Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אני לא מבין - אתה רוצה פיצוי על ההלוואות שלקחת. כאילו - משלם המיסים (שזה אתה ואני וכל אחד אחר) צריך לשלם צמורת הציוד שקנית? זה בסדר, בתנאי שתעביר את אותו ציוד לידי המדינה (אם תרצה - קרא לזה הלאמה). אבל האמת היא שאף אחד מאתנו לא צריך לממן לך את הרכישות שלך. לכל היותר דרך שכירת שירותיך, לפי בחירתנו.

אני רוצה להוכיח למדינה שעד עכשיו העסק שלי קיים המון שנים ומשלם לעצמו את כל ההוצאות ומרוויח

ואם המדינה מכריחה אותי לסגור את העסק לתקופה ארוכה היא תדאג שהוא יוכל לחזור לשגרה ביום שאחרי

כמובן שאם מדובר בעסק מפסיד המדינה לא צריכה לתת לו שום דבר.

מדובר על עסק שלא ביקש שום דבר מהמדינה ועבד חזק עד לאותו רגע.

בוודאי שהמדינה צריכה לשלם

ואני לא מדבר רק על עצמי. אני מדבר על מלונות, קניונים, מסעדות, מכוני כושר

כל עסק כזה שירד מ 100% ל0% והיה מרוויח צריך לקבל פיצוי שימנע ממנו להקלע לקשיים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אז למה אני - כאזרח המדינה - צריך לשלם כדי לממן את השכ"ד שלו? אני גר בחיפה ואוכל את השניצל שאשתי מטגנת. לא צריך את הואגיו של המסעדן.

בדיוק כמו שהעסק שלי משלם המון מיסים בשנה כדי שתוכל לקבל טיפול רפואי ויממנו את צהל שישמור עלייך

ועוד פעם אני מדבר כאן על אלפי עשרות אלפי עסקים לא עליי

אתה מקבל טיפול רפואי בזכות המיסים שאנחנו משלמים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני השקעתי חזק בבורסה , ועוד עכשיו ההשקעה עלתה ועלתה ועלתה ממש חזק.

מניות אצלי עמדו בתור על מנת שאקנה אותם, אחרי 22:00 בלילה קניתי רק מניות שהבטיחו לי תשואה של 2500 ש"ח 

אף פעם לא חשבתי שהוירוס הולך להגיע ולדפוק לי את כל תיק המניות. 

בעצם זה לא הוירוס, זאת המדינה שסגרה הכל והבורסה צנחה.

אני גם רוצה פיצוי מהמדינה על הנפילה במניות,  איפה עומדים בתור?

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

במדינת ישראל זה לגמרי משהו שאתה צריך לקחת בחשבון.

תשאל כל בעל עסק בשדרות, נתיבות או חקלאי העוטף.

נניח ויש לך מסעדה בשדרות, השקעת מיליון שקל בשיפוץ, עכשיו חמאס החליט לירות רקטות, נכנסנו לסבב לחימה של חודש, מישהו יפצה אותך על המיליון שקל האלה שהשקעת כשהעסק סגור בגלל רקטות? לא נפלה רקטה על העסק אבל יש לך צבע אדום פעמיים בשעה בשדרות.

בחרת לתת דוגמא של איזורים מועדים לפורענות על בסיס קבוע, כחלק מהימור שיש בהשקעה. לדעתי זו לא דוגמא טובה או נכונה למצב הנדיר שפוקד כרגע את כל העולם בו זמנית.

בעניין הבורסה וכד' - 

השקעה בבורסה אומנם מניבה כסף ממיסוי על רווחים וכד' - אבל לא מניבה למדינה כ"כ הרבה כסף כמו עסקים פעילים.
השקעה בבורסה לא מניבה הרבה תקבולי מיסים ומקומות עבודה כמו עסקים פעילים.
להשקעה בבורסה יש את מחיר הסיכון שלה, כשהיא מתרסקת אתה יכול לברוח (אבל עדיין יצאת נפגע, אולי מעט אולי הרבה) אבל במקרה הקורונה הנוכחי - ביום בהיר אחד גזרו על האנשים גזר דין מוות (כי תכל'ס, יהיו כאן עסקים שכמה חודשים לא יעבדו כ-ל-ל ובהעדר הכנסות הם לא יוכלו להמשיך להתקיים).

