Jump to content

מיכה שטיינמן

 • הודעות

  125
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי מיכה שטיינמן

 1. לפני מספר חודשים הזמנתי 2 משתיקי אגזוז לאופנוע שלי. חדשים. מצ'כיה. הגיעו לסניף הדואר בתוך 10 ימים, לא שילמתי אגורה. קיבלתי מסרון, באתי, לקחתי. לפני כחודש וחצי הזמנתי מהולנד רכיב אלקטרוני לאופנוע הזה. הפריט הגיע ארצה בתוך פחות משבוע ומאז הסטטוס שלו היה שהוא במרכז המיון. מתמיין לו… לאחר 3 שבועות יצרתי קשר עם הדואר המעולה שיש לנו כאן בארץ, שם נאמר לי שהוא נפל לבדיקת המכס המפורסמת, ושמפקח התעבורה חורץ הגורלות מועיל בטובו להגיע פעם בשבוע (נדמה לי שאמרו לי בחמישי) ובודק את החבילות, מי לחופש, מי לשחרור תמורת תשלום מס ומי לא לשחרור אלה למסלול הגהינום של "תוכיח-תביא אישור-לא את זה- אחותך לא $#@* ". טוב, חיכיתי. מה יש לי לעשות? לאחר חודש וחצי (!) של נסיונות ליצור קשר ולהבין מה קורה, עלה לי רעיון בראש, נפל האסימון. נכנסתי למשתמש שלי באתר gov.il ושם הלכתי וחיפשתי. ואכן: החבילה נמצאת תחת "ייבוא אישי" ממתינה לתשלום מס כלשהו. שילמתי מיידית דרך האתר ולאחר יומיים קיבלתי הודעה לבוא ולקחת. אף אחד במערכת הזו, שעלתה 100 מיליון ש"ח כאשר הקימו אותה במודיעין, לא טרח להגיד לי שיש לשלם כאן את המס וזהו. חלם? זה כאן.
 2. שכחתי מזה לגמרי: מצרף גם יריעה ענקית של עור אוכפים עבה ומשובח, ועוד המון חומרים לייצור ידית סכין, פינים וכו'.
 3. שאלת תם: ברכב אספנות הותקן מד אוץ חדש כי הישן התפגר סופית. החדש כמובן מראה אפס ק"מ, ובספירה האחרונה ברישוי השנתי - רשום שהקודם הציג כמה אלפי ק"מ: האם יכולות להיווצר בעיות ברישוי השנתי? או שהסבר לקוני של בעל הרכב על החלפת השעון לחדש אמורה להספיק לבוחן?
 4. ברצוני לתקן נקב קטן בקרבורטור ישן. https://www.orgat.co.il/pro/quicksteel.html האם החומר עמיד לדלק? האם יש כמה סוגים של הדבר הזה? למישהו יש ניסיון? תודה מראש.
 5. שלום. מהו המקום הטוב ביותר לרכוש בו שמן 40? אני פשוט לא מוצא, וזה: https://www.autostore.co.il/product/%d7%a9%d7%9e%d7%9f-castrol-classic-xxl-40-5l/ קצת מעבר לתקציב שלי. תודה מראש. עריכה - גם 20/50 לא בנמצא.
 6. ואז יתייחסו לחלקים כאילו מדובר במטילי זהב. הוא שאמרתי - אתה בדרך כלל מתקרב ולא פעם יורד מהמחיר שידרשו כאן בארץ, כאמור לאחר שיטוט וכיתות רגליים (שגם הזמן המבוזבז שלהם שווה כסף). היום יש אינטרנט, היום יש עולם גלובלי: אתה יושב לך בכיסא, עובר על פני החלפים כשהם במצב חדש ובוחר לך מה אתה רוצה. אתה לא צריך טובות מאף אחד, ויודע את עלות המשלוח לפני. אם לא תמצא אתרים טובים בתחום - תחזור אליי.
 7. אהלן, לא כל כך חושב שעדיין תמצא בארץ חלפים NOS או במצב טוב לדגם כזה ישן. מציע בכל זאת לפנות לאתרי חלפים בחו"ל, ויש הרבה מהם. שים לב שלא פעם ניתן למצוא את אותו החלק שהספק האירופאי מציע - אצל היצרן של החלק עצמו, שבד"כ יושב בהודו... אבל תיזהר: יש איכות טובה ויש זבלה רצינית שם.
