Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308 ACTIVE שנת 2015

ארז84
שימו לב! השרשור הזה בן 1862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לאחרונה הצטרפתי לפורום באופן רשמי וזהו הפוסט הראשון שלי :lol:.

לאחרונה שמתי לב לביקורות טובות כאן בפורום על פיג'ו 308 דגם ACTIVE שנת 2015 אשמח לשמוע את דעתכם (אשמח לדעת אם היה ברשותכם רכב כזה או שאתם עדיין איתו).

כיום אני נוסע בסוזוקי אלטו שנת 2010 ידני וברצוני להחליף לרכב קצת יותר גדול לשני מבוגרים עד שני ילדים (חשיבה לעתיד).

אני רוצה לציין שזהו רכב שני במשפחה ולא הרכב הראשון.

כידוע לקהל ההישראלי יש דעה שלילית על רכבים מצרפת עקב בעיות חשמל וגיר שהיו פופולריות בעבר.

יש לי מספר שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובות מפורטות מלבד ההמלצה האישית שלכם :

1. שמתי לב שלאוטו יש משענת יד בעלת שני מצבים קדמית יותר או אחורית יותר אך רציתי לדעת האם ניתן להגביה את המשענת כך שהיא תהיה בגובה המתאים או שניתן להזיזה רק אחורה וקדימה?

2. האם עדיין יש בעיות חשמל ברכב?

3. האם ישנם בעיות בגיר או במנוע ?

4. איזה צמיגים מומלצים לרכב?

5. האם נסיעה ארוכה נעימה כמו נסיעת המבחן הקצרה שעשיתי ?

6. האם בידוד הרעשים ברכב טוב?

7. האם יש בעיות קליטה ברדיו ?

8. האם הרכב מגיע עם גוגל קאר או מערכת אנדוראיד ?

9. האם ניתן להפעיל את הקרוז קונטרול רק מעל 50 קמש?

10. האם ההתעסקות עם מערכת השמע לצורך הפעלת המזגן או הגברתה תוך כדיי נסיעה מסורבלת מאוד?

11. האם בימי קיץ שרביים להמתין 2 דקות כדיי שהמערכת תפעל זה נוראי מאוד או סביר?

12. האם יש נוריות שנדלקות באופן קבוע ?

13. האם יש בעיות ממערכת המולטימדיה ?

14. האם שדה הראייה ברכב טוב ?

15. האם הרכב הגיע עם מצלמת רוורס או שזה נעשה באופן פרטי ?

16. האם יש בעיה עם רצועת הטיימינג ?

17. אשמח לשמוע בעיות שחוזרות על עצמם אם ידוע בעיה כוללת.

אני יודע שמדובר במספר רב של שאלות אבל אשמח לשמוע את כל הנתונים לפני שאקנה רכב למספר שנים לפחות 3 ואם הוא יהיה טוב אז גם ל 5 שנים.

אודה לכם אם תוכלו לפרט ולתת לי את חוות דעתכם המקצועית לפני שארכוש את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציין שאני כותב כאחד שהחזיק מודל 2014, ושבגלל אין יותר C4 דיזל, הייתי שוב קונה 308 (או מקבל, אם מישהו רוצה לזרוק) אם הייתי צריך או יכול.

1. שמתי לב שלאוטו יש משענת יד בעלת שני מצבים קדמית יותר או אחורית יותר אך רציתי לדעת האם ניתן להגביה את המשענת כך שהיא תהיה בגובה המתאים או שניתן להזיזה רק אחורה וקדימה?

ניתן.

2. האם עדיין יש בעיות חשמל ברכב?

לא מוכר לי שהיו בו בעיות חשמל.

3. האם ישנם בעיות בגיר או במנוע ?

כרגע הגיר משדר אמינות יפה (כבר די הרבה), וגם המנוע אם דואגים (האמת, גם אם לא) לנושא רצועת התזמון.

4. איזה צמיגים מומלצים לרכב?

מהחברות הטובות 205/55R16

5. האם נסיעה ארוכה נעימה כמו נסיעת המבחן הקצרה שעשיתי ?

