Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, Pika007 כתב:

נתקלתי בזה לא מעט אצל מכרים יוצאי חבר המדינות, בעיקר המבוגרים שבהם שעדיין במעין מיינדסט מוזר של "מה שמרוסיה הכי טוב בעולם" בלי קשר למציאות.

מוכנים לקבל רק את החיסון הרוסי. אין? לא יתחסנו.

לך תבין.

כל מי שאני מכיר שהגיע משם אומר שכל מה שמייצרים שם זה זבל. חוץ מאיזה סוג מיוחד של קרמיקה, ואולי גם שוקולדים של תוצרת מסויימת, הכל גרוע.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי. אין לי מושג איך לתפעל אקסל ואני לא מייצר גרפיקות מדהימות. רק עוקב אחרי שלושה אתרים (משהב"ר, ourworldindata שהפסיק להתעדכן שלשום ו-worldometers). כמובן קצת אתרי רפואה וחדשות כלליים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, sperial כתב:

הסיפור ההזוי ביותר ששמעי (לא התקלות אישית) - מישהי שלא מתנגדת להתחסן, אבל דורשת רק חיסון רוסי. לך תבין. כנראה שהספוטניק V מצויין, אבל הוא לא קיים בארץ.

יכול להיות שזה בגלל שפייזר ומודרנה משתמשים בטכנולוגיה חדשה שלא יודעים מה ההשפעות לטווח ארוך וכו וכו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיבה שמספר המאומתים העולמי היומי צנח ב50 אחוז בתקופה האחרונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, flytomars כתב:

יכול להיות שזה בגלל שפייזר ומודרנה משתמשים בטכנולוגיה חדשה שלא יודעים מה ההשפעות לטווח ארוך וכו וכו?

למעשה כמעט כל החיסונים הבשלים הם בטכנולוגיות חדשות. הטכנולוגיה של הספוטניק דומה לזו של AZ (DNA על ווקטור ויראלי) - אבל כנראה שקצת יותר מתוחכמת ומוצלחת. למיטב זכרוני, לפי הפרסומים מדובר ביעילות 91% (חייב לומר שקראתי רק תקצירים ולא את המאמר השלם).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Transporter כתב:

אם זה מעודד אותך, אני הייתי אמור לסיים את 2020 עם עוד דירה בבעלותי וזה נדחה.

איפה?

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, קאררה כתב:

איפה?

על הירח, מה זה משנה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial ישבה אצלי אתמול בארוחת ערב חברה טובה שחיה בישראל\מיאמי ומתעדכנת רק מחדשות בחו"ל

היא לא מתעסקת בכל מיני שטויות כמו שואה\ניסויים בבני אדם\חופש החירות ומשפטים מטומטמים, ואין לה פייסבוק בכלל

היא פשוט קראה באתר של פייזר שהחיסון קיבל אישור חירום בלבד ומבחינתה זה לא מספיק

מה אתה אומר לאנשים כאלה?

ד"א קראתי שבאפריל אמורים לקבל אישור רגיל וזה יעזור לאנשים כמוהה.

לפני 42 דקות, קאררה כתב:

איפה?

איזור השרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר סיפור כזה. אישור רגיל לוקח שנים, אבל, מי יודע?

אין לי הרבה מה להגיד לאנשים כאלה, חוץ מאשר שאנחנו במלחמה וצריך להתנהל בהתאם. והיא צריכה להבין שהסיכוי שלה למות מהנגיף, אם תחלה, הוא 1% (תלוי בגיל וגורמי סיכון), מהחיסון שואף לאפס. בישראל הוזרקו כבר למעלה מ-6 מיליון מנות חיסון mRNA, בארה"ב קרוב ל-50 מיליון מנות. כמה מתו?

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

אין לי הרבה מה להגיד לאנשים כאלה, חוץ מאשר שאנחנו במלחמה וצריך להתנהל בהתאם. והיא צריכה להבין שהסיכוי שלה למות מהנגיף, אם תחלה, הוא 1% (תלוי בגיל וגורמי סיכון), מהחיסון שואף לאפס. בישראל הוזרקו כבר למעלה מ-6 מיליון מנות חיסון mRNA, בארה"ב קרוב ל-50 מיליון מנות. כמה מתו?

