Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זכות האזרח לצל במדינה החמה שלנו

מיכה שטיינמן
שימו לב! השרשור הזה בן 1429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שימו לב לזה:

https://www.revue.ch/en/editions/2020/03/detail/news/detail/News/feeling-the-heat-in-swiss-cities/?utm_campaign=Newsletter32020&utm_medium=E-Mail&utm_source=Newsletter32020

וזה קורה בשוויץ.

אצלנו אני רק רואה עוד ועוד כריתות של עצים בעיר שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאין לך מחסור במים ובשטח זה קל מאד. והכי חשוב, הם אירופים ששמים את איכות הסביבה במקום גבוה מאד בסדר העדיפות.

משך הרבה שנים ישראל נחשבה למובילה עולמית בייעור, אבל כנראה שזה נעצר בעשור האחרון. לא הצלחתי למצוא טבלה של ייעור (גידול או קיטון בשטח היערות או מספר העצים) יחסית לשטח המדינה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

ישראל שואפת, ברוב תחומי החיים, להיות כמו אמריקה ולא כמו אירופה. כשמבינים את הנקודה הקריטית הזאת - צריך לומר תודה שבכלל יש שם עדיין מדרכות, אחרי שכבר מזמן חיסלו את הקונספט של 'שכונת מגורים' לטובת השבלונה של בלוק מגדלים + קניון שאי אפשר להיכנס או לצאת מהם בלי אוטו. צל (הליכה ברגל) זה לחלשים, בערך כמו תחבורה ציבורית, והמדינה שבה אתה גר היא כזו שבה רק החזקים נלקחים בחשבון.

• אהבתי 4
  • מעניין 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשוות מדינה שרובה מדבר לשוויץ שרובה שלג זה קצת לא במקום.

בישראל משתמשים בהרבה יותר מדי מים יחסית לכמות המים שיש לנו.

מי השתיה שלנו הם מים מותפלים, אי אפשר סתם לפזר מים ברחוב שעלה הרבה כסף לייצר את המים האלה

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האוכלוסיה בישראל לא גרה במדבר. כמות הגשם השנתית בתל אביב דומה לכמות הגשם השנתית בברלין (מוזמנים לבדוק).

לפני שישים שנה בבאר שבע הצליחו לעשות דברים בנושא הצללה וגינון באקלים מדברי, משום מה עכשיו לא מצליחים לעשות זאת. למה? כי כנראה את מקבלי ההחלטות ברשויות השונות זה לא מעניין, ומתכננים שאותם זה כן מעניין בוודאי נאלצים לסכור פיהם ולעשות מה שמזמינים מהם, אחרת לא תהיה להם עבודה.

ראש מועצה ישן מקים פארק חדש כדי לפאר את שמו, האם ינטעו עצים רחבי נוף שעושים צל? לא ולא, מניחים תועפות דשא ומנקדים אותו בקבוצות של דקלי תמר ארורים - יימח שמם וזכרם אמן החדקונית תאכל את כולם עד השורש. ומה שמצחיק - דקלי התמר האלה גם הכי יקרים לרכישה (אלפי שקלים לעץ בוגר למיטב ידיעתי).

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Derish כתב:

~

ישראל שואפת, ברוב תחומי החיים, להיות כמו אמריקה ולא כמו אירופה. כשמבינים את הנקודה הקריטית הזאת - צריך לומר תודה שבכלל יש שם עדיין מדרכות, אחרי שכבר מזמן חיסלו את הקונספט של 'שכונת מגורים' לטובת השבלונה של בלוק מגדלים + קניון שאי אפשר להיכנס או לצאת מהם בלי אוטו. צל (הליכה ברגל) זה לחלשים, בערך כמו תחבורה ציבורית, והמדינה שבה אתה גר היא כזו שבה רק החזקים נלקחים בחשבון.

יש יוצאי מין הכלל. נס ציונה למשל. עיר ברמה כה גבוהה  מבחינת איכות חיים , שיש ערים באירופה שהיו רוצות להתחלף איתה.

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, LotusElise כתב:

להשוות מדינה שרובה מדבר לשוויץ שרובה שלג זה קצת לא במקום.

בישראל משתמשים בהרבה יותר מדי מים יחסית לכמות המים שיש לנו.

