Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

מסיכות זה נזק מטורף לאיכות חיים.

למרות שזה נשמע רע, אין שום סיבה לשאוף ל- 0 תמותה מקורונה.

בדיוק כמו שגם אתה לא שואף ל 0 תמותה משפעת.

והיום המחלות כבר די דומות. 

חלאס.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא כל כך מחובר למציאות.

אם הזנים המוקדמים של הקורונה היו מדבקים פי כמה משפעת הרי שהזנים הנוכחיים הגדילו את הפער בעוד סדרי גודל. והם גורמים תחלואה משמעותית, לאוכלוסיות הרבה יותר רחבות.

והמסיכות הן שום וכלום חוץ מאשר לקוטרים. אם אתה מדבר על פגיעה באיכות החיים דבר עם חולי long covid צעירים שלא מסוגלים לטפס קומה בלי להתנשף ואנשים שמאבדים את כושר הרכיכוז שלהם ועוד שורה של תופעות. ואל תקרא לזה שולי כי מדובר בעשרות אחוזים מחולי הקורונה, וככל שמכירים את התופעות מתברר יותר ויותר כמה הן נפוצות.

• רעיון גרוע 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

והם גורמים תחלואה משמעותית, לאוכלוסיות הרבה יותר רחבות.

לא הם לא.

לא יותר משמעותית ולא לאוכלוסיות יותר רחבות.

אתה אומר הפוך ממשרד הבריאות.

לפני 6 דקות, sperial כתב:

ואל תקרא לזה שולי כי מדובר בעשרות אחוזים מחולי הקורונה,

לא זה לא. שוב, זה לא מה שאומרים במשרד הבריאות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, - XM - כתב:

מסיכות זה נזק מטורף לאיכות חיים.

לא זה לא

לפני 47 דקות, - XM - כתב:

בדיוק כמו שגם אתה לא שואף ל 0 תמותה משפעת.

למה לא?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה כן מה שאומרים חוקרים שעוסקים בזה (בקורונה הארוכה). כמובן לא בישראל, כי מצד אחד המחקרים בישראליים על החיסון היו הטובים ביותר שיצאו בעולם (מיד אסביר למה כתבתי בלשון עבר), מצד שני דברים אחרים לא נבדקים באופן מסודר.

כרגע אנחנו במצב שלמשרד הבריאות אין מושג מה מתרחש. עם 25% בדיקות חיוביות ויותר ברור לכולם שרוב התחלואה לא רשומה בסטטיסטיקות. אני נתקל בזה לא מעט - אנשים שמספרים שחלו בקורונה, הסתמכו על הבדיקה הביתית, זה לא רשום בשום מקום. כבר ציינתי - אחד הבנים שלי היה חיובי בבדיקה הביתית, רצה לבצע בדיקה רשמית, לפחות בשני מקומות סורב. אפילו מחקר של "כללית" על יעילות חיסון הקורונה בילדים בני 5-11 נקטע אחרי 6 שבועות בגלל השינוי במדיניות הבדיקה ב-7.1.22, כשיצאה ההנחיה שאנשים שנחשפו לחולים יבצעו בדיקה ביתית ולא בדיקה מפוקחת. השילוב של בדיקה ביתית, שגם בידיים מיומנות רגישותה נמוכה, והסתמכות על האנשים שיבצעו בדיקה ויחליטו בעצמם על בידוד לפי תוצאותיה גורם לכל הרישומים להיות בלתי אמינים לחלוטין. ואז נוספת קבוצת אנשים, שמיוצגים כאן היטב, וצועקים שלא צריך לעשות דבר, וזה בשעה שיש 70,000 מאומתים מדווחים (כנראה קצה הקרחון) ולמעלה מ-1100 מאושפזים (זה כנראה מספר די אמין).

דרך אגב, אם מישהו שואל לגבי חיסוני הילדים - אז במחקר הזה היתה יעילות של כ-50% הן נגד הדבקה והן נגד מחלה סימפטומטית בתקופה שבין 14 ל-27 יום אחרי המנה השניה, עם הפחתה של 1900 הדבקות ו-600 חולים סימפטומטיים לכל 100,000 ילדים (כאמור - על פני תקופה של שבועיים).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פינדר כתב:

בסה"כ מבקשים מסיכות ומשמעת עצמית למקרה שאתה חולה.

להגיד שמי שבסיכון ישמור על עצמו, זה להגיד לא אכפת לי אם מישהו ימות, העיקר שאני לא אצטרך לשנות פסיק מההרגלים ומהנוחות שלי.