 8. אני לא סותר את עצמי. מה שאני מנסה לתאר כאן, הוא שבמשך עשרות שנים ואולי מאז קום המדינה וגם אחרי 67' המדינה הראתה אוזלת יד. לא יעזור כלום ולא משנה איך תקרא לזה - זוהי אוזלת יד. אף ממשלה לא רצתה לגעת בתפוח האדמה הלוהט הזה ועל כך אנחנו משלמים היום. ובגדול. מצד שני, מערכת השפיטה בארץ היא אולי עם האף למעלה כפי שמישהו ציין כאן, והשופטים צריכים ניעור רציני, אולי - אבל הם עדיין לא יכולים גם הם בעצמם לעבור על החוק. והיות ואין חוק מוסדר לגבי התגוננות בירי כנגד אדם שפורץ ומעמיד אותך אוטומטית בסכנת חיים (כי הרי אתה לא יודע אם יש לו מברג ביד, אם הוא עומד גם להתנפל עליך על הדרך וכו') - אז לשופט לא נותרה ברירה אלא להצמד לשילוש הקדוש. לא המשטרה אשמה. לא מערכת המשפט. את המטבע לא צריך לחפש מתחת לפנס. האשמה היא במדינה ובמחוקקים. להבדיל, אנחנו (לדעתי) בעיצומו של תהליך דירדור של המוסר והחינוך בארץ. ממש בעיצומו. שים לב! אף ממשלה לא נוגעת בזה, אף אחד לא רוצה להתעסק בזה ועל כך אנחנו נשלם ובגדול בעתיד, בחלק מהמיקרים רואים ניצנים כבר עכשיו. גם אז יאשימו את המשטרה ואת בתי המשפט. חכה ותיראה.
 9. אתם כולכם מדברים מהפן האישי (כמעט כולם). זאת הטעות שלכם. אישית? 2 כדורים בברכיים ולאחר שעה להגיע ולתת 2 בראש. אבל למי איכפת דעתי האישית? אני שוב אומר: יש חוק במדינה ועד שהמדינה לא תעבור את 3 השלבים* - היא לא תשנה את החוק הזה. לפות"ש: מה זאת צרות האופקים הזאת בהתלהמות שלך - "המשטרה מעודדת פשיעה"? אתה שומע את עצמך? היית פעם שוטר? שכבת לילות גשומים במארבים? התעסקת עם הפירורים של תחתית המיץ של הזבל האנושי במדינה הזאת? מי אתה שתגיד דבר כזה? נכון! לא כל השוטרים ממלאים תפקידם כפי שנשבעו בסיום בית הספר לשוטרים, אבל כך גם כל שאר האזרחים ובעלי המקצוע והרופאים ובלה בלה. מתי תבין שהשוטרים הם לא הרשות המחוקקת! שוטר יודע לעבוד קשה, להסתכן, לעמוד בצהרי אוגוסט בחוץ שעות בלי צל ולבסוף השופט משחרר את החשוד. מה אתה רוצה מהמשטרה? מי שיכול להביא את השינוי היא הכנסת והחקיקה. *שלושת השלבים: הכרה בכך שיש בעיה, הגדרתה המדוייקת והפנמה שלאורך השנים אף גורם לא טיפל ברצינות ולטווח ארוך ועם חזון, בבעיית המיעוטים באשר הם, לא רק הבדווים בדרום הקמת פורום מקצועי (לא פוליטי) שישאל שאלות, יעסיק בעלי מקצוע ויביא תוכנית יישומית ומעשית + תוכניות מגירה/ברירות מחדל ביצוע
 10. אני מסכים עם צחי. גם אני נושא נשק כבר עשרות שנים. לדעתי החוכמה הכי גדולה בתור חמוש היא לדעת לא לשלוף אותו. ברגע ששלפת את נשקך האישי זה אך ורק כדי להוציא כדור. אתה לא מאיים איתו ולא מנופף איתו. זה לא מביא תועלת, עלול להסלים את המצב וזה גם נגד החוק. לא לשכוח שאדם שחמוש בישראל חייב עדיין לפעול תחת החוק הישראלי שהוא - מה לעשות - שונה קצת מהחוק האמריקאי, למשל. בשום מקום בחוק הישראלי לא רשום או מצוין שניתן להרוג אדם שהוא גנב. כפי שצחי אמר - יש צורך בשילוש הקדוש ואת זה אנשים שלא נושאים נשק - פשוט לא יודעים כניראה. אנחנו, החמושים, לא מלאכי חוק שמותר לנו לירות בכל מה שלא מוצא חן בעיני החברה הישראלית. זה דבר שקיים רק בסרטים האמריקאיים. אם החוק היה מתיר ירי - אז המצב הוא שונה, אבל השופטים פועלים על פי ספר החוקים, מה אתה רוצה שהם יעשו? יתעלמו מהחוק? המשפטים בארץ הם שילוב של צדק ושל חוק, ולא גחמות של שופט כזה או אחר או חבר מושבעים. הבעיה היא לא אצל החמוש/אדם שנושא נשק. אני חושב שהבעיה היא (כמו הרבה בעיות רציניות אצלנו) היא אוזלת היד וההזנחה של המדינה לאורך עשרות השנים - בעצם מאז קיום המדינה - בכל הקשור לנושא המיעוטים. כל מיסוד התיישבות הקבע שלהם בעיקר באזור הדרום, נעשו לדעתי מאוחר מדי, מעט מדי ולא מקצועי מספיק - כאשר ביחד עם פתרון רציני ומעשי לאוכלוסייה הזו, היה צריך במקביל לנקוט יד קשה לכל החריגים. אבל, ואני לא נכנס כאן לפוליטיקה, בשביל טנגו יש צורך בשני אנשים ואני לא רואה בצד השני שמישהו משתדל לשנות את הקיים או מבין את המצב לאשורו ומתחיל צעד חדש. בדיוק. בעצם אמרת כאן במשפט אחד את "עשרת הדברות" של החמוש החוקי בישראל.
