Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה עולה לגור לבד בימינו?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קללות ברוסית רובן מתבססות על מספר קטן של שורשים. ההטייה שלהם לכמות עד כדי אינסופית של קללות היא חתיכת אומנות בפני עצמה.

• מצחיק 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי כאן את ההודעות וכרגע יש לי 2 דברים עיקריים לשתף:

1. מהיום שהשתחררתי ועד שרכשתי בית עברו 10 שנים. עזבתי את בית הורי ביום השחרור מצה"ל.

בחישוב גס בזמנו זה עלה לכל הפחות 300,000 ש"ח שלא כללו הוצאות רכב, רק דירה והוצאות מזון, חשבונות וכד'.

2. למדתי בפנימייה שמכיתה י' הצטרפו אלינו עולים לכיתה פרש מהמטוס (1992). לחלקם היה מאוד קשה וחלקם הסתגלו יותר בקלות, חלקם היו חברים שלי וחלקם פחות כמו מכל מוצא אחר.  כנ"ל בצבא (1995) היו איתי חיילים עולים ממש טריים, חלקם שלב ב' וחלקם עלו ב 89 וכבר התאקלמו. שוב, חלקם היו חברים ממש טובים שלי וחלקם פחות, כמו מכל מוצא אחר.

הדבר היחידי שלדעתי כן יוצא דופן מהעליה הזאת לבין שאר העליות, זה החלק הגדול יחסית באוכלוסיה, שלא באמת מרגיש מאוקלם או רוצה להתאקלם או לוותר על הדברים הטובים שהיו לו במדינת מוצאו. 

לא כותב את זה לטובה, ולא לרעה, פשוט שונה אבל בצורה מהותית משאר העליות. 

זה מתאפיין בעיקר בהבאת כל מאסת התרבות וההוואי לישראל, כולל מעדניות, טיב טעם, פעוטונים ברוסית, וכו' שממש לא היו בעליות הקודמות. 

שוב פעם - אני כמרוקנסקי דאלבאיוב (שם החיבה שחבר שלי נתן לי בצבא...(;-...) שמח על המימונה, ושמח על כל מה שהתרבות המרוקאית הביאה לכאן, אבל לא נראה לי שזה היה בעוצמות כאלו, לא למרוקאים ולא לאף עדה אחרת. תקנו אותי אם אני טועה. לדעתי זה אחד המאפיינים החזקים.

גם אני הייתי רוצה שיהיה סופר למאכלים מרוקאים, אבל אין, אז יש לי מנוי בטיב טעם כי יש אחלה בירות ופתוח בשבת.

לא כולם חושבים כמוני. נו שוין.

(כתב המרוקנסקי)

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק חלקית, כי באנו במאסה יותר גדולה, בתקופה בה כבר ברוך ה׳ לא הכריחו לשנות שמות, לא שלחו למעברות וכו׳. מצד שני, יש המון מסעדות ומעדניות עיראקיות ופרסיות ואפילו רומניות יש קצת, וזה לא נעם

אם מסתכלים על העולם הגדול, נניח ארה״ב, במנהטן ומקומות אחרים עדיין יש שכונות של איטלקים, אירים, גרמנים, למרות שגלי ההגירה הגדולים מהמדינות האלו היו לפני למעלה מ-50 שנה. 

לדעתי, זה לא בהכרח מעיד על שילוב או לא, אלא על פחות חד ממדיות בשילוב. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Derish כתב:

בכל הסטארט-אפים בהם עבדתי השתמשו בשם הגנרי 'אלכס' כדי לציין אינטגרטור או טכנאי מעבדה שהולך להריץ ניסוי על מכונה ואז לעשות בי"ס למהנדס ששלח אותו.

