Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרת מסע C4 פיקאסו/קקטוס דיזל: משאבת אוריאה

save

פוסטים מומלצים

מעלה את הנושא מהאוב ע"מ לרכז מידע.

בשבוע שעבר התקילה אותי תקלת P20F6 המרנינה, בסופש היה לי זמן וזחלתי מתחת לרכב לבדוק את המזרק, וכפי שנראה הוא נוזל (סביב המזרק הייתה מלא אוריאה שהתגבשה).

מהיכן כדאי היום לרכוש מזרק חדש? והאם הבחור מגיע היום עם מקט מעודכן?

בנוסף, משיטוט ברשת גיליתי שמישהו הרים את הכפפה והתגבשה תביעה ייצוגית בנושא, למישהו יש יותר מידע על זה?

https://thecar.co.il/פיגו-וסיטרואן-אלפים-נפגעו-מכשל-סדרתי/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 660
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, GAD57 כתב:

מעלה את הנושא מהאוב ע"מ לרכז מידע.

בשבוע שעבר התקילה אותי תקלת P20F6 המרנינה, בסופש היה לי זמן וזחלתי מתחת לרכב לבדוק את המזרק, וכפי שנראה הוא נוזל (סביב המזרק הייתה מלא אוריאה שהתגבשה).

מהיכן כדאי היום לרכוש מזרק חדש? והאם הבחור מגיע היום עם מקט מעודכן?

בנוסף, משיטוט ברשת גיליתי שמישהו הרים את הכפפה והתגבשה תביעה ייצוגית בנושא, למישהו יש יותר מידע על זה?

https://thecar.co.il/פיגו-וסיטרואן-אלפים-נפגעו-מכשל-סדרתי/

הנה קישור לכתב התביעה בתביעה הייצוגית, אנחנו אפילו מוזכרים שם בעמוד 9 סעיף 46. 
https://www.court.gov.il/NGCS.Web.Site/Viewer/NGCSViewerPage.aspx?DocumentNumber=56da21bf3f0f4448a4d2cc4401c97c06

נקווה שייצא משהו למרות שאני לא הבעלים של הפיג׳ו יותר וגם לי הוצע לבטל את מערכת האוריאה וסירבתי בתוקף. 

ומצאתי עוד תביעה ייצוגית בנושא שגם בה אנחנו מוזכרים:
https://www.court.gov.il/NGCS.Web.Site/Viewer/NGCSViewerPage.aspx?DocumentNumber=ee358158908c45849c5edf1fadbd509f

כנראה שיאחדו את שני התיקים לכדי תיק אחד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, GAD57 כתב:

בסופש היה לי זמן וזחלתי מתחת לרכב לבדוק את המזרק, וכפי שנראה הוא נוזל (סביב המזרק הייתה מלא אוריאה שהתגבשה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פה יכול להגיד לי לפי המק"ט אם המיכל הוא ישן או חדש? המק"ט שמותקן ברכב הוא כזה: 9818703780

פשוט אני מעוניין לקנות רכב שעבר בסוף 2018 החלפת מיכל במוסך המרכזי ולפי החשבוניות של המוכר ראיתי שזה המק"ט שהותקן.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

שלום. סיטרואן פיקאסו דיזל 2000 מודל 2015.

מיכל אוריאה מקורי הוחלף בעקבות התקלה הידועה על חשבון היבואן ב-2/2020 למקט 9818559280 (הבנתי שמאז יצאה לפחות עוד גירסה אחת). בשעתו הרכב היה עם 80000 ק"מ. היום הרכב עם 99000 ק"מ.

לאחרונה נדלקת נורת אוריאה + מנוע עם הגבלת ק"מ.

בבדיקה במוסך היבואן (חוצה ישראל בראש העין) מצאו סימני אוריאה מגובשת על המזרק וביצעו פירוק וניקוי מזרק אוריאה (לא החלפה), איפסו תקלה והעבירו את הרכב טסט.

בשינוע הרכב הביתה (למודיעין ע"י נהג של המוסך) התקלה חזרה. בינתיים ללא הגבלת ק"מ.

המוסך טוען שיש לבצע החלפת מיכל אוריאה - האמנם? מה עוד כדאי לבדוק? סביר שמכיוון שהרכב תיכף בן 7 לא תהיה השתתפות יבואן למרות הק"מ הנמוך.

ביום ראשון הרכב חוזר למוסך, אשמח לתובנות, תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך מאבחן טוב ולקרוא את קודי התקלה כמקובל , אבל מניחוש שלי :הלך המזרק. הוא התחיל לזייף, סימני "המלח" הן עדות לכך וייתכן שהניקוי לא עזר לו. מזרק זה רק 100€. וכן, גם המזרק הזה הוא נקודת כשל ידועה. 

הנחמה פה שזה יותר זול ממזרק סולר. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, save כתב:

צריך מאבחן טוב ולקרוא את קודי התקלה כמקובל , אבל מניחוש שלי :הלך המזרק. הוא התחיל לזייף, סימני "המלח" הן עדות לכך וייתכן שהניקוי לא עזר לו. מזרק זה רק 100€. וכן, גם המזרק הזה הוא נקודת כשל ידועה. 

