Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

וואו, טרנספורטר בנאדם, אתה מנותק בצורה הזויה. הכסף בבירור דפק לך את הקופסא. זה מצטרף לקטע שלך לפתוח פה שרשורים על כל שטות כאילו אתה שואל חבר בוואטסאפ ומצפה על גבול הדורש שאנשים ישרתו אותך. צא מהבועה שאתה חי בה (או תשאר בה, לא ממש אכפת לאף אחד מאיתנו פשוטי העם) ותבין שאף אחד לא חייב לך כלום. מצטער אבל זה כבר כואב בעיניים לקרוא את ההודעות שלך. אתה יכול לעשות הסבת מקצוע כמרצה בכיר בקורס אני אפסי ועוד עד שתעשיית האירועים תחזור לפעול.

• אהבתי 3
  • מצחיק 2
  • מעניין 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Transporter כתב:

אתה כותב כאן שטויות כרגיל ולמזלנו המחוקק יותר חכם ממך

אף אחד לא ביקש לפצות עסק בגלל שהתפריט היה יקר ולקוחות הפסיקו לבוא

עסקים יוכיחו שהחל מה 14.3 הם ירדו מ 100% ל 20% ואז ל 0% בהכנסות

ברור לכולם שלא מדובר  בעסק שירד בגלל שהאוכל שלו לא טעים או בגלל שהוא החליט לעלות מחירים

כולם יודעים למה העסקים ירדו והם יפוצו

מסעדות זה ענף מסוכן ועדיין יש כאלה שהבינו מה מושך את הקהל (אווירה) ועובדות חזק  והמדינה לא תתן להם ליפול

זה נכון לגבי כל ענף.

גם מספרה זה עסק מסוכן אם לא באים לקוחות, זה לא אומר שעסקים שעבדו טוב צריכים לפשוט רגל בגלל שהמדינה החליטה שכולם יהיו סגורים

וכמו שאמרתי לא יתנו לזה לקרות וכבר בימים הקרובים יתחילו לפרסם תוכניות שמתחילות מ 15% פיצוי וילכו ויעלו ככל שהעסקים יהיו סגורים

אז עם כל הצער שבדבר אתה תצטרך לממן את זה ולהשלים עם זה שאחרי שהכל יגמר העסקים האלה יחזרו לעבוד ולהיות מוזמנים חודש קדימה

רוב הקהל במקומות האלה צעיר ולכן לא ממש יפריע לאנשים אם עדיין יהיה וירוס באויור

טוב, נו, כרגיל אתה קורא מה שנוח לך לקרוא. 

קודם המדינה צריכה למצוא כסף לפיצויים. אחר כך ישבו ויחליטו למי צריך לתת פיצויים לפי סדר החשיבות שלו לכלכלה הישראלית. אחר כך יחליטו כמה נותנים ולפי אילו קריטריונים.

אגלה לך סוד זה לא "אני אצטרך לממן את זה" אלה "אנחנו נצטרך לממן את זה". זה לא יעלו "לי" את המע"מ זה יעלו "לנו" את המע"מ. קופת מדינה זה כיס משותף של כולנו. ההתנסחות שלך כאילו אתה לבד בעולם הזה וכל השאר הם בשר תותחים לעסקים שלך מבחילה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Transporter כתב:

אתה לא בעל עסק מצליח אז נוח לך להגיד שלא מגיע לאף אחד כלום

דווקא אני עצמאי מאוד מצליח, מטבעי אני שונא סיכון ופסימי ולכן כך גם העסק שלי בנוי,

ינואר פברואר היו ממש בסדר, החל ממרץ הכל נעצר לחלוטין 100% ירידה, 0 חשבוניות ואין שום צפי עד סוף שנת המס. 

אם יוכיחו שהעסק עבד עד שהמדינה הכריחה אותו להסגר. כן

כולם נהנים מהמיסים שעסקים משלמים כל השנה

מהכסף הזה מממנים את המדינה, והמדינה צריכה להחזיר אותו לעסקים אם בגללה הם סגורים

ברור שאתה לא תבין את זה

בעצם אתה אומר שאם אני בעל עסק מצליח , וכל חודש הרווחתי 100,000 ש"ח.