תגיד מה שאתה רוצה, העבודה של המהנדס עדיין מוערכת פי כמה על פני העבודה של אותו אלכס, לא משנה איזה בית ספר הוא עושה למהנדסים, אם אם קוראים אלכס, שלומי או מוחמד

אבל - מהנדס שהיה "אלכס" בעברו, שווה בשוק הרבה יותר

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברה הקודמת שלי ה-IT Support היה מחלקה של 5 אנשים. רק המנהל היה רוסי, כל השאר צברים. זה היה מצב כל כך מוזר שכל הזמן צחקנו שכנראה נגמרים אנשי IT רוסים. מצד שני, ה-Developer הכי טוב בחברה היה ערבי מהשטחים, שכל יום היה עומד במחסום להכנס לישראל. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, יבגניפ כתב:

אתה צודק חלקית, כי באנו במאסה יותר גדולה, בתקופה בה כבר ברוך ה׳ לא הכריחו לשנות שמות, לא שלחו למעברות וכו׳. מצד שני, יש המון מסעדות ומעדניות עיראקיות ופרסיות ואפילו רומניות יש קצת, וזה לא נעם

אם מסתכלים על העולם הגדול, נניח ארה״ב, במנהטן ומקומות אחרים עדיין יש שכונות של איטלקים, אירים, גרמנים, למרות שגלי ההגירה הגדולים מהמדינות האלו היו לפני למעלה מ-50 שנה. 

לדעתי, זה לא בהכרח מעיד על שילוב או לא, אלא על פחות חד ממדיות בשילוב. 

מסכים מאוד על הדוגמא המצויינת של ארה"ב (צ'יינה טאון וכד') אך רחוק מלהסכים עם מה שקורה כאן בארץ. לא התחלתי להזכיר תחייה של בעלי מקצועות אולדסקול שזכו כאן לעדנה באחריתם כמו סנדלרים ושענים שזה מכוון תרבות אבל משרת את כל האוכלוסיות; מעולם לא היה פעוטון בארץ ישראל מכוון עולים שלא דיברו בו רק עברית (לא מדבר על המגזר הערבי, או קונסוליות וכד' ) שדובר כמעט רק רוסית מתוך דגש שההורים רוצים שהילדים ידברו את השפה על בורייה. 

וכן, גם אני הייתי רוצה פעוטון עד 18:00 זה מוצר צריכה הרבה  יותר בסיסי מהמשקפיים של הלפרין. 

עם מסעדות אני מסכים זה יש הכל. אבל רשת סופרמרקטים ? ויש כמה רשתות. מועדוני בילוי ספציפיים? 

ראיתם פעם סופרמרקט אחד עירקי? רשת קוסקוסים ממרוקו? ...אפילו לא קרוב. ככל הנראה האימפקט של כ 1.3 מיליון מול כ 5 מיליון (לא סגור על המספרים) הוא פשוט הרבה יותר חזק. ואני חוזר:

לא טוב, לא רע. שונה. משם יש לנו רק את הבעיה הקטנטנה שמוטמעת לנו בכל חברה ומדינה- אי קבלת השונה. מממ.

ועל זה נאמר :"וגר זאב עם כבש ורוסי עם מרוקאי ואתיופי ירבץ..."

או

שים לי קרטוצ'קס באינג'רה עם מטבוחה והרבה סחוג.

עריכה אחרונה על ידי ST12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמרקטים (טוב נו, מעדניות קטנות של שניים וחצי אנשים) עיראקיים יש ברמת גן ותל אביב.

לגבי השאר - אני מסכים, ואני בחיים לא הייתי חושב לשים את הילד בפעוטון של רק דוברי רוסית. לדעתי, זה דפוק לגמרי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ST12345 כתב:

רשת קוסקוסים ממרוקו?

בכור את שושי?

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ST12345 כתב:

זה מתאפיין בעיקר בהבאת כל מאסת התרבות וההוואי לישראל, כולל מעדניות, טיב טעם, פעוטונים ברוסית, וכו' שממש לא היו בעליות הקודמות. 

