Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

זה קצת מצחיק שהדיון סטה לכיוון כלכלי אבל בו זמנית אתם מדברים על טלווזיה כהשפעה גדולה על הקופה.

מכיר לא מעט אנשים שבוכים את חייהם עכשיו שאין להם כסף לחיות (טוב, לא רק בזמן הקורונה) אבל יושבות להם בחניה שתי מכוניות חדשות בשווי של כמעט 300 אלף שח, כשגם אם נשים את גיל המכוניות בצד - הם לגמרי יכולים להסתדר גם עם אחת.

ודווקא בתקופה שכולם בבית יותר קל לחבר בין מכוניות למשפחות ולראות שהמצב הזה הוא נחלתן של לא מעט כאלה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אין בזה כסף הישראלים חיים על אשראי יותר מדי, המאזן תמיד ייצא נגד החברה שתבטח נגד זה.

אכן הוא מכסה חלקית, ולא מכסה סתם אבטלה.

אבל איזה כיסוי יש לך לאשראי רגיל שלקחת ואז חטפת התקף לב?

היורשים שלך מקבלים את החוב

אם אבדת את מקור ההכנסה שלך - אתה בבעיה (שיכולה להפוך לבעיה של הנושים, אבל המחיר שתשלם על כך - גבוה).

אם הלכת לעולמך - החובות ישולמו מהעזבון - עד גובה העזבון. אתה לא מוריש חובות, לכל היותר היורשיך יקבלו אפס.

@Ooga - הטלויזיה כמשל. זה יכול להיות 4000 ש"ח של טלויזיה, יכול להיות 400,000 על מכוניות (כפי שהזכרת), יכול להיות כל הוצאה לא מחושבת אחרת. כולל דירה יקרה עם יכולת החזר משכנתא על הקשקש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מכסה מקרה מוות = מכסה חלקית.

לא מכסה אבטלה = לא מכסה מקרה שבו אתה לא משלם ועדיין חי.

חובות אשראי יכולים להצטבר גם למאות אלפים ואפילו מיליונים, תלוי כמה כרטיסים ובאיזה מסגרות מדובר.

לא יודע מאיפה הבאת את זה שהמדובר בהחזר חלקי - שכן בכל פוליסת ביטוח חיים למשכנתא מצויין באופן מפורש שבמקרה של חו"ח פטירה של אחד מבני הזוג הרשומים על המשכנתא, הביטוח ישלם לבנק את יתרת ההלוואה לבנק...
אני מניח שאם חברות האשראי היו מרגישות צורך לבטח את הסוגיה הזו, היינו כבר מרגישים את זה.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, איציק נ. כתב:

הולדת ילדים זה צורך קיומי (זה טבע העולם) אצל רוב בני האדם (רוב, לא כולם, ולאור מה שרואים כאן בפורום - טוב שכך) ובד"כ השיקול הכלכלי יתפתח לאחר ילד אחד או שניים לפחות, ולא לפני.

צורך קיומי זה לא לחובה. זה שלטענתך השיקול הכלכלי יתפתח לאחר ילד אחד או יותר, מעיד על בעיה רחבה יותר של מחסור/פערים בחינוך/ידע פיננסי אצל רבים (לא מכוון כלפיך).

לפני 2 שעות, farkash7 כתב:

כשאתה רווק .... (כדי לחסוך תגובה ארוכה)

כשאתה בפוזיציה כזו ההסתכלות הכלכלית שלך לא ממש רלוונטית. אתה בהחלט יכול להגיד "אני מתנהל נכון", אבל להגיד על אחרים "אתם מתנהלים לא נכון"... זה קצת לקפוץ מעל הפופיק.

אני לא מסכים, ברמת ההתנהלות הכלכלית כלומר. מה משתנה מבחינת האריתמטיקה כשהמצב המשפחתי משתנה? זה לא שחיבור הופך לכפל. הוצאות הן הוצאות והכנסות הן הכנסות. אם לרווק יש יותר דאטה (כי משפחה, אינטרנט, סקר שוק וכהנה וכהנה) מאשר לזוג עם ילד שלא עשה בדיקה אחת (לא חסר כאלו), מה מונע מאותו רווק לציין כי ההתנהלות של הזוג לא נכונה?

הוא חייב ילדים כדי לדעת מה בדיוק?

