Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@khalil אתה מבין שמה שעשית זו שטות מוחלטת. התמותה באנגליה היום היא של מי שנדבק בסביבות 10 בינואר, כאשר חוסנה שם פחות מ-5% מהאוכלוסיה במנה ראשונה. גם היום - כאשר אצלנו 27% מהאוכלוסיה השלימה 2 מנות חיסון, באנגליה הנתון עומד הל פחות מ-0.8% מהאוכלוסיה. לכן, ערכי התמותה שאתה רואה היום באנגליה, ובעצם גם אצלנו, עדיין בהשפעה מינימלית של החיסונים. אבל העובדות לא יבלבלו אותך.

דרך אגב, מישהו ראה את המספרים שפרסם היום משרד הבריאות? ירידה של למעלה מ-90% במרבית מדדי התחלואה והתמותה מקורונה אצל מחוסנים שהשלימו שבועיים מהמנה השניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, זה היה אנקודטה ולא טענה, אבל ההכחשה ונסיונות הרציונלזציה שלכם מאוד מעניינים.

בישראל היה גל ארוך וקשה תחת סגר, זה מדהים שזה לקח עד עכשיו ללא קשר לחיסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי אתמול את החיסון, התופעות שיש הן - כאב ראש, כאב גב וכאב באזור החיסון.

מעבר לזה לא מרגיש משהו מיוחד, סביר להניח שימשיך להרגיש ככה במהלך היום הזה ומחר.

רק אומר שעדיף לקבל כאב ראש מאשר להידבק בקורונה מבלי לדעת מה התוצאה הסופית שלה - מחלה קלה\קשה. תופעות אחרי קורונה ושאר הדברים הנהדרים שהיא מביאה איתה.

לכו להתחסן!

• אהבתי 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khalil אתה חושב שצריך להתעלם מלוחות הזמנים של הקורונה - עם ההשהיה של 2-3 שבועות בין ההדבקה לתחלואה קשה וכחודש ויותר עד המוות?

ודרך אגב, הסגר בישראל היה לגמרי פרווה. נראה שבאנגליה הוא הרבה יותר משמעותי.

חוץ מזה, בימים האחרונים יש איזו מגמת ירידה בתחלואה (השאלה היא האם שחרור הסגר יביא עליה משמעותית, או שההגבלות שישארו, יחד עם החיסון, ימתנו את המגמה). ודרך אגב - באותה כתבה שהזכרתי אנשי "מכבי" דיווחו כי הם רואים אצל הצעירים ירידה בתחלואה כבר 6 ימים אחרי המנה הראשונה. בהחלט סיבה טובה שהחבר'ה האלה יתחסנו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Transporter כתב:

@sperial הגיוני שבגלל שחיליתי בעבר לא היו לי תסמינים אחרי החיסון ?

תגובה לחיסונים זה משהו אישי. ילד אחד היה מושבת לשבוע אחרי כל חיסון, ילד אחר בכלל לא היה מורגש שקיבל חיסון.

זה לא קשור לרמת החיסון.

לפני 5 שעות, colauti 9 כתב:

ובמקום ללמוד לוח כפל בעפ זה רק אבא תקנה לי.

גם לפני המגיפה כבר לא לומדים לוח כפל - יש מחשבון בפלאפון לא?

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגדרת מחוסן אלא יעילות מרבית.

תעודת מתחסן נכנסת לתוקף שבוע אחרי המנה השניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני ניתקלתי בזה. בתוך כתבה באיזה עיר נדבקו אחי הרבה ילדים.

N12 - בצל פתיחת מערכת החינוך: הערים עם הכי הרבה ילדים שחולים... (mako.co.il)

נישקלת.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khalil כי זה היה הגבול בפרסום של פייזר. עכשיו יש לנו real world טיפה שונה. בכל זאת, מדובר בסדר גודל דומה. אאל"ט מודרנה דיברה על 42 יום, שהם שבועיים אחרי הצנ השניה בחיסון שלה.

עכשיו נותר לראות מה יקרה בחודשים הקרובים - האם החסינות תשאר ברמה דומה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, הוא שאמרנו, shifting of the goalposts, מפרסמים 70% (לא 50%, זה היה 70%, ערן סגל הגדיל וטען ש90%) שבוע אחרי זריקה ראשונה ועכשיו אתה לא מחוסן עד שבועיים אחרי מנה שניה, ואם אתה מפקפק, אתה שבור מהפריפריה, מאמין בתאוריות קונספירציה, מכחיש מדע, מפיץ תמותה, רוצח קשישים, מתעלל בתינוקות, מוצץ דם, דינך באש גיהנום עד אחרית הימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזיזים כלום. התפתחות החסינות היא תהליך. יש אחוז מסויים אחרי שבועיים, ארחי שלושה, אחרי ארבעה ואחרי חמישה. ובינתיים המעקב פחות או יותר מסתיים כאן כי זה לוח הזמנים של חיסון האוכלוסיה.

בעוד שבועיים נדע מה קורה אחרי 49 יום. ובעוד חמישה שבועות יהיו לנו העקומות של 70 יום.

כבר כתבתי על כך שאנחנו זקוקים לנתוני real world, והנה הם מגיעים. בקו התחתון הם אופטימיים, גם אם התהליך מתארך בשבוע או שבועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל הוא צודק אבל, לפחות בחלק הראשון של ההודעה...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב לעוד משהו,  המספרים של המאומתים יורדים , וזה רק אחרי 40% שהתחסנו במנה הראשונה.