אני נולדתי בארץ אמנם, אבל בתור נציג עולי ברית המועצות, אנחנו מוכנים להחליף את כל המעדניות, 5 סניפי טיב טעם לבחירתך ואת הנשים בתמורה לאוכל שלכם. תנו לנו את האוכל ותקבלו מאיתנו את כל מה שהצעתי פלוס בחירת דראפט של הסיבוב הראשון לעונה הבאה.

יש דיל?

• מצחיק 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי פחות מוכר, אבל העולים האנגלו-סאקסים המבוססים שעלו מאנגליה וארצות הברית בשנות ה-80 וה-90 גם פתחו פעוטונים משלהם, ממשיכים לדבר אנגלית וכ״ו. אבל, בגלל שזה אנגלית זה לא נשמע זר ומוזר לאוכלוסיית ארץ הקודש. מציע להסתובב קצת במקומות שלהם כמו חלקים ברעננה, אבן יהודה וכ״ו

עריכה אחרונה על ידי garicho
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, ST12345 כתב:

עם מסעדות אני מסכים זה יש הכל. אבל רשת סופרמרקטים ? ויש כמה רשתות. מועדוני בילוי ספציפיים? 

ראיתם פעם סופרמרקט אחד עירקי? רשת קוסקוסים ממרוקו? ...אפילו לא קרוב.

זה כבר עניין תקופתי. בזמנו ישראל הייתה בראש של 'כור ההיתוך' והעבירה את כולם דרך אותה מטחנה - מזרחים או מזרח אירופאים. מעל זה הייתה שכבה של אליטיזם אשכנזי שלא נתן לתרבות המזרחית להרים את הראש, ועל כך המזרחים התנקמו בריבית בעשור או שניים האחרונים, שבהם הן מבחינה פוליטית והן מבחינה תרבותית ישראל שברה חזק ימינה ומאז לא מצאה את דרכה חזרה לאמצע. זה גרם להרבה אנשים להרגיש אאוטסיידרים בארץ, כולל לא מעט כאלה שנולדו שם, מכל העדות. אני רואה את זה היטב בקהילת המהגרים בחו"ל - פעם היו באים להרפתקה של שנתיים עד חמש, היום נשארים לטווח ארוך יותר.

בלי קשר - מה קרה לסמלון שלך? אני רואה שם רק יד מצביעה, לא את שאר הדמות שהייתה קודם.

לפני 2 שעות, vadim6385 כתב:

תגיד מה שאתה רוצה, העבודה של המהנדס עדיין מוערכת פי כמה על פני העבודה של אותו אלכס.

מתוגמלת יותר (בשכר) - כן, אבל מוערכת - לא. לפחות בתחום שלי, הרבה יותר קל להחליף מהנדס מכני מלמצוא אינטגרטור חזק. העניין הוא שעם כל החוקים והמשמעת של החינוך הגבוה (במיוחד במוסדות כמו הטכניון), מהנדסים רבים מאבדים את היכולת לאלתר ולהיות יצירתיים. לאינטגרטורים אין בעיה כזאת, וכמה שפחות השכלה פורמלית יש להם כך גובר הסיכוי שהם ימצאו פתרון מעשי ופשוט לבעיות שמהנדס יכול לשבת עליהן חודשים. אצלנו המהנדסים בד"כ נותנים דיזיין ראשוני ואז באים לסגור תצורה אחרי כמה חודשים, תו"כ בדיקה שהשינויים שנעשו מאז לא עוברים על אף כלל פיזיקלי/רגולטורי או מפרים נורמות טכניות. כל מה שבאמצע מבוצע ע"י האינטגרטורים, שהחזקים מביניהם גם יודעים לעבוד עם אקסל ואוטוקד ולייצר לעצמם חלקים בעץ, מתכת ופלסטיק ע"מ שכל המערכת 'תנגן' באופן אופטימלי.

