Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתיבת תוכנה למחשבי רכב

LEO98
שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש אנשים שיודעים לפרוץ אפילו טסלה, אבל הם לא למדו איך לעשות את זה מלשאול שאלות בפורום. כמובן שמי שפורץ כך את הרכב שלו לא מצפה שהרכב ישאר באחריות היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, LEO98 כתב:

תוכל להכווין אותי לאתרים?

4 שנים לימודי הנדסת חשמל/תוכנה/מחשבים, פלוס אי אילו שנות ניסיון מוכח בפיתוח firmware.

בהצלחה.

אני בעצמי רוצה להגיע לתפקיד כזה מתישהו, כרגע בשנה שניה בלימודי הנדסת מחשבים.

התחום נקרא real time embedded systems, או בעברית "מערכות זמן אמת" ו"מערכות משובצות מחשב". התחום הזה מאוד רחב, וכולל לא רק את תחום הרכב, אלא בערך כל מכשיר אלקטרוני קצת מורכב, שהיום כבר דורש שיכתבו בשבילו מערכת הפעלה של ממש, בדגש על מהירות עבודה, אמינות וחיסכון במשאבים.

אם זה מה שבאמת מושך אותך - גוגל איט.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, dorsht כתב:

יש הבדל אבל יש קשר הדוק,

כתיבת קוד מכילה בתוכה מימוש אלגוריתם.

אתה מניח פה הנחה שגויה , מצד אחד קוד יכול להכתב בלי שום אלגוריתם מסביבו. 

עכשיו צריך להגדיר את המושג "קוד" האם זה כל שורת קוד כמו print("hello world") t או האם זה יותר מזה ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנהקוד הזה הוא לא רק printf, והקוד של המחשב מנוע/גיר שעושה אופטימיזציה בזמן אמת הרבה יותר מסובך מהקוד שרץ מאחורי מערכת המולטימדיה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 שנים לימודי הנדסת חשמל/תוכנה/מחשבים, פלוס אי אילו שנות ניסיון מוכח בפיתוח firmware.

בהצלחה.

אני בעצמי רוצה להגיע לתפקיד כזה מתישהו, כרגע בשנה שניה בלימודי הנדסת מחשבים.

התחום נקרא real time embedded systems, או בעברית "מערכות זמן אמת" ו"מערכות משובצות מחשב". התחום הזה מאוד רחב, וכולל לא רק את תחום הרכב, אלא בערך כל מכשיר אלקטרוני קצת מורכב, שהיום כבר דורש שיכתבו בשבילו מערכת הפעלה של ממש, בדגש על מהירות עבודה, אמינות וחיסכון במשאבים.

אם זה מה שבאמת מושך אותך - גוגל איט.
כדי לעסוק בתחום כדאי להוסיף לרזומה גם רוסית בנוסף ל C/C++...

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שעסק בתום כבר לפני 35 שנים ויותר - רוסית ו- ++C לא חובה. יכולת קריאת קוד בשפת מכונה - required.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שעסק בתום כבר לפני 35 שנים ויותר - רוסית ו- ++C לא חובה. יכולת קריאת קוד בשפת מכונה - required.
כמי שעוסק בתחום כיום - משום מה, בארץ, יש אחוז גבוה של רוסים בתחום.
יכולת קריאת שפת מכונה זה must ולא רק למי שמפתח embedded או real time.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת שהתראיינתי באיזו חברה שעושה Reverse engineering, אף אחד מהמראיינים לא היה רוסי. 🤷‍♀️

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בחברה שהיא Tier-1 של ספקי הרכב. אנחנו בארץ....

הקוד שרץ על מחשבי ניהול המנוע/בלמים/כרית אוויר/ADAS נכתב ב C++/C. התקשורת בין מחשבי הרכב היא CAN, Ethernet או flexray.

סביבת העבודה היא בדרך כלל Autosar. זה ממש לא דומה לתכנות בסביבת אנדרואיד או לינוקס.

לתכנתים אצלינו יש רקע ב real time embedded. בעולם הרכב יש דגש על safety critical מה שמסבך מאוד את נושא הבדיקות.

אני מניח שזה דומה למערכות מוטסות וצבאיות שאני פחות מכיר.

אם יש לכם שאלות ספציפיות, אשמח לענות.

• אהבתי 4
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לפרוץ" אולי אפשר, לנתח גם אפשר אם יש את הרקע והכלים המתאימים. אבל כדי לעדכן יהיה צורך להחליף ROM. אפשרי, אבל לא נראה לי ש @LEO98 מתכוון להיכנס לרמה הזו.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, yair.arad כתב:

לתכנתים אצלינו יש רקע ב real time embedded. בעולם הרכב יש דגש על safety critical מה שמסבך מאוד את נושא הבדיקות.

אני מניח שזה דומה למערכות מוטסות וצבאיות שאני פחות מכיר.

אם יש לכם שאלות ספציפיות, אשמח לענות.

על איזו חומרה הקוד רץ?

האם יש איפשהו קוד לדוגמה שאפשר לראות?

מעניין אותי איך זה נראה ביחס לקוד CPP רגיל של מערכת RT שרצה על Windows או לינוקס.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, halperin96 כתב:

כנהקוד הזה הוא לא רק printf, והקוד של המחשב מנוע/גיר שעושה אופטימיזציה בזמן אמת הרבה יותר מסובך מהקוד שרץ מאחורי מערכת המולטימדיה.

מישהו דיבר על זה ? 

או שאתה סתם זורק דברים , דיברונ על ההגדרה הבסיסית ל"כתיבת קוד" 

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, dorsht כתב:

את האמת שהתראיינתי באיזו חברה שעושה Reverse engineering, אף אחד מהמראיינים לא היה רוסי. 🤷‍♀️

מהניסיון הדל שלי הרוסים בדרך כלל לא מנהלים בכירים וגם לא עובדי מחלקת גיוס עובדים אלא בדרך כלל עובדים "בפס הייצור".

* יוצאים מהכלל חברות בבעלות רוסית.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...