מעבר לזה, מספיק עם הסיפורים המצחיקים של מינוף עסקים מוגזם וכד'.

המדינה מעודדת צמיחה של עסקים ורוצה שתגדל כי ככה היא מרוויחה יותר. גם הבנקים עושים את זה.

היא לא מצפה שפלוני אלמוני שרוצה לפתוח חברות הובלות, יעבוד כל ימי חייו בשביל לחסוך למשאית הראשונה, ורק אז כשיש לו את הכסף הוא יפתח חברה ויתחיל לעבוד עם משאית אחת עד שיחסוף כסף לשניה - אלא להפך: היא מעודדת אותך להביא חלק קטן מאוד מהבית ועל היתר לקחת את המימון, לגדול, להכניס יותר עבודה ולגלגל מחזורים גדולים יותר. העבודה תממן את המשאיות בלי בעיה.
זה עובד טוב מאוד עד שמגיעה הקורונה ואז ביום בהיר אחד מורידים לך של השאלטר ואומרים לך ללכת לחפש או נותנים לך כל מיני מענקים מצחיקים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Transporter כתב:

אני רוצה להוכיח למדינה שעד עכשיו העסק שלי קיים המון שנים ומשלם לעצמו את כל ההוצאות ומרוויח

ואם המדינה מכריחה אותי לסגור את העסק לתקופה ארוכה היא תדאג שהוא יוכל לחזור לשגרה ביום שאחרי

אתה באמת פשוט לא מבין את הרעיון הזה שלפעמים יש משברים לא צפויים, לא מתוכננים, שדופקים את כולם, ולמדינה - למרות שאתה אולי חושב שהיא כולה מונעת ע"י קנאה בחברים שלך - אין אינטרס שזה יקרה, וגם אין יכולת כלכלית לשקם את כולם אחרי משבר כזה?

לשיטתך משברים כלכליים בגדול תמיד אמורים להיות פתירים בכך שהמדינה פשוט תחזיר לכל אחד כמה שהוא הפסיד, ולא משנה מה המציאות האובייקטיבית בחוץ.

זה לא עובד ככה.

ואם, בפעם הלא יודע כמה, אתה חברים שלך תקבלו סכום כזה או אחר - אז אתם עובדים על עצמכם, כי זה יגיע ממיסים שאתם תשלמו כדי לממן את זה אחר כך.

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, halperin96 כתב:

אם היית מרוויח כאלה סכומים כל חודש,עזוב חודש,כל יום.

איך זה שחודשיים-שלושה שכירות גומרים אותך בתור עסק?

עסק, או תא משפחתי, הם עדיין עסק לכל דבר.

מבלי לזלזל, השאלה שלך מאוד נאיבית ובגלל שאתה בחור צעיר עוד אין לך שום ניסיון באיך החיים באמת עובדים. סיימת צבא, קנית אוטו, עוד יש לך חלב על השפתיים. כנראה שאתה גר אצל ההורים עדיין (מהמר על זה ב 99%).

כשיהיו לך משפחה וילדים, בית משלך וכד', תבין מה זה "לנהל עסק", מה זה בלת"מים ותלמד תוך כדי תנועה איך לתמרן ולעשות הכל.

בינתיים נראה לי שאתה דיי אופטימי אם אתה חושב שלכל משפחה בישראל או עסק בישראל יש חודשיים\שלושה של שכירות קדימה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Transporter כתב:

מישהו יכול להגיד שמקום כזה שנאלץ לעצור כניסה בגלל שהוא מלא גם בישיבה וגם בעמידה לא מרוויח ?