נכון, אנחנו עדיין תחת הגבלות מצד אחד, אבל מצד שני רק 25% קיבלו את מנת החיסון השנייה היום, כך שיש עוד מספר שבועות שבהן החיסוניות הכללית תעלה.

לכן אני חושב (גם חשבתי) שכמו שחליל צודק בזה שלומדים כל הזמן את המשתנים ומעדכנים,  גם ההערכות לגבי היקף חיסוניות העדר שצריכים,

הייתה מוגזמת..  

יתכן  שתוך כדי פתיחה נגיע למצב שיש מספיק מתחסנים על מנת להחזיק את הR מתחת ל-1. 

בנתיים נראה שממשיכים להגיע 50-70 אלף מתחסנים חדשים כל יום. 

רק תיזכרו איך כולם התנהגו ביולי אוגוסט שנה שעברה... אף אחד לא היה מחוסן.. 

אז תחשבו מה יהיה ביולי אוגוסט הזה, אף אחד לא ישים קצוץ על תעודת המתחסן ביולי אוגוסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ראיינו בעלים של בית קפה שטוען שהמקום עובד כרגיל כבר מהסגר האחרון כולל הסגר, כולל ישיבה

טוען שקיבל 13 קנסות כבר והולך לערער

עד פה אני תומך בו בהכל ^

הדבר היחיד שהפריע לי:

שאלו אותו אם כל מי שיושב שם מחוסן? אמר לא זה לא ענייני

פה מבחינתי היו צריכים להפסיק לראיין אותו ולהזמין משטרה.

מילא אתה רוצה לפתוח את העסק למתחסנים אחרי שהפסדת המון? אין בעיה אני בעדך עד הסוף

אבל להחליט שאתה מכניס גם אנשים בלי חיסון שיכולים להיות חולים ולגרום להדבקה ?

פה אני מקווה מאוד שהשוטרים שנותנים את הדוחות יציינו מול  השופט שמדובר בבנאדם שהייתה לו את האפשרות להכניס אך ורק אנשים מחוסנים ובחר לשים *** ולהכניס את כולם בידיעה שהוא יכול לגרום נזק משמעוית למבצע חיסונים

וישלם כמו גדול את ה 13 דוחות שלו

לפני 11 שעות, korola כתב:

מה לגבי הימורים?  האם ההפחדות של משרד הבריאות לגבי הלא מחוסנים יעבדו?

האם לדעתכם נראה היום 100,000 מתחסנים במנה שנייה?

האם בכלל משרד הבריאות ישחרר מספיק מנות? 

או שימצאו לנו כמה תחנות שיראו שאין תור , אבל מגיעים אנשים להתחסן ואומרים להם שאין מנות חיסון עבורם ושיקבעו תור לשבוע הבא?

לפני שבוע היה איזה שרלטן שסיפר לנו שתוך שבועיים שלוש יהיו 20,000 חולים ביום

לפני 9 שעות, איצי בר כתב:

אדם שלא חלה בעבר יחווה תופעות לוואי בעיקר אחרי החיסון השני.

מחלים יחווה תופעות לוואי בעיקר אחרי החיסון הראשון.

ואם לא היו לי תופעות לא בזה ולא בזה?

לפני 9 שעות, colauti 9 כתב:

מה שגרוע מאוד (כאיש חינוך) הוא שאין מתווה נורמלי ללימודים בצל המגפה.

לעשות גוונים אצל ספר חשוב מלקרוא ספר ובמקום ללמוד לוח כפל בעפ זה רק אבא תקנה לי.

עצוב לומר אבל זה מזכיר לי ציטוט משיר אלמותי (לאחר שדיברנו היום במעגלי שיח-הצוות והילדים)..

"בדד אלך גם תפילה אין לי

בדד בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום"

מה הקשר בין לימודים למספרה?

במספרה יושבים 30 איש אחד על השני?

במספרה יושבים ילדים קקות שאומרים להם לשים מסכה ואתה מסובב את הגב ומורידים אותה?

במספרה יושבים אנשים שבגלל שאמא שלהם מטורפת היא לא מתחסנת והם חזורים הבייתה ומדביקה אותם ואין להם שום יכולת להתנגד לזה?

וגם במספרה אפשר להחליט שמי שלא מחוסן או חלה לא נכנס.  בבית ספר זה עדיין בעייתי בשלב הזה

למה כל דבר אתם משווים אליכם גם כשאין קשר?

יש ענפים הרבה יותר ממושמעים מכם ואין שום סיבה ששוב יסגרו את הכל בגלל שהענף שלכם סופר בעייתי.

רוצים שיפתחו אתכם ? תדאגו שכל המורים ששומעים הרצאות של אנשים שלא יודעים קרוא וכתוב ומספרים על דילול אוכלוסיה, ילכו להתחסן או יתפטרו

ממילא לא חושב שמישהו רוצה שבנאדם סתום שמאמין שמנסים לדלל את האוכלוסיה יחנך את הבן שלו

לפני 45 דקות, korola כתב:

אז תחשבו מה יהיה ביולי אוגוסט הזה, אף אחד לא ישים קצוץ על תעודת המתחסן ביולי אוגוסט.

למה שלא ישימו ?

מה ההבדל בין תעודת מתחסן לבין בדיקת ת.ז כשמוכרים לך אלכוהול או מכניסים אותך למועדון ?

מאמין ומקווה שהמשטרה תתחיל לעשות סיורים ולבדוק באקראי אנשים באיזורי בילוי וקניות

יש לך תעודה? סבבה. אין לך ? קנס לך ולבעל המקום

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...