Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרב הצרפתיות הנוחות - מבחר דגמי פיג'ו מול רנו מגאן גרנד קופה החדשה

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך ה-308 שלך? תקלות? בעיות? אמינות?

שוקל לקנות רכב כזה שישמש כרכב שני במשפחה...

היית קונה מעצמך את הרכב עכשיו?

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 174
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שאלה בהקשר של השרשור הזה ובכלל:

מה בדיוק היתרון הגדול של פנסי לד?

חבר לכם אור?

אני מבין שזה כנראה קצת עדיף, אבל נראה לי די זניח.

אני גם משער שמה שלא זניח זה עלויות תיקון והחלפה של זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ה-308 שלך? תקלות? בעיות? אמינות?

שוקל לקנות רכב כזה שישמש כרכב שני במשפחה...

היית קונה מעצמך את הרכב עכשיו?

ה-308 שלי היא מהמשלוח הראשון שהגיע ארצה (2014), היא לא יחסית אמינה, אלא הרכב הכי אמין שאי פעם החזקתי.

לגמרי הייתי קונה אותה מעצמי! הבנתי שגם דגמים אחרים של פיג'ו (כגון 208 ) מגלים אמינות חסרת תקדים, לפחות ביחס לתדמית העבר של המותג.

ביחס לגרמניות ויפניות - טוב, אני לא רוצה להתחיל כאן את הויכוחים הרגילים... ;-)

כמעט 0 תקלות ב-85,000 ק"מ חוץ מ-

1. תקלה בצופר שנה ראשונה. הוחלף במסגרת אחריות

2. תקלה במשאבת שמן לפני כחצי שנה - הוחלפה בחינם לאחר סיום אחריות ("רצון טוב").

מוזמן לעקוב אחרי ה"חפירות" המלאות מה"ניילונים" ועד היום ב... https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?546817-%D7%A4%D7%99%D7%92-%D7%95-308-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%A2%D7%A7%D7%91&highlight=%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F+%D7%9E%D7%A2%D7%A7%D7%91

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסר לכם אור?

תלוי בצרכים ובנסיבות. כל עוד אתה נוסע בכבישים מוארים בעיר ומחוצה לה (כגון איילון וחלקים מסויימים מכביש 6), אז מסכים שזה זניח,

לכל היותר רק כדי להרשים קצת את הח'ברה (למי שזה חשוב לו...)

ברגע שאתה עובר לכבישים המפותלים והחשוכים בהרי הגליל או בנגב, יש מצב ש- FULL LED, זה מה שיציל את חייך. לא פחות.

ותוסיף לזה גם גשם, ושדה ראייה מוגבל בגלל כל מיני מפגעים לצד הדרך (ובכביש עצמו!), אז זה כבר בכלל ליגה אחרת של בטיחות!

במקרים מסויימים זה כמו לעבור ממדורת ל"ג בעומר, לאצטדיון כדורגל חדיש. אתה מוזמן להתנסות פעם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר לכם אור?

אני חושב שכל עוד לא ניסיתה לא תדע,

אחרי שתנסה, לא תוכל לסבול תאורה שהיא לא LED, תרגיש שאתה צריך בדיקת אופטומטריסט :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה Daido.

כשתחליט למכור, דבר איתי בפרטי...סיכוי לא רע :)

טוב, זה לא הפורום המתאים לכך, אבל אתה אצלי כבר ראשון ב-"רשימת המתנה"! :-D

ו.. יש מצב שבקרוב יהיו התפתחויות... תלוי מאד ביבואנים שהזכרתי בשרשוריי האחרונים... ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי עין על פורד קוגה, אותה אני פחות מכיר.

ראיתי גם מבחן דרכים של "אוטו" שדי פירגן לה.

מה דעתכם, כיצד היא משתלבת בהשוואה מול הצרפתיות?

קודם כל מבחינת נוחות נסיעה, האם היא רכה יותר או פחות מ-3008? וממגאן?

מבחינת אבזור, אני רואה שיש לה את כל מערכות הבטיחות ופנסי קסנון (פלוס ענקי!) בטיטניום , אבל שיוט אדפטיבי רק בדגם עם הנעה כפולה (טיטניום X).

בלי קשר לאבזור, עד כמה שווה לי להשקיע ב 4x4? כיצד זה ישפיע על הנהיגה ועל הנוחות בכביש רגיל ובשבילים?

אגב, באתר של פורד משום מה לא ראיתי מחיר של דגם הטיטניום X, לא ברור אם בגלל חוסר עדכון או פשוט כבר לא מייבאים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והרשו לי להוסיף מתחרה חדשה , הפעם מיפן.

גם הפורסטר החדשה (מנוע 2.5) לא עשתה כזה באז כמו ה-3008, למרות שהיא בגודל דומה ופחות או יותר אותן רמות מחיר.

