Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 1 שעה, EliC25 כתב:

אי אפשר לחשב בשלב זה אחוז תמותה. יש יותר מדי חולים פעילים.

במדינה כמו סין (בעולם דמיוני בו הדיווחים שלהם אמיתיים) בהם מתוך כל המקרים יש רק 2 אחוז מקרים פעילים, אפשר להסיק על אחוז תמותה מהמקרים שנסגרו.

אבל במדינה שלנו נסגרו בקושי 20 אחוז מהמקרים, זה מוקדם מדי כדי לקבל סטטיסטיקה, ואם כבר - לא לחלק את מספר המתים במספר החולים הכולל, אלא במספר המבריאים+מתים

תסתכל על הגרפים של מספר החולים החדשים ושל מספר המתים, תזהה את הדיילי מבחינת הזמן בין גילוי החולה ועד לתמותה.

ההיסט דומה בכל המדינות. ואז תוכל לחשב את אחוז התמותה המשוערים ממספר החולים המאובחנים אצלנו.

השיא של מספר החולים הגיע ה 2/4 והשיא של מספר המתים הגיע בערך ב 9/2.

עכשיו יש 2 דרכים לנסות להעריך.

מספר המתים היום 150 חלקי מספר החולים המאובחנים לפני שבוע בדיוק 10/4 היו 10,000 - יוצא 1.5% 

ממוצע של איזור השיא - מדובר ב 500 חולים חדשים ביום, לעומת 7 מתים ליום בממוצע  -  יוצא 1.4%  

ולכן המספרים של המלל קרובים למציאות, אני בטוח שלהם יש נתונים יותר מדוייקים ממה שיש לנו. 

לדעתי על סמך הנתון הזה יעריכו עד כמה ניתן לפתוח את המשק, 1000 חולים מאומתים ליום המשמעות היא 15 מתים ליום.

כנראה זה מספר שניתן להתמודד איתו, במספר כזה צריך בערך 300 מכונות הנשמה - אז יש רזרבה להתפרצות בלתי נשלטת.

כיום מדברים על צפי של 7000 מערכות הנשמה. 

מערכים שהטיפול בפלזמה ישפר עוד יותר את האחוז התמותה , וכנראה גם את ההחלמה של אלו במצב בינוני. 

בקיצור יאללה - לאפשר מסיבות בפארק הירקון. 

image.png.adeebd32c65d4c827d5bd4b16c256204.png

image.png.5652b2f5e9ef95c21459efb8cc9f7359.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, korola כתב:

תסתכל על הגרפים של מספר החולים החדשים ושל מספר המתים, תזהה את הדיילי מבחינת הזמן בין גילוי החולה ועד לתמותה.

ההיסט דומה בכל המדינות.

רק אם אתה מנטרל החוצה את איטליה, ספרד, צרפת וכו'.

כי אם ניקח דוגמה מספרית - 100 חולים שזקוקים להנשמה, אם תחבר אותם למכונות הנשמה נראה שיהיו לך בערך 50 מתים מתוכם אחרי X זמן.

אבל במדינות שקרסו ואין בהן מספיק מכונות הנשמה אותם 100 לא רק ימותו ככל הנראה כל ה-100 וידפקו לך את הסטטיסטיקה, אלא גם ימותו הרבה יותר מהר וידפקו לך את הסטטיסטיקה בפעם השנייה.

כדי לקבל מספרים הגיוניים למצב כזה אתה צריך להסתכל על המספרים ממדינות שלא בחרו מי לחבר למכונת הנשמה ומי כן.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מעניינת וראיון עם אחד הרופאים בשיבא שמטפל בחולים:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001325600

מחקרים מן הימים האחרונים חושפים תסמין ייחודי במקרים קשים של מחלת קורונה - קרישי דם בכלי הדם הקטנים בריאות • התסמין לא מוכר ממחלות אחרות • ד"ר איל צימליכמן, שיבא: "הקורונה היא מחלה מתעתעת. היא בעצם שתי מחלות שונות לגמרי מאותו וירוס"

