Jump to content

מיכה שטיינמן

 • פרסום הודעות

  114
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי מיכה שטיינמן

 1. מקווה שזה הפורום הנכון, כי השאלה לדעתי נדירה או לא נישאלה לפני: באופן כללי - נניח שיש לי רכב (אספנות, רגיל, משא, אופנוע - לא ממש משנה) ואני מעונין למכור אותו למישהו שנמצא לשם הענין באירופה או בארה"ב, האם זה אפשרי? מישהו עבר את זה פעם? מה הפרוצדורה?
 2. תודה. אבדוק את כל הנקודות שהעלית כאן, כולל את האתר (שאני כלל לא הכרתי). לגבי רכש של הרכב: הוא יהיה פרטי של החברה, לא ליסינג.
 3. בוקר טוב, בהמשך לסאגת קבלת רכב מהעבודה ומכירת ה- 307 סטיישן שלי שפירסמתי כאן באתר, אני מבקש לדעת מה כדאי ועדיף לי לבקש מהעבודה מבין שני הרכבים שרשמתי בכותרת. אני יודע שלשניהם יש דגמי סטיישן כי ראיתי בכבישים, אף פעם לא שמתי לב לדגם הספציפי אז אני לא יודע לציין אותם. מבחינת מקום העבודה - "מה שתירצה - תקבל". טרם דיברתי איתם על זה אבל זה מה שנאמר לי והבחירה בהחלט בידי. אני מעונין להישאר במשבצת הסטיישן האוטומטי. אם יש דגמים גבוהים יותר מה- 307 הנוכחי שלי - עדיף. אני פשוט לא מכיר. מקום העבודה ישתתף בחצי מעלות שווי הרכב, ורציתי לדעת מי מבין השניים עדיף, כאוטו, ואצל מי אשלם יותר והאם זה י
 4. בהחלט כן ניתן לעבור טסט לבד, ואגב זאת הפעם הראשונה שאני שומע על מה שאתה מתאר כאן (מאכער ש"עוזר" בטסט). אם כבר בנושא זה, תמיד משעשע אותי להעביר טסט את ה- BMW R51/3 שלי משנת 1952. אני מגיע, וזה הולך ככה: הצוות הצעיר מגיע מייד "לחזות בפלא". אני אדיב כמובן ונחמד ועונה על שאלות למרות שאני ממהר. לאחר מכן מגיע לאיטו המייסטר, אדם מבוגר עם ארשת חשיבות עצמית של "לא מרשים אותי בכלל" - בתוספת של "אני כבר 40 שנה בעסק, ראיתי הכל". למרות זאת עיניו יוצאות ממקומן והוא מפליג בסיפורים שלו היה פעם כזה/לסבא של דוד של חבר שלו היה פעם כזה/לאחותו היה פעם כזה ועוד כל מיני כאלה (כאשר הכוונה ל- BMW ישן
 5. אהלן, אני בחיפושים אחרי פיז'ו 308. אשמח לשמוע חוות דעתכם לגבי שני העסקים הללו, כאשר נאמר לי שמאחורי פריימליס עומד לובינסקי, ומאחורי טריידמוביל - כלמוביל. מה ההבדל בין פריימליס ללובינסקי טרייד? יש מישהו שהוא יותר מומלץ מבין שני אלה?
 6. אין ספק, מחכימים כאן בפורום ואתם באמת מבקשים לעזור. אבדוק את כל הכיוונים שהצעתם. אחזור אם יהיו לי שאלות נוספות ואשמח אם ימשיכו כאן להציע. תודה רבה ושבוע טוב.
 7. תודות. כעת קיבלתי עידכון מהגברת הראשונה: עדיפות לרכב גבוה יותר מהסטיישן (ומכאן כניראה הזיכרונות וההתייחסות שלה לקקטוס). אבל אם לקקטוס אין תא מטען סביר, השאלה הבאה היא איזה רכב מהיצרן הזה מציע גובה סביר? או שאין אצלו חיה כזו?
