Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמשה - סקודה סופרב 2017

SleAze
שימו לב! השרשור הזה בן 2229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.. בעקבות הסערה שקרתה שלשום הרכב המדובר ניזוק יחסית קשה (כל המכסה מנוע, גג, איזור בגאז' מכות פח שהחברת ביטוח הציעה לתקן ב PDR עם השתתפות עצמית).

עכשיו החלק הכי חמור זה שנסדקה השמשה שהיא מוחלפת ללא עלות (יש ממש כמה סדקים על השמשה) מדובר על סקודה סופרב 2017 רמת גימור Style (הדגם היחסית מפואר עם חיישנים וכל מיני דברים על השמשה)..

החברת ביטוח מוכנה להחליף רק לשמשה חלופית לא מעניין אותה כל החיישנים שיש בשמשה המקורית ושזה רכב שעוד בקושי יש לו שנה על הכביש ושהוא שווה 200 אלף ש"ח ואני לא מעוניין בעבודה מחוץ למוסך סקודה מורשה ושלא נדבר על שמשה מקורית....

החברת ביטוח מעוניינת שאני אחליף את השמשה אצל "אוטו-גלס" למכירים ולא מוכנים לשמוע בכלל על שמשה מקורית התשובה שלהם הייתה "רוצה מקורית תחליף על חשבונך. תחליף לחלופית או שאל תתקן על חשבוננו" והייתי פשוט בהלם הרי על מה אני משלם הון תועפות לביטוח "מקיף"????

השאלה אם יש באמת הבדל בין השמשה המקורית של האוטו והאם כל האלקטרוניקה ומערכות שיש באוטו יעבדו גם אחרי החלפת שמשה לשמשה חלופית שלא מהיצרן? (יש מערכת נגד סינוור חיישן גשם, חיישן אור, מצלמה מיוחדת כזאת שנמצאת מאחורי המראה המרכזית ועוד דברים שאני לא יודע עליהם...) וכמובן יש גם השחרה קלה אם אני לא טועה על השמשה המקורית...

לסיכום מה אתה מייעצים לעשות? האם יש דרך כלשהי להתעקש על שמשה מקורית? ואם לא האם יהיו הבדלים בין השמשה החלופית למקורית וירידת ערך? החברת ביטוח אמרה שאין שום ירידת ערך והם לא מוכנים לשלם גם דבר כזה על החלפת שמשה.... למרות שאני מבוטח בביטוח מקיף שעולה הון תועפות לאוטו שכזה כבר כמעט שנה שלמה אם לא יותר

עריכה אחרונה על ידי SleAze
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ואתה מפעיל את הביטוח המקיף על כלל הפגיעות - הכנס גם את השימשה בתיקון בביטוח המקיף.

בתיקון השמשות יש שתי אפשרויות.

א - הפעלת ביטוח השמשות, ללא המקיף - כאן אנו תלויים במלחמה קלה , מאחר ואין חובה לשימשה מקורית.

ואין השתתפות עצמית, ואין אפשרות להזמין שמאי.

ב - הפעלת הביטוח המקיף לתיקון השימשה - במצב הנ"ל - יש השתתפות עצמית, ו חובה להזמין שמאי.

וברכב חדש - השמאי חייב לאשר חלק מקורי, שימשה מקורית בלבד.

(חברת הביטוח תנסה להעביר אותך למסלול הביטוח שמשות המשני - עמוד על-כך

כי זה מקרה ביטוח אחד , כלל הפגיעות ברכב והשימשה)

חזור למשפט הראשון - בצע את תיקון השימשה דרך הביטוח המקיף.

תקן במסגרת הביטוח המקיף, הזמן שמאי - ודרוש שימשה חדשה מקורית של היצרן.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והייתי פשוט בהלם הרי על מה אני משלם הון תועפות לביטוח "מקיף"????

אם היית קורא את הפוליסה היית יודע שזה המצב. ממליץ לך בחום לקרוא אותה כבר עכשיו כדי שלא תהיה מופתע שוב בעתיד כי יש עוד הרבה סעיפים כאלה שמגבילין את הזכויות שלך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמשה אין חיישנים . הם צמודים לשמשה בדבק . מסירים אותם בפירוק בזהירות ומדביקים חזרה בזמן התקנה.

החסרון בשמשה תחליפית זה סיכוי לפגמים אופטיים וחוסר בשכבת סינון חום. כלומר הקיץ המזגן שלך יעבוד קשה.

בגלל פגמים אופטיים הרבה פעמים חיישן הגשם או האורות מפסיק לתפקד (או חיישן אחר בשמשה).

אם הביטוח שלך מתעקש אז קנה שמשה מפירוק.

יש חברות ביטוח שנותנת בזמן האחריות חלפים מקוריים בלבד.כלומר 3 שנים ראשונות. כן , כולל שמשות.