"זו מחלה כל כך מורכבת", אומר ד"ר איל צימליכמן, מנהל חדשנות ורפואה בבית החולים שיבא. "בכל יום אנחנו חושפים מידע חדש על המחלה ואני בטוח שבעוד שלושה חודשים נאמר לעצמנו 'איך לא הבנו את זה'. המחלה הזו כל כך מורכבת וייחודית - ממש לא עוד שפעת - עד שאנחנו לפעמים אומרים לעצמנו בצחוק שאולי בכל זאת מדובר בנשק ביולוגי, אם כי אנחנו לא באמת מאמינים בזה".

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי גם את איטליה וגם את ספרד, אתה גם מוזמן לבדוק,.

גם שם רואים היסט של 7 ימים בשיאים של החולים החדשים והמתים , זה ממש חוזר על עצמו ברוב הגרפים. 

ומה שמפתיע היחס באיזורי השיאים די דומה, בתקופה של קריסת מכונות ההנשמה ובתקופה של אין עומס על מכונות ההנשמה 

ראה דוגמא איטלה, רואים 4 שיאים בשני הגרפים, ההיסט הוא כ-7 ימים (בממוצע - יש גם 10 ימים היסט)

בפיק הראשון - יש לנו 5500 חולים מאובחנים ביום בממוצע וכ- 700 מתים ליום 12.7 אחוז.

בפיק האחרון - יש לנו כ-3500  חולים מאובחנים ביום בממוצע וכ- 450 מתים ליום  כ 12.8 אחוז.

פחות הוא יותר אחוזי התמותה נשארים דומים בשיאים.

כמובן שצריך להסביר את השוני בן אחוזי התמותה שלנו ושלהם , אבל זה יכול להיות בגלל ריבוי הזקנים אצלהם,

ושם לא באמת גילו את כל החולים ויש להם פי 5 או פי 7 יותר חולים אמיתיים לעומת מאובחנים.

image.png.f229fb6a9d36cc0a80633fae14920475.png

image.png.d28499474aef9988f3cd36fae436de24.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Ooga כתב:

זה קצת מצחיק שהדיון סטה לכיוון כלכלי אבל בו זמנית אתם מדברים על טלווזיה כהשפעה גדולה על הקופה.

מכיר לא מעט אנשים שבוכים את חייהם עכשיו שאין להם כסף לחיות (טוב, לא רק בזמן הקורונה) אבל יושבות להם בחניה שתי מכוניות חדשות בשווי של כמעט 300 אלף שח, כשגם אם נשים את גיל המכוניות בצד - הם לגמרי יכולים להסתדר גם עם אחת.

ודווקא בתקופה שכולם בבית יותר קל לחבר בין מכוניות למשפחות ולראות שהמצב הזה הוא נחלתן של לא מעט כאלה.

אני מכיר אנשים שנוסעים על רכבים של 800K ואין להם כסף לחיות.

אז מה ?

חסר אנשים שלוקחים הלוואות על הלוואות כדי לנסוע עם רכב?

לפני 9 שעות, ChemGuy85 כתב:

אני יכול להעיד רק על עצמי אני בחיים שלי לא אשלם סכומים של מסעדת יוקרה ואני בחיים, בחיים, בחיים לא אסכים לעמוד בתור לאוכל כמו הלוזרים האלה שעומדים בכניסה לויטרינה בתל אביב. אני אסכים לעמוד בתור לאוכל רק כאשר חייל חמוש יחלק לי מנת קרב ממשאית צבאית. 