כן, כמו האנשים במסעדה היא לא ערובה לרווחים. סורי. זה נשמע מפתיע, אבל זה ככה.

כדי להרוויח בתחום המסעדנות צריך הרבה הרבה הרבה יותר מרק להביא לקוחות.

לפני 21 דקות, Transporter כתב:

הוא משלם המון מיסים למדינה כדי שביום שזה יקרה היא תדאג לו

אני פיספסתי את הרגע בו המדינה הפכה לביטוח ותשלום מיסים = דאגה בעת פיזדץ עולמי.

מתי זה קרה? ממתי תשלום מיסים = דואגים ליומך הקשה?

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, איציק נ. כתב:

מבלי לזלזל, השאלה שלך מאוד נאיבית ובגלל שאתה בחור צעיר עוד אין לך שום ניסיון באיך החיים באמת עובדים. סיימת צבא, קנית אוטו, עוד יש לך חלב על השפתיים. כנראה שאתה גר אצל ההורים עדיין (מהמר על זה ב 99%).

כשיהיו לך משפחה וילדים, בית משלך וכד', תבין מה זה "לנהל עסק", מה זה בלת"מים ותלמד תוך כדי תנועה איך לתמרן ולעשות הכל.

בינתיים נראה לי שאתה דיי אופטימי אם אתה חושב שלכל משפחה בישראל או עסק בישראל יש חודשיים\שלושה של שכירות קדימה.

איציק

משלם שכירות,לא גר עם ההורים,חיי ככה שיש לי 3 חודשים לשלם שכירות והוצאות.

יודע למה?כי אני לא מפגר שחי על האפס או על הלוואות.

מי שבוחר לחיות במינוף תמידי בתור תא משפחתי,ובמקום לחיות מ80% מההכנסה חיי מ125% מההכנסה ,שיילך לחפש.

ההלוואה היחידה שצריכה להיות זו משכנתא,ואותן דחו אגב.

את תיאוריות החלב על השפתיים תשמור למישהו אחר,אני עובד מגיל צעיר ועבדתי לילות תוך כדי הצבא כדי שיהיה לי כסף לחיות ולקנות רכב.

ואין לזה קשר לכמה ההורים מרוויחים,יכלתי לחיות יופי על חשבונם.

עריכה אחרונה על ידי halperin96
  • אהבתי 2
  • מעניין 2

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

כשאתה לא מצליח - אתה האחראי. כאן לא מדובר באנשים שלא הצליחו.

כשהמדינה סוגרת לך את העסק - היא צריכה להיות אחראית להשלכות.

מה יגיד שכיר שהרוויח 30,000 בחודש, הוציאו אותו לחל"ת ועכשיו הוא מקבל 8,000 שקל בחודש? המדינה אחראית להשלכות ועסקים יקבלו פיצוי, אבל זה לא יהיה 100% מההוצאות הקבועות שלהם.

לפני 32 דקות, Transporter כתב:

בדיוק כמו שהעסק שלי משלם המון מיסים בשנה כדי שתוכל לקבל טיפול רפואי ויממנו את צהל שישמור עלייך

ועוד פעם אני מדבר כאן על אלפי עשרות אלפי עסקים לא עליי

אתה מקבל טיפול רפואי בזכות המיסים שאנחנו משלמים

אין שום קשר בין המיסים שאתה משלם ובין התמורה שאתה מקבל בעד המיסים. מס אינו ביטוח. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שופט את העצמאיים.
כעצמאי אתה צריך להכין את עצמך למצב חירום - ירידה בהכנסות כתוצאה ממיתון, מלחמה קשה שתפרוץ וכד'.
גם אם המדינה לא תסגור לך את העסק בכח - יש סיכוי שתגיע למצב שלא תרוויח וגם לא תכסה את ההוצאות במשך חודש או יותר, במיוחד פה בישראל (לא מתייחס לקורונה)..
זה לא פשוט, במיוחד לעצמאי שרק פתח עסק והשקיע המון.
תרבות המחיה על בסיס חודש (מה שאני מרוויח מספיק לאותו חודש) שייך לאזרחים במדינות מתפתחות ולא למדינה מתקדמת כביכול כמו ישראל, בדרום אמריקה לדוגמא אנשים חיים על תרבות התשלומים והמחיה בצורה הזו, כמובן שזה לא תקין.