שילמתי מסים של 50,000 ש"ח שחולקו לנכים, קשישים , ניצולי שואה, משכרות למשטרה, משכורת לצה"ל, משכרות לרופאים.

אז עכשיו שפתאום אני לא מרוויח 100,000 ש"ח. כל כל הנכים , ניצולי השואה, השוטרים , צה"ל והרופאים.. כולם צריכים לשלם לי את ה 100,000 ש"ח המלאים?  

תחילה מהמדינה צריכה לראות מאיפה היא מביאה את ה 50,000 לחודש ששילמתי עד כה , על מנת להמשיך לשלם לכל האחרים.

ובשלב השני היא צריכה לראות איך היא נותנת לי 6000 או 10,000 ש"ח לחודש על מנת שאקנה חלב ולחם אחיד להאכיל את הילדים שלי.

אני לא חושב שהמדינה צריכה לשלם לי 150,000 ש"ח פיצויים על השכר שלא הרווחתי על מנת שאמשיך לחגוג ליד הבריכה. 

אבל ברור לשנינו שכולם יקבלו פיצויים וכבר אתמול התחילו לדווח על פיצוי שנשמע יותר שפוי מהקודם

ברור שפיצויים יהיו, ברור שיפתחו את הכיס, כי את המדינה ניהלו ב 10 שנים האחרונות אנשים חכמים,

הם חסכו את המיסים ששילמנו , הם הקטינו את החוב תוצר לאיזור ה 60%. 

ולכן הם יגדילו את החוב עכשיו, הם יחלקו כסף כאילו אלו שטרות של מנופול.

אבל שיהיה לך ברור, בסוף אנחנו נשלם את הכל. 

זוכר - פרק ב' - חיים ביחד עם הקורונה.

בעוד תקופה לא קצרה - מי אחרי הקמת הממשלה אנחנו נראה את המלך נואמים בשעה 20:00 וזה הולך ומידרדר משבוע לשבוע: 

נאום 1 : המצב קשה - המע"מ יעלה ב 1 % . מקווה שזה יספיק ולא נצטרך צעדים קשים יותר (עלק מקווה - כבר היום הוא יודע שזה לא יספיק)

נאום 2:  המערכת הכלכלית לא במצב טוב, אנחנו צריכים להעלות את המכס ל 100% על מוצרי יוקרה - גם טלפונים סלולארים של 500 ש"ח זה מוצר יוקרה.

נואם 3:  מגרשי הליסינג מפוצצים ברכבים חדשים שאף אחד לא קונה, הבנקים עיקלו כמות עצומה של רכבים ולא מצליחים למכור אותם, לכן המס על יבוא רכבים חדשים יעלה ל 200 אחוז. בשלב זה אנחנו לא חושבים שכדאי למשק לייבא רכבים חדשים, למי שיש כסף וחשקה נפשו ברכב חדש ישלם פי 3 ממה ששילם היום. 

נאום 4:  גם מבחינת מזון, אנחנו חושבים שכדאי שכולם יתמקדו בצריכת מוצרי מזון בייצור מקומי, גם אם זה אומר לאכול אורז בן גוריון ולא אורז הודי, העלנו את המכס על ייבוא מזון ב 100%. 

נאום 5: לאור התפתחות המצב אנחנו נאלצים להעלות את המע"מ ל 25% .  

נאום 6: אנחנו מאפשרים לקיים הופעות ואירועים המוניים, אבל לאור המצב המיסוי על אירוע כזה יהיה חריג, אנחנו מדברים על 70% על מחיר הכרטיס או המנה שיועבר ישירות לקופת המדינה, מקווים שכל אחד יעשה את השיקול שלו האם כדאי לקנות כרטיס או להזמין את החברים לאירוע כזה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייסלח לי כבודו, אבל עסק שלא הבין שרכיב המע"מ שנמצא אצלו בהכנסה הוא אצלו כפיקדון זמני, ועכשיו מתלונן שהוא צריך לשלם מע"מ על חודשים שבהם הוא עבד והיו לו הכנסות, הדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה שהוא עסק מצליח.

זה לא אומר שהוא יקבל או לא יקבל פיצוי, אבל הוא לא עסק מצליח נקודה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, SlowRide כתב:

האוכל יכול להיות טעים פצצות, אבל כשהוא מוגש בחמגשית עם שליח זה כבר לא אותו הדבר.