אין קשר בין ויטרינה למסעדת יוקרה

אתה לא הולך ל ARIA או למסה (בימים הטובים שלה 4 שנים אחורה) או לחמארה של רפאל בזמנו בשביל הסטייק הלא טעים שם או בשביל צלעות "סבבה" שעולות 300 שקל

אתה הולך בשביל האווירה, בשביל בחורות, חברים

על הדרך עם האלכוהול  אתה גם אוכל

לשתות וויסקי אני יכול גם בבית, אבל זה לא אותה אווירה כמו בבר

במיוחד כשיש מוזיקה טובה ובחורות יפות

ובד"כ בחורות שנראות טוב יוצאות למקומות האלה ולא לבר באלנבי או אבן גבירול

ויטרינה בכלל לא בקטגוריה הזאת, סתם מקום שהחליטו לשים מעט שולחנות כדי לגרום לתור שיראה עמוס וימשוך אנשים

יכלת באותה מידה לתת את יאפה כנאפה דוגמא אבל אין שום קשר בין זה למקומות שנתתי

לפני 9 שעות, איציק נ. כתב:

בוא נדייק, לפי טבלאות השכר שפורסמו חודש שעבר - שכיר מעל גיל 28 שהרוויח 25K שח לחודש, יקבל 10.5K ש"ח בחל"ת. 

זוהי הקיבצה המירבית גם אם הרווחת מעל 25K, כך שמי שהרוויח 30K אמור לקבל גם כן  10.5K ש"ח.
ב 30K ברוטו נשאר לך משהו כמו 17-18 נטו.
ב 10.5K ברוטו נשאר לך 8K נטו. 
זה אומר שהפיצוי שמתקבל הוא בערך 45% מערך השכר המקורי.

אם זה מה שיהיה הפיצוי גם לעסקים - בחלום הלילה.

נכון לעכשיו שמעתי שעסקים שהרוויחו מ 240,000 עד מליון יקבלו 10500 על חודש אפריל

עכשיו תשאל מה הקאץ כאן ?

אותם עסקים לא קיבלו שקל במענק של חודש מרץ

אז בעצם נתנו להם 10500 באפריל עבור חודשיים , שזה 5250 על כל אחד מהחודש, לעסקים שהרוויחו בין 240,000 למליון שח בשנה

בזמן שבחודש מרץ עסק שהרוויח 240,000 בשנה קיבל 6000 שקל עבור מרץ, שזה כבר יותר מעסק שהרוויח 800,000 ב 2018

אין שום היגיון

סתם לסתום לאנשים את  הפה ולהגיד נתנו לכם

עכשיו מחודש מאי יתחילו לשלם לפי 15% מהמחזור

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, korola כתב:

בדקתי גם את איטליה וגם את ספרד, אתה גם מוזמן לבדוק,.

כדי שהחישוב יהיה אמין תהיה חייב ללכת הפוך, לחשב בישראל בתקווה שלא יהיה עומס מכונות בכלל, ואז להשוות לסטטיסטיקה של איטליה וספרד.

אז תוכל להסיק מסקנות רלוונטיות, אולי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Transporter כתב:

במיוחד כשיש מוזיקה טובה ובחורות יפות

ובד"כ בחורות שנראות טוב יוצאות למקומות האלה ולא לבר באלנבי או אבן גבירול

לא ישבתי עדיין בבר בארץ שהייתה בו מוזיקה טובה - בדרך כלל רועשת מידי ככה שאי אפשר לדבר.

ולגבי הבחורות - הסגנון הזה שאתה מדבר עליו כנראה גם לא בשבילי. בדרך כלל מרגיש שצריך לשים מסביבה פיגומים ולהביא 3 פועלים כדי להוריד את כל התוספות המלאכותיות + צבעי מלחמה שיש עליה.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, garicho כתב:

לא ישבתי עדיין בבר בארץ שהייתה בו מוזיקה טובה - בדרך כלל רועשת מידי ככה שאי אפשר לדבר.

ולגבי הבחורות - הסגנון הזה שאתה מדבר עליו כנראה גם לא בשבילי. בדרך כלל מרגיש שצריך לשים מסביבה פיגומים ולהביא 3 פועלים כדי להוריד את כל התוספות המלאכותיות + צבעי מלחמה שיש עליה.

זה כבר עניין של טעם

לא כולם אוהבים מה שאני אוהב. 

