Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

אני לא מכיר אפשרות של שתי משכנתאות לאותו הנכס, תיבדוק את זה יותר לעומק.

לדעתי מסלול קצ''מ עדיף עבורך כי התקופה של המסלול קצרה מדי כדי שלמדד תהיה השפעה ענקית, ככה שגם אם הפסדת, זה זניח, באותה מידה המדד גם יכול לרדת, במידה והמשכנתא שלך הייתה כולה ל-30 שנה אז היה שווה לבחון את מסלול הקל''צ, בגדול זה מאוד תלוי בריביות שהבנקים מציעים לך, זה מאוד תנודתי.

אם אתה מפריש את המקסימום לקה''ש, אז תעשה חושבים אם אתה זקוק לעוד כסף נזיל או שאתה מוכן לשים 5,000 בחודש עבור המשכנתא.

צודק, הייתה לי טעות בחישוב הראשוני אבל הנקודה הועברה, קיצור תקופה אמנם מעלה את ההחזר החודשי אבל חוסך לך על ריביות.

אמנם יש לי את הידע הבסיסי בעניין כי אני בוגר קורס ייעוץ משכנתאות, אך טרם התחלתי לעסוק במקצוע ולצבור ניסיון, אם תחליט שאתה ממחזר את המשכנתא, רצוי פלוס פלוס לשלם את הכמה אלפים ליועץ מקצועי שמכיר את השוק ויתן לך את התנאים הכי טובים שאפשר במשכנתא.

אגב, קח בחשבון את עמלת הפירעון, היא עשויה להיות לא זולה.

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שניתן להוסיף לגרור את הקיימת ולהוסיף

לא תמיד זה משתלם כי אז אתה לקוח שבוי של הבנק הנוכחי וכושר המיקוח שלך יורד

פספסתי אם ציינת

מה שווי הבית החדש?

משם יגזר אחוז המימון שלך

לא לגעת בקרנות השתלמות. בכלל. זה כלי החסכון/השקעה המשתלם ביותר בהיחתו פטור ממס רווחי הון. מושכים רק במקרי חירום אמיתיים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, avargel כתב:

לא לגעת בקרנות השתלמות. בכלל. זה כלי החסכון/השקעה המשתלם ביותר בהיחתו פטור ממס רווחי הון. מושכים רק במקרי חירום אמיתיים.

כל מילה בסלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווי הבית החדש ככל הנראה יהיה כ - 2.5

תודה לכם בנתיים. ע"פ איזה אזור ריביות כדאי לחשב ולכוון בהמשך ?

לגבי פריים הבנתי שזה אזור ה P-0.5, קצמ 2.6 וקל"צ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריביות הכלליות משתנות לפי איזה סוג לקוח אתה וכמה חריף מי שסוגר את העסקה, אם אתה לקוח טוב, בלי צקים שחזרו, בלי רקע פיננסי בעייתי, אתה תקבל ריביות טובות יותר.

בגלל שקל''צ היא ריבית קבועה אז היא מטבעה מעט גבוה יותר אך אינה חשופה לשינוים.

תעשה קצת שיעורי בית על ריביות ומסלולים, אני משער שאתה לוקח מקסימום משכנתא עם מימון של 75%, דירת מגורים יחידה בבעלותך?

שתדע גם שככל שאחוז המימון נמוך יותר ככה אתה יכול לקבל ריביות משופרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

2 שאלות ברשותכם:

1. כיצד מחשבים הכנסה חודשית כאשר יש הבדלים מהותיים בין חודש לחודש (עבודה במשמרות, סופשים וחגים). ממוצע 3 חודשים אחורה? ממוצע 12 חודשים? מינימום? מקסימום?

2. מה היא כיום המגבלה על הגובה התשלום החודשי? 50% מהכנסה פנויה? 40%? פעם נראה לי היה עד 33%.

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיה לצרף את הלינק, אבל חפש ב"כל זכות" את הכותרת "מגבלות על לקיחת משכנתא"

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial  מכיר את הלינק, תודה.

@שליקו99 בלינק הנ"ל רשום עד 50%.

שאלה נוספת - במקרה אחר, של משכורת קבועה בחוזה, אבל ממוצע של 12 חודשים נמוך ממה שרשום בחוזה (בעקבות העלאה) מה קובע?

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, snoop90 כתב:

@sperial  מכיר את הלינק, תודה.

@שליקו99 בלינק הנ"ל רשום עד 50%.

שאלה נוספת - במקרה אחר, של משכורת קבועה בחוזה, אבל ממוצע של 12 חודשים נמוך ממה שרשום בחוזה (בעקבות העלאה) מה קובע?

בלינק כתוב 50% במקרים חריגים, דווקא לבעלי הכנסות גבוהות. וחשוב לראות גם מה ההגדרה של הכנסה פנויה.

ביררתי עם בני שנמצא כעת בתהליך לקיחת משכנתא - החישוב נעשה על בסיס 3 תלושי השכר האחרונים, וזה גם מה שזכור לי כשלקחתי משכנתא לפני 9 שנים. גם אצלו יש ה"בעיה" של העלאת שכר. שאלה יהיו הבעיות שלנו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חבר ביקש שאשאל את מומחי הפורום:

שלום רב
יש לי משכנתא של
370 אלף ל 2.5% פריים
416 אלף ל 1.1% פריים
ככה שממוצע ריבית פריים יוצא 1.8%. 
418 אלף ל 3.19% קבועה לא משתנה.
השאלה שלי האם היום מחשש להעלאת ריבית כדאי לי לשנות את החלק של ה- 2.5% פריים לריבית קבועה לא משתנה ? ואיזו ריבית קבועה לדעתתכם אוכל להשיג מהבנק במקרה הזה ?
או שבכלל מומלץ תמהיל אחר ?
אני שואל בהתבסס על כך שאין לי כסף לפרוע את המשכנתא בשנים הקרובות.
אודה מאוד על תגובה כי אני קצת בלחץ מהעלאות ריבית קרבות.
בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר הוסיף פרטים נוספים:

שלום רב
היום יש לי משכנתא של
370 אלף ל 2.5% פריים ל- 7 שנים. 
416 אלף ל 1.1% פריים ל - 26 שנים 
ככה שממוצע ריבוית פריים יוצא 1.8%. 
427 אלף ל 3.19% קבועה לא משתנה ל- 11 שנה. 
השאלה שלי האם היום מחשש להעלאת ריבית כדאי לי לשנות את החלק של ה- 2.5% פריים לריבית קבועה לא משתנה ? ואיזו ריבית קבועה לדעתך אוכל להשיג מהבנק במקרה הזה ?
או שבכלל מומלץ תמהיל אחר ?
אני שואל בהתבסס על כך שאין לי כסף לפרוע את המשכנתא בשנים הקרובות.
אודה מאוד על תגובה כי אני קצת בלחץ מהעלאות ריבית קרבות.
בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב

מכיוון שהפוסט נח בשבת כיף לי לענות עליו במוצ"ש.

יש לך נכון להיום משכנתא מצויינת, אל תגע בה, החלפה של רכיב הפריים בקבועה לא כדאית ונכון להיום לא תקבל קלצ זול.

מה שקורה בשוק בענייני עליות מחיר כלום לעומת מה שקורה בעולם המשכנתאות.

עליות ריבית וזה לא הסוף.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם שמעתם על משכנתת פיתוי?

משיגים אישור לאשראי גדול יותר מהסכום שצריכים, כאשר השליש היקר מהמסלולים הוא כסף שלא נמשך ושני שליש מהווה מסלולים זולים יותר ואת הכסף מהם מושכים, מה דעתכם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...