Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה על הרכב החדש שלי - אאוטלנדר PHEV

yftachcar
שימו לב! השרשור הזה בן 1971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנתי למה כולם חושבים שתקפתי אותך. בסך הכל מנסים לצייר את חווית ההטענה כנעימה ופשוטה והיא ממש לא.

אני במקרה גר באיזור של בתים פרטיים ויש להרבה אנשים חניות מקורות עם שקעי הטענה לרכב, ואני רואה איך הם מתלכלכים עם זה בבוקר ומסתבכים עם זה לפעמים גם 5-10 דקות. אחרי הכל גם זמן זה כסף. וכל זה בזמן שאני (ורוב האנשים) פשוט נכנסים לרכב ומניעים, ונכנסים לתחנת דלק פעם בשבוע. (לחלק מהם השקע נמצא רק בתוך המחסן וצריך למעשה לפרוס את הכבל לאורך 7-8 מטרים בערך).

ואם אתה נוסע על בנזין ויש הרבה פעמים שאין לך בכלל איפה להטעין את הרכב, או שאתה לא עושה את זה, אז מלכתחילה בשביל מה לקנות כזה רכב...

בבקשה, תעצור כאן. זה לא מועיל - לא לך, לא לנו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סקירה מדהימה, תודה.

רכב כזה 7 מקומות הוא חלום, השאלה מתי הוא יתגשם כי אני מבין שאפילו מקום לגלגל ספייר אין להם....

היתרון שלא צריך ללכת ולתדלק, והחיסכון הכספי הוא מדהים, אבל מה שהכי מדהים זה הנסיעה השקטה. וואו. ראיתי רכב כזה מחליק לשכונה שלי בחרישיות של חתול מתגנב, איזה כיף זה! רכב מושלם, במיוחד לכאלה שרגישים לרעש.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא שחתול מתגנב מאחוריך בשקט בשקט - אבל כשפיל מצליח לעשות את זה - זה כבר באמת, מרשים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי לא לכולם השקע צמוד לרכב ויש כאלה שהשקע אצלהם נמצא במחסן (לדוגמה שכנים בבניין שלי) ולכן יש להם צורך בכבל ארוך. וזה הופך את הסיפור ללא נוח.

אם כולם גרים בבית פרטי עם חניה עם שקע חשמלי לטעינת הרכב, זה משהו אחר. אני מדבר על האנשים הפשוטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי לא לכולם השקע צמוד לרכב ויש כאלה שהשקע אצלהם נמצא במחסן (לדוגמה שכנים בבניין שלי) ולכן יש להם צורך בכבל ארוך. וזה הופך את הסיפור ללא נוח.

אם כולם גרים בבית פרטי עם חניה עם שקע חשמלי לטעינת הרכב, זה משהו אחר. אני מדבר על האנשים הפשוטים.

יוסי, העניין המסורבל שאתה מתאר, הוא רק שאנשים לא מוכנים להשקיע טיפה ולשים שקע שקרוב לרכב. עניין של כמה שעות עבודה ויש לך שקע יותר קרוב צמוד לגדר קיר, עמוד עם שקע נפרד, להשקיע קצת יותר ולהזמין התקנה של שקע יעודי ועוד...

הם בחרו במצב הזה, כמו שהרבה אנשים לפעמים בוחרים או לא בוחרים לנוסוע לתחנת דלק רחוקה כי היא יותר זולה ומתדלקים ביקרה כי היא קרובה להם לבית וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שינית הגדרות הוא עובר לבד, כאשר נגמר החשמל או כאשר אתה מאיץ מאוד.

אבל יש שלושה כפתורים לשליטה מה יבצע (חשמל, טעינה, שמירה)

אני לא יודע אם יש ברכב מצבר מעבר למצבר הענק, אני יכול לפתוח מכסה מנוע ולחפש - אם זה חשוב לך...

שואל רק מהתעניינות.

כי בעבר היה שרשור על על איוניק 2018 שלא ברור אם היה בה מצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שואל רק מהתעניינות.

כי בעבר היה שרשור על על איוניק 2018 שלא ברור אם היה בה מצבר.

למיטב ידיעתי יש ברוב כלי הרכב החשמליים וההיברידים מצבר 12V בנוסף לסוללת המתח הגבוה. המצבר הזה משמש למערכות התאורה והאלקטרוניקה שברכב. הוא נטען ע״י מערכת המתח הגבוה כשיש צורך. יש דיבורים על ביטול הצורך במצבר הזה, אבל זה עוד לא קרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור שלך מרתק. הכי אהבתי את הטוויסט בעלילה בין מליונרים עם וילות שמשחקים בבוץ מדי בוקר, לכיוון אנשים קשי יום שקנו רכב ב200+ אלפי שקלים ומטעינים את הרכב מהשקע במחסן. לא רק שזה נשמע מגוחך ומצחיק, אני אסביר גם למה זה בלתי אפשרי, מה שהופך את הסיפור לעוד יותר מעניין.

בבניין דירות המחסנים מוזנים ממעגל תאורה מיוחד למחסנים. בד"כ יש אפילו לוח נפרד שחשבון החשמל שלו יושב על מונה החניון או הבניין. אין בו בד"כ מספיק עתודות כדי לתת 16 אמפר יעודיים לטעינת רכב. אל אחת כמה וכמה שאי אפשר להסתיר את זה והשכנים ישר מבינים שמישהו גונב להם חשמל. בה בעת, אפילו עם נניח שאנשים סללו קו כוח נפרד עם מונה, הם יסללו אותו לכיוון הרכב מסיבה פשוטה שלאאוטלנדר צריך שקע כחול ולרכבים אחרים עמדת טעינה. כלומר אין מצב שזה מחובר לכבל מאריך. יש גם תקן שמגביל אורך כבל טעינה ל7 מטר. עזוב. נתנו לך עיצה חכמה שכדאי לעצור ודי לחכימא ברמיזא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברחוב שאני גר יש אחד שקנה את הרכב הזה,

הוא גר בקומה שניה, הרכב חונה בחניה ציבורית רגילה על הכביש,

וכל לילה הבחור מטעין את הרכב דרך כבל מאריך שהוא זורק מהחלון,

בפעם הראשונה שעברתי שם קצת נבהלתי אבל כל השכנים התרגלו,

אני לא יודע אם יש בזה בעיה בטיחותית או לא

אבל כנראה שלא צריך בית פרטי וחניה צמודה כדי להחזיק כזה רכב.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברחוב שאני גר יש אחד שקנה את הרכב הזה,

הוא גר בקומה שניה, הרכב חונה בחניה ציבורית רגילה על הכביש,

וכל לילה הבחור מטעין את הרכב דרך כבל מאריך שהוא זורק מהחלון,

בפעם הראשונה שעברתי שם קצת נבהלתי אבל כל השכנים התרגלו,

אני לא יודע אם יש בזה בעיה בטיחותית או לא

אבל כנראה שלא צריך בית פרטי וחניה צמודה כדי להחזיק כזה רכב.

יש פה שתי בעיות:

1. שימוש בכבל מאריך. זה יוצר נקודת גשל נוספת ורוב הכבלים המאריכים לא מיועדים לשימוש בחוץ.

2. שימוש בשקע במעגל שיש בו שקעים אחרים. שקע הטענה לרכב חשמלי צריך להיות במעגל נפרד כדי לא ליצור עומס יתר על המעגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פתגם שאומר, "ההכרח לא יגונה".

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...