 8. תודה לכולם. הרכב הוא רגיל ולא SW רב-מושבים. אילו מנועים נחשבים לאמינים אצל היצרן, למעט הדגם שנאמר כאן עם דגש על החלפת רצועת התזמון? יש עוד מנועים מומלצים? כיצד מוכרים רכב לפירוק? אחפש בשוק הפרטי כפי שהצעתם, אבל מה עושים עם הישן?
 9. אגב, יש לי גם אפשרות לקבל כניראה רכב מהעבודה. הוא לא יהיה בדיוק מה שאנחנו רוצים אישתי מן הסתם לא תוכל לנהוג בו האם זה שווה כלכלית? הרי יש השתתפות מצידי באחזקה
 10. יש לנו פז'ו 307 סטיישן משנת 2005, מנוע 1600. גרים בגוש דן (ר"ג גבעתיים). אנחנו עושים פחות מ- 10 אלף ק"מ בשנה, היות ואישתי ואנוכי על קטנועים או תחב"צ (הבנתם כבר שאנחנו לא האנשים שמחליפים רכב כל שנתיים שלוש). הרכב אגב תוחזק וטופל כראוי אצל מוסך גבע בת"א, שעליו יש לי רק להגיד דברים טובים. כבר לא שווה להשקיע בו עכשיו, לאחר שהגיר מתחיל לקפוץ בתחילת הנסיעה והדליפה במזגן התגברה (פעם היה מילוי שנתי מספק את הסחורה). אני בטוח שאני רוצה שוב רכב מתוצרת PSA ואני חושב שאנחנו שוב רוצים סטיישן ואגב, לא חייב להיות סטיישן במובן הקלאסי; לפני מספר שנים שכרנו בטיול באירופה סיטרואן קקטוס ששכחתי את השם של
 11. שבת שלום, בדקתי את שלל הפורומים כאן, לא כל כך הבנתי היכן הכי נכון: יש לי לא מעט חלפים עבור BSA מסוג M20/21 למכירה בזול (די, רוצה להיפטר מכל זה). היכן הכי טוב או נכון יהיה לפרסם אותם?
 12. לדעתי אתה עושה קצת סלט. עד כמה שידוע לי לא היה קיים אצל BSA דגם בשם CG11. יכול להיות שאתה מתכוון ל- C11? או אולי C12 ? שים לב שאם אתה מבקש לבצע שידוך, הכל צריך להיות מדויק.
 13. תודה אבל זה לא זה. גם אני חשבתי שמדובר במכשיר הוואקום הידוע, אבל זה כאן עושה משהו עם "עמוד כספית" והוא הרבה יותר פשוט וידידותי (המשכתי לחפור באינטרנט). לא הצלחתי למצוא את שמו ו/או היכן ניתן לרכוש אותו.
 14. שלום לכולם. בסרטון שהצמדתי כאן ניתן לראות כיול מאייד ע"י מכשיר. אשמח לקבל תיאור או שם המכשיר הנ"ל באנגלית, אני רוצה לרכוש אחד כזה. כמו כן אם למישהו יש ניסיון - האם קל לעבוד איתו והאם מספק את הסחורה? יש מותג או יצרן מועדף? תודה.
 15. תודה לכם. הבעיה אינה בטיח החיצוני או בחדירת מים. הבעיה היא לדעתי שהקיר נוטה החוצה בצורה מסוכנת. אני לא מומחה בתחום אבל הנטייה ניראית טיפ-טיפה לעין, שוב לדעתי. אם אני מבין נכון את מה שרפי אומר - העלות של תיקון או שיקום הקיר (ואולי אפילו פירוק הקיים ובנייה של קיר חדש) היא על חשבוני ולא ע"ח כל הבנין. אשמח לאישור או לתיקון ההבנה שלי. שבוע טוב.