 11. לא הבנתי מדוע אתה רוצה לפרק את צינור האיוורור שעולה אל הגג. הוא מהותי וקריטי למערכת הביוב. אם תמצא מכלול ביוב 4-דרך, כלומר כזה שמצולם כאן עם עוד כניסת ביוב של אסלה, תרכיב אותו במקום זה שרואים כאן. את הצינור שעולה לגג תחתוך ותתחבר איתו בחזרה לאחר הרכבת ה- "4 דרך" עם ניפל. אגב, אם תגיע למקום רציני שמוכר את האביזרים הללו ותראה להם תמונות, הם גם יוכלו לעזור לך. לגבי קופסאות הביקורת - אני לא יודע. אני לא נמצא שם ויש מעט מדי מידע. שים טוב לב לנושא השיפועים בצנרות הניקוז/ביוב שאתה מתקין ואל תחשוב ששיפוע חד יותר מהתקן הוא גם טוב יותר. הוא לא. שיפוע חד יותר ממה שהתקינה מציינת לא יצליח לפנות מוצקים כמו שצריך. הנוזלים יזרמו מהר מדי ולא יקחו איתם את מה שהם אמורים לקחת...
 12. אני רואה שאנשים מגיבים כאן מעבר למה ששאלת, ומייעצים. העצות שלי הן: להתקין אסלות תלויות. תן עוד נקודת מים ליד כל אסלה לטובת מתז הגייני. נסה להכין חנוכיית פיצול לצנרת המים בכניסת ההזנה לחדר המקלחת. כך שבעתיד אם תהיה לך נזילה (או תרצה לנתק לרגע את הכיור מהמים לטובת תיקון ברז, למשל) תוכל לנתק את הקו הנוזל בלבד ולהמשיך בחיים עד שיתוקן. זה עלול לקרות פעם אחת בכל החיים, ובפעם הזאת אתה תהיה המאושר באדם (אל תשאל אותי איך אני יודע). להקפיד על פוגות - מרווחים - בין האריחים. לשם כך יש מרווחוני-צלב מפלסטיק. בדוק מה התקן אומר לגבי קיר במקלחת ולגבי רצפה במקלחת. רובע: רובע מיישמים נוזלי מאד, כך שהיא תזרום היטב לתוך הפוגות ולא תצטרך להכניס אותה פיזית פנימה עם שפכטל. רק תעזור לה לזרום פנימה ותוודא שאין כיסי אוויר. אל תשכח (והרוב כולל המקצועיים שוכח או לא יודע) שרובע צריכה אשפרה, לכן במהלך הייבוש שלה על פני מספר ימים - תרטיב אותה היטב. הרי ייקח זמן עד שתסיים והאזור יורטב מעצם המקלחות. בזמן הזה אם היא לא תקבל אשפרה, היא לא תמלא תפקידה כראוי בעתיד. שים לב להתקין נכון את הניקוז של המקלחת עצמה, בכדי שהמים לא יעברו בין האריח לבין הקופסא - אל הרצפה למטה. למרות שתבצע איטום רצפה, אתה לא רוצה שזה יקרה. אל תחסוך בשקעי חשמל (תקניים לסביבה לחה). אח"כ יהיה קשה מאד להתקין. בדוק ובחר נכון באיזה סוג צנרת אתה תשתמש. האריחים ברצפה צ.ל. תקניים לרצפת מקלחת, ע"מ למנוע החלקות מיותרות ופציעות. בדוק מה אתה יכול עכשיו להכניס לקירות למען החדרים המקבילים. אולי צריך שם עוד שקע או חיבור מחשב? עכשיו זה הזמן, אם הקיר הוא משותף. תחשוב טוב על איוורור. בדוק את משטר הרוח בדירה, תתקין וונטה לפי הצורך או פרוץ עוד חלון קטן. שים לב שהשקע המיועד לאביזר החימום בחורף - שיהיה בעל חוטים בריאים ולא דקים מדי. תנסה לארגן לו פחת משל עצמו. תנסה להכין נקודת מאור נוספת/ניפרדת לאזור המראה. תיכנס לאתר של פלסאון ותיראה מה יש להם להציע. לא תתחרט. לסיום: שרטט לך שרטוט גס של תוואי הצנרת. מי יודע ושלא נדע - אולי בעתיד תצטרך להתקין ידית בקיר ליד האסלה? לא תרצה לקדוח לתוך צינור מים. בהצלחה.