אבל המקומות האלה מנגנים מיינסטרים

מה שעובד היום הכי חזק זה טכנו, סטייל סולומון

זה מה שמושך את הקהל הזה

אני בתור ילד הייתי יוצא ל TLV\DOME\VOX וזכיתי גם לנגן שם

גדלתי לתוך הסצינה הזאת ולתרבות שכשמקום עובד חזק מכניסים רק מי שיכול לשלם טוב או נראה ממש טוב

לא מבקש מכולם להבין את זה

בגלל זה יש כאן אנשים שלא מבינים את זה שאנשים עומדים מחוץ לבר  וסוגרים עם המארחת סכומים של כמה מאות שקלים לראש רק כדי להכנס.

לפני 10 שעות, halperin96 כתב:

אם היית מרוויח כאלה סכומים כל חודש,עזוב חודש,כל יום.

איך זה שחודשיים-שלושה שכירות גומרים אותך בתור עסק?

לכל עסק נורמלי יש את החסכונות שלו

יש סכומים שהוא שומר לשיגרה של העסק

חסכונות לשידרוגים

ודברים אחרים שכל אחד חוסך אליהם

כבר אמרתי כאן

ברור שאתה יכול להגיד לי יש לך ולאישתך 2 רכבים, תמכור אחד ואתה בשניה משלם שכירות לעוד 3-4 חודשים

אתה גם יכול להגיד לבעל העסק למכור את הבית

או למנכל רשת פתאל למכור את אחד המלונות..

תמכור את המלון ופתרת את הבעיה שלך לכמה חודשים  ואתה לא צריך כלום מהמדינה. מה הבעיה ?

זה בדיוק כמו להגיד לעסק תפתח את אחד החסכונות שלך

כי אם החסכון הזה מיועד לשיפוץ האולם או המלון או לפתוח איתו עוד עסק לקראת הקיץ

או שכבר השתמשתי בו כדי לפתוח את העסק

אז בחודש מרץ לא היה לי בעיה לא לעבוד

באפריל גם

אבל אנחנו יודעים ומבינים שגם במאי יוני יולי אוגוסט לא נעבוד

ובגלל זה מעלים את הנושא הזה היום

ולא ביולי או אוגוסט כשלא עבדנו כבר 4-5 חודשים  בלי להכניס שקל

ואנחנו צריכים לפתוח חסכון או למכור נכס כדי לשלם את זה

זה מה שמבקשים מהמדינה. למנוע את זה

בוא נדבר בהגיון 

אתה רואה טלוויזהי בדיוק כמוני

אנחנו לא מדברים פה על משהו הזוי שאני כתבתי כאן ובקשתי.

זה אני, זה חיים כהן, זה בעלי עסקים באילת, רשתות של מלונות, מספרות, בעלי מסעדות מצליחות, בעלי אולמות אירויעם

כל יום מתראיינים אנשים

כולם לא יודעים להתנהל ? כולם חושבים עקום ? לא נראה לי

עובדה שאף מראיין לא אומר להם "אתם חצופים אם אתם חושבים שאני אממן לכם את המענק"

לפני 10 שעות, korola כתב:

ואני השקעתי חזק בבורסה , ועוד עכשיו ההשקעה עלתה ועלתה ועלתה ממש חזק.

מניות אצלי עמדו בתור על מנת שאקנה אותם, אחרי 22:00 בלילה קניתי רק מניות שהבטיחו לי תשואה של 2500 ש"ח 

אף פעם לא חשבתי שהוירוס הולך להגיע ולדפוק לי את כל תיק המניות. 

בעצם זה לא הוירוס, זאת המדינה שסגרה הכל והבורסה צנחה.

אני גם רוצה פיצוי מהמדינה על הנפילה במניות,  איפה עומדים בתור?