מי זה "מבקשים" ?

אי אפשר לעמוד בצל בלי מסכה אתה רוצה מסכה?

אתה יכול לבקש מה שבא לך, זה לא מעניין

מי שבסיכון שישמור על עצמו

וכן, זה נשמע לא משהו,

אבל אני לא יכול לתקן את העולם ויהיו אנשים שימותו מקורונה או מבולען או מחייזר שיחטוף אותם ויעלים אותם

אני לא הולך להציל את העולם

לפני 32 דקות, sperial כתב:

והמסיכות הן שום וכלום חוץ מאשר לקוטרים. אם אתה מדבר על פגיעה באיכות החיים דבר עם חולי long covid צעירים שלא מסוגלים לטפס קומה בלי להתנשף ואנשים שמאבדים את כושר הרכיכוז שלהם ועוד שורה של תופעות. ואל תקרא לזה שולי כי מדובר בעשרות אחוזים מחולי הקורונה, וככל שמכירים את התופעות מתברר יותר ויותר כמה הן נפוצות

אז אנחנו ניתן לאותם צעירים להחליט אם הם רוצים ללכת עם מסכה או רוצים לקחת סיכון שהם לא יוכלו לטפס קומה בלי להתנשף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה. תגיד - בני כמה הורים שלך? הסבים והסתות שלך? של זוגתך?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

כבר 2.5 שנים מנסים להסביר לך שזה לא פועל,

תגיד לי באיזה דמיונות אתה חי ? אתה הוזה? אתה חי בכלל במציאות של שאר האנשים?

מה לא פועל בדיוק?

ראית מה הולך בנתבג? אתה רואה מה קורה בקניון, בסייל של זארה, במופעים?

אם באמת "זה לא פועל" היית רואה פה מאות מתים ביום

תפסיק לבלבל לנו תמוח תעשה טובה.

אנשים מתים ואנשים ימותו

אתה רוצה להציל את העולם לך תתחיל לעשות בדיקות אלכוהול מיוזמתך לנהגים בכבישים, 

סע לכפרים ערבים ותתחיל לחפש שם נשק לא חוקי

ותעבור בין השכנים שלך תבדוק מי לא מסתדר עם אישתו ויכול לרצוח אותה יום אחד אולי תציל את הרצח הבא

תודה לך על העזרה והיעוץ,

לי זה נראה שהכל פועל כרגיל והכל בסדר

כנראה גם לעוד עשרות אלפי אנשים שמצטופפים כל יום בנתבג זה נראה תקין

לך לא,

מה לעשות אי אפשר לרצות את כולם

תם הטקס

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי אותך שאלה מכוונת ואתה לא עונה. 

לא נורא.

אני רוצה לשאול אותך: האם אתה מוכן לכך שבשם הורדת המסיכה הם ידבקו בקורונה (ודרך אגב, גם בשפעת שמדבקת פחות אבל יותר קטלנית) וחייהם עלולים להיות בסכנה ואפילו לממש את הסכנה הזו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכה מסכה, למה עשו אותך כל כך מסכנה...

מצחיק ביפן כחלק מהתרבות אנשים חולים שמים מסיכה בציבור כדאי לא להדביק אחרים.

לך תבין יפנים?

אני צעיר ושם מסכה במקומות סגורים, מה איכפת לי לשים 15 דקות ביום מסכה באיזה סופר, אם זה יעזור לשמור על משהוא אחר.

כל "תמי הטקס" למינהם עושים מהדבר הזה איזה סמל לשיעבוד והפיכת החיים למשהוא נרצה. אף אחד לא שם מסכה בחוץ ברחוב בקיץ, זה באמת לא נחוץ

שוב לך תבין יפנים והתרבות שלהם?

• אהבתי 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

אין בעיה. תגיד - בני כמה הורים שלך? הסבים והסתות שלך? של זוגתך?

@Transporter בא ממשפחה חסידית, ההורים בגיל 45 וזוגתו בת 18.  נפתרה הבעיה.

וברצינות - על אותו משקל אני יכול לנסות לכפות על ההורים שלי להישאר בבית כל היום בשביל להימנע מתאונת דרכים, להפסיק לעבוד בשביל להימנע מתאונת עבודה, ולא לטייל בעולם בשביל להימנע מתאונה בטיול...  אין סוף לשיגעון הזה.

לגבי יפן - בדיוק התקבל:

NEW - Japan — leading in mask wearing and over 62% of the population "boosted" — reports 195,161 new COVID cases, the highest single-day increase on record.