מה ההבדל בין אישור חירום לאישור רגיל?
החיסון של פייזר קיבל אישור חירום בארה"ב, ורק באפריל 2021 יקבל כנראה אישור רגיל. ההבדל מהווה הכרה בכך שבמצב אידיאלי, בכל זאת הייתה הרשות רוצה לראות יותר נתוני בטיחות ונתוני יעילות לאורך זמן, אך לאור המגפה המשתוללת (במיוחד בארה"ב), עדיף לאשר את החיסון תחילה כי התועלת הצפויה עולה כרגע על הסיכון הפוטנציאלי.

בעיקרון, פייזר ומודרנה לא "עיגלו פינות" בניסוי. מסלול החירום שונה מן המסלול הרגיל בעיקר במהירות שבה ה-FDA מגיבה לנתונים שמגישות החברות, והפעם התגובה הייתה מהירה.

הבדל נוסף הוא שבעולם אידיאלי הניסויים היו מחולקים לשניים, כלומר במקום ניסוי אחד גדול, היו נערכים שניים במקביל או זה אחר זה, כדי לוודא שהתוצאה אינה מקרית. אולם בניסוי שבו האפקטיביות היא כה ברורה, והאוכלוסייה המשתתפת כה גדולה, אין באמת אפשרות למקריות כזו, מה גם ששני חיסוני ה-RNA שהשיגו תוצאות דומות מאוד, מהווים סוג של בקרה זה על זה. 

לפני 3 דקות, sperial כתב:

איך יכול להיות שקראתי שבכל העולם הזריקו מעל 160 מליון מנות? כנראה של כל החיסונים ביחד

הגיוני שבסך הכל רק 500 מתו?

חוץ מזה שכל מי שמתעסק בקונספירציות לא מאמין שמספרים לך על מי שמת

היא לא כזאת ולא מתעסקת במשפטים טיפשיים שאתה רואה בפייסבוק ובסיפורים על גופות שמחביאים מתחת לאיכילוב

היא נטו אומרת שמפחיד אותה לקחת חיסון שעבר אישור חירום ושהיא עוד צעירה ולא מפחדת מהמחלה עצמה

אבל היא לא דוגמא כי  בתור אחת שרוב החיים גדלה בארה"ב היא לא כל כך סומכת ומאמינה על מקבלי ההחלטות כאן

רוב האנשים שכותבים בפייסבוק מדברים בעיקר על שטויות כמו דמוקרטיה וניסויים בבני אדם, חלקם מתנגדים רק בגלל שזה כביכול הצלחה של ביבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף את כל מי שהזריק מנות של AZ ושל ספוטניוק ושל החיסונים הסיניים.

image.thumb.png.371413f9949fe80b752b70819a7cbb9a.png

לגבי ה"כגיון" - בטוח שמתו הרבה יותר במשך היממה או שתיים או שבע אחרי קבלת הזריקה. לא זו השאלה - השאלה היא האם מצאו יותר מקרי מוות או ארועים רפואיים אחרים בתדירות יותר גבוהה מאשר אצל לא מחוסנים, או לפי התדירות הידועה ברקע. ז"א, למשל, אם, נניח, יש בישראל מתאשפזים כל שבוע 50 איש מכל מיליון בגלל התקף לב, ועם חיסון המספר יעלה ל-80 או 100 נוכל לחשוש שהחיסון מעלה שכיחות התקפי לב (זה עדיין לא יפסול אותו, כי מול אחוז הסיבוכים, או החשדות לסיבוכים, צריך להעמיד את הפחתת התמותה מקורונה). כך, למשל, סיפור שיתוק הפנים: במחקרים היו כמה ארועי שיתוק כזה, אבל לא בשכיחות יותר גבוהה מאשר בימים כתיקונים, לכן זה לא מ=נחשב לסיבוך, או, לפחות ,לא בכמות משמעותית. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר על השאלה

למה אנחנו רואים ירידה של 50 אחוז במספר המאומתים היומי בעולם בתקופה האחרונה? האם אפקט של החיסונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...