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

תגיד ה-OLED 65 אינץ' זה טרנד חדש בקרב הייטקיסטים? במקרה מכיר כמה שקנו בדיוק את אותה טלוויזיה בהפרש של חודש. האמת אחלה טלוויזיה, אבל ה-OLED לא הפיל אותי מהרגליים כמו שחשבתי שיפיל. 

לא חושב שהטרנד הזה יחזיק אם הקורונה תמשיך להשתולל 😮 

לפני 1 שעה, איציק נ. כתב:

[1] רק שהם שוכחים דבר אחד:
לאישה (בעיקר) יש תאריך מודפס (פג תוקף) כמו על אריזת חלב בכל הקשור להולדת ילדים, כך שלפעמים - עם כל הרצון הטוב לחכות ולעשות את הדברים "בזמן שהיה נוח לי ואני ירגיש מוכן" אתה מגלה שליקום יש את הכללים משלו. יש דברים בחיים שפשוט אי אפשר להתכונן אליהם כי זה לא מבחן\בגרות בהיסטוריה.

[2] אשראי זה דבר טוב שצריך לדעת להשתמש בו בתבונה ולצרכים הנכונים. במצבים מסויימים בחיים, בין אם הם כורח המציאות או בין אם רגשיים נטו, אתה תמצא את עצמך משתמש בו. במקומות הנכונים זה באמת ימנף אותך במינימום סיכונים.

[1] בתור אחד שהוא בגילאי סאב 30, אני יכול לאושש שלפחות בסביבה שלי אנשים לא שוכחים. ובעיקר הנשים, בפרט כאלו שמעוניינות בילדים. תיעדוף מדד ההכנסות אצל הפוטנציאליים עלה הרבה יותר מאשר בגילאים מוקדמים יותר. לא רק זה, יש התכווננות יותר רצינית כלפי פונקציה שכוללת כמה פרמטרים (הכנסות, בגרות, רצון לילדים וכו' וכו') או בשמה המקוצר "זה בחור להקים משפחה?". כדי להימנע בדיוק מאותה מריחת זמן שאתה מתאר. נכון שאי אפשר להתכונן, אבל אפשר להגדיל סיכויים כדי להימנע ממצבי דוחק.

[2] מסכים. לצערי זה כלי שעושים לו absue פעם אחר פעם ואז "מתפלאים" שאין רזרבות ושומן לקצץ מהם בזמנים קיצוניים. בעוד שאשראי הוא כלי רלוונטי ושימוש נכון בכסף שעוד לא הכנסת (עתידי) הוא לפעמים נדרש, אסור להתמכר אליו. והעם בישראל בהחלט מכור אליו (אפשר למצוא מקורות, אם זה מעניין מישהו).

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Ooga כתב:

זה קצת מצחיק שהדיון סטה לכיוון כלכלי אבל בו זמנית אתם מדברים על טלווזיה כהשפעה גדולה על הקופה.

מכיר לא מעט אנשים שבוכים את חייהם עכשיו שאין להם כסף לחיות (טוב, לא רק בזמן הקורונה) אבל יושבות להם בחניה שתי מכוניות חדשות בשווי של כמעט 300 אלף שח, כשגם אם נשים את גיל המכוניות בצד - הם לגמרי יכולים להסתדר גם עם אחת.

ודווקא בתקופה שכולם בבית יותר קל לחבר בין מכוניות למשפחות ולראות שהמצב הזה הוא נחלתן של לא מעט כאלה.

טלוויזיה כאינדיקטור אחד, דוגמה אם תרצה, לחיים על אשראי.

לפני 25 דקות, sperial כתב:

אם אבדת את מקור ההכנסה שלך - אתה בבעיה (שיכולה להפוך לבעיה של הנושים, אבל המחיר שתשלם על כך - גבוה).

אם הלכת לעולמך - החובות ישולמו מהעזבון - עד גובה העזבון. אתה לא מוריש חובות, לכל היותר היורשיך יקבלו אפס.

@Ooga - הטלויזיה כמשל. זה יכול להיות 4000 ש"ח של טלויזיה, יכול להיות 400,000 על מכוניות (כפי שהזכרת), יכול להיות כל הוצאה לא מחושבת אחרת. כולל דירה יקרה עם יכולת החזר משכנתא על הקשקש.

לא בדיוק, הרי ממה נצבר חוב האשראי? מקניית חלב או מוצרים אחרים עם תפוגה?

ובכל מקרה כשהחוב מספיק גדול והחשד מספיק כבד, אתה יכול גם להעביר חוב ליורשים.