כן.

6. האם בידוד הרעשים ברכב טוב?

כן.

7. האם יש בעיות קליטה ברדיו ?

לא נתקלתי.

8. האם הרכב מגיע עם גוגל קאר או מערכת אנדוראיד ?

לא, בשנה הזאת, תמיד אפשר להוסיף ערכה נפרדת שתתחבר למסך המקורי.

9. האם ניתן להפעיל את הקרוז קונטרול רק מעל 50 קמש?

אני חושב 45 קמ"ש. אני לא זוכר בוודאות.

10. האם ההתעסקות עם מערכת השמע לצורך הפעלת המזגן או הגברתה תוך כדיי נסיעה מסורבלת מאוד?

לא לי.

11. האם בימי קיץ שרביים להמתין 2 דקות כדיי שהמערכת תפעל זה נוראי מאוד או סביר?

רגע, למה להמתין 2 דקות? אם זה סביר או נוראי לך אתה תחליט לפי הסבילות שלך לחום.

12. האם יש נוריות שנדלקות באופן קבוע ?

מלבד נורות החניה?

13. האם יש בעיות ממערכת המולטימדיה ?

התלוננו על איטיות, לי לא הפריע. פעם קרסה לי המערכת כשהיה חם מאוד ועלתה לבד, אבל רק פעם אחת.

14. האם שדה הראייה ברכב טוב ?

לדעתי סביר, יש טובים יותר אבל לא נוראי.

15. האם הרכב הגיע עם מצלמת רוורס או שזה נעשה באופן פרטי ?

האקטיב לדעתי הגיעה ללא, הפרימיום כן, אבל אני כבר לא זוכר.

16. האם יש בעיה עם רצועת הטיימינג ?

רק כשיש בעיה.

17. אשמח לשמוע בעיות שחוזרות על עצמם אם ידוע בעיה כוללת.

מבחינתי סטיגמה בעיקר.

עריכה אחרונה על ידי LPG

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים הדגם הזה הרבה יותר מוצלח מהדגמים הקודמים לו, צריך רק לשים לב לרצועת הטיימינג, היא עלולה להתפורר ולהשבית את המנוע אם לא שמים לב אליה, ועדיף להחליפה כל 3- 4 שנים ולא יותר, בעלות של כ2500 ש"ח.

חשוב לדעת שתפעול המזגן מתבצע ממסך המולטימדיה, לא נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מלבד רצועת הטיימינג יש בעיות ידועות נוספות?

האם בבדיקה של הרכב הבודק ידע לומר לי מה מצב הרצועה?

אם רצועת הטיימינג נקרעת, מלבד זה שהאוטו ייתקע האם גם המנוע יילך באותו רגע או ש אוטו יושבת עד שאסדר את הרצועה.

לגבי זה שתפעול המזגן קצת מסורבל זה ממש נוראי ?

מלבד הסרבול בתפעול המזגן איך ההמלצה הכללית והחוויה האישית שלך בנוגע לרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי לא ידוע על בעיות חוזרות או קשות.

כמה ק"מ הרכב?

אתה יכול לעשות טיימינג כבר בקניה אם לא עשו, וכן ניתן להציץ עליה, נראה שהיא לא נשארת חדשה בכל מקרה. תלך למוסך שמומחה למנועים האלה שיציץ עליה ו/או יבדוק אם יש פירורים בשמן.

אבל בעצמי לא הייתי מפחד מיזה, לא צריך לחיות בסטרס כל הזמן. מה גם שלהבנתי תמיד נדלקה נורת מנוע כשהמצב החמיר מאוד וכל טיפול אפשר לעקוב אחרי זה כשגרת טיפול.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי לא ידוע על בעיות חוזרות או קשות.

כמה ק"מ הרכב?

אתה יכול לעשות טיימינג כבר בקניה אם לא עשו, וכן ניתן להציץ עליה, נראה שהיא לא נשארת חדשה בכל מקרה. תלך למוסך שמומחה למנועים האלה שיציץ עליה ו/או יבדוק אם יש פירורים בשמן.