אוטו גלס זה ממש קצביה.סרט נע. תבחר מישהו קטן יותר . לפחות בסניף המרכזי בחולון עשו עבודה בינונית ומטה אצלי. הייתי צריך לחזור 3 פעמים לתיקוני משנה. איבדו קליפסים וגומיות בדרך. ניכר שהם עובדים בלחץ נוראי.

עצה שלי : קח את הרכב למוסך היבואן , תפעיל את הביטוח . שלם את הקנס כי לא בחרת במוסך ההסדר וקח לך שמאי משלך שיעמוד מול הביטוח. יש פה כמה מומלצים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתף במקרה שלי, לשיקולך.

קודם כל חשוב לקרוא את הפוליסה כמו שציינו פה, גם בשלי ההחלפה ללא עלות בשמשה תחליפית.

עלות שמשה מקורית - באזור ה15 אלף, דרך חבר יכולתי להשיג באזור ה8.

נוסע 99% מכביש 6 ובאחת הנסיעות היה פיצוץ חזק. יומיים אחרי סדק בשמשה, חודש אחרי סדק שהתפרס על חצי מהשמשה.

החלטתי להחליף באוטו גלאס בעזרת הביטוח, זה לא נחשב כ'הפעלת' ביטוח.

ייאמר לזכותם שהיה יום עמוס, ניגשתי למנהל עבודה והסברתי שאני חייל וזה יום חופש, הכניס אותי, עבד לי בחור מקצוען על הרכב שהתקין את השמשה לאט ואח"כ את החיישנים.

לא מרגיש בהבדל בין מקורי לתחליפי. החיישנים עובדים כמו שצריך. האם ההפרש שווה 15 אלף?

שאלה למחשבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב המחיר של השמשה בחו"ל (ללא אלמנט חימום) הוא כ 400€ עם לוגו של VW . לפיכך בארץ, בחישוב מהיר,מקורי מהיבואן אמור לעלות כ ₪4500 אחרי מיסים ורווח נאה. מי שגובה ₪15000 שיבוסם לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם יש באמת הבדל בין השמשה המקורית של האוטו והאם כל האלקטרוניקה ומערכות שיש באוטו יעבדו גם אחרי החלפת שמשה לשמשה חלופית שלא מהיצרן? (יש מערכת נגד סינוור חיישן גשם, חיישן אור, מצלמה מיוחדת כזאת שנמצאת מאחורי המראה המרכזית ועוד דברים שאני לא יודע עליהם...) וכמובן יש גם השחרה קלה אם אני לא טועה על השמשה המקורית...

בתיאוריה הכל יהיה אותו דבר. במציאות כנראה שלא.

השמשות לא 1:1. אני בחליפית "זכיתי" למשהו פחות טוב. אצלי חיישני הגשם לא עובדים מאז.

יכול להיות שהמקרה שלי נקודתי. לא יודע.

בכל מקרה, תבקש ממוסך שאתה סומך עליו שילביש לך הנחה מקסימלית על שמשה מקורית, ואת מה שהוא "מפסיד" שיעמיס על חלקים אחרים שהביטוח מכסה.

A3

A4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נדרשה החלפת שימשה בגולף לפני כחודש. הוחלף באטוטגלאס ולמרות כל החששות שלי, הבחור שעבר על הרכב עשה עבודה יסודית, נקיה ומקצועית. אין רעשי רוח ואין חדירת מים. לא מרגיש הבדל בין השמשות. תלויי על איזה עובד נופלים.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה בארץ נגרם הנזק? היו עוד רכבים בסביבתך שניזוקו כך?

דרך אגב המחיר של השמשה בחו"ל (ללא אלמנט חימום)

איזה אלמנט חימום יש בשמשה קידמית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירופה, בשלג, מוכרים עם חימום קידמי בשמשה

https://www.volkswagen-media-services.com/en/detailpage/-/detail/Perfect-visibility-with-no-heating-wires--the-climate-windscreen-from-Volkswagen/view/4487024/7a5bbec13158edd433c6630f5ac445da

אצלנו מדליקים מזגן לדקה -שתיים, אצלהם זה פחות יעיל אז יש מדבקה דקיקה בשמשה , ממש כמו מדבקת השחרה שנותנת איזה 500W של חימום וזה עובד יופי. אתה תראה בפינה של השמשה שני חוטי חשמל שמתחברים לפיוז מתאים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הולכים בכיוון לשמשה חדשה ומקורית, היא כנראה תגיע עירומה ואת החיישנים והמצלמה ייפרקו ויתקינו מחדש עליה. אם זה המצב, בכל מקרה הדבקת החישנים תהיה מקומית כך שנראה שהתקנת שמשה חלופית היא בהחלט פתרון סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...