Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רכבים חדשים באמת בטוחים יותר?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני פשוט נוסע עם רכב ישן שלו כרית אויר רק מקדימה. רציתי לדעת כמה זה קריטי לשדרג לרכב חדש רק בשביל זה? הבנתי שהיום יש כריות אויר בצדדים,

זה באמת יעשה את ההבדל בין חיים ומוות בתאונת צד?

ובכלל האם באמת רכבים חדשים הרבה יותר בטוחים היום מרכבים בני 10+?

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך למגרשי רכבים לאחר תאונות, ותראה שם ערמות של רכבים "חדישים" לאחר תאונת דרכים

שכל היושבים בו או בבית לוינשטיין, או לצערי במקום שאין ממנו חזרה.  ותעשה לבד את החישוב כמה הגורם האנושי

יותר חשוב וקריטי מרכב "בטוח". 

כמובן שתמיד עדיף ובטוח רכב חדיש ומתקדם יותר, אך הוא לא ימנע לחלוטין את האבדה הבאה בפגיעה קטלנית.

(גורם אנושי אמרנו) צריך להבין את הפיזיקה של התנגשות ומה היא יכולה לגרום לרכב אפילו החדיש ביותר.

• רעיון גרוע 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם מה שכתוב מעליי, אבל אל תשכח שתאונה קלה ברכב חדיש ובטיחותי יכולה להיות תאונה רצינית ברכב ישן, וזה מבלי להזכיר מערכות בטיחות אקטיביות שיכולות להפחית את עוצמת הפגיעה או למנוע אותה לגמרי. החברות משקיעות סכומי עתק כדי להפוך את הרכבים שלהם לבטוחים יותר ויותר.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובה שיש הרבה נפגעים חמור אחרי תאונות ברכבים חדשים בכלל לא רלוונטית לשאלה של פותח השרשור.
אף אחד לא טוען שהשיפור בבטיחות מונע פגיעות קשות. יש הרבה פצועים בתאונות עם רכבים חדשים בעיקר כי רוב הרכבים היום חדשים. ואולי חלקם רק פצועים בזכות הרכבים החדשים שהצילו את חייהם.....

לאורך השנים רכבים חד משמעית הופכים בטוחים יותר. עד כמה הפער גדול זו סוגיה מורכבת שלי בטח אין תשובה עליה.
קח בחשבון שרכב שקיבל במבחני בטיחות לפני עשור 4-5 כוכבים יקבל כיום כנראה 2-3. כי הרף עולה עם השנים.
זה שהמבחנים לא מושלמים זה נכון. ועדיין זו אינדוקציה משמעותית
בטיחות בהחלט צריכה להיות שיקול האם להחליף לרכב חדש יותר ולאיזה.
זה לא רק מספר כריות האויר. זה הרבה מעבר לזה. מבנה הרכב ואבזור בטיחות פאסיבי (מה ששומר על המעורבים אם יש תאונה) וכן אבזור בטיחות אקטיבית שמאוד התקדם בשנים האחרונות (רכיבים שנועדו למנוע תאונה) כמו התראות סטיה מנתיב ושמירת נתיב וכו'.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

בהחלט, הנקודה שניסיתי להעביר זו התרבות נהיגה בארץ, שהיא הגורם הכי משמעותי
לפגיעות בנפש, לאו דווקא סוג הרכב. 
פותח השרשור שאל לגבי החלפת רכב ולא לגבי חינוך מחדש של הציבור.
פשוט להחליף רכב אפשר יותר בקלות.....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, yogev20 כתב:

ותעשה לבד את החישוב כמה הגורם האנושי

יותר חשוב וקריטי מרכב "בטוח". 

אין תחליף לגורם האנושי (כרגע),

אבל מכונית מודרנית ובטוחה תגן עליך יותר טוב מאשר מכונית ישנה ולא בטיחותית.

בנוסף ברוב המכוניות המודרניות יש עזרים שאמורים להפחית את הנזק בתאונה או למנוע את התאונה, כמו בלימה אוטונומית למשל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שאלה בכלל שרכב מודרני יהיה עדיף בהיבט בטיחות על רכב ישן. 

אני לא מצליח להבין את הסטת הדיון מהשאלה הפשוטה והברורה. 

מעבר לכך, בשנים האחרונות אנחנו במהפכה של בטיחות בכלי הרכב, בזכות מערכות בטיחות כמו בלימה אוטונומית ובקרת סטייה מנתיב. 

גם אצל חברות הביטוח יש נתונים מובהקים לכך באמצעות היקפי נזקים ופיצויים. 

שורה תחתונה - כן, תתאמץ להיות ברכב מודרני עם מערכות בטיחות מקוריות. זה מציל חיים, לא פחות.  

