Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לישראלים החיים בשוויץ / גרמניה

Smiro
שימו לב! השרשור הזה בן 1497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני די נעול על לעבור לגור באירופה עוד כמה שנים. רציתי לשאול כמה שאלות ספציפית את מי שגר בשוויץ וגם בגרמניה.

1. תהליך ההגירה? כיצד מתנהל?

2. איך נראים חיים של אדם שהיגר לשם, כאשר איננו אזרח? (מבחינת זכויות במצבים שונים וכן הלאה)

3. מה הmajor דברים שאנחנו צריכים להכיר? משהו ששונה מישראל?  (כמו ביטוח רפואי, טיפולים רפואיים וכל הקטע הזה)

4. רכישת בית (למגורים וגם להשקעה) נדרש באיזה שהוא מס מיוחד? תהליך מיוחד? 

5. הגבלים עסקיים - האם אני יכול לפתוח חברה שתירשם בשוויץ למשל?

6. אזרחות? יש טעם? איך מקבלים? אחרי כמה זמן? 

ואם יש עוד תובנות אשמח לקבלן. הדגש הוא על שוויץ אך גרמניה גם כן באה בחשבון. החלום הוא לגור באיזו עיירה לא רחוק מעיר גדולה, בבית חמוד שקט מבודד מהכול. יצא לי לבקר כמה פעמים גם בשוויץ גם בגרמניה, לשהות במקומות כאלה, וזה מה שאני מחפש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על עוד כמה שנים אז תחזור עוד כמה שנים. הדברים יכולים להשתנות עד אז כמה פעמים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקווים גסים ולא מדויקים - בשוויץ יש כרגע שתי שיטות להגר:

1. מכסה קבועה של פליטים.

2. אישורי עבודה לתושבים של מדינות מהאיחוד האירופי, שמתגלגלים משם בתהליך איטי לאזרחות.

אפשר גם להתחתן עם שוויצרית, זה מובן מאליו.

אם אתה לא שייך לאחת הקטגוריות - בעייתי ודי קשוח. לא יודע לענות לך לגבי הקמת עסקים בשוויץ.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמדיניות ההגירה של גרמניה יותר גמישה, אבל הם מתחילים לעשות שרירים בגלל זרם הפליטים שהציף אותם וכמעט עלה למרקל בכיסא. 

לך תדע מה יהיה בגלל הקורונה אולי האיחוד האירופאי יתפרק וכל ישתנה ללא הכר. בקיצור מה שרלוונטי היום אולי לא יהיה רלוונטי כבר בשנת 2021. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל ללמוד גרמנית כבר עכשיו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוויץ ובגרמניה יש תקרת זכוכית מאוד משמעותית אם אתה לא מקומי, מניסיון של הרבה חברים שנמצאים שם. זה יכול להיות פחות משמעותי לך, אבל קיים. יש מדינות אחרות שבהן זה פחות קיים, גם באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוגר שנתיים וחצי במנהיים, גרמניה.

1. תהליך ההגירה שלי היה קליל בזכות אזרחות אירופאית (פולנית) אבל ביחד איתי נקלט גם בחור אוסטרלי. אם יש מעסיק שרוצה אותך, הוא יכול לארגן הכל בלי בעיה ותקבל ויזת עבודה ואישור מגורים. בגלל שהתחלתי בחברה גדולה ומסודרת אז הצמידו לי בחורה שטיפלה בכל נושא ההגעה כולל רישום בעירייה, חיפוש דירה, חתימת חוזים והחלפת רישיון. סה"כ עבר לי חלק אבל זה לא בהכרך מייצג.

2. בגלל האזרחות הפולנית אני זכאי להכל מלבד דמי אבטלה ללא היסטוריית עבודה, וכמובן לא יכול להצביע.

3. אנחנו שייכים לביטוח הבריאות הציבורי של גרמניה, כלומר אני משלם דרך המשכורת וזה מכסה את כל המשפחהץ מאוד מזכיר קופת חולים בישראל. מקבלים כרטיס של הקופה ונותנים לרופא. היתרון הוא שכמעט הכל בחינם, כולל תרופות (במיוחד לילדים). יש אפשרות גם למסלול ביטוח פרטי אבל שם משלמים לכל ראש ויוצא יותר יקר. אנחנו הלכנו על ציבורי עם הרחבות לשיפור. בנוסף, לאחר הוצאת מכתב מביטוח לאומי בישראל שלא מקבלים קיצבאות ילדים, התחלנו לקבל כאן (שווה ביותר - 200 יורו לילד). עדיין לא נזקקנו לטיפולים רציניים אז לא יודע להגיד לגבי בתי חולים.

4. באזור שלי יש בועת נדלן כמו בישראל אז עדיין לא בודק. מקובל מאוד להישאר בשכירות לתקופות ארוכות מאוד (גם 20 שנה). כרגע מחכה לראות את השפעות הקורונה על השוק בתקווה לירידת מחירים. למיטב זכרוני הריבית נמוכה יותר מישראל ועומדת על בערך 1.5% ללא הצמדה.

5. אני שכיר אז לא יודע לענות.

6. אזרחות ניתן לקבל אחרי 5 או 6 שנים חוקיות בגרמניה. מחייב וויתור על הישראלית.

אני עובד בחברה גרמנית אסלית מהתעשייה הכימית המסורתית ולא נתקלתי בשום בעיה, בניגוד לאזהרות שאני שומע לפעמים שלא מקבלים/מקדמים מהגרים. אפילו מממנים לי שיעורי שפה. החיים הרבה יותר רגועים כאן עם איזון בין עבודה למשפחה ברמה שלא מצפים ממני להיות זמין בטלפון ומיילים בזמן חופשה. תענוג.

העיר נחמדה מאוד, לא גדולה מידי ולא קטנה מידי, ודי קרובה לפרנקפורט. יש באזור מלא כפרים ועיירות קטנות. המיקום מצוין כנקודת יציאה לטיולים באזור היער השחור ולא רחוק מידי משוויץ, אוסטריה, הולנד ובלגיה. בחורף ב- 5 שעות נסיעה מגיעים לרוב אתרי הסקי השווים.

אם יש לך ילדים אז בתי הספר הם בחינם לגמרי, כולל פעילויות מיוחדות (כמו שיעורי שחיה או החלקה על הקרח).  צהרון עולה לנו 150 יורו לילדי לחודש וכולל ארוחה חמה ועזרה בשיעורי בית.

קח בחשבון ששווייץ הרבה יותר יקרה למחיה מגרמניה. השכר בהתאם גבוה יותר אבל זה משאיר מרווח קטן יותר עד שמסתדרים.

בטח שכחתי כמה דברים אז תרגיש חופשי לשאול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התשובות. במיוחד למי שעשה את המהלך (שזה התשובות שאני מחפש בתכלס). 

אשמח לשמוע עוד. בעיקר אם יש עצמאיים ואנשים ללא אזרחות אירופאית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שגר בציריך שנתיים. לא הייתה לו בעיה מיוחדת. עבר מהונג קונג. קניית נדל"ן למגורים ופתיחת חברה בשוויץ ( יותר נכון קרן השקעות שמחזיקה בכמה חברות) סידרו לו מעמד של תושב (לא אזרח, תושב). אבל החיים בשוויץ לא היו משהו. בסוף עבר לגור בברצלונה ועדיין מחזיק עסקים בשוויץ. כיום גר לסירוגין בספרד ואיטליה. הוא טוען שאלה מדינות סבבה לחיות בהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...