Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

נזהרתי בקביעה שלי לגבי הזן שגרם לאותה גברת ללכת לעולמה.

הזהירות שלי בענייני קורונה כיום היא N95, אוורור ככל האפשר והקפדה על עטיית מסיכה על ידי הפציינטים שלי. 

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, sperial כתב:

מדינת ישראל לא דורשת מסיכות בטיסה. זה נדרש לפי מדיניות חברת התעופה ומדינת היעד.

אחותי טסה לפני שבוע לאיטליה עם ריאנאייר. בהלוך היה טרור בעניין המסיכות, בחזור לא בדקו כלום.

ברווז - כיוון שהמסיכות הכירורגיות לא מגנות עליך ביעילות כשכל הסביבה הסירה אותן, ממליץ לך להצטייד במסיכות בתקן N95/KN95/FFP2. עולות 3 ש"ח ליחידה לפי זאפ, 60 אג' אצל עלי הזריז.

יש לך אולי לינק לעילי הזריז?

ספיראל איך מגיבים הפציינטים לדרישה "המוזרה" שלך ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

99.99% נענים. נדמה לי שעד עכשיו היה מקרה אחד או שניים של סרבנים.

בפרוזדור זה עניין אחר, ומאוד תלוי אוכלוסיה. בחלק מהמקומות מקפידים, באחרים גם אם תביא שוטרים עם טייזרים יסרבו.

לגבי עלי אקספרס - הזמנתי לפני כמה חודשים. תריץ חיפוש KN95 (או N95 או FFP2, שאלה התקנים האמריקאי והאירופי המקבילים). אני שילמתי בערך 10 דולר ל-50 יחידות (5 מארזים של 10 יחידות). וכיוון שהמסיכות האלה הרבה יותר עמידות מהכירורגיות עד כה נהגתי להחליף 1-2 פעמים בשבוע. התדירות הזו מקובלת. אבל עולות בי מחשבות שעם ההחמרה בהתפרצות אחליף התדירות יותר גבוהה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

והיו גם כאלה שמתו (מקורונה) בתקופת האומיקרון. קרה לחברה קרובה של אמי.  אני נזהר, כי זה שזן דומיננטי לא פוסל אפשרות של הדבקה בזן אחר.

אני חייב להגיד פה משהו שיישמע קצת רע:
אתה מבוגר. אמא שלך? כנראה מאוד מבוגרת.
חברה שלה? כנראה לא יצאה בשישי האחרון לשלוותא.
עם כל הכבוד, על זה לא סוגרים מדינה, לא מטילים הגבלות ולא גומרים לילדים את תקופת הילדות.
הקורונה פגעה גם אצלי במשפחה, וזה חרא, אבל צריך פרופורציות בחיים. כמו שיש קורונה יש עוד אלף מחלות ואפילו דברים כמו נפילה קטנה ושבר באגן יכול לרסק אדם קשיש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר לסגור מדינה? 

במגיפה הזו גם בני 60 יוצאים נכים, ובני 30 סובלים מתסמינים משך חודשים. גם באומיקרון . אז קצת להתחשב על ידי שמירת מרחק ועטיית מסיכה בסופרמרקט? זה מה שישבור אותך? או שגם את  מהקוטרים שלא מעניין אותם מי שנמצא סביבם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial רשמית חליתי בקורונה פעמיים.  Unofficially תוסיף פעמיים נוספות - בתחילת 2020 שלא היו בכלל בדיקות ובדיוק שיצא האומיקרון שהבדיקות לא זיהו את הוריאנט.  זו תורה וזו שכרה.

אז כן - קורונה זה מסריח - וברור לי שיש מיעוט של אנשים שנפגעו קשה - אבל הרוב המוחלט של האוכלוסיה מעדיף לחזור ל mode של 2019 מאשר לחיות יום-יום בחרדה ייקית קיומית - גם אם באמת יש סיכון כלשהו (כמו שפעת עונתית או כל מחלה אחרת).  בקצב הזה עוד חצי שנה עד שנה כבר אפשר יהיה לנעול את השרשור הזה, וטוב שכך.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את השרשור יהיה אפשר לנעול כשהמחלה תתייצב.  לפני כמה חודשים חשבנו שזה המצב. מזה כחודש וחצי אנחנו שוב בגידול אקספוננציאלי, ובעקבותיו גם גידול תואם במאושפזים. בינתיים אנחנו כנראה עדיין בתחילת הגל, ולא נעשה דבר כדי לעצור אותו.

אז כרגע מאושפזים רק קצת למעלה מ-600 חולי קורונה, אבל אתה לא רוצה להגיע למצב שתגיע למיון עם רגל שבורה, ולא יהיה אפשר לנתח אותך כי המרדים תקוע במחלקת הקורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלה לי רעיון ,שאולי עשוי לצמצם את הסיכון ,להורה שלי שנמצא בסיכון גבוה.

לרכז את כל מפגשים עם אנשים לתחילת השבוע ,כך שבמידה ואדבק ,יהיו לי לפחות יומיים של זמן לחוש בתסמינים ,ובמידה ואדבק, אוכל להימנע ממפגש סופש? מה דעתכם? 