המצב לא נעים לאף אחד - המדינה לא יכולה להחזיר לעצמאיים או שכירים את כל מה שהם היו רגילים להרוויח, אין מה לעשות. ואם זה יקרה אז הכסף ילקח ממקום אחר ודווקא אז יפגעו עוד יותר המעמד החלש.

אני לא רושם את זה ממקום של זלזול בעצמאיים חלילה - זה פשוט קו אידיאלי שהלוואי שהיה כאן לכל אחד, שמירת חסכונות לתקופה קשה זה לא חלום.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, איציק נ. כתב:

איציק

1. זה שאתה כותב ״מבלי לזלזל״ לא מצדיק את הזלזול העמוק שאתה מפגין שתי מילים אח״כ כלפי מישהו שאתה לא מכיר ואין לך מושג איך הוא מתנהל כלכלית.

2. לקחתי כמה דקות לחשוב על זה, ומבין כל מי שאני מכיר מספיק טוב כדי לדעת את זה לגביו (משפחה וחברים קרובים), אין אפילו אחד שאין לו גישה בכל רגע נתון לחסכון בגובה שכ״ד (או משכנתא, תלוי במשפחה) של 3 חודשים (לפחות). וכן, מדובר גם במשפחות עם 3 ילדים.

3. בכל מקרה, פספסת לגמרי את הנקודה. זה לא משנה אם יש או אין לך שלושה חודשי שכ״ד קדימה, העניין הוא שזו לגמרי האחריות שלך ולא של אף אחד אחר, כולל המדינה. 

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, איציק נ. כתב:

לבן אדם יש עסק עובד ומצליח, אתה לא תגיד לו בכמה כסף לשפץ את העסק שלו. אם הוא עומד בתחזיות של הבנק, וקיבל מימון, סימן שהוא יכול לעמוד בתשלומים שסוכמו.

אם המדינה באה יום בהיר אחד ואומרת לו לסגור ת'עסק, זה לא אומר שהמדינה מממנת לו את השיפוץ של העסק, אבל היא בהחלט צריכה לתת לו את המינימום בשביל לשלם את ההתחייבויות שלו כמו ביום קודם לכן שעוד העסק היה פתוח.

הוא סיכם מול הבנק, לא מול משלם המיסים. הבנק שותף בהשקעה שלו בעסק, לא קופת המדינה. מאחר והוא מבקש עזרה ממשלם המיסים (אנחנו) זכותי המלאה לא לרצות לממן את השיפוץ במסעדה. אני מעדיף שהכסף ילך לחברת סטארט אפ כלשהי. מאחר ואף אחד לא שואל אותי באוצר יושבים אנשים אחראים (בתקווה) והם אמורים להחליט לאן צריכות ללכת רזרבות חירום של מדינת ישראל.  

שוב, אני לא אומר שלא צריך לתת פיצוי. בהחלט צריך ובהחלט יקבלו, אבל זה לא יהיה על 100% מההוצאות השוטפות ובטח לא על ההשקעה. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, halperin96 כתב:

משלם שכירות,לא גר עם ההורים,חיי ככה שיש לי 3 חודשים לשלם שכירות והוצאות.

יודע למה?כי אני לא מפגר שחי על האפס או על הלוואות.

מי שבוחר לחיות במינוף תמידי בתור תא משפחתי,

תזכור שרוב המדינה הם לא רווקים בתחילת דרכם.
אתה גיבור בלצאת בסיסמאות אבל העיצה שלי עבורך היא: הסכת ושמע.

יש כאן אנשים פי 2 ופי 3 מהגיל שלך, שידעו כבר "דברים" בחייהם.