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, yogev20 כתב:

בהחלט, הנקודה שניסיתי להעביר זו התרבות נהיגה בארץ, שהיא הגורם הכי משמעותי לפגיעות בנפש.

לא מדויק. אין קשר מוכח בית תרבות נהיגה לבין פגיעות בנפש.

ישראל, עם תרבות הנהיגה הקלוקלת שלה, היא המדינה השניים-עשר בדירוג של המדינות הכי פחות קטלניות, ומובילה בשני מקומות על גרמניה ובשמונה מקומות על גבי אוסטריה, שתי מדינות הנחשבות לבעלות תרבות נהיגה הרבה יותר נעימה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כי תרבות הנהיגה היא לא ממש קלוקלת, הרי אתה מדבר על השקפה ודעה ולא עובדה.

אם כבר עובדות, אז בוודאות רכבים מודרניים, עם שלל מערכות הבטיחות האקטיביות והפסיביות שלהן, מפחיתים מאוד את אחוז התמותה מתאונות דרכים ואת חומרת הפציעות. 

עם השרשת מבחני ריסוק ומתן ציונים לרכבים, יצרני רכב משקעים תקציבי עתק בבטיחות הנוסעים ולא רק במערכות הבטיחות, אלא גם ולא פחות חשוב,  במבנה של הבודי, ההגה, הדש, הדוושות והמושבים ויש למאמצים האלו של היצרנים תוצאות בשטח.

תכלס תאונות קורות ואתה תרצה להיות ברכב בטוח כאשר חלילה זה קורה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד ממליץ בחום לקנות את הרכב החדיש והבטוח ביותר שהתקציב מאפשר.

כל כרית וכל מערכת נוספת היא משמעותית ביותר.

זה מציל חיים!

ניסיון אישי של המשפחה שלי:

https://carsforum.co.il/topic/618368-סוף-עצוב-לגולף-ומזל-גדול-למשפחה/#comments

0f31aa5b95c3bc8d726cb7b05df62dc6.jpg

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Bob Ross כתב:

האם באמת רכבים חדשים הרבה יותר בטוחים היום מרכבים בני 10+?

כן, ברמות שקשה להאמין.

דוגמה מקרית לגמרי של סטטיסטיקה מהאיחוד האירופי: 

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/MEMO_19_1990

מספר מתים עולמי הולך ופוחת למרות המשך העלייה במספר כלי הרכב על הכבישים.

https://www.acea.be/uploads/statistic_documents/ACEA_Report_Vehicles_in_use-Europe_2018.pdf

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט יכול להיות ההבדל בין חיים ומוות. כרית האוויר מונעת מפגש אלים של הראש שלך ואברים אחרים עם חפצים קשיחים. אם אתה רוצה להבין קצת, כנס לאתר http://www.globalncap.org/ בו תוכל לצפות בתוצאות מבחני ריסוק של דגמים זהים עם או בלי כריות אוויר, ההבדלים לא מותירים ספק בדבר חשיבות כריות האוויר. כל זה עוד לפני שלוקחים בחשבון את העובדה שבכל דור של פלטפורמה נרשם שיפור ביכולת ספיגת האנרגיה של הפלטפורמה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עם כרית אויר בודדת? אני סקרן באיזה רכב מדובר. סביר שמדובר ברכב משנות ה-90 או אולי תחילת שנות ה-2000. אולי בלי אזורי קריסה, אולי אפילו בלי ABS שלא לדבר על ESP ושאר מערכות מ-15 השנים האחרונות.

הוזכרו מבחני הריסוק - אני רוצה להזכיר שבסביבות 2016 ה-EuroNCAP שינה את הניקוד, ורכב ללא מערכות אקטיביות כמו בלימה אוטונומית לא יקבל יותר מ-3 כוכבים, גם אם מבחני הריסוק שלו מושלמים, ועד אותה שנה היו מזכים אותו ב-5 כוכבים. מראה איזה חשיבות מיחסים מהנדסי ה-NCAP למערכות אלה. חשוב לזכור את השינויים כאשר קוראים את מבחני הבטיחות.

פות"ש - אני לא יודע באיזה רכב אתה נוהג כיום, מה פרופיל השימוש שלך ברכב ומה תקציבך להתקדמות. אבל, אין ספק, לא מעט תאונות שבעבר היו מסתיימות בהרוגים מסתיימות כיום בפצועים קל, וחלק נכבד מהשיפור נובע מהשיפור במאפייני הבטיחות של הרכבים המעורבים. יש עוד משתנים כמו שיפור בפינוי ובטיפול הרפואי, אבל כדי שיהיה במי לטפל צריך קודם כל שלא ימות בזירה. ולכךמערכות הבטיחות תורמות הרבה.

הסתייגות אחת לגבי כריות אויר - לשים לב למגבלות שלהן כאשר מסיעים ילדים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...