עריכה אחרונה על ידי URSH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיווח שיש הרבה נדבקים אסימפטומטיים הוסף לכך גם בדיקת אנטיגן לפנמ המפגש. זה לא מאפב את הסיכון, אבל מצמצם אותו, ופגוש אותם בחוץ, כשאתה עוטה מסכה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את השכנה . בעלה נדבק שבוע שעבר. חיובי והכל באנטיגן בייתי. היא כבר כמה ימים מתגאה שכל הבדיקות  שלה שליליות, גם היום שחום , צמרמורות וכאבי שרירים הפילו אותה למיטה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, save כתב:

מזכיר לי את השכנה . בעלה נדבק שבוע שעבר. חיובי והכל באנטיגן בייתי. היא כבר כמה ימים מתגאה שכל הבדיקות  שלה שליליות, גם היום שחום , צמרמורות וכאבי שרירים הפילו אותה למיטה.

אולי חלתה במשהו אחר??    https://www.tasmc.org.il/Be-   Well/InterestAreas/general/Pages/flu-2020.aspx

עריכה אחרונה על ידי URSH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, save כתב:

אם כך הגברת צריכה לבצע PCR, או, לפחות, אנטיגן "מוסדי". 

הבעיה בבדיקות  הביתיות היא לא מעט false negatives - אם בשל הטכנולוגיה ואם בשל דגימה עצמית לא מספקת. דגימה על ידי אדם אחר תהיה יותר אגרסיבית ולכן יותר מדוייקת, אם כי גם היא נתונה להשפעות של טכניקה.

וכמובן שכל וירוס תורן יכול לתת תמונה דומה. אבל אם היא נחשפה למאומת קורונה ברמה של בת זוג סבירות גבוה שאכן מדובר בקורונה וצריך לבצע בדיקה איכותית, מה גם שאם היא בגיל המתאים יתכן שכדאי לה לקבל טיפול למניעת סיבוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, sperial כתב:

99.99% נענים. נדמה לי שעד עכשיו היה מקרה אחד או שניים של סרבנים.

בפרוזדור זה עניין אחר, ומאוד תלוי אוכלוסיה. בחלק מהמקומות מקפידים, באחרים גם אם תביא שוטרים עם טייזרים יסרבו.

לגבי עלי אקספרס - הזמנתי לפני כמה חודשים. תריץ חיפוש KN95 (או N95 או FFP2, שאלה התקנים האמריקאי והאירופי המקבילים). אני שילמתי בערך 10 דולר ל-50 יחידות (5 מארזים של 10 יחידות). וכיוון שהמסיכות האלה הרבה יותר עמידות מהכירורגיות עד כה נהגתי להחליף 1-2 פעמים בשבוע. התדירות הזו מקובלת. אבל עולות בי מחשבות שעם ההחמרה בהתפרצות אחליף התדירות יותר גבוהה.

יש הרבה  , ולא מדבר על סיניות אלא על אלה שעומדות בתקן מבחן אמריקאי וחלק שמיוצרות בארה"ב

https://www.amazon.com/FANGTIAN-Particulate-Respirators-Protective-TC-84A-7861/dp/B087Z7N4XF/ref=sr_1_2?keywords=mask+niosh&qid=1655800510&sr=8-2

https://www.amazon.com/Certified-Particulate-Respirator-Protective-TC-84A-9362/dp/B094DYKP3S/ref=sr_1_3?keywords=mask+niosh&qid=1655800510&sr=8-3

https://www.amazon.com/Certified-Particulate-Respirator-Protective-TC-84A-9315/dp/B08YS6WJZ3/ref=sr_1_1?keywords=mask+niosh&qid=1655800510&sr=8-1

https://www.amazon.com/BNX-Particulate-Respirator-Protective-TC-84A-9362/dp/B09JXZNHF9/ref=sr_1_8?keywords=mask+niosh&qid=1655800510&sr=8-8

https://www.amazon.com/Particulate-Respirator-Protective-TC-84A-9315-H95B/dp/B097HYFCN5/ref=sr_1_6?keywords=mask+niosh&qid=1655800510&sr=8-6

ויש את המאד זולות

https://www.amazon.com/Foldable-Protective-Respirator-Head-Straps/dp/B08DPTHMS4/ref=sr_1_27?keywords=mask+niosh&qid=1655800510&sr=8-27

עריכה אחרונה על ידי kobi_g
  • רעיון טוב! 1

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק המבחר עצום. אבל המסיכות שקישרת יקרות, אפילו בהשוואה לאתרים ישראליים.

צריך לשים לב שיש מסיכות עם שסתום, הן לא מוילןת ולא חוקיות.למנעית קורונה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, sperial כתב:

צריך לשים לב שיש מסיכות עם שסתום, הן לא מוילןת ולא חוקיות.למנעית קורונה.

חשבתי על זה.

במצב בנוכחי שבו אני אחד היחידים בתחב"צ עם מסיכה, מה זה משנה אם יהיה לה שסתום?

גם ככה אלו שבלי מסיכה נושמים את האויר של כולם ואני מגן רק על עצמי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...