בדרך כלל מי שממש טורח לעשות דברים כאלה זו רשות המיסים אבל נכון בגדול לכל נותן אשראי גם, זה פשוט תהליך כבד ויקר.

לפני 21 דקות, איציק נ. כתב:

לא יודע מאיפה הבאת את זה שהמדובר בהחזר חלקי - שכן בכל פוליסת ביטוח חיים למשכנתא מצויין באופן מפורש שבמקרה של חו"ח פטירה של אחד מבני הזוג הרשומים על המשכנתא, הביטוח ישלם לבנק את יתרת ההלוואה לבנק...

אני מניח שאם חברות האשראי היו מרגישות צורך לבטח את הסוגיה הזו, היינו כבר מרגישים את זה.

כפרה עליך לא כתבתי החזר חלקי אלא כיסוי חלקי.

כמו שיש ביטוח חובה וצד ג' - נותנים כיסוי חלקי למקרים מסוימים.

חברות האשראי כיום לא צריכות את זה, ייקחו מהעזבון, ואם אין מספיק והחוב עדיין גדול, זה אומר שהיה ככל הנראה foul play, תיפתח חקירה וימצאו נכסים ויממשו אותם בסוף.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Gosser1860 כתב:

מה משתנה מבחינת האריתמטיקה כשהמצב המשפחתי משתנה? זה לא שחיבור הופך לכפל

נראה לי שיש כאלה שיחלקו עליך. פעם חישבו את ההוצאות עם חיבור, מאז הילדים עברו לכפל מי שיכול עובר לחזקות.

האווירה בשרשור כנראה מעידה על הכלל. הפסיק לעניין חולים/מתים, מה שמעניין עכשיו כמו תמיד זה הכסף של כולנו. 

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו כבר בענייני כלכלה מחיר הנפט ירד ל-18$ לחבית. נראה לי הגענו למצב שהחבית שווה יותר מהנפט אשר נמצא בתוכה. 

עזבו את כל משחקי ברוקרים הבורסה עולה בורסה יורדת מחירי נפט משקפים את הפעילות הכלכלית האמיתית שיש בעולם. אם אין ביקוש לנפט זה אומר שמכוניות לא נוסעות, מטוסים לא טסים, מכונות לא עובדות, מפעלים לא עובדים ובגדול פשוט אין כמעט פעילות כלכלית.  

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, halperin96 כתב:

דווקא הטלויזיה שברה אתכם?

אני מקבל מידי פעם מבצעים של 65 אינץ' בפחות מ3 אלף שקל.

זה לא נעים,אבל לא נוראי.

חחח "אבל זה לא OLED", זה המשפט של הפלצנים המדוברים.

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

אם אנחנו כבר בענייני כלכלה מחיר הנפט ירד ל-18$ לחבית. נראה לי הגענו למצב שהחבית שווה יותר מהנפט אשר נמצא בתוכה. 

עזבו את כל משחקי ברוקרים הבורסה עולה בורסה יורדת מחירי נפט משקפים את הפעילות הכלכלית האמיתית שיש בעולם. אם אין ביקוש לנפט זה אומר שמכוניות לא נוסעות, מטוסים לא טסים, מכונות לא עובדות, מפעלים לא עובדים ובגדול פשוט אין כמעט פעילות כלכלית.  

זה בדיוק המצב של הסגר. זה לא יישאר ככה להרבה זמן, זה לא יכול להישאר ככה להרבה זמן.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנפט ירד, אבל עדיין סולר ליד הבית שלי ירד רק ב40 אגורות מחודש קודם (ונחכה לראות איזו ירידה מאי יביא איתו)

והמצב בכבישים לא עמוס אומנם, אבל גם לא ריק. יש ירידה של עשרות אחוזים כי אנשים לא יוצאים לעבודה - אבל לכל השאר, הם יוצאים ועוד איך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.png.e6c927c5b96a5c5e2019326b39d555fa.png

..........................

צריך מילים או שהכול ברור?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים שהוא מאבד את זה והמצב מחמיר מיום ליום. בן אדם בלחץ מדובר במשבר הראשון בקדנציה שלו שהוא לא יכול לשקר את דרכו החוצה. 

אמרתי כמה פעמים בדיון שהקורונה תחשוף הרבה מאוד כשלים ארגוניים וכלכליים. הקורונה גם תחשוף את האימפוטנטיות המוחלטת של טראמפ בניהול משברים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...