מנסיוני, האינטגרטורים הצברים נוטים בעיקר להמתין להוראות מהמהנדס ואז לבצע את הבדיקות שלהם ולשלוח דו"ח. אבל החבר'ה שאבא שלהם תיקן את הז'יגולי המשפחתית במשך עשרים שנה ושיפץ את הבית לבד וכו', לוקחים את הביצוע לרמה גבוהה יותר וזוכים להערכה בהתאם בתעשייה, גם אם השכר לא תמיד פרופורציונלי לתרומה המעשית שלהם.

מן הסתם בתוכנה וענייני IT המצב עשוי להיות שונה, ושם לא אתווכח איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, garicho כתב:

זה אולי פחות מוכר, אבל העולים האנגלו-סאקסים המבוססים שעלו מאנגליה וארצות הברית בשנות ה-80 וה-90 גם פתחו פעוטונים משלהם, ממשיכים לדבר אנגלית וכ״ו. אבל, בגלל שזה אנגלית זה לא נשמע זר ומוזר לאוכלוסיית ארץ הקודש. מציע להסתובב קצת במקומות שלהם כמו חלקים ברעננה, אבן יהודה וכ״ו

בגדול בבית שמש הם דיי הקימו לעצמם שכונה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Derish כתב:

מנסיוני, האינטגרטורים הצברים נוטים בעיקר להמתין להוראות מהמהנדס ואז לבצע את הבדיקות שלהם ולשלוח דו"ח. אבל החבר'ה שאבא שלהם תיקן את הז'יגולי המשפחתית במשך עשרים שנה ושיפץ את הבית לבד וכו', לוקחים את הביצוע לרמה גבוהה יותר וזוכים להערכה בהתאם בתעשייה, גם אם השכר לא תמיד פרופורציונלי לתרומה המעשית שלהם.

והם גם עושים קומבינה על גבי קומבינה, כדי לגרום למערכת לעבוד בכל מחיר, עובדים שעות מפגרות, ובתור קינוח חפרו לעצמם בור, כי את התפקיד שלהם אף אחד אחר לא יכול לעשות, מה שמונע מהם להתקדם בחברה, כי אם לא הוא, אז מי יעשה את זה?

פלוס, אתה לא מקבל שום marketable skills שיכולים לעזור לך מחוץ לתפקידים האלה.

במשך שנים הייתי בדיוק כזה (ודים בכל זאת), וזה תקע אותי במקום, שהייתי צריך (ועדיין צריך) להילחם בשיניים בשביל לצאת ממנו, כי אחרים (כולל מהנדסים) שוברים את הראש במשך ימים על משהו שאני יודע לפתור בשלוף.

לגבי הערכה - כן, מעריכים אותי, אבל אני עדיין תקוע בתקרת זכוכית מבחינת משכורת, אפילו שאני יודע לתפעל חצי חברה.

תודה, אבל אני מעדיף להיות במקום שבו טכנאים/אינטגרטורים מחכים להוראות ממהנדסים, ואז עובדים לפי ההוראות, ולא מגדילים, ראש כי למדו מאבא לתקן את הז׳יגולי.

ככה גם יש לך ממשק מסודר בין שכבות שונות, ואתה יכול להיות בטוח שטכנאים שונים יעשו עבודה זהה, במקום שיהיה אחד שפיץ על, ואחר חצי קלאץ׳. עדיף שיהיו בינוניים (אין שום בעיה בלהיות בינוני לדעתי), אבל שיהיה קונסיסטנטי.

במקום כל הזמן להמציא קומבינות כדי לתקן את הז׳יגולי, אני מעדיף לנסוע על קורולה, שלא תצטרך קומבינות מלכתחילה, כי היא תוכננה נכון.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז'יגולי נשמע כמו עוגיה מעניינת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה ז'יגולי? אמא של לאדה?  את הסמלון קיצץ לי האתר החדש ; שאני ממש, אבל ממש לא נהנה להשתמש בו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...