עובד מעולה לרוסים, עם רשתות של מסעדות יוקרה שמביאות לך מנות במשלוח. וקונים, איזה קטע.

אז כן, מקבלים פחות מבמסעדה, אבל עדיין אתה מקבל אוכל טעים ואיכותי.

ולא, אי אפשר להכין הכול בבית, מי שחושב כך פשוט טועה או שהוא טבח על.

אתה חלק מאותם אנשים שקשה להם עם זה שיש אנשים שהצליחו הרבה יותר מהם

אז כן אתה תשלם את הנזק שנגרם

אתה בכלל לא יודע עם מי אתה מדבר, כבר אמרו לך כמה פעמים. אין לך מושג מי עוסק פה במה ומי פה פחות או יותר מוצלח ממך.

כמה [אני אפילו לא יודע מה התיאור פה] צריך להיות כדי פשוט להחליט שאתה יותר מוצלח מכול מי שבשרשור פה מבלי לדעת עליהם כמעט כלום.

לפני 22 דקות, Transporter כתב:

רוב הקהל במקומות האלה צעיר ולכן לא ממש יפריע לאנשים אם עדיין יהיה וירוס באויור

פשוט...... כמה פעמים אפשר להסביר איך זה עובד.

לפני 40 דקות, Transporter כתב:

כולם נהנים מהמיסים שעסקים משלמים כל השנה

כולם גם נהנים ממיסים שאנשים פרטיים משלמים כול השנה.

ואתה רוצה לקחת מהם את הכסף, מהפרטיים. ועל הדרך גם לספר על איך עסקים משלמים מיסים.

לפני 15 דקות, korola כתב:

דווקא אני עצמאי מאוד מצליח, מטבעי אני שונא סיכון ופסימי ולכן כך גם העסק שלי בנוי,

אני מצטער, יש מקום לעצמאי אחד בלבד בשירשור, ועוד מצליח... זה אחד בכול הפורום.

אין לך מקום פה, יש פה טרנספורטר.

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ייסלח לי כבודו, אבל עסק שלא הבין שרכיב המע"מ שנמצא אצלו בהכנסה הוא אצלו כפיקדון זמני, ועכשיו מתלונן שהוא צריך לשלם מע"מ על חודשים שבהם הוא עבד והיו לו הכנסות, הדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה שהוא עסק מצליח.

אין אין, רואים שאתה שכיר. בטח אתה גם לא משלם מיסים.

בוא חכה תיכף יוסבר לך איך עסקים משלמים מיסים כול השנה.

גנבתי לך את הפורמט ליאור, סורי, זה כי אני שכיר, גונב מיסים מעסקים מוצלחים ומבעליהם, שיושבים ואוכלים וואגיו

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 4
  • מצחיק 2
  • מעניין 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

אני מצטער, יש מקום לעצמאי אחד בלבד בשירשור, ועוד מצליח... זה אחד בכול הפורום.

אין לך מקום פה, יש פה טרנספורטר.

אם יש מקום רק לאחד, אז אני הייתי קודם.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הוא יכול להיות עסק מצליח כי יש לו אינטואיציה עסקית והיכרות טובה עם הענף בו הוא עוסק. אדם יכול לדעת לעשות כסף גם בלי להבין איך העסק פועל מאחורי הקלעים מבחינת מיסוי וחשבונאות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, David32 כתב:

אין אין, רואים שאתה שכיר. בטח אתה גם לא משלם מיסים.

בוא חכה תיכף יוסבר לך איך עסקים משלמים מיסים כול השנה.

גנבתי לך את הפורמט ליאור, סורי, זה כי אני שכיר, גונב מיסים מעסקים מוצלחים ומבעליהם, שיושבים ואוכלים וואגיו

אין עליך דויד.

למען הסדר הטוב אני אציין שאבא שלי עצמאי כנראה יותר שנים ממה ששחר ( @Transporter ) חי, קצת יותר מ-40 שנה.

אה והוא כנראה מבין במיסוי כנראה גם קצת יותר. בכל זאת, הוא עושה לעצמו את המקדמות מס, ואת הסיכומי מס השנתיים, ואח"כ הרו"ח שלו עושה ביקורת.