לא נראה לי שקמת יום אחד וראית מינוס 30%

הירידה הייתה מאוד הדרגתית במיוחד אתה עם כל הנבואות שלך מחודש פברואר יכלת לצאת בזמן אם כלכך היית בטוח במספרים השטותיים שרשמת כאן

יכלת בכל יום לעזוב הכל ולשבת על הגדר או לדלל.

לבעל עסק אין אפשרות למכור את העסק ולחזור עוד חצי שנה.

ובניגוד לעסק

אם אתה תשב רגל על רגל ותסתכל על התיק הוא יחזור לעצמו לבד

כל מה שירד יעלה בחזרה (וזה כבר עכשיו קורה: צימצמנו ממינוס 35% למינוס 15% שזה המון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Transporter כתב:

אבל אנחנו יודעים ומבינים שגם במאי יוני יולי אוגוסט לא נעבוד

אני זורם איתך.

אתה מבין שגם אם ישחררו את כול ההגבלות, עדיין לא תעבדו (אתה ורוב עסקי הפנאי) במתכונת מלאה נכון?

אז ככה או ככה אתם תאכלו נפילה בהכנסות.

מסכים?

עד מתי צריכים לפצות אתכם? עד לחזרה לשגרה כמו שהייתה בדצמבר?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, David32 כתב:

אני זורם איתך.

אתה מבין שגם אם ישחררו את כול ההגבלות, עדיין לא תעבדו (אתה ורוב עסקי הפנאי) במתכונת מלאה נכון?

אז ככה או ככה אתם תאכלו נפילה בהכנסות.

מסכים?

עד מתי צריכים לפצות אתכם? עד לחזרה לשגרה כמו שהייתה בדצמבר?

אם ישחררו את כל המשק חוץ מהפנאי יהיה יותר תקציב כדי לתת לנו. כן

שוב לא צריך להיות דוקטור לכלכלה כדי לדעת שאם מתחם סינמה סיטי לא יעבוד עד ינואר יש סיכוי טוב שהוא לא יצליח להחזיק

ככה גם פארקי מים, לונה פארק, מסעדות בחופי ים וכו'

באופן כללי רווח במסעדה נע בין 10-20% כש 20% מרוויחה מסעדה שמנוהלת כמו גרמניה הנאצית

אם תקח מסעדה שיכולה להכניס 250 איש

ותגיד לה מאשר לך להכניס רק 100 כדי שלא יהיו קרובים אחד לשני

אני בספק אם שווה לה לפתוח בכלל

אתה חייב להבין שההוצאות שכל העסקים דואגים מהם הן הוצאות קבועות שלא תלויות בנו

אף עסק לא יוותר מחר על המחסן של המסעדה שלו, או על החדרי שיעורים של החדר כושר, או על איזור קבלת פנים של האולם אירועים, כדי לשלם פחות שכ"ד

ההוצאות האלה הולכות עם העסק עד שיחזרו לשיגרה

והוא יצטרך את העזרה הזאת עוד חודשיים עוד 4 חודש אם יכריחו אותו להשאר סגור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כדי שהחישוב יהיה אמין תהיה חייב ללכת הפוך, לחשב בישראל בתקווה שלא יהיה עומס מכונות בכלל, ואז להשוות לסטטיסטיקה של איטליה וספרד.

אז תוכל להסיק מסקנות רלוונטיות, אולי.

לא הבנתי למה ללכת הפוך? ולמה העומס על מכונות ההנשמה בכלל נכנס לתמונה.

הדיון התחיל מהחישוב של המל"ל, נאמר שאי אפשר לחשב אחוזי תמותה עד שלא נסיים את הסאגה,

אני חושב המל"ל כן יכול לחשב, הוא פשוט יכול בקש ממשרד הבריאות את מספרי החולים של המתים , ולדעת מה ההיסט מבחינת גילוי המחלה לתמותה הממוצע.

אני נקטתי בשיטה אחרת, כמובן שהיא לא מדוייקת והיא בנוייה על זה ששיטת איבחון החולים לא משתנה.