מי השתיה שלנו הם מים מותפלים, אי אפשר סתם לפזר מים ברחוב שעלה הרבה כסף לייצר את המים האלה

לא הבנתי מה הקשר.
אני משווה בין אקלימה של ישראל לבין זה של שווייץ? מאיפה הבאת את זה?
תיקרא למשל את מה שקורן כתב.
אני מתמרמר על הגישה בישראל, ויכול גם להעיד באופן אישי מהעיר שבה אני גר - רמת גן. האחרונה נחשבת לאחת הערים הירוקות בארץ ודואגת תמיד לפרסם זאת, אבל בישיבה שביקשתי לבצע עם מחלקת הגינון והנוף, כאשר התפארו שם בפניי שרק בשנה שעברה נטעו כך וכך מאות עצים, הוצאתי להם את האוויר מהבלון: אמרתי להם שאני לא מתכוון לעצים שבפארקים. אני מתכוון לעצים במדרכות, עצים שנמצאים שם לרווחת התושבים.

4 מחלקות יש בעיר שלי שאמונות על גיזום עצים ושיחים. ארבע!

מחלקות שעובדות ע"פ מיכסות (!), מח' שהן בעצם זכיינים של איזה יצור שמעולם לא למד גננות או נוף ושאין לו מושג בסיסי בגננות ובעצים וכורת בשמחה על ימין ועל שמאל. כבר הרבה זמן לא שמעתי דבר מטופש כל כך.

כל עץ סופח מהאוויר כמה וכמה ק"ג של אבק בשנה, ופולט - כמו שכל ילד בכיתה ג' יודע - חמצן. הוא מוריד טמפרטורה, עוצר את קרינת השמש המופרעת במדינה החמה שלנו, נותן בית לציפורים ועטלפים שאוכלים לנו את היתושים המציקים, עוצר את התפשטות המדבר וכו'. אנשים פשוט לא מבינים את זה. הם הולכים להם מהחניה המקורה למעלה, אל הקניון וזהו. אין מחשבה קדימה, אין הבנה וכן - גם אין תרבות. בסופו של דבר מדובר גם בענין תרבותי, ההבנה הזו.

שימו לב שכאשר אתם צועדים באיזו עיר באירופה, רוב היופי מגיע מהעצים המפוארים שיש שם. אנחנו בכלל לא שמים לב לזה, אבל חלק מהקסם מגיע מהם.

אני מדבר על ההבנה: מה שבשוויץ הקרירה הבינו וגם פועלים לשם כך, פה בארץ זרקו לפח והולכים אחורנית.
איפה החזון המפורסם של העם היהודי, איפה.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נושא הצל מוזנח בערי ישראל.

ואנחנו סובלים מזה גם ביום, כשאין לנו מחסה מהשמש וגם בלילה, כשהבטון והאספלט החשופים פולטים את החום שאגרו במשך היום, ומעלים את הטמפ' במרכזי הערים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב זהה גם בראשון לציון .

עוקרים עצים , לא נוטעים חדשים ברחובות .

גם המחלקת גיזום פשוט מכסחת את העצים במקום לעצב אותם ככה שיתנו הצללה ויגדלו .

לפני כמה שנים הרסו מדרחוב בן 100+ שנים בשביל ליישר את הנוף ושתלו איזה עצים נשירים מגעילים .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרדוקס אופייני - נושא העצים באמת לא מסודר בארץ, יש מקומות שבהם כורתים, במקומות אחרים משמרים, בלגן גדול. מה שכן, וזה שינוי עצום למי שלא שם לב - גני המשחקים מקורים עם יריעות, הילדים משחקים בצל באחוז מכריע של גנים עירוניים. לא היה פעם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה פרדוקס, אבל זה למעשה אותה תופעה.

לקבלן הגינון יש אינסנטיב לגזום עצים; לחברה שמקימה ומתחזקת את גני המשחקים יש אינסנטיב להוסיף צליות...

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

לא היה פעם.

נכון, פעם היו עצים בגני המשחקים (לפחות איפה שאני גדלתי). לא צריך רשת צל אם יש עץ גדול ויפה שעושה צל וגם אפשר לטפס עליו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...