Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

איזה הנחיות יש היום? להכנס לבידוד ל-5 ימים, בימים 4 ו-5 לבדוק אנטיגן. אם שלילי יוצאים מהבידוד אחרי 5 ימים, אם חיובי אחרי 7. 

השחרור מגיע מקופ"ח ללא מגע יד אדם.

כמובן שיש הנחיה ברורה להיות צמוד ל-CF.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, sperial כתב:

איזה הנחיות יש היום? להכנס לבידוד ל-5 ימים, בימים 4 ו-5 לבדוק אנטיגן. אם שלילי יוצאים מהבידוד אחרי 5 ימים, אם חיובי אחרי 7. 

השחרור מגיע מקופ"ח ללא מגע יד אדם.

כמובן שיש הנחיה ברורה להיות צמוד ל-CF.

מה זה CF ??

חחח הבנתי ... ברור

עריכה אחרונה על ידי amos77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה, אבא שלי בן 88 בקבוצת סיכון עם בעיות במע' החיסון שלו ,והוא שומר על עצמו היטב.

בשל מצבו הפסקתי לעבוד (עובד עם ילדים) ,ואני מנסה לצמצם למינימום חשיפה לאומיקרון ,כדי לא להדביק אותו בטעות, אני נפגש אתו פעם בשבוע בסופש, יש לי פעילות חברתית של רקודי עם ,ואני ממש זקוק לה, וחשבתי שאולי אם ארקוד בתחילת השבוע ,כדי שאם יהיו לי תסמינים ,אוכל להינמע מהפגישה עם אבי.  מה דעתכם?  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial מה נסגר עם החיסון הרביעי? בן 30 זכאי לקבל?
חיסון רביעי - מרכז המידע לקורונה של משרד הבריאות (health.gov.il)
לפי זה רשום 60 ומעלה אבל מצד שני אם מדברים כבר על חמישי לא יודע כמה זה מעודכן.

עריכה:
לא משנה בקופ"ח רשום 18+.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני זוכר הרביעי מגיל 60, אבל יש קטגוריה של "מטפלים צמודים בקשישים" או משהו כזה מגיל 18. לא בדקתי עד כמה ההגדרה הזו גמישה.

על החמישי לא מדברים בינתיים. כלומר מדברים, אבל עד כה הוחלט לא להפיץ אותו.

אני מניח שהחמישי יגיע כאשר יהיה חיסון מעודכן למשפחת האומיקרון.

לגבי המפגשים עם אבא - ממליץ לך לעשות מה שאני עושה כשאני נפגש עם אמא שלי (בת 93): קודם כל, נפגשים בחצר (במקום בו יש קצת רוח שתפזר גם נגיפים הנפלטים בנשיפה), ואני עוטה מסיכת KN95. אפשר להוסיף לכך גם בדיקת אנטיגן ביתית, שאמנם פחות רגישה מ-PCR, אבל נותנת תוצאה תוך דקות, ואינדיקציה לא רעה האם אתה מדבק.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי - למצוא פינה עם רוח קלה. פגוש אותו לפנות ערב, אז.יותר נעים. החסרון הוא שאתה לא יכול לסדר לו דברים בבית.

אמא שלי גרה בבית אבות, ושם, אחרי שהתגלו כמה מקרי קורונה (רובם אסימפטומטיים, בבדיקות שגרה של "מגן אבות"), עושים את המוות למי שרוצה להכנס. יוזמה מקומית, קצת יותר קתולים מהאפיפיור, אבל בהחלט חיובית. אבל יש חצר רחבה ומוצלת לפני הכניסה, ושם נפגשים עם המשפחות, לפעמים 3 ואף 4 דורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, sperial כתב:

עד כמה שאני זוכר הרביעי מגיל 60, אבל יש קטגוריה של "מטפלים צמודים בקשישים" או משהו כזה מגיל 18. לא בדקתי עד כמה ההגדרה הזו גמישה

זה לא מדוייק (בלשון המעטה),

אני ואישתי עשינו את החיסון הרביעי בתחילת אפריל, כבר אז עשו אותו ל30+ ללא התניות. 

השבוע גם אני וגם אישתי חלינו עם סימפטומים סופר דומים למה שמתואר פה בשרשור, חום, חולשה, כאבי ראש, גדש באף ובסינוסים. אני עשיתי pcr, אישתי עשתה אנטיגן, שנינו שליליים.. כניראה ששאר הוירוסים לא עודכנו שהם לא רלוונטים יותר

• רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספיק נגיפים שעושים את אותה תמונה. אם ה-PCR בוצע כמו שצריך זה בסבירות גבוהה מאוד לא covid-19 אלא איזה מחולל מחלה אחר.

