Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסט אגרת רישוי

dtlaon
שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים

יש לי שאלה של הדיוט אז בבקשה אל תצחקו עלי או תצאו עלי.

השאלה שלי היא מה ההבדל בין טסט לאגרת רישוי והאם רכב יכול לנסוע על הכביש בלי אחד מהדברים (מבלי לעבור על החוק).

נניח שמחר אני הולך לקנות רכב והטס שלו נגמר עוד חודש. האם אני צריך חודש הבא לשלם גם אגרת רישוי או שאת זה משלמים בשלב אחר.

ואם אתם יודעים אולי להגיד לי מה המחיר של טסט אגרת רישוי לטויוטה runx שנת 2003

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרת רישוי היא מס על רכב, כסף שכל בעל רכב משלם למדינה פעם בשנה.

את האגרה משלמים לפני הטסט השנתי, אי אפשר לעבור טסט לפני ששילמת.

גובה האגרה לרכב כמו קורולה 2003 - בערך 1200 ש"ח לשנה.

במכון טסטים משלמים עוד 97 ש"ח לבעלי המכון על עצם ביצוע הבדיקה.

אי אפשר לנסוע ללא טסט בתוקף, וטסט לא יכול להיות בתוקף אם לא שילמת אגרה לפני. כלומר חייב את שניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרת רישוי היא אגרה שמשלמים פעם בשנה למדינה ע"מ שהרכב יוכל להמשיך ולנסוע באופן חוקי.

טסט, או מבחן רישוי שנתי, הוא בדיקה מכנית של הרכב הנעשית במכון רישוי. ע"מ שרכב יורשה להמשיך ולנסוע הוא מחויב לעבור את הבדיקה אחת לשנה.

כדי לגשת לטסט עליך לשלם קודם את אגרת הרישוי לשנה הבאה. לאחר ששילמת, אתה ניגש למכון הרישוי עם הטופס המשולם, שמהווה את רישיון הרכב לשנה הבאה.

ולגבי הטויוטה - אני משער שסד"ג של 1000₪.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק מותר לך לנסוע על הרכב עד התאריך שרשום על הרישיון מתחת ל"בתוקף עד".

43797070100033490261no.jpg

חודש וחצי בערך לפני התאריך הזה מגיע לבעלים של הרכב רישיון חדש בדואר עם תוקף לשנה קדימה (הוא יהיה תקף רק אם הרכב יעבור טסט), לפני שאתה ניגש למכון אתה צריך לשלם את האגרה -אלו התעריפים http://rishuy.mot.gov.il/he/vehicle/licensing/licence/fees, ל runx המדוברת (קבוצה 2) זה יוצא 893 אגרה + 153 רדיו = 1046 שקל, לזה תוסיף 96 שקל שאתה תשלם במכון עצמו.

יש סיבה שהבעלים של הרכב לא מעביר אותו טסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכולכם החכמתם אותי באמת.

לגבי זה שהוא לא מעביר אותי טסט לא שאלתי כנראה זה משהו שהייתי צריך לשאול לפני (טעות שלי).

לפי מה שהבנתי ממכם ננחי שמוכר האוטו מבקש על הרכב 18 אלף אז לקחת בחשבון שבעוד חודש אני כבר אוציא עליו עוד אלפיים שקלים (במידה שהכל תקין ולא ימצאו משהו). האם זה משהו ששווה להתמקח עליו עם המוכר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת ל 2000?

בגדול, עדיף שתסכם עם בעל הרכב שהוא יעביר טסט ואז תקנה.

רכב ישן לפני טסט אמור לעלות פחות מרכב ישן אחרי טסט והפרש בינהם צריך להיות משמעותית יותר גדול מאגרת רישוי, חייבים לקחת בחשבון שבשביל לעבור טסט יתכן שתצטרך לתקן כמה דברים.

הפרש מחיר הגיוני כ 3000 ש"ח בין "לפני" ל"אחרי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך

סליחה התבלבלתי חשבתי בטעות את הטסט כ-970 שח.

מתנצל שחזרתי לכם פשוט קניה ראשונה שלי וכפי שאתם מבינים גם אין לי ידע גדול ברכבים חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח איתך חבר שמבין, תתמקד בבדיקת הבעלים (האם מי שמוכר את הרכב הוא בעל הרכב הרשום ברישיון או מישהו אחר?) ואחרי זה במצב המכאני של האוטו. האם יש תיעוד טיפולים? קרא פה בשירשורים דביקים מדריכים לרכישת רכב משומש.

אל תקנה שום דבר בלי בדיקה במוסך או (אם אין מוסך שאתה מכיר ויכול להסתכל על הרכב ולתת חוות דעת) במכון לבדיקות קניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי לדחוף רק עוד שאלה אחת.

מצאתי טויוטה runx 2003 יד 3 עם 174 אלף עם מצלמת רוורס מערכת מולטימדיה וטסט עד עוד חודש.

והשנייה גם טויוטה runx 2003 יד 4 עם 158 אלף

טסט עד סוף שנה.

על פניו הנתונים האלה בסדר או חשודים? ואם בסדר על מה היית הולך? (כמובן גם לבדוק את המצב המכנים של האוטו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בכלי רכב בני כ-14 שנים, לפיכך הן הנסועה והן מספר הבעלויות סביר בהחלט בשניהם, אפילו יחסית נמוך .

ההפרש בנסועה לא גדול, וצריך לבחון את מצבם הטכני לפני הבחירה ביניהם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי

לך על זו עם הטסט אם הצד המכני שלה בסדר

או על הראשונה רק שהמחיר יכלול טסט לשנה ( שיבוצע על ידי בעליו ) או הורדה של 2000-3000 ש"ח מהמחיר כדי שיהיה לך לכסות את אגרת הרישוי ותיקונים צפויים לקראת הטסט, מה מצב הצמיגים?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

היי, 

מתלבשת על הדיון הזה כדי לשאול עוד שאלה קצת מטומטמת כדי להבין - טסט ואגרת רישוי הם שני תשלומים נפרדים? או עצם העובדה ששילמתי אגרת רישוי אוטומטית מפנה אותי לטסט. אני הבנתי ליונדאי i10 האגרה היא באזור ה1200 ואני תוהה אם הטסט כלול בו או לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגרת רישוי זה תשלום מס למדינה.

זה לא כולל תשלום על ביצוע הבדיקה בטסט, כ 100 ש"ח. את ה 100 ש"ח האלו משלמים במכון טסטים עצמו. מכון טסטים זה עסק פרטי והתשלום הוא תשלום על עצם ביצוע הבדיקה, לא מס. 

בקיצור, שני דברים נפרדים.

מציע לך אגב להירשם לפורום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני תשלומים:

אגרת רישוי - זו אגרה שנתית שמשלמים למדינה תמורת רישוי הרכב. גובהה תלוי בדגם הרכב ושנת הייצור.

בנוסף - יש תשלום למכון הרישוי תמורת ביצוע המבחן המשתי (לרכב פרטי כ-100 ש"ח). אם מתגלה ליקוי ברכב הרי שיש צורך במבחן חוזר כדי לאמת את תיקונו, המחיר כמה עשרות שקלים, גם הוא משולם למכון הרישוי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...