אם פתאום בארץ יחליטו שמשנים את שיטת איבחון החולים , ויעבדו בשיטה של איטליה (מאבחנים רק חולים עם שיעול וחום).

אז נאבחן רק מעט חולים מכלל החולים , ואחוזי התמותה יעלו.

או הפוך, אם פתאום יגדילו ל 40,000 בדיקות ביום , ויגלו עוד חולים קלים ללא תסמינים שלא היו מגיעים להיבדק בכלל.

אז המכנה יגדל ואחוז התמותה ירד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

אז למה אני - כאזרח המדינה - צריך לשלם כדי לממן את השכ"ד שלו? אני גר בחיפה ואוכל את השניצל שאשתי מטגנת. לא צריך את הואגיו של המסעדן, וגם מדינת ישראל לא צריכה את האולם ואת המטבח שלו. לי ההגיון שלך אפשר שהמדינה תפצה אותו - אבל אין ארוחות חינם, אז המדינה תקבל בתמורה את הציוד ואם תרצה תוכל להעסיק אותו כשכיר בתנאים שלה. או להכנס אתו לשותפות ולקבל חלק מהרווחים (לא כולל מסים).

כי העסק מתקיים במדינה ומשלם המון מיסים למדינה, כנראה הרבה יותר  (באחוזים) משכיר ממוצע שמתפרנס באותה מדינה

לכן אם המדינה כופה עליו לסגור את העסק היא צריכה לדאוג לו שלא יקרוס

ושוב מדובר רק על עסקים שיוכיחו שהם היו מרוויחים לפני שהכל קרה

לא עסקים שעמדו לפני קריסה ומנסים לגלגל את זה על המדינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

כי העסק מתקיים במדינה ומשלם המון מיסים למדינה, כנראה הרבה יותר  (באחוזים) משכיר ממוצע שמתפרנס באותה מדינה

אני לא מומחה מיסוי (מזל שיש לנו בשירשור כאלה, יאללה תבדקו את הטענה)

אבל זה מה שמצאתי:

image.png.84fb962045dd7f02551306d2316a4e56.png

[https://fs.knesset.gov.il/globaldocs/MMM/a590f554-1e00-e811-80da-00155d0ad651/2_a590f554-1e00-e811-80da-00155d0ad651_11_10758.pdf]

ממה שאני רואה, דווקא ההפיך קורה, או שאולי לא הבנתי נכון את הטבלה או בחרתי בטבלה הלא נכונה.

לפני 22 דקות, Transporter כתב:

אתה חייב להבין שההוצאות שכל העסקים דואגים מהם הן הוצאות קבועות שלא תלויות בנו

אף עסק לא יוותר מחר על המחסן של המסעדה שלו, או על החדרי שיעורים של החדר כושר, או על איזור קבלת פנים של האולם אירועים, כדי לשלם פחות שכ"ד

ההוצאות האלה הולכות עם העסק עד שיחזרו לשיגרה

אני לא יודע למה אתה עדיין מסביר על הוצאות של עסקים.

אני מכיר את העיניין.

יש שתי אופציות:

1. הקורונה נעלמת, או שמתעלמים ממנה לגמרי, וחוזרים לשגרה שהייתה ב 2019.

2. מתחילה תקופה חדשה, שיכולה להיות איתנו שנה שנתיים, שבה כולנו (בעולם, לא רק בישראל) עוקבים אחרי חוקים מסויימים כדי למנוע התפרצות.

אם 1 קורה - הכול בסדר, חזרה מלאה לשגרה, הכול טיפ טופ, העצמאים בסדר, השכירים בסדר, כולם בסך הכול בסדר.

אם 2 קורה - עסקים כן יצתרכו לוותר על המחסן של המסעדה (זה לא אפשרי, אני יודע, אבל זאת הדוגמה שלך) או על חדרי שיעורים של חדר הכושר. בנוסף גם באיזור שקיים עכשיו בחדר כושר ישתמשו בחוסר יעילות יחסי כי נצתרך לשמור מרחק. וכן זה אומר שמסעדה שבפיק יכולה לשרת 250 איש תוכל לשרת עכשיו רק 150 איש. אם תיהיה אכיפה כמובן. שווה לה או לא שווה לה, זה כבר נושא אחר. ופירגנת עם האחוזי רווח במסעדות.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, David32 כתב:

אני לא יודע למה אתה עדיין מסביר על הוצאות של עסקים.

