאים בחיים אבל עם נזקים משמעותיים לריאות ולחלקים נוספים בגוף שגוררים תקופת החלמה ארוכה מאוד.

בהתחשב בנ"ל, מה ההגיון ב"לווסת" את מספר החולים לפי כמות מכונות ההנשמה? הרי מי שמגיע למצב שהוא צריך להיות מחובר למכונה רוב הסיכויים שדינו כבר נגזר. מצד שני, אם רוצים מראש למנוע הדבקה של כאלו, צריך לנקוט בצעדים יותר קיצוניים מאשר וויסות החולים ע"פ מספר מכונות ההנשמה. מה אני מפספס?

בדיוק מה שאני הבנתי, ורשמתי היום כמה פעמים.

פתאום גם המרדף אחרי מכונות ההנשמה של המוסד נראה מפגר.

לדעתי בהתחלה לא הבינו את זה, חשבו שמכונות ההנשמה זה הטיפול האפקטיבי היחיד,

גם הפאניקה מאיטליה שאין מספיק מכונות הנשמה יצרו מצג שווא כאילו מכונות ההנשמה מצילות את המצב.

אבל כנראה שזה לא ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צריך מתישהו להעלות את נושא ההבדל בין מישהו שמת עם קורונה ומישהו שמת מקורונה, בשביל לקבל תמונה יותר ברורה, שווה להשוות את מספר המתים מאמצע פברואר עד אמצע אפריל עם ממוצע שנים קודמות, בניכוי תאונות דרכים ועבודה, ולפלח את ההבדלים, כי את המוות עצמו אף אחד עוד לא הצליח לעצור.

שכנה שלי בת 61 מתה מהתקף לב, היו לו תסמינים ופחדה ללכת לב"ח בגלל הקורונה, יש סה"כ 14 חולים בכל נצרת, כולם במצב קל.

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מעניינת מהאטלנטיק לגבי כמה אנשים באמת חולים בקורונה בארצות הברית:

https://www.theatlantic.com/technology/archive/2020/04/us-coronavirus-outbreak-out-control-test-positivity-rate/610132/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, halperin96 כתב:

המרדף הזה טוב לציבור-הנה הממשלה דואגת לנו,גייסה את כל המשאבים.

אני לא יודע אם זה באמת טוב, זה קצת מרגיש כאילו "רודפים אחרי הטרנד הבא".

סגר? וואלה קודם נצעק סגר, אח"כ נחליט בכלל על מתכונת וצורה, אחרי שבועיים אולי גם נתחיל לאכוף.

היה דיבור על תרופה X? מצטיידים בכמויות ענק ממנה בלי לדעת אם זה בכלל יעיל.

מכונות הנשמה? העיקר לקנות ובכמויות, למרות שהתחלנו לראות שכנראה אין בזה יותר מדי היגיון

אני מאוד, מאוד רוצה להאמין שאנשים הרבה יותר חכמים משנינו יושבים שם במשרד ועושים את ההחלטות האלו מסיבות טובות, ואנחנו פשוט לא בפוזיציה להבין למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מיסים זה הדוגמה הכי גרועה שיכלת לבחור, כי היא הכי לא תומכת בטיעון שלך.

עכשיו לגבי הוצאות שוטפות שאינן מיסים, ונניח שאין לך עבודה והוצאת את כל העובדים לחל"ת וקיבלו משכורות, סגרת את השיבר מים והורדת את השלטר, אז נשאר לך נניח 100 שקל דמי מנוי קבועים של חשמל ומים.

נוסיף לזה שכירות וארנונה, בזה המדינה צריכה לבוא ולעזור.

זה לא אומר פיצוי 100%, אבל היא צריכה לבוא ולעזור.

בדקת לאחרונה כמה עולה שכירות על מסעדה באבן גבירול ? 

כמה עולה  להחזיק מחסן 300 מטר ?

כמה עולה להחזיק מספר משרדים ?

ביטוח רכבים ? משאיות ? מוקד שמירה?

אני לא מכיר בעל עסק שמרוויח אפילו 500 אלף מחזור שנתי  והיה נוסע לירושלים להפגין בגלל שהוא צריך לשלם ארנונה

העובדים והשיווק שביטלת (ואני עדיין לא יודע כמה זה נכון לעצור שיווק כרגע אבל נניח) זה טיפה בים

לפני 10 שעות, ChemGuy85 כתב:

יביאו כסף מהבית ו/או יקחו הלוואה בערבות מדינה. 

אני לא צריך להביא מהבית

שהמדינה תתן לי מענקים כמו שנותנת לשכירים

המלחמה של העצמאים היום זה שיכירו בהם כמו בשכירים

ולא יגידו לך אם יש קורונה אז אנחנו לא מכירים בך אבל בשכירים כן

מנהל בחברת הייטק שמרוויח 50,000 לא שונה מעצמאי שמרוויח 50,000

לפני 5 שעות, korola כתב:

למה זה חשוב? 

