Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתיבת תוכנה למחשבי רכב

LEO98
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש הבדל אבל יש קשר הדוק,

כתיבת קוד מכילה בתוכה מימוש אלגוריתם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה אחדד,

אם אני מעוניין לכתוב קוד במחשב של הרכב (אני רוצה להתקין תוכנה ברכב). ז"א שהיא כבר מובנת במחשב של הרכב ולא דרך משהו חיצוני.

אמ מקווה שזה יותר ברור,

תודה חבר'ה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכנתים של היצרן

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, LEO98 כתב:

אהלן,

מי לרוב מתעסק בכתיבת הקוד למחשב הרכב?

לכל רכיב בהתאם למי שמייצר אותו. ברכב מודרני יש כמה עשרות(!) מחשבים, כל אחד הוא חלק של מערכת אחרת. מחשב כריות אוויר שייך ליצרן כריות האוויר. מחשב ABS ליצרן של ה-ABS. מחשב מנוע יכול להיות של חברת Bosch, וכו...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם יצא לי לדבר עם מתכנת של רכיבי חומרה לרכב והוא אמר לי שזה לרוב זה ++C ו-C יחד עם איזה פרוטקול תקשורת ייחודי.

חיפוש קצר בגוגל מראה שהוא לא שיקר לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להכווין אותי לאתרים?

מה כתבת?

לפני 37 דקות, e_r כתב:

פעם יצא לי לדבר עם מתכנת של רכיבי חומרה לרכב והוא אמר לי שזה לרוב זה ++C ו-C יחד עם איזה פרוטקול תקשורת ייחודי.

חיפוש קצר בגוגל מראה שהוא לא שיקר לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל יצרן חוסם את המחשבים האלה לעדכוני תכנה בסיום הייצור. אני די בטוח שזה חלק מדרישות התקינה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@LEO98  אין לי מושג מה הכשרתך, אבל שיוני תוכנה במחשבי רכב הוא הרבה יותר מסובך ממה שאתה חושב, אולי במקור נכתב ב++C, אבל יחייב אותך לעשות reverse engineering  לתוכנה, לא משהו פשוט שכל תוכניתן שיודע לתרגם שפת מכונה ל-assembler יכול לעשות. 

לפני 15 דקות, borsood כתב:

כל יצרן חוסם את המחשבים האלה לעדכוני תכנה בסיום הייצור. אני די בטוח שזה חלק מדרישות התקינה.

כל הגנה ניתנת לפריצה.

רוב הסיכויים שללא קוד המקור של התוכנה הקיימת כרגע, כל מה שתצליח לעשות הוא להשבית את מה שקיים כרגע...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לעשות Disassemble על הקוד הקיים, אבל זה סיוט לא נורמלי ויכול לקחת חודשים (במקרה הטוב) להבין מה קורה שם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...