אחרי גם 3 ביקורות של מס הכנסה, 0 הערות.

לפני 8 דקות, ChemGuy85 כתב:

הוא יכול להיות עסק מצליח כי יש לו אינטואיציה עסקית והיכרות טובה עם הענף בו הוא עוסק. אדם יכול לדעת לעשות כסף גם בלי להבין איך העסק פועל מאחורי הקלעים מבחינת מיסוי וחשבונאות. 

לא הוא לא, תנאי בסיסי לעסק מצליח הוא שיידע איך להיות עסק.

הווה אומר לדעת לפחות באופן בסיסי מה זה הכנסה, הוצאה, הוצאה מוכרת, רווח תפעולי, רווח נקי, מע"מ ומיסים.

לעסקים שעוסקים גם ביבוא/יצוא זה כולל מיסי קניה, מכסים, מכסות מכסים של ארצות המקור והיעד.

בלי כל אלה אתה אולי יודע לעשות כסף, אבל אתה לא עסק, ובטח לא אחד מצליח.

ומשבר כזה חושף מי עסק ומי מתעסק.

שוב, בשורה התחתונה, אתה לא יכול להיות עסק מצליח אם לא הבנת שאת רכיב המע"מ אתה לוקח מהלקוח, שם בצד, ומעביר למדינה אחרי תקופה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 23 דקות, David32 כתב:

עובד מעולה לרוסים, עם רשתות של מסעדות יוקרה שמביאות לך מנות במשלוח. וקונים, איזה קטע.

אז כן, מקבלים פחות מבמסעדה, אבל עדיין אתה מקבל אוכל טעים ואיכותי.

ולא, אי אפשר להכין הכול בבית, מי שחושב כך פשוט טועה או שהוא טבח על.

משלוחים ממסעדות שף היו גם לפני הקורונה, אבל למיטב ידיעתי עיקר הפעילות שלהם זה המסעדה עצמה.

אני יכול לומר על עצמי שאם עד עכשיו נראה לי לגיטימי לשלם 700 שקל לארוחת ערב זוגית במסעדת שף רצינית פעם בשנה, אין סיכוי שאשלם את זה בשביל אותן מנות במשלוח הביתה. למסעדות כאלה באים כדי לשלם על חוויה ובבית זו חוויה אחרת. אוכל טעים ואיכותי אפשר להזמין גם ממסעדת פועלים.
המגפה הזו תפגע קשה בתחום המסעדות היוקרתיות, איך שלא תסתכל על זה, כי בניגוד למסעדות רגילות הם לא מוכרים רק אוכל מוכן.
אולי שף שיתאים את המסעדה שלו למגבלות, ימתג את עצמו כמשלוחים של אוכל גורמה במחירים תחרותיים יצליח לשרוד אבל במתכונת הנוכחית אין להם סיכוי.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001325165

image.png.9dda46d19e14e52a7b75c361d896aaca.png

למי שחשב שהסינים פראיירים והם יתקפלו מבחינת החוזים והתביעות שבדרך.

במשך למה שרשמתי,  סדרי עולם משתנים , הכל הולך להיכתב מחדש. 

כל הסחר העולמי שהכרנו הולך להשתנות. 

מה חברות הרכב חשבו לעצמם שהם הגישו תביעות למפעלי הייצור הסינים שלא סיפקו רכיבים לפסי הייצור?

חשבו שהחברות הסיניות ישלמו להם והכל ימשיך כרגיל.

הסינים יובילו קו אחיד, מי שרוצה להישאר על הגלגל ולהמשיך לרכוש מהמפעלים הסינים צריך להמשיך לשלם ולא לשחק בתביעות.

מי שמתחיל לשחק בתפצו אותי עלול להישאר בלי ספקים סינים.

לדעתי העולם יותר תלוי בייצור הסיני מאשר הסינים תלויים בעולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סין אף פעם לא שיחקה לפי כללי המשחק המקובלים בעולם העסקי וכל מי שעשה עסקים מול סינים ידע זאת, אבל כולם רצו לקבל גישה לשוק הסיני ולכוח עבודה סיני.

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא הוא לא, תנאי בסיסי לעסק מצליח הוא שיידע איך להיות עסק.

הווה אומר לדעת לפחות באופן בסיסי מה זה הכנסה, הוצאה, הוצאה מוכרת, רווח תפעולי, רווח נקי, מע"מ ומיסים.