ולמה המספר הזה מעניין?  50-66% מאלו שמתחברים למכונת הנשמה לא יורדים ממנה בחיים.

מה יעזור לי אם יהיו לי 1,000,000 מכונות הנשמה?

המספר שצריך לעניין אותך זה מספר החולים החדשים שצריכים להתחבר למכונת הנשמה כל יום. 

כי המספר הזה כפול 50% או 66% זה מספר המתים היומי שלך. 

עוד פעם אתה חוזר למכונות הנשמה

נכון להיום 99% מהמתים הם בני 65-70-80+ עם מחלות רקע

תדאג לבודד את כל אלה

ואתה יורד משמעותית במספר האנשים שלא שורדים מכונות הנשמה ואפילו לא מגיעים לשם

זה הרבה יותר קל מלשלוח את המוסד להביא עוד 10,000 מכונות הנשמה

ויותר קל מלהתפלל שישרדו 65% במקום 50% !

לא יודע מה איתך אני יודע שלפני הקורונה כל ילד בן 20 קיבל יחידה ליד הבית של ההורים

ילדים השתחררו מהצבא יצאו להשכיר דירה עם חברים

פתאום כשיש קורונה כולם גרים עם ההורים  ?

אז מי שאכפת לו מההורים שלו ידאג לצאת מהבית שלהם

ומי שבכל זאת בן 42 וגר עם ההורים שלו המדינה תשלם לו אבטלה כדי שלא יצטרך לצאת מהבית ולחזור ולהדביק אותם

זאת דרך הרבה יותר הגיונית לשמור על אנשים מאשר לסגור את כל המשק

כי עדיין יש כאן מספיק מבוגרים שיכולים לבודד

ואם צריך לשנות את השיטה בבתי אבות ולדאוג שהעובדים ישנו שם אז יעשו ככה כדי להציל את המבוגרים האלה

ברגע שידאגו שהאוכלוסיה שמגיעה למכונת הנשמה לא תגיע בכלל לבית חולים המספר של  החולים קשה  יצנח

מתוך 130 חולים אני חושב שלפחות 125 עונים על הגילאים שאמרתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, khalil כתב:

לפי הדיווחים מארה"ב 80% ממי שהגיע למצב שצריך מכונת הנשמה, מת, ואצלהם לא היה מחסור, הם מתחילים לשחרר עכשיו מכונות למדינות אחרות.

https://www.businessinsider.com/coronavirus-ventilators-some-doctors-try-reduce-use-new-york-death-rate-2020-4

יש לי השערה לזה בארצות הברית בגלל שאין לאנשים ביטוח בריאות או הביטוח שיש לא שווה כלום אנשים מגיעים לבית חולים רק כאשר הם על סף מוות. 

לפני 2 שעות, khalil כתב:

לדעתי צריך מתישהו להעלות את נושא ההבדל בין מישהו שמת עם קורונה ומישהו שמת מקורונה, בשביל לקבל תמונה יותר ברורה, שווה להשוות את מספר המתים מאמצע פברואר עד אמצע אפריל עם ממוצע שנים קודמות, בניכוי תאונות דרכים ועבודה, ולפלח את ההבדלים, כי את המוות עצמו אף אחד עוד לא הצליח לעצור.

שכנה שלי בת 61 מתה מהתקף לב, היו לו תסמינים ופחדה ללכת לב"ח בגלל הקורונה, יש סה"כ 14 חולים בכל נצרת, כולם במצב קל.

ֿהצגתי טבלה כזאת מניו-יורק לפני מספר עמודים.

לפני 1 שעה, Transporter כתב:

אני לא צריך להביא מהבית

שהמדינה תתן לי מענקים כמו שנותנת לשכירים

המלחמה של העצמאים היום זה שיכירו בהם כמו בשכירים

ולא יגידו לך אם יש קורונה אז אנחנו לא מכירים בך אבל בשכירים כן

מנהל בחברת הייטק שמרוויח 50,000 לא שונה מעצמאי שמרוויח 50,000

ֿמנהל בחברת הייטק שיצא לחל”ת לא מקבל 50,000 אלף אלא מקבל 8000 ברוטו ומשלם על זה מס הכנסה וביטוח לאומי. לאחר שנגמרים ימי זכאות הוא נשאר בלי כלום.

מאבק של עצמאיים לקבל זכויות כמו של שכירים לא התחיל אתמול מדובר במאבק שמתנהל כבר עשרות שנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

לא יודע מה איתך אני יודע שלפני הקורונה כל ילד בן 20 קיבל יחידה ליד הבית של ההורים

ילדים השתחררו מהצבא יצאו להשכיר דירה עם חברים

סלח לי, אני לא יודע איפוא אתה חי אבל אני משוכנע שזה בבועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...