אבל בעצמי לא הייתי מפחד מיזה, לא צריך לחיות בסטרס כל הזמן. מה גם שלהבנתי תמיד נדלקה נורת מנוע כשהמצב החמיר מאוד וכל טיפול אפשר לעקוב אחרי זה כשגרת טיפול.

הרכב עם 52,000 ק"מ.

אני שוב אשמח לברר את הסוגייה, במידה והרצועה מתפוררת\נקרעת האם המנוע גם נהרס או שהאוטו פשוט יעמוד עד שאחליף את הרצועה?

אם ידוע לך כמובן.

ואם אני לא צריך להיות בסטרס מהרצועה למרות שזאת הסוגייה היחידה שעולה ואין בעיות תקלות נפוצות בדגם הזה אז אני מניח שאתה ממליץ בחום על הרכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לחשוב על זה ולשאול המון אנשים שאמורים להבין בזה. לדעתי הרצועה מתפוררת קלות מהתחלה, נראה לי כאילו זה היה ידוע ליצרן ולא הייתה לו בעיה עם זה, הוא הרי לא טיפש, נראה לי שזה המצב הטבעי והתקין שלה, היא פשוט לפעמים נגמרה מהר יותר מהתכנון.

אם יש כשל ברצועה המנוע יצטרך תיקון/החלפה, לפי מה ששמעתי כשזה נתפס מוקדם (בעזרת החלקיקים שהתפוררו) עשו ניקיונות ומנועים לא הלכו והמשיכו לתפקד בסדר, בעיקר בזכות נורת המנוע שנדלקה וישר גררו או הגיעו למוסך קרוב.

בכל מקרה שיא הק״מ שלי במנוע הזה הוא 85,000 ק״מ ועוד לא החלפתי רצועה.

בהחלט הייתי ממליץ על הרכב, לעצמי. עכשיו כשאתה יודע כמוני, תמליץ לעצמך מה לקנות.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיאן הפורום מחזיק כזו עם 240000 ק"מ ללא תקלות.

לגבי רצועת תזמון : כמעט בכל רכב מודרני, אם הרצועה נקרעת , המנוע נפגע קשות.

פה יש סימני אזהרה לפני שמגיעים למצב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

save,

אל תהפוך את התקלה הזו למשהו טוב, עם כל הכבוד, הייתי מעדיף רכב עם רצועה נורמלית שמחליפים לפי הספר או שרשרת טיימינג.

לא שזה הופך את ה308 לרכב גרוע, אלא מדובר ברכב טוב ללא ספק, אך דורש צומת לב יתר על המידה "וזה לא משהו טוב שזה כך".

פות"ש אם הרכב לשביעות רצונך, עם קילומטראג' נמוך כזה הייתי פשוט מחליף רצועה איך שאני קונה את הרכב, כמובן שלא הייתי מוותר על בדיקה לפני קניה כדי לוודא שהמנוע לא ניזוק כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מצויין מאד אמין ומהנה לנהיגה,הרצועה המקורית שלי הוחלפה ב150000ק"מ,עכשיו קנינו לאחיינית שלי עוד 308 2014 עם 60000ק"מ והרצועה שם מראה כבר סימני התפוררות קלים.

כדי למנוע ספק פשוט תחליף את הרצועה ליישור קו ויהיה לך שקט כמה שנים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע מה קורה אם כביתי את האוטו כאשר המזגן פועל ??

האם בפעם הבאה שאתניע את הרכב המזגן יידלק אוטומטית לפי המצב שבו היה כאשר כביתי את הרכב ??????????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע מה קורה אם כביתי את האוטו כאשר המזגן פועל ??

האם בפעם הבאה שאתניע את הרכב המזגן יידלק אוטומטית לפי המצב שבו היה כאשר כביתי את הרכב ??????????

כלומר האם עדיין אצטרך להמתין שמערכת המולטימדיה תדלק או שהמזגן ידלק ישר ברגע שאתניע את הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...