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial

חיוב במסיכה על הפנים של אדם ללא סימפטומים זו פגיעה באיכות החיים, בתקשורת, בהבעה ועוד.

חיים בפחד מתמיד מהידבקות בנגיף שהוא לא קטלני ברמה של אבולה, אלא יותר ברמה של שפעת, הם חיים לא רציונליים. 

יש לאנושות צרות יותר בוערות (ע"ע אירופה) מנגיף שיש לו חיסון ותרופה. רק צריך להבין מתי לתת מה ולא לכפות צעדים חסרי תועלת. זה מה יש, וצריך להתרגל. 

לפני 3 דקות, לירון .ה. כתב:

ובהתייחס לזה, אז כן, הלוואי ונאמץ דבר תרבותי שכזה אצלנו. זה לא סותר כלל את מה שכתבתי קודם.

לפני 3 דקות, לירון .ה. כתב:

ובהתייחס לזה, אז כן, הלוואי ונאמץ דבר תרבותי שכזה אצלנו. זה לא סותר כלל את מה שכתבתי קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, לירון .ה. כתב:

כל "תמי הטקס" למינהם עושים מהדבר הזה איזה סמל לשיעבוד והפיכת החיים למשהוא נרצה. אף אחד לא שם מסכה בחוץ ברחוב בקיץ, זה באמת לא נחוץ

שוב לך תבין יפנים והתרבות שלהם?

אנשים כאן עושים טובה שהם מתלבשים ויוצאים מהבית בחום הזה

למה אני צריך מסיכה לא הבנתי?

בסין נועלים אנשים בבית בגלל חולה אחד בעיר

בוא נהיה כמוהם ככה בטוח זה יגמר

בעצם בוא ננעל רק את אלה שמבקשים לשנות לכולנו את החיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסיכות במזרח הרחוק מסמלות התחשבות בזולת ודאגה לו. משהו שחסר לגמרי לכמה אנשים כאן.

נגיף האבולה הרבה פחות מסוכן מ-SARS-CoV-2, כי למרות שהוא הורג עשרות אחוזים מהנדבקים הרי שסה"כ מספר הנדבקים זעיר. לעומת זאת נגיף הקורונה הנוכחי הוא בעל אחוזי המתה זעירים, אבל כיוון שהוא מדבק ביותר גם כשהנשא אסימפטומטי, החסינות שהוא יוצר מוגבלת והוא יוצר הרבה מוטציות, הרי שבסופו של דבר ברמת האוכלוסיה הוא הרבה יותר מסוכן.

ואני חוזר - הצמדות לתמותה כמדד יחיד בעייתית, כי לנגיף הזה הרבה השפעות מאוחרות (לפחות חודשים) שפוגעות מאוד באיכות החיים גם אם אינן קטלניות.

@Transporter אתה וחבריך צריכים לעטות מסיכה במקומות סגורים ובהתקהלויות צפופות מסיבה פשוטה: כדי לשמור על החיים של אבא ואמא שלך. אם אבא שלך בן 60 ומעלה וקצת שמן הנגיף הזה, שאתה כל כך מזלזל בו, יכול לגרום למותו בייסורים. והוא יכול לחטוף אותו במרצדס הירוק, בסופרמרקט ובטקס המכביה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, sperial כתב:

שאלתי אותך שאלה מכוונת ואתה לא עונה. 

לא נורא.

אני רוצה לשאול אותך: האם אתה מוכן לכך שבשם הורדת המסיכה הם ידבקו בקורונה (ודרך אגב, גם בשפעת שמדבקת פחות אבל יותר קטלנית) וחייהם עלולים להיות בסכנה ואפילו לממש את הסכנה הזו? 

אני מוכן לכך שנמשיך לחיות כרגיל אחרי שהבנו שהמחלה הזאת לא מסוכנת כמו שחשבנו

אני לא מוכן שיהיה כאן חוק שדורש מכל הנהגים לנסוע על 40 קמש כי בנסיעה מעל 90 יש יותר סיכוי לתאונות

אני לא מוכן שיאסרו עלי להכניס טלפון לרכב כי יש אנשים שמדברים בטלפון וגורמים לתאונות

אני לא  מוכן שיגידו לי להפסיק לעובד במקצוע שלי כי מדי פעם קורסות קונסטרוקציות ואנשים מתים

מצטער

אנשים מתים מכל מיני סיבות

מי שרוצה להציל את העולם וללכת לפתור לכולם את הבעיות שיעשה את זה אני לא מונע ממנו 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...