 16. אני גר במרכז בדירת גג ישנה. הבנין ניבנה בתחילת או אמצע שנות ה- 70. הגג מוקף בחומה/מעקה כמובן (אנחנו משתמשים בגג לא מעט, יושבים שם בערבים, מזמינים אורחים וכו'). לאחרונה שמתי לב שמבחוץ, מלמטה ברחוב, ניתן לראות סדק לאורך כל היקף הקיר/חומה, בחיבור שלו אל ריצפת הגג. כאשר עולים אל הגג, ניתן לראות שהחומה נוטה טיפ-טיפה כלפי חוץ ושבחלק מהמקומות ברזלי הזיון בחגורה חשופים ורקובים. שתי שאלות ברשותכם: אשמח לקבל המלצות לקבלן מומחה בתחום, באזור המרכז אני מניח שמדובר בפעולה יקרה מאד - אז האם עדיף אולי להפעיל את הביטוח של הדירה ולסמוך על מה שהם יבצעו?
 17. שלום, אשמח אם תוכל להסביר כיצד מייבאים צמיגים ארצה, כפי שאתה עשית? (שלא דרך יבואן בארץ). תודה
 18. אני שוב שואל: איך אתה יודע? אתה יודע מה היה לפני? ומה היה אחרי? אני לא מצדיק אלימות משטרתית כמובן, אבל בהחלט קח בחשבון שהנ"ל לא היה אחד מ- ל"ו, כן? גם יכול להיות. מצד שני - יכול להיות שהוא היה יו"ר אגודת אל סם בשכונה שלו... שים לרגע בצד את השנאה או רתיעה שלך מהמשטרה המקומית שלנו כאן. אל תשליך את הרגשות שלך למה שקורה שם.
 19. מה דעתנו? כמובן שחבל שהוא מת. מצד שני אכיפה נוקשה יותר (למשל יותר מזאת שיש בארץ) היא דבר נידרש. ברור שזה לא תירוץ להרג הבחור הזה ואני מניח שהנוסחה המנצחת היא הקו שעובר היכן שהוא באמצע. אגב - אנחנו לא יודעים מה הבחור הזה עשה, שעצרו אותו. אולי יש לו תיק הרשעות קודם גדול כמו הר הכרמל, אז אתה יודע מה? הכל צ.ל. בפרופורציות. הוא יכול להיות עול ונטל על החברה והוא בטח שלא השתקם. שוב - לא הוא ספציפית, כי אנחנו הרי לא מכירים את הצד השני של המטבע, אבל יש לזכור שתמיד יש צד שני ועד שלא נדע אותו יהיה לנו קשה להביע עמדה.
 20. לא הבנתי מה הקשר. אני משווה בין אקלימה של ישראל לבין זה של שווייץ? מאיפה הבאת את זה? תיקרא למשל את מה שקורן כתב. אני מתמרמר על הגישה בישראל, ויכול גם להעיד באופן אישי מהעיר שבה אני גר - רמת גן. האחרונה נחשבת לאחת הערים הירוקות בארץ ודואגת תמיד לפרסם זאת, אבל בישיבה שביקשתי לבצע עם מחלקת הגינון והנוף, כאשר התפארו שם בפניי שרק בשנה שעברה נטעו כך וכך מאות עצים, הוצאתי להם את האוויר מהבלון: אמרתי להם שאני לא מתכוון לעצים שבפארקים. אני מתכוון לעצים במדרכות, עצים שנמצאים שם לרווחת התושבים. 4 מחלקות יש בעיר שלי שאמונות על גיזום עצים ושיחים. ארבע! מחלקות שעובדות ע"פ מיכסות (!), מח' שהן
 21. שימו לב לזה: https://www.revue.ch/en/editions/2020/03/detail/news/detail/News/feeling-the-heat-in-swiss-cities/?utm_campaign=Newsletter32020&utm_medium=E-Mail&utm_source=Newsletter32020 וזה קורה בשוויץ. אצלנו אני רק רואה עוד ועוד כריתות של עצים בעיר שלי.
×
×
 • Create New...