אני מכיר את העיניין.

יש שתי אופציות:

1. הקורונה נעלמת, או שמתעלמים ממנה לגמרי, וחוזרים לשגרה שהייתה ב 2019.

2. מתחילה תקופה חדשה, שיכולה להיות איתנו שנה שנתיים, שבה כולנו (בעולם, לא רק בישראל) עוקבים אחרי חוקים מסויימים כדי למנוע התפרצות.

אם 1 קורה - הכול בסדר, חזרה מלאה לשגרה, הכול טיפ טופ, העצמאים בסדר, השכירים בסדר, כולם בסך הכול בסדר.

אם 2 קורה - עסקים כן יצתרכו לוותר על המחסן של המסעדה (זה לא אפשרי, אני יודע, אבל זאת הדוגמה שלך) או על חדרי שיעורים של חדר הכושר. בנוסף גם באיזור שקיים עכשיו בחדר כושר ישתמשו בחוסר יעילות יחסי כי נצתרך לשמור מרחק. וכן זה אומר שמסעדה שבפיק יכולה לשרת 250 איש תוכל לשרת עכשיו רק 150 איש. אם תיהיה אכיפה כמובן. שווה לה או לא שווה לה, זה כבר נושא אחר. ופירגנת עם האחוזי רווח במסעדות.

אז אתה שוב חוזר לזה שבמקרה הרע אלפי עסקים יסגרו

אני אומר שהמדינה לא יכולה להרשות שמצב כזה יקרה

כ אתה לא מדבר פה על הפלאפל ההוא שמוכר 500 מנות ביום ואפשר להסתדר בלעדיו

אתה מדבר על תעשיות שלמות

לא מכיר עסק שיכול להחזיק שנתיים כשהוא סגור

לא מכיר מסעדה שיכולה לחתוך את כמות הסועדים במשך שנתיים ולהשאר פתוחה

לא מכיר אולם אירועים שיכול להתחייב לעבוד במשך שנתיים רק על 100-200 איש

וזה נכון גם לבתי מלון

ואם אתה סוגר מלונות אז אתה סוגר את אילת

אתה מדבר פה על תעשיות שלמות

וכל הפתרונות האלה "בעל מספרה ידאג לחלק ללקוחות שלו כפפות, אלכוג'ל, הספר יחליף כפפות אחרי כל לקוח" ועוד דברים הזויים

אתה חושב שזה לא עולה כסף ? אפשר להתנהל ככה שנתיים כשאתה מודע לזה שאסור לך להכניס כמות של לקוחות וחייב להכניס פחות בכל יום ?

אני רק אזכיר כאן שמקדונלדס שנחשב לעסק שמנוהל בצורה מצויינת

החליטו להשבית את המשלוחים אחרי כמה ימים שניסו לעבוד ככה וחשבו שלא מתאים להם

לאחרונה הם הודיעו שהם החזירו את המשלוחים

למה ?

כי הם הבינו שאם הם ישביתו את העסק תקופה ארוכה יהיו סניפים שפשוט לא יחזרו

אז גם מקדונלדס לא יודעת להתנהל ?

ויש פה עוד המון סקטורים שאני לא מצליח לחשוב עליהם כרגע אבל נפגעים באותה צורה

אני אומר שהמדינה לא יכולה להרשות לזה לקרות

אם היינו מדברים פה על כמה עסקים קטנים שלא מעניינים אף אחד הייתי אומר שיש מצב שיצטרכו למחוק אותם

אבל אם אתה אומר לי ששנתיים המשק לא יעבוד אני מצטער להגיד לך זה לא יכול לקרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...