 13. לא. התקן אולי טוען כך, אבל זה בגלל שהוא אלעט זאכן: לא מומלץ להעביר צנרת ברצפת חדר שמוגדר "רטוב", בגלל שהמים/לחות יורדים אל הצינור ועם השנים, למרות הגילוון - יחלידו אותו. כיום כאשר יש צנרות פלסטיות מכל כך הרבה סוגים - לא כזה קריטי.
 14. ליבואנים כאן בארץ אין במלאי ואף חד עדיין לא יודע מתי הוא יבצע הזמנה. מדובר בצמיג Heidenau K34 במידה 19x3.5. שאלת תם: אם אני מזמין צמיג כזה מספק בחו"ל, והצמיג יגיע ארצה - מה קורה? מה התהליך והאם יש לי בסופו של יום (או שבוע, או חודשיים) סיכוי לשחרר אותו? מישהו כבר ייבא צמיג בעבר - שלא במזוודה אלא בדואר?
 15. תודה. מתי זה היה ואיך ניראה היום, אחרי כל השנים? כמו כן אשמח אם תוכל לפרט לגבי סוג הצבע, האם יש צורך ללטש עם נייר ליטוש לפני היישום, האם יש צורך בצבע בסיס וכו'. שוב תודה.
 16. אהלן. מדובר ב- 6 כנפיים משנות ה- 70 צבועות בצבע חום כהה, קשה לי להבין האם אנודיזצייה או צביעת תנור. אני מעונין לחדש אותן ולצבוע, רק את החלק הפונה פנימה. עד כה פניתי לשלוש חברות בתחום, כולן הרביצו מחירים שהם מעבר ליכולות שלנו (אלפי ש"ח). בקצרה - האם זה משהו שניתן לבצע לבד? כלומר, ברור לי שכן, אבל האם התוצאות יהיו סבירות? למישהו יש ניסיון? עשה זאת פעם בעבר? איזה צבע מומלץ? היישום יהיה עם מברשת, מן הסתם. החלונות יישארו בתוך המסילות, אין לי אפשרות לשלוף אותם ולהשכיב. תודה מראש.
 17. תודה לעונים. זאת בדיוק הבעיה שאני מתאר: אל מי לפנות? נידמה שכולם אינטרסנטיים. יש משרד בתחום בלתי תלוי? קיים דבר כזה?
 18. שבוע טוב, גר במרכז, עובד קבוע כמעט 30 שנים, מבסוט והכל טוב. לאחרונה מהרהר בנושא, עדיף מאוחר מאשר לעולם לא. השאלה שלי היא איך מבצעים זאת, ייעוץ פנסיוני? כוונתי: אולי יש מה לשפר בתחום וע"י כך לקבל קצת יותר בימי הפנסיה, לכשיבואו? האם הכל מתנהל כשורה מבחינת הפרשת המעסיק? הקופה שבה הפנסיה נצברת? ואני מניח שיש עוד שאלות שאני בכלל לא מודע שיש לשאול. אז - סתם נכנסים למשרד בתחום ומבקשים ייעוץ? איך עושים זאת? דרך העבודה? אין שם התנגשות אינטרסים? בקיצור - אשמח לייעוץ לגבי הצעד הראשון, אני בור מוחלט בנושא. תודה.
 19. וגם כבשן גז עם 2 מבערים, סרטי ליטוש בשלל גדלים, שמן קירור ומיכל טבילה, ועוד הרבה פריטים מסביב. 052-3896237
 20. תודות. לצערי אין לי פייסבוק ושתי הקב' המומלצות הן רק פייסבוק. אפרסם כאן באלטע זאכען. ניראה מה יהיה.
×
×
 • תוכן חדש...