אני רואה שהיא נחשבת לדי נוחה, היא מבצעת, היא מאובזרת והיא 4×4 .

אז אולי היא עשתה באז ופשוט לא שמעתי?? :-)

לסיכום, בואו נראה מה יש לנו עד כה:

3008, C5 aircross (המתנה לקיץ..), פורד קוגה, סובארו פורסטר.

ו.. מגאן - אנדרדוגית שזולה בלפחות 50K מהנ"ל לא בקטגוריה שלהן בכלל , אבל עוד יכולה "לגנוב" גול במתפרצת ולקחת את כל הקופה! (תלוי מה היא תעשה לי בנסיעת מבחן)

על מי אתם הייתם הולכים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוגה נוחה יותר מה-3008 ( יש לה מתלה מתוחכם יותר מאחור), אך היא מרגישה מיושנת מאד לעומת ה-3008 האוונגרדית.

למה אתה מתעלם מהגולף?

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי האישי ה 3008 נוחה יותר מהקוגה, לא בפער (בקוגה מדובר על דגם הנעה קדמית). אהבתי מאוד את הנוחות יכולת דינאמית ושילוב מנוע גיר בקוגה, אבל הפיג'ו לא נפלה ממנה לדעתי ומציעה 2 פרמטרים חשובים יותר:

1. תא נוסעים - הקוגה מ-א-ו-ד מיושנת באוירה ובעיצוב

2. חוסר מקום משווע בספסל האחורי ובפער!!! אני בחור גדול (1.90) ואחת הבדיקות הראשונות שלי ברכב היא לראות איך אני יושב מאחורי עצמי. בקוגה התאכזבתי מאוד.. אין מרווח ברכיים, הברכיים שלי פשוט נמחצו למושב הקדמי מאחורי מושב הנהג, עניין שלא קרה באף SUV מאותה הקבוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר אופציות שווה הרבה יותר כאבי ראש :wink:

הקוגה הוא הג׳יפון האהוב עלי (לא נהגתי ב3008 עדיין), הוא הטוב ביותר מבחינת כוח, ביצועים, התנהגות וניהוג לדעתי.

נוחות - לנהג לפחות הוא מאוד נוח, אני לא יכול להשוות לפיג׳ו.

המושב האחורי סביר פלוס, עד גובה 1.8 אין בעיית ברכיים.

צריכת דלק שערורייתית ובכל הקשור לעיצוב, בעיקר הפנימי, הרכב בפנסיה ממזמן (האיבזור בסדר גמור).

פורסטר - אגיב על סמך הקודמת, רכב די נוח אך לא ברמה של המגאן. בנהיגה רגועה הוא די נינוח וזורם אך באגרסיבית יש יותר מדי צרחות וקפיצות מהמנוע, סיכוי טוב שהדגם החדש מראה שיפור משמעותי בנושא.

את הפורסטר קונים אם רוצים את הערך המוסף שבו - הנעה כפולה, יכולות שטח סבירות. במידה ואין לך עניין בהן, לא רואה סיבה להעדיף אותה על ה3008.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה3008 רכב מאד נוח,לדעתי ברכב המבחן שלך פוצצו את הצמיגים באויר,כי יש לי גם 308 2014 וגם 3008 2018,וה3008 משמעותית יותר נוח ובעל מתלים איכותיים וסופגים בהרבה,אני עשיתי נסיעות מבחן בכמעט כל המתחרים של הפיגו לפני הרכישה,לאף אחד מהם לא היו את איכויות הנסיעה של ה3008,איכות המתלים,בידוד רעשי רוח,כביש,מנוע,וכו.

לקוגה איכויות נהיגה גבוהות יותר משל ה3008 למרות שכפי שרשמת ה3008 מהנה וחד יותר מכל רכב אחר בסגמנט,חוץ מהקוגה,גם הCX5 טובה לנהיגה.

הקוגה רכב מיושן ומרגישים את זה מצויין בישיבה וגם בנסיעה.

הפורסטר רכב טוב אך פשוט מאד,יש לו שני יתרונות על הפיגו,ה- 4X4 וזה רק אם אתה מתכוון לצלוח דיונות,והעובדה שיש לו 5 שנות אחריות.

מבחינת אבזור,שניהם נופלים מהרמת גימור פרמיום בפיגו.

אני מציע לך לבצע נסיעות מבחן ולהרגיש בעצמך.

עריכה אחרונה על ידי Ron.P
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הקוגה הנעה כפולה צומצם ובכללי נמכר כרגע רק בשתי גרסאות אבזור והנעה קדמית. כמו כן סובל מזוויות גלגול מורגשות אבל ממה שניסיתי הוא היה הכי כיפי לנהיגה בסגמנט שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...