תזכור שלא כל האנשים חיים במינוף תמידי.

יש כאלה שאצלם מדובר בהישרדות נטו (כסף לשכירות, חשמל, אוכל, ארנונה וכד').
כשתתרחב, תקנה בית יהיו לך ילדים תראה שזה לא ממש עובד ככה כל הזמן.

(בתחילת דרכי לאחר שיצאתי מבית הורי, הייתי משלם שכירות 3 חודשים קדימה [כל רבעון] בלי בעיה).
היו זמנים. להגיד לך שאלו דברים שיכולים להתקיים כל הזמן - הלוואי, אבל זה בד"כ לא.
בדיוק כמוך גם אני מגיל צעיר עבדתי בשביל להגיע למה שיש לי, אל תצפה פה למדליה - אתה עושה את זה בשביל עצמך.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, איציק נ. כתב:

תזכור שרוב המדינה הם לא רווקים בתחילת דרכם.
אתה גיבור בלצאת בסיסמאות אבל העיצה שלי עבורך היא: הסכת ושמע.

יש כאן אנשים פי 2 ופי 3 מהגיל שלך, שידעו כבר "דברים" בחייהם.

תזכור שלא כל האנשים חיים במינוף תמידי.

יש כאלה שאצלם מדובר בהישרדות נטו (כסף לשכירות, חשמל, אוכל, ארנונה וכד').
כשתתרחב, תקנה בית יהיו לך ילדים תראה שזה לא ממש עובד ככה כל הזמן.

(בתחילת דרכי לאחר שיצאתי מבית הורי, הייתי משלם שכירות 3 חודשים קדימה [כל רבעון] בלי בעיה).
היו זמנים. להגיד לך שאלו דברים שיכולים להתקיים כל הזמן - הלוואי, אבל זה בד"כ לא.
בדיוק כמוך גם אני מגיל צעיר עבדתי בשביל להגיע למה שיש לי, אל תצפה פה למדליה - אתה עושה את זה בשביל עצמך.

איציק

לשמוע מה?

מספיק כל הפייסבוק מלא אצלי בפרסומות של מנטורים בשקל,לא צריך את זה גם פה.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, malcishua כתב:

. בכל מקרה, פספסת לגמרי את הנקודה. זה לא משנה אם יש או אין לך שלושה חודשי שכ״ד קדימה, העניין הוא שזו לגמרי האחריות שלך ולא של אף אחד אחר, כולל המדינה. 

זה מה שאתה חושב, ואנחנו לא מסכימים, והכל טוב.

לא חייבים להסכים.

ממה שמתקבל פה הרושם, זה אנשים שאת עיקר זמנם מבלים בין הבית לעבודה, לא יוצאים למסעדות (מפוארות יותר או פחות ?) ולא חיים את החיים, כאילו שמסעדות יפות או חנויות יפות\מטופחות הן משהו ששייך לעשירון העליון או לקבוצה מאוד קטנה של אנשים במדינת ישראל... בפועל זו לא האמת ואנשים נוהרים למקומות האלו כי אנשים אוהבים מקומות יפים, איכותיים ועם אוכל טוב(בהקשר של מסעדה למשל) - ובשביל להזמין מקום אתה צריך להתקשר שבועות ולפעמים חודשים לפניי.
אז כשרוצים לצאת למסעדה איכותית, חשוב שיהיו אפשרויות בחירה - אבל כשקורה מה שקורה עכשיו כולם אומרים "על הזין שלי השיפוץ שלו, אני לא אמרתי לו לשפץ".

לא נותר לי לומר אלא שזו התנהגות ישראלית טיפוסית (ולא בצד המחמיא).

לפני 4 דקות, halperin96 כתב:

לשמוע מה?

מספיק כל הפייסבוק מלא אצלי בפרסומות של מנטורים בשקל,לא צריך את זה גם פה.

אל תשמע כלום.

גבר גבר אתה.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...