לגבי חיסון צעירים - מתחילת המבצע, כבר בדצמבר 2020, הקופות אפשרו ללא מעט צעירים לקבל את החיסון לפני האישור הרשמי, בתירוצים שונים. אז כיום, כשהביקוש לחיסונים נמוך, סביר מאוד שאנשים יקבלו חיסון גם מחוץ להנחיות.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר בחורה כבת 45 שחלתה לפני כחודש וחצי, עם תסמינים קשים, ויש לה כיום כל מיני סימפטומים חדשים שלא היו לה לפני האומיקרון ,פנתה לדופא המשפחה והוא לא ידע מה

לומר לה ,ולא יכל גם לעזור לה, יש לה בעיקר תשישות לא מוסברת שיכולה לקפוץ עליה בלי קשר לפעילות שלה ,ויש עוד כל מיני סימנים שאני לאא זוכר כרגע, האם אתם מכירים זאת? 

עריכה אחרונה על ידי URSH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Igalz כתב:

...אני עשיתי pcr, אישתי עשתה אנטיגן, שנינו שליליים.. כניראה ששאר הוירוסים לא עודכנו שהם לא רלוונטים יותר

כשחליתי עשיתי בדיקה ביתית, עוד לפני שהופיעו סימפטומים, ויצאתי חיובי (פס חלש). שעה אחרי הלכתי לעשות PCR שיצא שלילי. למחרת עשיתי אנטיגן מוסדי שיצא חיובי.

ההבדל היה באופן שלקחו את הדגימה. כשהדוגמת של ה-PCR לקחה את הדגימה זה הרגיש לי שהיא לא עושה עבודה טובה וגם אמרתי לה. היא טענה שככה הם עושים וזה בסדר גמור. הדוגמת של האנטיגן המוסדי כמעט גרמה לי להקיא כשלקחה את הדגימה מהגרון (היא התנצלה אז אמרתי לה שאין לה מה להתנצל והיא עושה עבודה מצויינת).

• רעיון טוב! 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@אורי מ.ההבדל בתוצאות הבדיקה יכול להיות ההבדל של 24 שעות, הבדל בטכניקת הדגימה או שניהם.

@URSHתסמינים ממושכים יכולים להיות אחרי זיהום בנגיפים שונים. "תסמונת העייפות הכרונית" מוכרת שנים רבות. נגיף הקורונה מדבק במיוחד, לכן מספר הסובלים גדול.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדברים האלה לעניין העייפות, מדובר בתופעה מוכרת ומתועדת במשך עשרות שנים. מאפיינת מאוד אפידימיות (בלי קשר לגורם) ולצערי, קשורה באופן ישיר לצורה שבה האדם תפס את המחלה לפני/בזמן שחלה בה ולא למהלך המחלה עצמה.

https://bjgp.org/content/37/298/212.abstract

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0140673694928339

במהות, איימו עליך, נבהלת מאוד, עשית מהלכי סרק שונים ברמות נואשות משתנות על מנת להמנע מהדבקות ואז, בסוף, כשנדבקת, אתה מוצא את עצמך בפאניקה מהולה בשיעול, נזלת וחום ולא להפך. כשהשיעול והנזלת עוברים, הפאניקה מתחלפת בעייפות כרונית.

רק בריאות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עייף תמידית. זה התחיל איזה עשר שנים לפני שנדבקתי. לא ראיתי שינוי עכשיו. אני כן מכיר חבר אחד שמתנשף הרבה יותר אחרי שנדבק.  בין הבודדים שאני מכיר עם פוסט קורונה. 

עריכה אחרונה על ידי save
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, sperial כתב:

ההבדל בתוצאות הבדיקה יכול להיות ההבדל של 24 שעות, הבדל בטכניקת הדגימה או שניהם.

אולי פספסת אבל כתבתי של-PCR הגעתי אחרי אנטיגן חיובי בבית.

ברור לי שהבדל של 24 שעות יכול להיות הגורם בין תוצאות שונות אבל, כאמור, זה לא היה המצב הפעם. ההבדל היה באיך שלקחו את הדגימה.

מהנסיון הקטן שלי עם כל בני הבית, כשהיינו חולים (5 נפשות), האנטיגן מזהה בצורה טובה למדי. אם מקפידים לקחת את הדגימה כמו שצריך. זאת אומרת ניגוב עם המטוש בתוך הפה, קרוב לגרון - היטב, ואז לעבור לאף וגם שם לסובב תוך כדי מגע כמה סיבובים.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...