לעסקים שעוסקים גם ביבוא/יצוא זה כולל מיסי קניה, מכסים, מכסות מכסים של ארצות המקור והיעד.

בלי כל אלה אתה אולי יודע לעשות כסף, אבל אתה לא עסק, ובטח לא אחד מצליח.

ומשבר כזה חושף מי עסק ומי מתעסק.

שוב, בשורה התחתונה, אתה לא יכול להיות עסק מצליח אם לא הבנת שאת רכיב המע"מ אתה לוקח מהלקוח, שם בצד, ומעביר למדינה אחרי תקופה.

חולק עליך. מכיר הרבה עצמאיים שיודעים לעשות כסף, אבל לא מבינים שום דבר מעבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, korola כתב:

לדעתי העולם יותר תלוי בייצור הסיני מאשר הסינים תלויים בעולם

בטווח הקצר, כן. לטווח הבינוני-ארוך, מדינות כמו וויטנאם, אינדונזיה, מזרח אירופה, ובמידת מה מערב אירופה וארצות הברית יכולות להעביר אליהם ייצור (לא הכל, אבל מספיק).

זה יכול להיות נצחון פירוס מבחינת הסינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנסופרט, די נו, אנשים הלכו מכות בשביל שולחן במסעדה? איך? דרך הטלפון? או דרך אתרי ההזמנות?

יש מסעדות שהצליחו ויש כאלו שנכשלו, בכל טווח מחירים.

המדינה לא עשתה דווקא לבעלי המסעדות, והאמן לי (או לא) - אומנם אני לא חי את חלום המגדל כמוך (וטוב שכך - קראתי מתישהו שלשכנים יש נטיה לזרוק קונדומים משומשים אל תוך הבריכה באחד מהמגדלים, ובאחר התלוננו על צואה של כלבים במעלית), אבל יוצא מספיק, כדי להתגעגע לברים ומסעדות ובתי קפה.

עץ הכסף של  המדינה - מה לעשות -לא צמח מספיק כדי להזחיר לכל אחד את מה שהוא הפסיד. ואתה משום מה לא מבין את זה, כנראה, אבל אם יביאו לך פיצוי מהמדינה על זה שהם לא צפו שתהייה מגפה עולמית, והחליטו למנוע מוות המוני, בניגוד לדיעתך המלומדת, אז הפיצוי הזה יגיע.. ובכן... מקווה שאתה יושב.. בדיוק מאיפה שהגיעו המיסים עד היום. כלומר, אתה וחבריך המוצלחים מענף המסעדנות פשוט תעבירו אחד לשני עוד כמה שקלים. כמו בבדיחה הישנה על שני קאובוים שאחד מהם משכנע לאכול חרא תמורת 50 דולר, ואז השני משכנע את הראשון ואז הם קולטים שהם אכלו חרא בחינם.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המענקים האלה יצאו מהכיס שלנו, של ילדינו ואפילו של נכדינו. נשלם יותר מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס חברות, מכס, אגרות ועוד. לכן המדינה צריכה לוודא שהכסף הולך למקומות שתצמח מהם הכי הרבה תועלת ועסקים שבאמת חשובים לשגשוג המדינה ישרדו את המשבר.  

מה שמפריע לי זה הניסוח הדוחה שלו "אנחנו נעבוד בשביל לשלם לו". "המדינה צריכה אותו ולכן תשלם". "אנחנו נשלם יותר מע"מ". 

זה תמיד "אנחנו" ואף פעם לא "הוא" כאילו הוא איזה אל שמרחף מעל פני האדמה וכולנו עובדים בשבילו. אם יש לו אומץ שירשום את שמות העסקים שלו שאדע לא להיכנס לשם בטעות.  

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי אני חסום על ידי @Transporter כי הוא לא מגיב לתגובות שלי. מעליב משהו, אני משתדל להשקיע.

בקשר לפיצוי עסקים, הראשונים לקבל יהיו היצרנים והייצואנים כי זה מייצר הכנסה, ולא רק "גלגול" כסף. ללא יצור וייצוא, לאף אחד לא יהיה כסף לשבת במסעדה, לראות סרט או לאכול וואגיו.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...