הנחמה פה שזה יותר זול ממזרק סולר. 

תודה. יודע מה קוד התקלה? איך אני קורא קודי תקלה בעצמי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם איפסו ושחררו אותי פעמיים (בפעם השניה הכבר לא נפלתי בפח) והתקלה כל פעם חזרה. בסוף זה היה משהו חשמלי בכלל בתקשורת בין המיכל למערכת. אז אולי כדאי גם לשלול את זה. למרות שיותר מסתבר מה @save אמר - הוא המומחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Ran_Z כתב:

תודה. יודע מה קוד התקלה? איך אני קורא קודי תקלה בעצמי?

קוד התקלה של משאבת אוריאה הוא P20E8.

Screenshot_20220624-134845_(1).thumb.png.62e1a4a2454f43ab910a489bf14c6cf4.png

צריך סורק OBD בשביל לקרוא את הקוד. 

אם יש את הקוד הזה, זה המיכל, לא המזרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רק להוסיף את ה 2 סנט שלי -

לאחרונה קבלתי תקלת אוראה (P20E8, כמות בתמונה מעל) ב 208 שלי.  טופלה פעם אחת במסגרת רצון טוב, ומאז עברו שנתיים ולא הרבה ק'מ - ושוב תקלה.

לקחתי למוסך ולשמחתי לא היו להם עובדים.  ביקשו שאשאיר את הרכב לכמה ימים כדי שיאבחנו במדויק כשיוכלו.  לקחתי מתוך כוונה להגיע שבוע אח'כ כי הייתי צריך את הרכב.  בינתיים אפסתי את התקלה מדי פעם (ההתרעה על "נותרו לך עוד X ק'מ עד שלא תוכל להתניע" מופיעה כל כמה שניות על המסך, באדום מעצבן). והמשכתי ליסוע כרגיל.

עד שיום אחד, תוך כדי נסיעה אני שם לב שמשהו השתנה.  לקח לי זמן להבין שההתרעה הפסיקה לקפוץ.  בלוח השעונים גם כבו נורות ה urea וה service.  סריקה אכן גילתה שהכל שקט.

מאז עבר שבוע וכ 500 ק'מ.  והכל שקט.

אז אולי שווה לחכות לפני שרצים למוסך.

(רק הערה - התקלה הופיעה קצת אחרי שהוספתי אוראה בעקבות התראה על הצורך להוסיף.  אולי יש קשר בין זה לבין תקלה שאיינה באמת תקלה?).

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2022 בשעה 20:25, dani666 כתב:

רק להוסיף את ה 2 סנט שלי -

לאחרונה קבלתי תקלת אוראה (P20E8, כמות בתמונה מעל) ב 208 שלי.  טופלה פעם אחת במסגרת רצון טוב, ומאז עברו שנתיים ולא הרבה ק'מ - ושוב תקלה.

לקחתי למוסך ולשמחתי לא היו להם עובדים.  ביקשו שאשאיר את הרכב לכמה ימים כדי שיאבחנו במדויק כשיוכלו.  לקחתי מתוך כוונה להגיע שבוע אח'כ כי הייתי צריך את הרכב.  בינתיים אפסתי את התקלה מדי פעם (ההתרעה על "נותרו לך עוד X ק'מ עד שלא תוכל להתניע" מופיעה כל כמה שניות על המסך, באדום מעצבן). והמשכתי ליסוע כרגיל.

עד שיום אחד, תוך כדי נסיעה אני שם לב שמשהו השתנה.  לקח לי זמן להבין שההתרעה הפסיקה לקפוץ.  בלוח השעונים גם כבו נורות ה urea וה service.  סריקה אכן גילתה שהכל שקט.

מאז עבר שבוע וכ 500 ק'מ.  והכל שקט.

אז אולי שווה לחכות לפני שרצים למוסך.

(רק הערה - התקלה הופיעה קצת אחרי שהוספתי אוראה בעקבות התראה על הצורך להוסיף.  אולי יש קשר בין זה לבין תקלה שאיינה באמת תקלה?).

איך מאפסים תקלה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, dani666 כתב:

עם מתאם OBD2 ואפליקציה מתאימה. 

אז אפשר תיאורטית לאפס שוב ושוב כדי להתחיל לספור מחדש את הגבלת הקמ, ולעולם לא לתקן?...

הרכב חזר למוסך, קוד תקלה P20E8. המוסך טוען שיש להחליף מיכל אוריאה, מבררים לגבי השתתפות היבואן... אני לא אופטימי.

רכב בן 7 עם 99000 קמ. מיכל אוריאה הוחלף לפני שנתיים ומאז עבר 19000 קמ. 

שאלה - מה המקט העדכני ביותר של מיכל האוריאה? 

ברכב מותקן מקט המסתיים ב-280. ראיתי כאן בפורום שיצא כבר 380 ובאינטרנט יש גם 480. מה לבקש שיתקינו ברכב? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...