Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 20 שעות, Transporter כתב:

לא יאמן שאתם עוד בזה

אנחנו בזה כי כל העולם בזה.

כל מי שתלוי בסין לבצע משהו. מהנדסה, רכש, רכיבים, אספקות ומה לא. 

מפעלים שלמים נסגרים כל יום, ערים שלמות בעוצר.

תודה לאל (או אולי לפוטין?...) שהטירוף ההזוי מתחיל סוף סוף להירגע במערב, אבל בסין, אוי. ושם זה לא נראה שזה הולך לאנשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, David32 כתב:

אף אחד לא הכריח אותך להיכנס לשירשור. ככה שכנראה שגם אתה עוד בזה.

שחרר אותנו כבר.

זה בסדר, הוא נוסע למיקונוס ומונקו.  יחזור הנה לקראת עונת הואגיו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חזר ממיקונוס?
דווקא עכשיו בדיוק בסוף ספירת העומר (תחילת עונת החתונות) הקורונה מתחילה להרים את הראש?
מה אתם אומרים? חתונות של 1500 איש או 50 איש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אני רציתי לשאול אם ספריאל כבר קיבל את המנה החמישית.

מה אומר ספריאל?

בכלל לא בטוח שיהיה בה צורך. יש לא מעט דיבורים על כך ש-3-4 מנות מספקות הגנה סבירה נגד תחלואה קשה, וממילא ההגנה של החיסון הקיים, נגד הדבקה, מול הזנים של 2022, לא מבריקה ובעיקר קצרת טווח. אם וכאשר יהיה חיסון מעודכן יתכן שהתמונה תשתנה, אם כי זה עלול להיות קצת מרדף אחר הזנב. יתכן גם שיהיה מקום להשתמש בחיסון מסוג שונה, יש טענה, עם בסיס מסויים, ש-mix and match משפר את יעילות סדרת החיסונים.

לפיכך להערכתי הקריטריון יהיה מספר החולים הקשים החדשים, שכרגע נמוך אבל במגמת עליה די חדה - יחד עם זצינות חיסון מעודכן, ובתנאי שהמחקרים עליו יראו יעילות.

למרות העליה החדה במספר המאומתים בשבועיים האחרונים אני מעריך שהמודיעין באיכות נמוכה ושמספר הנדבקים האמיתי גדול בהרבה - גם בגלל אחוז המאומתים הגבוה המעיד על מספר בדיקות לא מספק, וגם כיוון שרבים מסתפקים בבדיקה ביתית ולא ניגשים לבדיקה מפוקחת, כך שאינם רשומים במערכות. כאןמישראל שונה ממדינות אחרות , שמאפשרות דיווח על ממצאי בדיקה ביתית חיובית, אבל סה"כ זה סביר בגלל משמעות דיווח חיובי כזה לגבי תו חרוק (כרגע לא רלוונטי) ובעיקר נסיעה לחו"ל.

הצעד האחד שאני מצפה שיבוצע הוא החזרת המסיכות בחללים סגורים. כמובן שבאווירה הקיימת לא יהיה יעיל בלי הפניית משאבים לאכיפה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליה המשמעותית במספר המאומתים ברורה כבר לפחות 10 ימים, כך שהתגובה אפילו איטית, מה שלא מפתיע הן בשל אווירת סוף הקורונה ןהן בגלל הבלגן הפוליטי.

בינתיים אני לא רואה צורך באיזו תגובה היסטרית, להסתפק מהחזרת המסיכות במקומות סגורים. ואני מוסיף, לאור המשמעת הירודה וקשיי האכיפה - להמליץ לאנשים בסיכון לעטות מסיכות FFP2/N95/KN95 במקומות סגורים, במיוחד בסיכון גבוה כמו תחב"צ.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, sperial כתב:

הצעד האחד שאני מצפה שיבוצע הוא החזרת המסיכות בחללים סגורים. כמובן שבאווירה הקיימת לא יהיה יעיל בלי הפניית משאבים לאכיפה.

ברור, כי כבר תפסו את כל הגנבים/רוצחים/אנסים, אז אפשר להתפנות גם לזה.

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה, מפיצי מחלות פחות חשובים? 

תחלואה פוגעת לא רק בבריאות אלא גם בכלכלה. ירידה בתוצר (כי אנשים נעדריל צהעבודה) ועליה בעלווות רפואיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

למה, מפיצי מחלות פחות חשובים? 

כן?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייבים להחליף תקליט.
זוכרים שכל העולם נסגר בתחילת 2020, שביבי סגר אותנו בבית ?
איזה סרטון יאיר לפיד הוציא?  הוא טען שממשלה בלי מנדט מודיעה לאזרחים שאי אפשר לצאת מהבית.

אז מבחינתי כל עוד אין עדות בעולם שמדובר במחלה שמעמיסה את בתי החולים מבחינת מונשמים או חולים קשה,
אין שום סיבה לעשות דבר.
לא מסיכות,  לא אכיפה.  חיסונים למי שרוצה אין לי בעיה. 
אבל באמת , קצת פרופורציה בחיים. 
חוץ מהשם קורונה ומהקירבה לבן דוד הרחוק שהשתולל פה בשנת 2020.. אין שום קשר.
מדובר במוטציה/ווריאנט אחר,  המחלה לא שונה בהרבה משפעת.

חכו , עוד מוקדם מידי להתחיל לסגור את המדינה.  
ומי שלא זוכר אז בקיץ 2020, הקורונה המקורית הייתה פה ברחובות ולא היה קטסטרופה. 
אפילו חתונות היו עד 300 איש אם אני לא טועה .. איפה שחר שצריך אותו?

עריכה אחרונה על ידי korola
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק. מספר החולים הקשים (עד כמה שאני מבין זה מספר החדשים) עלה בשבוע האחרון  ב-45% לעומת שבוע קודם. אז במספרים אבסולוטיים עדיין המספר קטן, אבל על מקדם הדבקה 1.2, ועם הדיליי מההדבקה עד התחלואה הקשה, צריך להיות עם האצבע על הדופק ולנקוט אמצעים לפני שבתי החולים סופגים עומס. האנצעים יכולים להית קלים - מסיכות, אולי מגבלות מינימליות על התקהלות, אבל לעצור את אווירת סוף הקורונה, כי אנחנו לא שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

לפיכך להערכתי הקריטריון יהיה מספר החולים הקשים החדשים, שכרגע נמוך אבל במגמת עליה די חדה - יחד עם זצינות חיסון מעודכן, ובתנאי שהמחקרים עליו יראו יעילות.

image.png.34a20726c551cce776e4f9fabe2d792d.png

בינתיים  לא ממש רואים עלייה חדה בחולים קשה. 

image.png.c3304ecf76e1178e8ea919ef69ba73ac.png

אתה מבין זה עלה מ 42 ל 67.
זה אומר שפשוט הייתה התפרצות קלה בבית אבות ו-20 קשישים הוגדרו במצב קשה. 
בסה"כ אין הבדל מהותי בבחינה מול השבועות הקודמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...